StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 1:38:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 16:22:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Takze po odehrani par her v 1v1 ladderu mam docela rozporuplne pocity. Predtim jsem udelala jen 5 placement matches, kde jsem zkazila co se dalo. To mi nedalo a zacala jsem sledovat replaye par znamych, kteri hrajou na velice dobre urovni a k nim pribrala komentare od Day9. Cca po mesici, tj. vcera jsem se rozhodla zkusis stesti znovu. A co se nestane.. z odehranych 8 her jsem vyhrala pouhe 3. Jo, to je hruza. A co mne namichlo jeste vice - 3 prohry byly proti cheese. Takze se mi postestilo jen 5 'normalnich' her... a z tech byly prave 3 me vyhry, jedna proti clovickovi ze Silveru. (coz sice nic neznamena, ale popojedem).

Co z toho vypliva?

K cemu se vlastne clovek uci macro a vsecky tyhle veci, kdyz pak prijde presne nekdo takovy, kdo udela nejaky 'super super' cheese... to pak clovek muze zkouset hrat dobre jak chce, ale proti temhle lidem je to jen ztrata casu. Priznam se, ze po usili, ktere jsem tomu venovala tohle proste cloveka nastve a hlavne zamrzi. Nevadi mi prohrat hru se souperem, kde se hraje, ale tihle lide, co neumi nic jineho nez cheese, proste je nedokazu jako hrace respektovat a hrozne se nastvu... jak na sebe, ze jsem s tim nedokazala nic udelat, tak na onoho cheesera... (samozrejme nenadavam do hry... na BM se nemam potrebu snizovat)

Po tehle hrach jsem proste na vazkach. Moralka upadla a nejaka nadeje, ze by se to zlepsilo je v nedohlednu. Clovek muze scoutovat jak chce - kdyz poslu probu po 9Pylonu scoutovat, tak obzvlast pokud je mapa vetsi, jsem uz na 11supply a objeveni cheese proste prijde pozde, aby se s tim dalo cokoliv udelat. Mne jde o to se zlepsovat a nechci se snizit k tomu, ze zacnu cheesovat taky, ale moje W/L je ted tak mizerny, ze mam strach, abych se s takovou nekdy byla schopna vyhrabat z bronzu, kde kazdy pouziva co nejlevnejsi zpusob hry, aby vyhral, vubec nejde o to ty lidi prehrat (macro, atd..)... tak nevim.

/Dalsi Zoufalec Out. <.<

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 16:35:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 15:22:14
Příspěvky: 30
Ja tohle tak nejak vyresil tim ze posilam na scout workera hned na zacatku (ten co doveze prvni krystal:). Kdyz nic extra nenajdes muzes si ho tam nekde schovat pro pozdejsi scout, kdyz neco najdes mas vyhrano. Ze stracis nejaky ten prijem je na bronz/silveru tak nejak jedno:)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 16:48:14 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
Co je Cheese? Pro nevzdělance jako jsem já :D

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 16:59:41 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 18:39:20
Příspěvky: 18
Bydliště: Prague
all-in taktika, v pripade failu vetsinou doprovazena okamzitym "Fucking cheater, ban!!!" a leave :)

ja uz to ani nescautuju, proste s tim pocitam.... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:03:21 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Gwainhir píše:
Co je Cheese? Pro nevzdělance jako jsem já :D


třeba to že protoss postaví jen forge a jde ti do základny ve druhý minutě postavit věže.

nebo zerg postaví při 6/11 spawning pool a hned potom 6 zerlingů a jde.

nebo terran postaví u tý základy proxy barracks a tak tam máš mainaky taky dost brzo

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:13:19 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Tak pokud Ti nejde o body, není nic jednoduššího, než si přidat pár cz/sk hráčů a hrát s nima.

A pokud chceš hrát o body, tak jak psal někdo nahoře, poslat scouta co nejdřív. U zerga je to jasné, jak poznat chees.. u tosse když neuvidíš v bázi nic, většinou ani pylon, tak jsou někde u tebe proxy gate. A terran si teď moc vybírat nemůže, takže od něj můžes čekat v podstatě jen mass marines.
Dá se proti tomu naučit během pár her, a nebo hold počkat, až to přestane lidi bavit, respektvie až se proti tomu většina hráčů naučí bránit a oni díky tomu přestanou vyhrávat.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:21:30 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tréning, tréning, tréning...

Nenech se odradit (vím, že tohle se snadno říká) a hraj dál, vychytávej si, jak se tomu bránit. Postupně to budeš odrážet čím dál snáz, W/L ratio se změní, ty půjdeš nahoru do lepší ligy a jako bonus k tomu se s podobnými kravinami budeš setkávat méně a méně :)

Jakkoli blbě to třeba zní, buď ráda, že to na tebe jezdí, protože se opravdu naučíš tomu bránit. Mě to třeba už v betě hodilo hned po placement matchích do Goldu (to byla tenkrát 2. nejlepší liga) a pak i do Platiny, takže jsem v těch nižších ligách nikdy v životě nebyl a když pak na mě někdo v Platině nebo Diamantu udělal nějaký cheese, absolutně jsem nevěděl, co s tím :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:24:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 11:51:47
Příspěvky: 31
No z toho si nic nedělej :D Já dneska 5x za sebou potkal takový typky :D Samo sebou jsem vybouchl vzteky a vypl SC 2 a šel si dát HoNa a otevřel si pivko abych se uklidnil :lol: :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:24:43 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Napiš konkrétně jaké cheesy a my ti řeknem co proti tomu..

Ono je snadné tady plakat, jak já sem dobrej a chcu hrát dlouhé macro hry ale oni mi to nedovolí a jsou neschopní a blbý. Taky sem si prošel bronzem a také jsem se musel naučit všechno od 0, ale dá se to.. ani nemusíš sledovat day9. Stačí si uvědomit po prohře co jsi podělal a příště se na to zaměřit. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, tak pohledat na netu nebo se tu zeptat. Jak říká pralev nesmíš se bát hrát. Uvidíš že potom to už budeš zvládat :)

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis 2010 17:25:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
easyyy píše:
Tak pokud Ti nejde o body, není nic jednoduššího, než si přidat pár cz/sk hráčů a hrát s nima.

A pokud chceš hrát o body, tak jak psal někdo nahoře, poslat scouta co nejdřív. U zerga je to jasné, jak poznat chees.. u tosse když neuvidíš v bázi nic, většinou ani pylon, tak jsou někde u tebe proxy gate. A terran si teď moc vybírat nemůže, takže od něj můžes čekat v podstatě jen mass marines.
Dá se proti tomu naučit během pár her, a nebo hold počkat, až to přestane lidi bavit, respektvie až se proti tomu většina hráčů naučí bránit a oni díky tomu přestanou vyhrávat.

Ono to ani neni jen o tom vedet, ze prijde cheese... ja casto ani nevim, jak proti tomu zareagovat. Vcera to byl cannon-rush - a tenhle clovek to mel jeste vychytane tak, ze kdyz jsem vyscoutila, mel rozestavenou Gateway a forge... kdo pri klasickem cannon-rushi stavi aj gateway? Takze jsem si rikala, ze to bude neco ve stylu Void-rush a byla jsem v klidu... ale bohuzel jsem se seredne spletla a misto toho abych si hlidala vlastni bazi jsem scoutovala u nepritele...

Pak Terran s proxy barracksama - v bazi nemel nic, tak jsem sla hledat ale nasla jsem pozde...

A pak mily zergish a slavny 6-pool. Prvni utok jsem odvratila, pak jsem chtela udelat push back, ale proste mne ty zerglingy uzraly... ale kamarad mi vysvetlil proc jsem prohrala tuhle hru... ale to nemeni nic na tom, ze tihle lide se nesnazi zlepsit svoji vlastni hru. Temahle taktikama se proste nikdo nikdy nic nenauci.

Jinak, o bodiky mi jde... nechci zustat naporad v bronzu... tak se snazim se svoji hrou neco udelat, ale pak to dopadne takhle...kdy je clovek druhy den unaveny a bez chuti pokracovat dale, protoze ztratil i tu malou sebeduveru co mel.

Weezing píše:
Napiš konkrétně jaké cheesy a my ti řeknem co proti tomu..

Ono je snadné tady plakat, jak já sem dobrej a chcu hrát dlouhé macro hry ale oni mi to nedovolí a jsou neschopní a blbý. Taky sem si prošel bronzem a také jsem se musel naučit všechno od 0, ale dá se to.. ani nemusíš sledovat day9. Stačí si uvědomit po prohře co jsi podělal a příště se na to zaměřit. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, tak pohledat na netu nebo se tu zeptat. Jak říká pralev nesmíš se bát hrát. Uvidíš že potom to už budeš zvládat :)


Nerekla jsem, ze jsem dobra... neee, to teda nejsem, do toho mam daleko. Snazim se proste hrat jak nejlepe to jde...prohra ke hre patri, jen proste cheese mne dokaze dost znechutit...A o dlouhych macro hrach si taky muzu nechat zdat.. i ty co jsem vyhrala byly nejvic 15 minut.. a to je nejvic, protoze jsem udelala prvni push a oni se tak nejak slozili a hra byla u konce... :(

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Naposledy upravil BabyToss dne čtv 11. lis 2010 17:34:40, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz