StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 7:29:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 9:30:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Ak mas 1-2 expanze, tak by si nemal mat nejaky zufaly nedostatok plynu oproti extremnemu prebytku mineralov.
Mineraly priebezne utracaj, napriklad za dalsie hatchery (kludne aj vedla hlavnej). Inject lariev a budes mat moznost za par sekund vyrobit obrovsku armadu.
Dalej mozes mineraly utracat (standardne) za zerlgingov, alebo za queeny. Queeny pouzivaj na rozsirovanie creepu (tej fialovej srcky po ktorej zergovia behaju rychlejsie). Snaz sa to mat po celej mape. Ak mas creep vsade, tak aj queeny sa pohybuju rychlo a mozes ich bravat do utoku, Maju slusny anti air a vedia healovat, takze sa hodia ako podpora drahych plnovych jednotiek ktore su vzacne.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 11:57:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Quadra píše:
Jak tady mluvíte o tom, že se mi nesmí válet nevyužitý suroviny, tak bych potřeboval poradit. Jsem bronz zerg a vždycky mi na kontě zůstane pár tisíc minerálů, ale strašně málo plynu (kterej utratim za jednotky, ty jsou u zerga většinou gas-heavy, zvláště pozdějc) minerály se těží rychleji, tak se mi jich nahromadí hromada a já nevim co s tim. :( za expanze je to těžký, už mám tou dobou nějaké a expandovat blíž k soupeři je risk.


kdyz mas velky prebytek mineralu, tak te ztrata expanze nekde kousek od soupere (350 mineralu) nemusi az tak bolet, tak se to neboj risknout, treba na ni ani neprijde :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 12:33:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Quadra píše:
Jak tady mluvíte o tom, že se mi nesmí válet nevyužitý suroviny, tak bych potřeboval poradit. Jsem bronz zerg a vždycky mi na kontě zůstane pár tisíc minerálů, ale strašně málo plynu (kterej utratim za jednotky, ty jsou u zerga většinou gas-heavy, zvláště pozdějc) minerály se těží rychleji, tak se mi jich nahromadí hromada a já nevim co s tim. :( za expanze je to těžký, už mám tou dobou nějaké a expandovat blíž k soupeři je risk.


Pokud jde jen o to jak je utratit, tak proste masuj lingy. Je lepsi si v mainu udelat 1-2hatchery navic a posilat lingy na smrt nez koncit hru s 5k mineraly na konte. Kazdy mineral ztraceny v boji (i kdyby slo o riskantni hatchery) je daleko lepsi nez ten neutraceny.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 13:25:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 19. lis 2010 12:58:08
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
hle vsechny rady super... ale doporucuju koukat na videa zkusenejch hracu
napriklad na http://www.starcraftarena.net/index.php ... tarcraft-2
ja osobne jsem zacal sc2 v zari a prvnich par zapasu jsem si rikal kua ja si stavim, stavim a co UZ tu delaj ti vojaci??:)
chce to koukat na videa, sledovat kdy co stavi, jak scoutuje (hodne dulezity), jak jednotkama uhyba, preskupuje je, dela upgrady (taky mega dulezity) atd... proste to ze zacatku okoukat nez si udelas nejakou svoji funkcni taktiku... myslim ze diky tem videiim jsem ted po dvou mesicich 4 v platine... jinak bych se v tom placal...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 10:36:16 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Ja uz fakt nevim..
Pred nejakou dobou jsem nechapal hrace,co se porad pachtli v bronzu.Vzdyt to nemoze byt tak tezke se prokusat aspon do silvru.Ja sam jsem se prokousaval bronzem nahoru,ale chyba lavky..Cim dyl hraju,tim vic propadam depresi.Zasekl jsem se nekde kolem 4-5.mista
Muj zapas vypada asi takto: rychle wall + mraky mariny + kouknu,co dela souper + dalsi marina + mezitim imrvere stavet SCV a SD. A ted nastavaji 2 varianty:
1) mam dost mariny = jdu do utoku..utok nevyjde,v bazi nic,tak davam GG..jsem otraveny
2) mam dost mariny,ale souper je rychlejsi,tak utoci..znici me = GG..jsem otraveny...
nevidim proste zadny posun kupredu,snad jen,ze v mainu uz mi netezi 15 SCV,ale 25+- a davam si bacha na SD,ale nic vic.Udelat dalsi expu? Ale kde,bojim se,ze mi ji znici a ze bude zbytecna a kdyz si zpetne vybavim hru,tak zjistim,ze souper vubec neutocil,takze expa by byla v pohode...
Nekdy napriklad vidim,ze souper jede muty..OK.udelat vikingy,ale bohuzel uz nevidim,ze souper ma Corruptory..takze GG..
Jak se mam doprcic posunout dal
Jeste jedna vec.Posledni dobou se i bojim hrat,ze zase prohraju a budu se propadat niz a niz..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 10:41:32 
Offline
 Profil

Registrován: pon 01. lis 2010 19:53:22
Příspěvky: 30
Lajtra píše:
Ja uz fakt nevim..
Pred nejakou dobou jsem nechapal hrace,co se porad pachtli v bronzu.Vzdyt to nemoze byt tak tezke se prokusat aspon do silvru.Ja sam jsem se prokousaval bronzem nahoru,ale chyba lavky..Cim dyl hraju,tim vic propadam depresi.Zasekl jsem se nekde kolem 4-5.mista
Muj zapas vypada asi takto: rychle wall + mraky mariny + kouknu,co dela souper + dalsi marina + mezitim imrvere stavet SCV a SD. A ted nastavaji 2 varianty:
1) mam dost mariny = jdu do utoku..utok nevyjde,v bazi nic,tak davam GG..jsem otraveny
2) mam dost mariny,ale souper je rychlejsi,tak utoci..znici me = GG..jsem otraveny...
nevidim proste zadny posun kupredu,snad jen,ze v mainu uz mi netezi 15 SCV,ale 25+- a davam si bacha na SD,ale nic vic.Udelat dalsi expu? Ale kde,bojim se,ze mi ji znici a ze bude zbytecna a kdyz si zpetne vybavim hru,tak zjistim,ze souper vubec neutocil,takze expa by byla v pohode...
Nekdy napriklad vidim,ze souper jede muty..OK.udelat vikingy,ale bohuzel uz nevidim,ze souper ma Corruptory..takze GG..
Jak se mam doprcic posunout dal
Jeste jedna vec.Posledni dobou se i bojim hrat,ze zase prohraju a budu se propadat niz a niz..



Čau hraju taky terrana a nejak se nedari, sem v bronzu. Jestli chceš tak si mě přidej a třeba si nějak poradíme:-) Luccas id:985

_________________
Obrázek
Né a né se dostat vejš!!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 10:59:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Lajtra píše:
Ja uz fakt nevim..
Pred nejakou dobou jsem nechapal hrace,co se porad pachtli v bronzu.Vzdyt to nemoze byt tak tezke se prokusat aspon do silvru.Ja sam jsem se prokousaval bronzem nahoru,ale chyba lavky..Cim dyl hraju,tim vic propadam depresi.Zasekl jsem se nekde kolem 4-5.mista
Muj zapas vypada asi takto: rychle wall + mraky mariny + kouknu,co dela souper + dalsi marina + mezitim imrvere stavet SCV a SD. A ted nastavaji 2 varianty:
1) mam dost mariny = jdu do utoku..utok nevyjde,v bazi nic,tak davam GG..jsem otraveny
2) mam dost mariny,ale souper je rychlejsi,tak utoci..znici me = GG..jsem otraveny...
nevidim proste zadny posun kupredu,snad jen,ze v mainu uz mi netezi 15 SCV,ale 25+- a davam si bacha na SD,ale nic vic.Udelat dalsi expu? Ale kde,bojim se,ze mi ji znici a ze bude zbytecna a kdyz si zpetne vybavim hru,tak zjistim,ze souper vubec neutocil,takze expa by byla v pohode...
Nekdy napriklad vidim,ze souper jede muty..OK.udelat vikingy,ale bohuzel uz nevidim,ze souper ma Corruptory..takze GG..
Jak se mam doprcic posunout dal
Jeste jedna vec.Posledni dobou se i bojim hrat,ze zase prohraju a budu se propadat niz a niz..


Asi by to chtelo replay, ale obecne by v bronzu melo stacit nastavet treba i jen z jedne base marine + maraudery 1:1, udelat jim stimpack, shells a stity, k tomu nejaky medivaci a pripadne thory proti mutum a tim soupere prejet, chce to mit jen dostatek vyroben, abys stihal utracet

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 11:25:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Jak rika satik bronz vyhrava makro, pokud umis makrovat lepe nezli souper tak mas win. Lame se to az nekde v goldu kde uz umnej vschni +- stejne makrovat a pak uz to zacina byt o mikru a taktice.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 12:20:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 17. zář 2010 15:05:26
Příspěvky: 75
Lajtra píše:
Ja uz fakt nevim..
Pred nejakou dobou jsem nechapal hrace,co se porad pachtli v bronzu.Vzdyt to nemoze byt tak tezke se prokusat aspon do silvru.Ja sam jsem se prokousaval bronzem nahoru,ale chyba lavky..Cim dyl hraju,tim vic propadam depresi.Zasekl jsem se nekde kolem 4-5.mista
Muj zapas vypada asi takto: rychle wall + mraky mariny + kouknu,co dela souper + dalsi marina + mezitim imrvere stavet SCV a SD. A ted nastavaji 2 varianty:
1) mam dost mariny = jdu do utoku..utok nevyjde,v bazi nic,tak davam GG..jsem otraveny
2) mam dost mariny,ale souper je rychlejsi,tak utoci..znici me = GG..jsem otraveny...
nevidim proste zadny posun kupredu,snad jen,ze v mainu uz mi netezi 15 SCV,ale 25+- a davam si bacha na SD,ale nic vic.Udelat dalsi expu? Ale kde,bojim se,ze mi ji znici a ze bude zbytecna a kdyz si zpetne vybavim hru,tak zjistim,ze souper vubec neutocil,takze expa by byla v pohode...
Nekdy napriklad vidim,ze souper jede muty..OK.udelat vikingy,ale bohuzel uz nevidim,ze souper ma Corruptory..takze GG..
Jak se mam doprcic posunout dal
Jeste jedna vec.Posledni dobou se i bojim hrat,ze zase prohraju a budu se propadat niz a niz..


Nechapu ceho se bojis? :-) Ze budes na horsim miste nebo co? Pokud nebudes hrat,tak ti to moc nepomuze,nejvetsi tvuj nepritel je strach :-) jak u toho zalozit expu,tak v tom ze se bojis ze prohrajes,hrej uvolnene a v klidu a pujde ti to lip,jako Teran udelej expu v base kde jses krytej a kdyz uvidis,ze souper neni agresivni tak vzlitnes a jdes tezit na druhou,tak jako tak budes mit z druheho CC aspon muly ktere si hodis doma. Tak jako tak vikingy bych na obranu proti mutum moc nedelal,aspon ne v primem boji,jako podporu mozna s marinama nastimovanyma a prave viking na coruptora je dobra volba aspon podle me i kdyz jsem P :-) hlavne hrej a neboj se,musis se dostat do stavu jako v custom mape,tam si urcite uvolnenejsi,protoze ti nejde o to ze prohrajes a nebudes padat v zebricku jak pises :-) myslim ze pro tebe bude lepsi si potrenovat v custom map i kdyz hrozi ze narazis na lepsi hrace a muze te to otravit jeste vic :-) tak gl do dalsich zapasu :-)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 5:17:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
V bronzu jsou nejcastejsi dve chyby:
1.) Spatne makro
2.) Pasivita

1.) Spatne makro znamena, ze nestavis NESUSTALE tezice, coz vede k tomu ze mas nizsi prijem, to vede k tomu ze si muzes dovolit mensi armadu, a nebo na druhou stranu muzes mit dost tezicu i dostatecny prijem a nemas dost produkcnich budov a nebo v nich opet NEUSTALE nestavis. V praxi je to cca tak ze na kazdou expanzi potrebujes +/- 3produkcni budovy aby si stihal utracet penize. Pokud se dostanes na suply 200/200 tak budov primerene vic, protoze v tu chvili jde o to co nejrychleji nahradit ztraty. Takze ve schrnuti se podivej na sve replaye vzdycky trikrat, treba zrychlene. Napred jestli neustale stavis SCV, pokud ne tak uvidis pri jakych situacich ne a muzes si na to lip davat pozor. Podruhe jestli nejsi nekde suply blocked a opet pri jake prilezitosti. A potreti jestli nemas vysoko penize (to je tak nad 300 na kazdou tezici expu, pokud se zrovna nechytas delat CC), pokud mas moc penez tak jsou dve moznosti mas malo budov a nebo z budov nestavis jednotky.

2.) Pasivita znamena, ze se snazis delat az nesmyslne velkou armadu a prvni utok se kona v 12-15minute. Nemusi to hru vzdy prohrat, ale zvlast v nizsich ligach jsou soperi pomaly a dost casto se snazi nesmyslne techovat a nemaji armadu. Pro hraci, chodi pushovat treba kolem 5:30 (2rax) nebo kolem 8:00 (3rax nebo 1/1/1) nejpozdeji do desate minuty se "musi" objevit nejaka akce. Ale zase ne za kazdou cenu. Porad plati ze MAKRO > ALL.

A jinak obrana proti mutum je lepsi jinak nez vikingy (i kdyz i to jde, coz predvedl treba LittleBoy na GSL 3 v Ro64):
male mnozstvi mutu (1-8) 1-2 turrety do tezby a mozna 1-2 k budovam. O zbytek se postara marina.
stredni mnozstvi (10-20) vic turetu a treba jeden thor nebo par marinaku do kazde baze.
velke mnostvi (20+) turrety (uz se vyplati i upg +2armor budovam a +1range turretum). Mass thor, marina pripadne hellion. Souper asi nebude mit nic jineho nez mutalisky a slingy. Vsechen gas pujde do mutas (z kazdeho gejziru je schopen udelat az 25 mutalisku pri kompletnim vytezeni, a nebo je schopen udelat 2-3 mutas/minutu na kazdou expanzi).

Jinak jeste ke strachu z expandovani: Musis to brat tak, ze pokud souper hraje spravne (coz se v nizsi lize moc nestava), tak bude mit pri nejlepsim stejnou armadu jako ty, pripadne pokud pujde all-in, tak tomu dost objetuje a ty muzes expu klidne objetovat (na nebo jen zmacknout L :D). K dobremu makru patri i expandovani. Ve chvili kdyz ty budes mit opravdu dobre makro (SCV, SD, utraceni), tak po cca 1-2minute co mas o expanzi vic nez souper si muzes byt jisty ze jsi silnejsi (pokud se ty prvni dve minuty budes citit nesvuj, tak postav par bunkeru na obranu)!! Takze pokud v 8. minute budes expandovat, tak kdyz soupere v 10.minute uvidis ze nema expu tak mas velikou vyhodu a vetsinou staci zautocit, protoze tvoje armada bude proste o 30% vetsi. A pokud budes mit slozeni armady aspon ze dvou druhu, proti light a proti armored (marine+marauder, marine+tank, helion+thor, marine+thor, reaper+thor, cokoliv...samozrejme je potreba myslet i na vzdusnou obranu, takze hellion+marauder nebude asi nejsli pokud souper bude mit mutalisky) tak vyhrajes s prstem v nose.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz