StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 17:18:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 0:20:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Jedna hodina ráno je pro nás nespavce krušná chvilka, v telce nic nedávaj, ne a ne usnout, tak mě napadlo založit new topic. :D
Takže která jednotka v sc2 je podle vás nejlepší a proč, z jakého hlediska a také, která je nejhorší, nejvíce useless?? :)

Pro mě nejlepší jednotky ve hře jsou zealot a roach, obojí má výbornej dmg, hafo hp a nízkou cenu. Vlastně jsou si dost podobný, objí cca 150hp, 16dmg do všeho a útok jen na ground.

Oproti tomu nejhorší jednotka mi příjde asi void ray, dmg nic moc, cena příšerná a bez upgradu docela pomalá.

----EDIT----
Když tak nad tím přemýšlím, reaper je možná víc useless jak void, ale terrana nehraju, tak nemůžu objektivně posoudit. :)

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Balty dne sob 30. říj 2010 21:42:49, celkově upraveno 2

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 0:36:51 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Nejlepší těžko říct. Pokud jde o efektivitu, tak pravděpodobně Marauder. Meatshield, kituje melee a má se Stimpackem naprosto výborné dps, navíc střílí výstřely a ne kontinuálně, takže jde běhat a zastavovat na výstřely. Jinak mám nejraději asi Sentry :)

Nejhorší Reaper. Je jedno, jestli před patchem nebo po patchi. Prostě blbě navržená cheese jednotka, která nemá po celou dobu hry normální uplatnění. Škoda, jinak je totiž docela zajímavá, v kampani byla super :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 7:56:26 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Topic je koncipovaný špatně, nemělo by to být jaká je nejlepší ale spíše nejoblíběnšjší. Když půjde massa zealotů jako nejlepších jednotek proti pár voidům jako nejhorších tak zealoti to projedou bez jediné ztráty voida. :D Nebo když půjdou zealoti proti micrujícím rychlejším jednotkám na dálku, jsou taky v tahu. Zealoti jsou prostě jako jednotka sama o sobě dost nepoužitelní protože jsou pomalí, ovšem v kombinaci se sentry jsou to maséři. ;)

Jináč moje nej jednotka je stalker, může bojovat jak proti pozemním tak proti vzdušným jednotkám, má výborný dostřel, úžasnou rychlost a navíc funkci blink. Pokud jsou doplněni o nějakého observera, není prakticky možné je při správném micru dostat do úzkých.

Nejhorší jednotka je dle mého asi Dark Templars z jednoho prostého důvodu, je prakticky nepoužitelný, protože mi řekněte kdo z vás dnes za svou armádou netahá detektor. K tomu je navíc pro ni potřeba zatraceně dlouhý a nejdražší tech jaký protossové mají. Nakonec jednotka sama o sobě má nároky na plyn pro jejichž nonstop výrobu ve 4gate potřebuje min 3 základny. Ovšem je fakt že když hraju ve zlatých ligách, stále se najdou chytráci kteří za celou hru detektory či průzkumníky nestaví, v tom případě je šance na úspěch.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 8:47:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
saltazar píše:
Topic je koncipovaný špatně, nemělo by to být jaká je nejlepší ale spíše nejoblíběnšjší. Když půjde massa zealotů jako nejlepších jednotek proti pár voidům jako nejhorších tak zealoti to projedou bez jediné ztráty voida. :D

Nejhorší jednotka je dle mého asi Dark Templars z jednoho prostého důvodu, je prakticky nepoužitelný, protože mi řekněte kdo z vás dnes za svou armádou netahá detektor.


Kdepak je to koncipováno správně, nejlepší neznamená neporazitelný, ale že třeba z hlediska výkon/cena je best, nebo z hlediska multifunkčního je best, nebo podle pohyblivosti, pro každého je jiné hledisko důležité a například roach není vůbec moje oblíbená, zergy nehraju, ale ta jednotka je prostě sakra dobrá na to jak je sakra levná. :)
Btw DT já třeba někdy používám na ničení expanzí, jelikož mají dělníka na ránu a základna padne za pár vteřin a nebo také, pokud vim, že na mě jde soupeř a má větší army, tak se v boji snažím sundat jeho observera/overseera a můj "poslední" warp jsou DT, takže pak když útočí na mou base nemá zrovna detector a dt mu nadělají pořádný škody, někdy se stáhne na chvíli, někdy mu armáda lehne a někdy má dva detectory a jsem v pr.... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 9:04:53 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Hm, já s observery jedu tak že mám jednoho vždy v bázi, jednoho u armády a jednoho co pendluje a sleduje pohyb soupeře. Samozřejmě že proti některým hráčům DT stále fungují skvěle, stále se setkávám s hráči co neudělají za celou hru ani jeden detektor, ale tím jsem si jistý až s výsledkové tabulky, abych stavěl ten dlouhý tech na DT a pak zjistil že jsou nepoužitelní, to tě může stát hru, navíc prostě ta cena i jich samotných je hrozná, kam se na ně hrabou voidy. Osobně se vždycky naštvu když na mě někdo zkouší DT rush, cannon rush nebo podobné koniny, protože mám vyhranou hru zadara a prakticky je to o ničem.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 9:59:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
thor+scvcka :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 10:04:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Saltazar: Nikdy proti tobe nikdo nepouzil DT drop? Jakmile mas dve expanze a v mainu tech budovy, tak to neuhlidas ani s observrama...a jejich dmg je neskutecna. Moc lidi si neuvedomuje, ze DT neni jen permacloaked jednotka, ale taky dava opravdu velikou dmg.

Jinak moje "oblibena" jednotka, nebo spis podle me nejlepsi je roach. Jelikoz jsem terran, tak je tohle pro me opravdu pekelna jednotka. Mam na ni dva countery, banshee a BC. Proti vsemu ostatnimu je to peklo. Jedine co trosku funguje je marauder, ale je to dost vyrovnany...proste to neni klasicky counter. Ale za tu cenu 145HP a armor a ted uz i zajimavy dmg/range. A Moje opravdu oblibena terranska jednotka je samozrejme marauder, jak tu psal Pralev, skvela moznost mikrovat (stim+CS) se vcelku dlouhym intervalem stelby. A ze stejneho duvodu pak jeste helion (blue flame)

Nejhorsi je imho reaper (zadne prekvapeni), a pro me siege tank. Ten sice neni spatny, ale nemam rad cekani nez mi souper vejde do rany...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 10:16:33 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 25. zář 2010 22:12:01
Příspěvky: 278
Bydliště: Karviná
satik píše:
thor+scvcka :D


collosus+proby ... oh wait

_________________
Nový rok, nový BorderKeeeper
Budete-li dost dobří Starcraft 2 vás bude živit pamatujte na to!
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 10:22:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 08. kvě 2010 21:28:10
Příspěvky: 155
Void Ray + Collosus

pro mě nej

_________________
Pokud si vážíte svého PC tak čtěte informace o tom co vám ten druhý nabízí jinak na to můžete těžce doplatit, To není sranda to je skutečnost: Jistota je jistota Polop

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 10:54:32 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Pro mě je nej Viking, je sice jak papír, ale já ho využívám hlavně k ničení expanzí na což je great. Největší kaše je pro mě Colosus, právě proto že hojně využívám Vikingy, ti si je dávaj k svačině

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz