StarCraftCZ.com
https://forum.starcraftcz.com:443/

Pralvovy replaye
https://forum.starcraftcz.com:443/viewtopic.php?f=34&t=250
Stránka 1 z 3

Autor:  Pralev [ stř 12. kvě 2010 19:32:11 ]
Předmět příspěvku:  Pralvovy replaye

Nejsem narcis :D, ale rozhodl jsem se udělat si svůj topic, kam budu postupně dávat replaye svých her, které se mi líbily nebo mi přišly nějakým způsobem zajímavé, i s krátkým komentářem. Nedělám to proto, abych se chlubil, jak mi to jde (určitě jsou tu mnozí daleko lepší hráči než já, momentálně jsem 8. ve zlaté lize, APM se mi pohybuje okolo 40-50, což je hodně málo), ale čistě proto, abych se podělil o hry, ve kterých jsem si doopravdy dobře zahrál. Jinak přestože sám provádím důkladné analýzy svých her z replayů, uvítám k jednotlivým hrám jakékoli komentáře a rady.. jsou věci, které mě samotného nenapadnou :)

Pro dnešek 3 replaye:

Desert Osasis - Protoss vs. Protoss - cca 30 minut
Link: http://www.mediafire.com/?z5yyot0enid
Popis: Tohle PvP jsem dohrál teprve před chvílí a náramně jsme si ho užil. Zkusil jsem trochu jinou strategii do začátku (dříve jsem jezdíval mass Stalkery a Immortaly, postupně k nim přidával Colossy), ale protože většina Protossů, se kterými jsem hrál, jezdívala totéž, a naspeedovaní Zealoti mi přijdou dokonalý counter na Stalkery i Immortaly (později proti Colossům je potřeba samozřejmě přidat další jednotky), zkusil jsem se dostat rychle k nim... Chvilku to vypadalo, že se mi to hrubě vymstí, ale po chvíli jsem to dostal pod kontrolu :) Od té chvíle možná trochu one-sided, ale pěkně se to mlelo - Colossové, spousta bouřek, expanzí, Templáři feedbackující se navzájem a na konci dokonce i nějací ti Carrieři :)

Desert Osasis - Protoss vs. Terran - cca 22 minut
Link: http://www.mediafire.com/?zhzvghqzjwj
Popis: Tahle hra je ve skutečnosti asi docela pěkná nuda, všehovšudy dvě větší bitvy. Dávám ji sem hlavně jako demonstraci toho, jak strašně moc OP v současné chvíli dle mého názoru jsou Ghosti a jejich EMP proti Protossovi. Nerf prosím :)

Metalopolis - Protoss vs. Zerg - cca 30 minut
Link: http://www.mediafire.com/?div5ozzjizr
Popis: Občas se člověku od začátku daří prakticky vše a až do konce ho to nepustí :) V téhle delší hře jsem si toho proti Zergovi užil hodně - imba buffnutí Pheonixové proti Mutaliskům, které jsem později používal na vybíjení Overlordů a snipování Infestorů, masy Colossů a Zealotů, dobrý mapcontrol.

Autor:  davos [ stř 12. kvě 2010 19:37:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

Pralev píše:
Dávám ji sem hlavně jako demonstraci toho, jak strašně moc OP v současné chvíli dle mého názoru jsou Ghosti a jejich EMP proti Protossovi. Nerf prosím :)


Ten bol dobrý... PvT najviac nevyrovnaný match v prospech protossa. Nie, že by sa to nedalo uhrať, ale protoss môže byť aj úplna brzda a aj tak bude držať krok s terranom.

Autor:  Pralev [ pát 28. kvě 2010 13:14:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

Od patche hraju Randoma, momentálně rank 11 v Platinum lize (tj. totéž jako před patchem Gold liga), Terrany mi to skoro nedává, takže je vůbec neumím, když je dostanu, pokaždé prohraju :D Dnes dvě nové PvZ hry, ve kterých jsem si pěkně zahrál.

Lost Temple - Random Zerg vs. Protoss - 26:26
Link: http://www.mediafire.com/?nnyyxwm1tmi
Popis: Dost one-sided hra, protivník byl o dost horší hráč než já. Nicméně klikačka pěkná a hlavně mě tahle hra utvrdila v tom, že Zerg má nejlepší mapcontrol. Overlordi u všech exp, rychlí lingové, Overseer schopný přeletět v rychlosti základnu a vidět vše, Changelingové atd... Díky tomuhle scoutování a mapcontrolu jsem mohl celou hru dělat přesně správné countery, nedovolit Protossovi se vůbec rozlézt a několikrát ho přistihnout v dost nepříjemné pozici (pro něj). Na konci jsem to s Corruptery trochu přehnal :) A zamrzel mě ten Observer, co byl celou dobu v mé základně, objevil jsem ho až v replayi, potvoru :D

Desert Oasis - Random Protoss vs. Random Zerg - 23:44
Link: http://www.mediafire.com/?uyhhnmgugjw
Popis: Docela příjemně akční PvZ. Oba jsme byli Randomové, nevím tedy, nakolik jemu sednul Zerg, pro mě jsou všechny hry za Protossa procházka růžovým sadem :D Poučení z téhle hry: Dodělávat pořád Proby, zvlášť ty, co těžily vespen :oops: a rozjet Phoenixe ve 2 Stargatech, když po prvním odraženém Mutalisk pushi dělá Zerg další a další Muty. Taky jsem mohl základny proti těm Mutům ke konci lehce zakanónovat, ale vůbec jsem nestíhal (i když už se APM lepší :D).

Autor:  easyyy [ ned 30. kvě 2010 17:26:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

ja nevim, co vsichni na tom APM maji a uz vubec nechapu profi hrace, kteri na zacatku, kdy je potreba jen postavit scv, supply, raxe a scoutovat tak maj treba 200 APM.. nechapu.. taky muzu porad mlatit do klavesnice a mit APM 200 ale hovno mi to pomuze

Autor:  Baron [ ned 30. kvě 2010 18:24:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

easyyy píše:
ja nevim, co vsichni na tom APM maji a uz vubec nechapu profi hrace, kteri na zacatku, kdy je potreba jen postavit scv, supply, raxe a scoutovat tak maj treba 200 APM.. nechapu.. taky muzu porad mlatit do klavesnice a mit APM 200 ale hovno mi to pomuze


Tam jde o to, ze se rovnou dostanou do provozni rychlosti. Lepsi enz zacit klikat az pri prvnim utoku nebo tak... Proste je to vlastne takovy rozklikani.

Autor:  Pralev [ ned 30. kvě 2010 19:38:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

easyyy píše:
ja nevim, co vsichni na tom APM maji


Když jsem psal, že APM se už lepší, nešlo mi o to číslo samotné, chtěl jsem tím vyjádřit, že už se zase pomalu dostávám do nějaké formy a klikám rychleji, čili stíhám víc věcí. Momentálně jsem díkybohu ve většině her ve fázi, kdy vím přesně, co udělat, jak co counterovat a jediné, co mě brzdí, je že nestíhám klikat vše, co bych chtěl.

Jinak nějaké honění si u přepínání workerů jde mimo mě :) I když ten argument, o kterém psal Baron, je možná u mnoha hráčů pravda, mně to vždy naopak spíš ubíralo na pozornosti.

Autor:  Gas [ ned 30. kvě 2010 19:54:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

dočkame sa aj "tipov dňa"? ;-)

Autor:  easyyy [ ned 30. kvě 2010 19:59:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

jasny, to chapu.. ale dulezitejsi je spis na co klikas nez kolikrat klikas.. a na rozklikani pouzivam relfex hry nebo 20min na csku na DM :)

Autor:  Pralev [ pon 31. kvě 2010 19:34:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

Nehraju teď tak intenzivně (přeci jen mě zítra čeká ještě jedna zkouška :D), takže není příliš z čeho vybírat, ale tyhle dvě hry, co vám dnes přináším, mi nepřišly marné. Tentokrát si užijete Terrany jako kompenzaci za tu převahu PvZ v minulosti :)

Metalopolis - Random Terran vs. Terran - 23:04
Link: http://www.mediafire.com/?uy2qdloatoc
Popis: TvT mi dosud moc neříkalo, měl jsem za sebou všehovšudy jednu odehranou (a vyhranou) hru, inspiroval jsem se především Predyho hodinovým replayem na Lost Templu (vřele doporučuju), takže Tanci a Vikingové :) Po chvíli jsem přidal i Raveny a musím říct, že i nerfnutá Seeker missile není vůbec marná, když v chaosu bitvy nalétne do obrovské skupiny MM. Bohužel ta cena je asi přeci jen trochu přemrštěná, takže i během 23 minutové hry jsem jich vypustil jen pár.

Scrap Station - Random Zerg vs. Terran - 30:07
Link: http://www.mediafire.com/?mmwfuzlz3qe
Popis: Diamantový Terran se asi nudil, protože zkoušel docela nezvyklou strategii :) Banshee a Vikingové se proti Hydrám neosvědčily, mass Vikingové už vůbec ne :) Jakmile má ale armáda víc Marauderů, už se Hydry přestávají chytat (a to byli ti Maraudeři dokonce bez Stimpacku). Nicméně macro dělá svoje, creep se rozlézá po mapě, těžba ve 4 základnách dovoluje dělat nové a nové jednotky... Zachrání Terrana nakonec Battlercruiseři?

Autor:  Hegemon [ pon 31. kvě 2010 20:03:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pralvovy replaye

Nedělal to s těma Vikingama + tanky taky Painuser? - jsem před chvilkou dokoukal huskyho cast zápasu Painuser vs InControl (TvP) a tam mu to vyšlo skoro beze ztrát.. Tak třeba mrknul na Predyho a hle, ono to fungovalo. Ale co vím, tak Pain frčí furt mech (nebo aspoň, co jsem viděl), takže kdo ví, kdo s tím přišel první.. Jako kdyby na tom záleželo.. :D Jinak jsem rád, že tanky se teď používají víc, protože ze začátku nebyly skoro nikdy k vidění.. Což mě přivádí k dotazu - týkala se nějaká z patch změn tanků?

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/