StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:07:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 18:20:06 
Offline
 Profil

Registrován: stř 06. črc 2011 11:58:56
Příspěvky: 20
Drakan :
Dakujem, ozaj obsiahle zhodnotenie. Rady si zoberiem k srdcu, su celkom trefne. Specialne v 2. a 3. hre som mal strasne chyby v micre, az som rozmyslal ze to od hanby ani nepostnem .. ten nezvladnuty banshee harassment bola katastrofa, takisto par krat missclick pri povele k utoku, z coho bolo postavanie polky jednotiek a demolacia druhej polky.
Finalny utok z tretej hry nema cenu komentovat, v zufalstve som ich tam skratka poslal, ale z replaya aj mne napadlo ze som ich mohol skusit obist a napadnut tanky, aspon chargelotmi. Inak zaujimave info o tom shakurase, to som nevedel.
Este k tomu, ze som nezautocil ked som znicil drop v tusim prvej hre .. celkovo sa da povedat ze som velmi malo agresivny, nejake tipy ako to zlepsit? Trebars ake mas ty indikatory, ze je cas zautocit alebo skusit nejaky harass? vacsinou, ked sa aj k niecomu odhodlam, nekonci to prave stastne .. takto som uz prehral par hier, ze som sebavedome nabehol na terrana po jeho odrazenom utoku, a dostal som nafackovane.

_________________
forever bronze


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 18:24:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
-od toho je obs a cit aby jsi vedel co das co ne. Dej si za cil treba v dalsich 5 hrach na laddru byt ten co je agresivni a je jedno jestli vyhrajes nebo prohrajes, jde a to aby jsi to dostal do krve :D
-taky jsem byval dost pasivni, ze po bitve jsem nepresel do utoku, to pomohli repy, jak rikam jdi si ho otuknout vesmes tim vyhrajes, jinak ta hra s thorama tam by jsi ho potom dropu asi nedal (s zergama ten problem jeste mam :D )
-jak rikas jsi dost pasivni, to jsem byval taky
-nick a ID mam pod komentem tak si me uloz a muzem vecer zahrat budu tu po 21:20

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 18:31:30 
Offline
 Profil

Registrován: stř 06. črc 2011 11:58:56
Příspěvky: 20
ok, vdaka, tak teda vecer

_________________
forever bronze


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 23:14:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
2Drakan: Nektere rady mi prijdou vazne jak z jineho sveta....nic ve zlem, ale radit nekomu aby si daval pozor ze mu nekde tezi tri proby mi prijde jako nesmysl...no offense ale spoustu rad mi prijde jako pilovani hry na urovni masters, a ne basics na urovni silver

A ted k postrehum...zopakuji klasicke....nemas vubec zadny plan, mozna vis ze pujdes 3gate robo, ale pokud nezautocis tak je to k nicemu a nebo kdyz vis ze chces jit 3gate expo, tak to je zase plan bez konce protoze tim ze udelas expu soupere nezabijes. Za tri hry co jsem videl tak si se ani jednou nepustil do utoku ba ani mimo sve uzemi (krome skautu). Rekni si treba pujdu 3gate expo, a v 12 minute zautocim a vyhraju. Mozna nevyhrajes, mozna se budes muset stahnout ale porad lepsi nez se donekonecna branit.

Scouting: Pripada mi jako by te vubec nezajimalo co dela souper. Libi se mi ze neobjetujes prvni scoutujici probu jako spoustu "lamek", protoze to tak dela HuK nebo White-Ra. Scouting musi mit vzdycky smysl, u vetsiny nizsich hracu je prvni scout o objeveni pozice a pripadne nejakeho cheezu (6pool, canon rush, proxy rax) nic vic neni potreba zjistovat. Ale dal je dobre zjistit co souper dela rekneme v 7-8 minute (bud observerem, zjistit army setup a nebo probou zjistit jestli ma expu).

Nezabyvej se nesmysly. Vezmi svoji hru objektivne. Mas 40-50 APM, chces je "vyplytvat" na spravne mikro observera a nebo na dobre fungujici eko? Venuj se jen dulezitym vecem, ty mene dulezite nestihnes!!! Slovo mikro bych u tebe odlozil nekam stranou (nerikam ze ho nejsi schopny), protoze ti vetsnou ublizi nez pomuze.

Pamatuj si ze utocnik vybira cas bitvy ale obrance jeji misto. Pokud se chces branit tak se bran rozumne. Pro stalkery chces aby meli co nejvic mista, pro zealoty a kolosy chces aby mel souper co nejmin mista (dve rozhodujici bitvy v prvni hre). Clovek je vetsinou v defenzivnim postaveni, i kdyz chysta nejaky utok (treba cekam na dokonceni stimu abych mohl uderit, ale musim se branit kdyby prisel 4gate nebo DT). Proto lide nechavaji jednotky nad rampou, tam se dobre brani ;)

Btw. ten posledni utok na deltaquadrant jsi mohl snadno vyhrat kdyby si uplatnil strategii (a o tu v RTS jde ;)) Je dobre neutocit do siegnutych tanku, zvlast kdyz vidis ze jich ma 7 (resp. jich mel 9). Ty mas 20 super mobilnich stalkeru...stacilo ty tanky obejit zprava a zbytek armady stahnout do obrany pred marinou. Easy win.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 07. črc 2011 1:20:45 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
ten post se scoutem bych fakt dobrej suverenne oznacit profiky ze jsou lamy pricemz ty scoutujes jen pozici a chees zatimco kolik ma protoss chrono boostu jestli bere gas jestli zerg bere gas nebo jede hatch first abys ho mohl nejak potrestat nebo jestli proba obetujes potom co vyleze prvni marinak aby ses podival na addon a jestli nahodou uz nezabira rychlej druhej gas kterej ti rekne ze prijde cloack banshee nj je lepsi rict oni jsou lamy a ja tomu rozumim akorat skoda ze oni vyhravaji veci jako dreamhack

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp 2011 15:13:10 
Offline
 Profil

Registrován: úte 02. srp 2011 11:52:16
Příspěvky: 13
Dneska jsem hrál zajímavý match, zkuste ho nějak zhodnotit. Zaujalo mě na něm, že jsem vyhrál nad celkem velkou přesilou :D Neberte prosím tento replay nějak extra vážně, hraju zatím jenom Practice league a mám odehráno pouze 20 zápasů. I když plno zápasů mám odehraných proti PC. Díky
Jinak je to TvP a má zhruba 25 min.
http://www.uloz.to/9935484/vs-mrspook-epic-return-sc2replay?_fid=16df

(Absolutně nechápu proč neměl hnedka Warp Gate, to mě asi dost usnadnilo výhru) :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 30. srp 2011 18:20:22 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
Kód:
http://www.uloz.to/10124796/multiplayer-rar

Zdravim mohl by se mi někdo kouknout aspoň na jeden rep?Jde o to že jsem vynechal druhou sezonu a ted začínám hrát, a mám celkem velký mezery.
Většinou nedokážu odhadnout kdy udělat drony, kdy jednotky a pak to dopadá tak že mě rozjede jeden push, a zvlášť to nedávám v ZvZ.
takže kdyby mi někdo mohl dát pár rad jak poznat kdy dronovat kdy ne, jde mi spíš o ten konkrétní případ v těch hrách ne čistá teorie.
Děkuji za každé rady, a poslední otázka myslíte že se ten "cit" pro dronování zlepší ze zkušenostma?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 03. zář 2011 10:23:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
Quimby píše:
Kód:
http://www.uloz.to/10124796/multiplayer-rar

Zdravim mohl by se mi někdo kouknout aspoň na jeden rep?Jde o to že jsem vynechal druhou sezonu a ted začínám hrát, a mám celkem velký mezery.
Většinou nedokážu odhadnout kdy udělat drony, kdy jednotky a pak to dopadá tak že mě rozjede jeden push, a zvlášť to nedávám v ZvZ.
takže kdyby mi někdo mohl dát pár rad jak poznat kdy dronovat kdy ne, jde mi spíš o ten konkrétní případ v těch hrách ne čistá teorie.
Děkuji za každé rady, a poslední otázka myslíte že se ten "cit" pro dronování zlepší ze zkušenostma?

každopádně mam stejnej probém celé to je o scoutu a zkušenostech prostě poznáš kdy se ten hráč chystá na push většinou ty armady chodí stejně veliké ted už jen záleží jak rychle ji udělá čim dříve tím nebezpečněji. Ja to většinou dojedu na to že vytrubcuju 20 dronů a najednou na mě de push což je na menších mapách smrtelné vždycky ale vždycky se snažím zdržovat co to jde každá larva se hodí zakopávam bane všude kde si myslím že pujde. každopádně ja řikam scout scout scout lepší přijít o ovíka než projet hru (proto ubgrade na rychlost ovíků je první co dělám po ubgradu budovy samo rozesírat creep co to dá a scoutlingy mit uplně všude :D

na replay se bohužel nepodívam smrdim cely víkend v práci

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 10. zář 2011 11:14:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 13. kvě 2011 17:34:38
Příspěvky: 27
http://www.ulozto.cz/10225949/zvz-silve ... -sc2replay

cau, sem cerstve silver a ted hraju hlavne custom....byl bych rad kdyby se mi nekdo podival na rep a poradil s vetsimi chybami....hlavne kdy je bezpecny dronovat a kdy ne

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář 2011 6:53:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
ahoj , chci chci se zeptat proc sem tuto hru prohrál.
http://www.uloz.to/10253003/void-vs-kat ... -sc2replay

KaTrinA je sice diamand a já gold , ale myslím že to byla docela vyrovnaná hra .

CO myslíte ? prohrál sem to tím mojim pushem ? nějaké rady?

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz