StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:43:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: sob 16. dub 2011 23:32:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 18:27:20
Příspěvky: 47
Michals píše:
MeatFly píše:
Khenyk píše:
Omlouvám se velkému panu Koníkovi za mé nemístné komenty. Hrát to samo nemusí, ale každé ulehčení je pomoc.


A nenapadlo te, ze podobny veci sou v nekterych soutezich zakazany?

Twe čtyři lidi přede mnou kutí makra na klávesnici / myš a najednou sem ja ten špatny? Zadruhé soutěže jsou mi ukradene, protože se do žadnych necpu...

_________________
Obrázek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Můj stream na Justin.tv v rozlišení 1680x1050!
Dobrá hudba, žádný metal :-D !

Chcete být automaticky informováni když budu streamovat? Přidejte si mě na Facebooku!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 4:12:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 22. lis 2010 18:35:02
Příspěvky: 46
nazdar lidi mam takovej dotaz asi bych to uz mel vedet ale stejne se zeptam
jde o to ze na plynu je nejefektivnejsi pocet tezicu 3 a na mineralech by to melo byt stejne ne??
Nekde jsem ale cetl ze kdyz mas na min 2 tak jim to jde lip. :)
No doufam ze mi to nekdo poradne osvetly :)
:roll: :roll: :roll: :) :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 7:54:16 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Rayzen píše:
nazdar lidi mam takovej dotaz asi bych to uz mel vedet ale stejne se zeptam
jde o to ze na plynu je nejefektivnejsi pocet tezicu 3 a na mineralech by to melo byt stejne ne??
Nekde jsem ale cetl ze kdyz mas na min 2 tak jim to jde lip. :)
No doufam ze mi to nekdo poradne osvetly :)
:roll: :roll: :roll: :) :)


Ahoj,
věc se má tak že ti to rozeberu od začátku. Maximální počet těžičů na standartním rozložení expanze (8 krystalů a 2 gasy) je 30 workerů (6gas a 24 krystali). Na každém těží 3 workeři. Problém je v tom, že když jsou v tomhle počtu tak workeři netěží nonstop, vždycky tam nějaký musí chviličku čekat, ale i ta chvilička se ti vyplatí => že od 24 těžíčů výš klesá jejich efektivita. Ideální je tedy mít na každé expanzi 22 workerů, pak ti totiž všichni těží maximálně a žádný se nefláká, ostatní hodit jinam. Já preferuji počet 24 workerů, ti 2 tam pak různě přebíhají a dobírají mezírky v těžbě. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 8:07:40 
Offline
 Profil

Registrován: sob 18. pro 2010 10:51:43
Příspěvky: 21
saltazar píše:
Rayzen píše:
nazdar lidi mam takovej dotaz asi bych to uz mel vedet ale stejne se zeptam
jde o to ze na plynu je nejefektivnejsi pocet tezicu 3 a na mineralech by to melo byt stejne ne??
Nekde jsem ale cetl ze kdyz mas na min 2 tak jim to jde lip. :)
No doufam ze mi to nekdo poradne osvetly :)
:roll: :roll: :roll: :) :)


Ahoj,
věc se má tak že ti to rozeberu od začátku. Maximální počet těžičů na standartním rozložení expanze (8 krystalů a 2 gasy) je 30 workerů (6gas a 24 krystali). Na každém těží 3 workeři. Problém je v tom, že když jsou v tomhle počtu tak workeři netěží nonstop, vždycky tam nějaký musí chviličku čekat, ale i ta chvilička se ti vyplatí => že od 24 těžíčů výš klesá jejich efektivita. Ideální je tedy mít na každé expanzi 22 workerů, pak ti totiž všichni těží maximálně a žádný se nefláká, ostatní hodit jinam. Já preferuji počet 24 workerů, ti 2 tam pak různě přebíhají a dobírají mezírky v těžbě. :D


Saltazar to napsal pěkně. Jen je potřeba si uvědomit v jaké fázi hry saturovat na plno a kdy tam nechat jen těch 20-22 jak psal Sal. na maximálni efektivitu. Když uděláš rychlou expu, tak je lepší mít na každé 14 a 14 než na jedné 22 a 6 tak že transferovat. A samo vyrábět další :D
Ještě kdyby si to četl nějakej zerg co ještě neví o co tu jde :D Tak pro ně to je trochu jiná kapitola, myslim že někde v zerg topics by to mohlo být napsané. Tam jde o to že zerg chce jet rychlé expi a nemůže mít pak 4 expi a každou saturovanou na 22-24 works + těch 6 na gas protože pak by mu na arms zbylo málo supply spots a jelikož zergs arms je slabší v malém počtu tak by tě třeba toss přejel kdyby jsi měl 100 works. Zerg zastavuje na 65-75 works max ! i když má kolik basi chce a na každé má 20 works mineral (max) a 6 na gasech


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 16:49:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 18:27:20
Příspěvky: 47
saltazar píše:
Arch píše:
kdyz jsou zakazane macra , jsou i zakazane bindy na vicetlacitkovych mysi napr naga a nebo keypad napr razer nostromo? :shock:


No viděl jsem myš, na které bylo logo StarCraft2 a měla na sobě asi 10 tlačítek. :D Docela zajímavé kdyby byly ty tlačítka pak zakázány. :D

No z toho co mi ta milá paní napsala jde tak nějak chápat, že jsou zakázaná jen macra, neboli více akcí na jednom tlačíku, pokud si Attack Move přehodíš z Ačka na boční tlačíko na myš, stejně mačkáš jedno tlačíko pro jednu akci, takže to je podle mě v pořádku.

_________________
Obrázek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Můj stream na Justin.tv v rozlišení 1680x1050!
Dobrá hudba, žádný metal :-D !

Chcete být automaticky informováni když budu streamovat? Přidejte si mě na Facebooku!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 16:57:03 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
MeatFly píše:
saltazar píše:
Arch píše:
kdyz jsou zakazane macra , jsou i zakazane bindy na vicetlacitkovych mysi napr naga a nebo keypad napr razer nostromo? :shock:


No viděl jsem myš, na které bylo logo StarCraft2 a měla na sobě asi 10 tlačítek. :D Docela zajímavé kdyby byly ty tlačítka pak zakázány. :D

No z toho co mi ta milá paní napsala jde tak nějak chápat, že jsou zakázaná jen macra, neboli více akcí na jednom tlačíku, pokud si Attack Move přehodíš z Ačka na boční tlačíko na myš, stejně mačkáš jedno tlačíko pro jednu akci, takže to je podle mě v pořádku.


Tak principielně klávesa jako klávesa, nikdy se neřeší kde je umístěná i kdyby jsi ji měl na čele. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 17:00:09 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 12. srp 2010 9:42:10
Příspěvky: 82
uff , no , uz jsem se lek :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 20:21:41 
Offline
 Profil

Registrován: úte 24. srp 2010 16:53:31
Příspěvky: 35
Tak si vzdycky naklikni tvorbu 2 tezicu a když se ti nahlasi tak kliknes dalsiho a nemas zadne casove ztraty.
BTW ty macra jsou fakt zakazany? A jak se to hlida?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: ned 17. dub 2011 20:27:02 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
aarmada píše:
Tak si vzdycky naklikni tvorbu 2 tezicu a když se ti nahlasi tak kliknes dalsiho a nemas zadne casove ztraty.
BTW ty macra jsou fakt zakazany? A jak se to hlida?


No tak když máš macro třeba že jedním tlačítkem naklikneš hatchery->S->D, tak je to trochu rychlejší než když to děláš postupně. :D No pokud vím tak můžeš podezřelý replay poslat blizzardům a nebo na to je nějaký systém.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Málo těžičů aneb co dělat?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 9:29:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
Michals píše:
A nenapadlo te, ze podobny veci sou v nekterych soutezich zakazany?



no ja bych tipl ze tak nekde v korei na top turnajich, co sem mel starou dobrou G15 (nez sem ji dukladne prolil kefirem ) tak sem tam mel na makru scvcka, rinu tanky vikingy etc. proste vsechno co pouzivam en masse a celkem mi to pomahalo preci jen my dedulove kteri na 200+ apm nemame sanci potrebujem nejakej ten help .-) a navic kdo ma klikat marinaky z 10 raxu s reaktorem pojednom to bych odrovnal klavesnici .-D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz