StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 17:04:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 19:42:09 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
Čaute, určitě nejen já rád koukám na replaye.
Na netu je však povětšinou jen dia - platinová liga. Sice se nato moc hezky kouká, ale s mojí průměrnou frekvencí 1-2 zápasy denně se tomu nepřiblížím ani za 5 let.

Tak jsem si řekl, že by nebylo na škodu postnout sem i nějaké lower hry. A pokud se bude někdo nudit může to i zkritizovat a dát návrhy na zlepšení (v rámci skillu) budu jen rád a určitě nebudu sám.

dám sem tedy první - scoutovat, scoutovat .... to se musím naučit :-)

http://files.uloziste.com/b4059f826e58fcd2/.

Edit: je to bronzová liga, poprvé po dlouhé době, kdy jsem natrefil na hráče co nezkoušel all in rush, a nebyl totální trotl

_________________
Obrázek
ID 622


Naposledy upravil Enchanter dne sob 23. říj 2010 22:05:18, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 21:02:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 9:16:21
Příspěvky: 55
Ola, akurat mi prislo vhod ze niekto vytvoril toto tema.
Nemam este odohranych vela zapasou takze nemam velke skusenosti ale neide mi do hlavy jeden zapas. Hral som zerga a mal som full map control no aj tak sa mi napodarilo vyhrat. Ak by mal niekto trpezlivost a pozrel si replay (1h+) prosim povecte mi co som robil zle a co som mal urobit inak. Thx za rady

http://files.uloziste.com/c0ba060929474011/

_________________
Mám sa výborne, a čo vy?
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 23. říj 2010 23:16:20 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
lokijop píše:
Ola, akurat mi prislo vhod ze niekto vytvoril toto tema.
Nemam este odohranych vela zapasou takze nemam velke skusenosti ale neide mi do hlavy jeden zapas. Hral som zerga a mal som full map control no aj tak sa mi napodarilo vyhrat. Ak by mal niekto trpezlivost a pozrel si replay (1h+) prosim povecte mi co som robil zle a co som mal urobit inak. Thx za rady

http://files.uloziste.com/c0ba060929474011/



Hehe pěkná hra :-))

Rad by bylo plno, ale jen to základní, co zvládám prakticky i já :-D

1. expandovat mnohem dříve (za zerga je to základ), nebo alespoň postavit v základně další hatchery
2. já nechávám u každé expanze overseera a 2 qeeny, to mi ji ubrání před harasem než si toho všimnu a zareaguju
3. Nydus Worma jsi mohl hodit přímo vedle jeho základny ke krystalům, kde si později udělal expanzy
4. banelingové dělají s marinou divy :-), stačilo polovinu linků předělat na banelinky a nejspíš by jsi vyhrál
5. zapomněl jsi jednotky v Nydusu?
6. dost často jsi měl 2-3 tisíce v krystalech místo v armádě :-/, ale to se stává asi všem v low ligách
7. Terrana musíš pořád otravovat, idealně na SCV ať nemá moc čas dostat se až k BC


Ale co se zábavy týče řekl bych super hra

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 0:12:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Enchanter: Musim rict, ze hra co si postoval je pekna. Myslim ze by ses s ni neztratil ani gold/platine. BO na zacatku je ok, delas dost SCV, nesedis jen v bazi a nemasujes armadu, utracis penize stavis supply depoty dokonce delas i shift-click na mineraly pro stavitele a ten drop, kde si znicil nexus to byla krasa.

Co se tyka negativ, tak urcite tvuj zmineny scouting. Proti tossovi hodne dulezity, protoze meni jeho agresivni hru v jeho defenzivni hru. Tim ze mu znicis proxy pylony ti da prostor dychat. Dam priklad jak to provest...staci vzit jednoho marinaka, ktery stejne jen hlida wallin a pres Shift+minimapu mu dej par waypointu...treba neprohlidne vsechno, ale vetsinou neco najde. Ten marinak ani nemusi ten pylon zabit, ale uz jen to ze o nem vis je velika vyhoda.

Dal by me zajimalo z jakeho duvodu si stavel toho fast ravena (to neni ofenzivni otazka, jen opravdu na zamysleni)? Hrozne te spomalil...kdyz se podivas tak investice do factory a starportu a pak do ravena ti uplne zastavila produkci z raxu. Jestli by nestalo za zvazeni kdyz jit takhle ravena (coz samozrejme neni to co kritizuji), tak ho jit pres jedny mozna dvoje raxy...napr. rax-rax-factory-starport-rax. Protoze budova kterou financne neuzivis je na nic a da se postavit pozdeji.

Dal ve chvili kdy si mu znicil nexus, tak se ti po 15sec odkryji souperovi budovy. Pokud se tak nestane, tak ma nekde dalsi nexus. Logicke je ze nexus stavi za ucelem tezby tedy u nejakych mineralu...ty jsi mel u nej medivac, a taky si hned kontroloval jeho natural, ale pak je mi zahadou proc si nepokracoval ve scoutovani (staci opet shift+minimap). Takhle si mohl jeste krasne prohrat. Kdyz si vezmes ze si mu v case 12:35 znicil nexus v mainu v 18:50 si vyscoutoval jeho secret expanzi a v 21. minute si mu ji znicil...6 minut si ho nechal nekde vedome tezit bez povsimnuti. Sice tam mohl mit nejakou obranu, ale i tak je to zbytecne.

Dalsi veci jsou uz jen "drobnosti", trosku si pozapomel expandovat (umysl tam byl, kdy si v 10. minute postavil CC, ale expanzi nikdy nerozjel). Dal nemas skoro zadne upgrady, krome stimu a CS. Zivoty pro marinu, jsou proti tossovi super, protoze zealot da marinaka na tri rany (3x16=48) a se stitem da marinaka na tri rany az teprve ma +2 do utoku. V pozdejsi fazi hry uz nestihas utracet penize. Vim, ze je vsude slyset (hlavne od Day9) "dont queue". Ale doporucil bych ti to delat (a sam s tim prestanes az budes hrat top diamond). Je lepsi mit ve fronte 10 maraunderu a marinaku, nez mit to same na konte v mineralech. To same, je lepsi postavit 6 suply depotu najednou (a nebo v shift-rade, nez mit 2k mineralu a byt neustale housed). Plus kdyz si vsimnes, ze mas hodne mineralu, tak se neboj si vyhodit dalsi produkcni budovy, oznacis z tezby par SCV a postavis si treba dalsi 4 raxy.

A neposledni uz naprosta hovadina...nebo spis takove doporuceni...koukej na par svym replayu z pohledu nuloveho APM. Proste si zapni replay, pust si ho treba x2 nebo x4 a koukej na scoje current APM, pokud se tam objevi nula, tak okamzite pauzu a prozkoumat situaci, jestli se neda neco s tou nulou udelat. Casto zjistis ze treba ve chvili kdy stavis prvni maraudery, do toho SCV a treba supply depoty, tak se ti to sejde, ze mas najednou vsechno v produkci a mas volno...proc to nevyuzit treba na scout jednim z tech marauderu apod.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 1:05:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Lokijop: Predne nejsem zerg, tak neporadim s BO a pod, ale aspon nekolik postrehu.

1.) Kdyz jsem videl ze jedes fast Spire, tak me uplne prebehl mraz po zadech protoze vim jak otravni mutaliskove jsou, ale ty jsi nebyl vubec otravny. Jen otazka k zamysleni, jaky byl tvuj duvod jit fast spire, kdyz si prvnich myslim 5 nebo 6 mutalisku poslal rozbit kameni? Kdyz si teda prestal rozbijet kameni, tak tvych 8 mutalisku bylo vydesilo 10 marinaky...myslim ze by nemeli sanci a mel by si win do 10. minuty.

2.) Jaky ma pro tebe vyznam spojeni map control? V zasade to znamena ze soupere nepustis se nadechnout, neznamena to to ze mas nad kazdyma mineralama overlorda s creepem.

3.) Moc sem nepochopil tvuj utok na planetary fortress nekde kolem 48. minuty. Mas zerglingy, kteri davaji 5 dmg na kousnuti, a utocis na budovu, ktera ma 5 armor.

4.) Zacni counterovat soupere. Kdyz vidis ze ma veliky mnozstvi marinaku, tak udelej banelingy, nebo infestory, nebo oboji. A nebo proste roache. Myslim ze kdyz by si v tehle hre udelal misto tech asi 150 zerglinugu ve 40. minute 50 roachu tak te nic nezastavi (zvlast po patchi)

5.) Nejdulezitejsi!!! Zacni se vic starat o makro. Za celou hru si neudelal vic nez 30 dron. Uvidis, ze ve chvili, kdy budes mit 60-70 dron, tak se ti bude daleko lip hrat. a kdykoliv mas hodne neutracenych penez a nemuzes je utratit, tak proste expanduj, treba 3 hatcherky najednou, hlavne se tech penez zbav (ve staveni dron se moc nevyznam, to ti poradi treba nejaky skilled zerg a nebo jestli umis anglicky, tak doporucuju Day9 Daily #194 muj spolubydla platinovy zerg si z toho pry docela dost odnesl). Hraju sice terana, ale kdyz je nekde velka bitva ja se soustredim jen na ni tak z ni taky vyjdu ze mam treba 2k mineralu...v tu chvili se pokusim postavit co nejvic jednotek a postavim treba 2 nebo nekdy i 3 command centra a expanduju...i kdybych o ne mel prijit, tak se to vyplati. Uvidis az budes mit vyssi prijem z vic dron, tak nebudes vedet kam z penezma a armada se daleko lip stavi z 8 hatcherek nez ze 3, kdyz na to clovek ma...

6.) Proti opevnenemu souperi (zvlast teranovi) neporadej utoky se snahou ho zabit. Otravuj ho, ale soustred se hlavne na ekonomiku (mrkni na hrace jako je IrdA, ktery je timhle povestny a tezi ve hre treba se 100 dronama). Mutaliskove jsou idelani, nydus taky dobra vec. Banelingove maji veliky fear factor. Predstav si, ze on bude na svych 3 tezbach a ty jich budes mit 6 nebo vic. Nemusis mu zabijet to predni planetary fortress, budes pak mit proste tolik surovin, ze budes posilat jednotky na smrt (budes mit neustale 200/200) a bude ti jedno jestli se vyplatili, hlavne kdyz daji aspon nejakou dmg.

Kdyz to shrnu, tak na prvnim miste potrebujes vic tezit. Pak by mela byt tvoje aspon early rozhodnuti na necem postavena (viz. fast spire a nic z neho). A pak countruj jednotky a neutoc zbytecne do turtlujiciho se hrace, radsi ho preexpanduj. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 8:25:33 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
Stoky píše:
Dal by me zajimalo z jakeho duvodu si stavel toho fast ravena (to neni ofenzivni otazka, jen opravdu na zamysleni)?


Máš pravdu, že mě to docela zdrželo, bohužel v týhle lize je celkem oblíbeny Dark Templar rush. A Raven se hodi i proti stalkerum - když si ho nenechám sestřelit jako tady :-/
Proto jsem se rozhodl pro měj a energii z commandu použít na muly.

děkuji za rozbor, určitě si z toho něco vezmu

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 8:55:34 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Citace:
Lokijop: Predne nejsem zerg, tak neporadim s BO a pod, ale aspon nekolik postrehu.


Já za zerga hrál jen pár desítek her, ale tak s postřehů určitě to co již bylo zmíněno a hlavně, královnu jsi postavil až po 8 mé minutě, zatraceně pozdě, stav ji hned jak dokončíš spawning pool ještě před upgreadem hutchery a snaž se dodražovat každých 40s kladení larev, i do zásoby.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 9:17:59 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Enchanter píše:
Stoky píše:
Dal by me zajimalo z jakeho duvodu si stavel toho fast ravena (to neni ofenzivni otazka, jen opravdu na zamysleni)?


Máš pravdu, že mě to docela zdrželo, bohužel v týhle lize je celkem oblíbeny Dark Templar rush. A Raven se hodi i proti stalkerum - když si ho nenechám sestřelit jako tady :-/
Proto jsem se rozhodl pro měj a energii z commandu použít na muly.


A taky na to, aby ti spolu s armádou necestoval i soupeřův Observer :) Replay jsem neviděl, takže nevím, jak moc brzo toho Ravena děláš, ale pokud to nepřeháníš, nic si z toho nedělej, já dělám v TvP i TvT rychlého Ravena taky :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 9:45:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
lokijop píše:
Ola, akurat mi prislo vhod ze niekto vytvoril toto tema.
Nemam este odohranych vela zapasou takze nemam velke skusenosti ale neide mi do hlavy jeden zapas. Hral som zerga a mal som full map control no aj tak sa mi napodarilo vyhrat. Ak by mal niekto trpezlivost a pozrel si replay (1h+) prosim povecte mi co som robil zle a co som mal urobit inak. Thx za rady

http://files.uloziste.com/c0ba060929474011/


par postrehu, projel jsem jen zacatek repu:
1) posilej overlorda na strategicky mista scoutovat (i toho, co se ti u hatchery flaka hned na zacatku)
2) nestav tak brzo pool, od P ani od T uz ti zadny superrychly rush nehrozi, doporucuju budto
- 15 pool, pokud cekas nejaky rush nebo agresivni hru soupere
- 15 hatchery, 15pool pokud necekas brzky utok
da ti to velkou ekonomickou vyhodu, ze zacatku to mozna budes mit obcas problemy ubranit, ale casem prijdes na to co, jak a kdy, abys s tim nemel problem
-
3) hrozne pozde jsi mel overlorda, stavi se na 9/10 nebo 10/10, jeste nez zacnes stavet budovy
4) ucel mutalisku je drzet terrana v bazi, zatimco ty si obsazujes mapu, snaz se vyhnout primemu boji s nima, padaj jako mouchy, ale litat kolem soupere a nicit vsechno, co nema hlidany

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 10:17:23 
Offline
 Profil

Registrován: sob 09. říj 2010 17:43:38
Příspěvky: 18
lokijop: mrknul jsem ti na ten replay a tady máš seznam chyb, kterých jsem si všiml (nenech se s tím zdeptat):
-Overlord se dělá v 9/10 nebo 10/10 a pak můžeš udělat extraktor trik, když už ho chceš dělat z nějakého důvodu dvojitej, tak bys tedy měl skončit s 12/10 a né s 11/10.
- Nemáš důvod nechat ten první extraktor nechat dostavět a ještě do něj poslat drony, protože na začátku potřebuješ minerály a nějakej gas ti může být víš kde, když nemáš minerály, aby jsi s ním mohl něco dělat.
- Důvod mít takhle brzo spawning místo overlorda taky nenacházím pokud nejdeš dělat 10 pool rush což jsi nedělal.
- Mít lair při 10/10 není z nejlepších nápadů a jsi ekonomicky úplně vyřízenej oproti teranovi.
- Ztratit ve 12 minutě celou armádu a dostat přitom 2 suply dolů o třetinu HP a sundat asi 5 vikingů není nejlepší výměna a to jsi měl kliku, že si tam zapomněl poslat marinu, protože jinak jsi neměl ani jednu mutu a on by měl minimálně 3 vikingy. K tomu vůbec nestavíš drony a mít 17 dronů (naštěstí on je taky nestaví a jste na tom úplně stejně) takhle dlouho není dobrej stav.
- Když už vyexpíš, tak by jsi měl opět postavi drony, aby jsi tam začal těžil.
- Když už vyexpíš, tak by jsi měl postavit queenu, protože chceš si především zvednout produkci larev, aby jsi měl ty minerály a plyn za co utratit.
- Ve 23 minutě jsi úplně přehlíd 2 banchee, které ti zlikvidovali celou těžbu a spire a přitom ty máš vedle nich asi 12 mutů, který by je smetli jak nic, tak to je docela zásadní chyba ve tvém map controlu. Předtím jsi měl štěstí u jednoho dropu, kdy se naštěstí zastavil u tvojí expy a zničil jí, místo toho, aby ti dropnul přímo bázi v které by ti udělal daleko větší škody, než by jsi se vrátil z druhé strany mapy. Tolik asi k tvojemu mapcontrolu.
- Tvůj counter atac nebyl rozhodně z nejlepších, docela jsem ještě pochopil ten nyndus, který se ti zázrakem podařil mu udělat uprostřed základky. To se ti s lepším hráčem nepoštěstí, zvlášť, když má prakticky všechny jednotky v bázi a kempí. Bohužel vůbec jsem nepochopil sebevražedný útok těch tvých 12 mutalisků na zavěžkovanou bázi s thorem uprostřed. Docela klika, že jsi těch 6 chudáků vůbec dostal pryč.
- Druhý nyndus na stejné místo je už vůbec špatný nápad a ta výměna nebyla pro tebe vůbec dobrá. K tomu jsi stále nedělal drony a jen jsi jich udělal pár v naturalu (7 ti jich těží minerály a 6 plyn což je zoufalej počet i na začátku hry). Přitom minerálů a larev jsi měl dost a nutně jsi potřeboval další na rozjetí expy. V tu chvíli tě teran totálně přetežil a má dost minerálů i plynu a přitom má i větší armádu.
- Utok na jeho expu (43 min.) je vysloveně tvoje konečná. Máš slovy jedenáct dronů na minerálech a 12 těží plyn. Ztratit celou army na dvou thorech, a hrstce mariny je špatné zvlášť, když máš takhle slabou ekonomiku a nemůžeš okamžitě postavit novou armádu. Měl jsi stáhnout, když jsi viděl, že je zavěžkovaný a má tam planetarku.

Sice nejsem psycholog, ale armádu člověk buduje ve chvíli, kdy se bojí. Doporučuju ti se nebát, protože ti to vysloveně škodí. Tím harasem s mutama se výborně skautuje a máš opravdu perfektní přehled co soupeř jede a většinou se mu hlavně v nižších ligách nechce moc lézt z báze, a když už to udělá, tak o tom okamžitě víš. V ten moment, když se takhle kempí, tak ho potřebuješ přeexpit. Jako zerg můžeš mít obrovskou armádu během minuty, když máš dost hatcherek a to i dost vysokého techu, tak proč toho nevyužívat a zbytečně na úkor ekonomiky dělat jen armádu, když tím přijdeš o možnost ji rychle nahradit. Muty jsou výborné, protože teran proti nim nic vlastně nemá a pokud s nima budeš včas stahovat (žádné sebevraždy), tak budeš mít spoustu času na expování i tech. Tech potřebuješ hlavně, protože potřebuješ něčím rozlousknout jeho obranu a na to se perfektně hodí buď horda ultralisků nebo brood lordi. Na téhle mapě bych ti vysloveně doporučoval ty broody, protože když je postavíš nad volný prostor, tak k nim nemůže ničím krom vzduchu a to v pohodě pokryjí mutalisky. K tomu už spire máš, takže vysloveně logický přechod.

Koukám, že jdu s rozborem trochu s křížkem po funusu, satik už to tu napsal. Prý je opakování matka moudrosti, tak snad to vadit nebude. :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz