StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:03:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 15. bře 2013 7:58:51 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 7:53:15
Příspěvky: 7
Zdravím,

v minulosti jsem hrával SC a SC broodwar, kde mě to docela šlo, pak jsem si párkrát zahrál SC WoL a od té doby nic, resp. jsem ve stavu, kdy znám jednotky a celkem i mechanismy, jak která kouzla atd. fungují.

Jen co se týče multiplayeru jsem absolutní lama. Byl jsem zařazen do bronzu a i tam dostávám na .... hrál jsem cca 10 zápasů a dostal jsem vždy ... Můžete mě prosím poradit za kterou rasu a jakým způsobem začít hrá, resp. jaký build by byl nejideálnější na start - případně můžete ve stručnosti popsat jak jej hrát? Předem díky moc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 15. bře 2013 8:04:25 
Offline
 Profil

Registrován: pát 04. led 2013 22:09:03
Příspěvky: 16
BUILDY - jsou aktuální jen pro wol
Protoss - Build ordery dle TeamLiquid za Protosse
Terran - Build ordery dle TeamLiquid za Terrana
Zerg - Build ordery dle TeamLiquid za Zerga

u]VIDEA[/u]
Day9 - Profesionální komentátor SC2 eSport zápasů, na YouTube má mraky videí jednak komentovaných zápasů, ale i různých rad pro nováčky atd. Neni reálné zkouknout vše, já viděl jen malou část.

Appollo- další profesionální komentátor SC2. Nemá tolik videí jako Day9, ale osobně mi sedí více, zkouknul jsem většinu videí, které maji co dočinění s Protosem, a tyto mohu jen doporučit:

    Starcraft II Tutorials REVAMPED - Seriál za všechny rasy, kdy Appolo hraje od bronzové ligy a potkává postupně lepší a lepší soupeře a online komentuje co dělá a proč. Nehraje žádné All-In, ale spíše defensivní hry s jasným cílem. Pro mě hodně naučné...
    Improve with Apollo - Hráči různých lig kteří se zasekli a neví co dělají špatně posílají své Replaye a Appolo repley zanalizuje a říká co dělá hráč špatně, co by bylo dobré zlepšit a na co se zaměřit. Opět z mého pohledu velice dobré rady.

Já osobně hraji protosse, a nejvíce mi pomohli videa od apolla. Ve wol jsem se z bronzu prokousal do goldu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 15. bře 2013 14:42:10 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
Ja bych ti doporucil zacit za terrana a to tak, ze budes stavet jenom SCV a marinaky (a barracksy samozrejme). V seste minute bys mel mit cca 20 marinaku a pak +12 dalsich kazdou minutu az po 70 v desate minute. A kdykoli mezitim zautoc. S tim se dostanes do platiny a pochopis, jak dulezite je macro. Pak muzes zacit resit buildy a strategie.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 16:10:34 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 7:53:15
Příspěvky: 7
zdá se mě to nebo už i lidi v bronzu jsou fakt dobří? Zkoušel jsem to s těma terranama, jak jsi mi radil a z 15 her ani jedno vítězství ... Ten Apollo je dobrej, z toho se něco ponaučím, ale bude to ais dlouhá cesta... Resp. příjde mi to tak, že lidi i v Bronzu, jak lidi před rokem v Goldu ....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 19:05:57 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Tak to co Ti radil garrett345 je trochu blbost,todle sice fungovalo, ale tak max 2 měsíce po vydání WOL, jako jo, možeš tím někoho překvapit, ale jet to každou hru je podle mě blbost. Pokud to bylo myšleno jako makro trening jako co nejrychlej vyrobit x jednotek,tak to beru ale jako alliny typu 6rax a podobné se fakt už moc hrát nedaj.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 19:07:33 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Ne lidi v Bronzu nejsou dobří :)

Jsou špatní ve všech směrech a teď v HotS jsou tam už opravdu jen ti nejhorší... Zkus si projet ty tréningy, co jsou teď v té hře, kdy ti to vyloženě radí co dělat a není možné abys nevyhrál v Bronzu :D

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 19:27:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
to Mikesak1983: to se to nezdá, je to tak, WoL jsem hrál první rok, byl jsem gold kolem prvního fleku, teď se nemůžu vyškrábat z bronzu, to co tam ty lidi předváděj, tohle neni bronz co býval - samej all in, chudý rádoby makro...kdepak dneska. Tenkrát v goldu jsem se tolik nezapotil jako teď v bronzu...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: sob 16. bře 2013 21:44:50 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
Mikesak1983 píše:
zdá se mě to nebo už i lidi v bronzu jsou fakt dobří? Zkoušel jsem to s těma terranama, jak jsi mi radil a z 15 her ani jedno vítězství ... Ten Apollo je dobrej, z toho se něco ponaučím, ale bude to ais dlouhá cesta... Resp. příjde mi to tak, že lidi i v Bronzu, jak lidi před rokem v Goldu ....


Tak to jsi asi nedelal zas az tak uplne jak jsem ti radil.. S kolika marinaky v jakem case jsi zautocil? Myslim, ze tam bude mala odchylka o par minut a par desitek marinaku. Nejlepsi bude, kdyz uploadujes replay.

Salam píše:
Tak to co Ti radil garrett345 je trochu blbost,todle sice fungovalo, ale tak max 2 měsíce po vydání WOL, jako jo, možeš tím někoho překvapit, ale jet to každou hru je podle mě blbost. Pokud to bylo myšleno jako makro trening jako co nejrychlej vyrobit x jednotek,tak to beru ale jako alliny typu 6rax a podobné se fakt už moc hrát nedaj.


Salame z goldu, nerikej mi laskave ze radim blbosti. Samozrejme je to brano jako trenink macra, co jineho by to bylo? A co asi hrac, ktery v bronzu prohraje 10 zapasu v rade potrebuje jineho nez macro, respektive vyrabet jednotky? Ale do platiny te to dostane spolehlive, to jsem si jisty. Mimochodem, pokud chces slyset dalsi blbost, tak hadej jak vysoko jsem se dostal s fast expandem, 10 raxama a utokem s 25 marinakama pred osmou minutou? Coz je opravdu, ale opravdu zakerny cheese, ktery jsem sam vymyslel. Predpokladam, ze reknes, ze se s tim nemuzu dostat ani z bronzu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: úte 19. bře 2013 10:55:58 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Jenže von má Salám částečně pravdu. Protože tento postup ho nic nenaučí a hlavně pak v platině začne masivně prohrávat, jakmile zkusí nejet sejrování. S každým postupem do vyšší ligy je nutno přidat další krok ve hře, jinak to bude moc velký skok v platině a to neustojí.(je to něco, jako učit neplavce plavat tak, že mu uprostřed rybníku sundáš plovací vestu)

Daleko efektivnější je předělat ten cheese postupným přidáváním gasu, stimpacku, upgradů, medevacs birdů a teď i min ;) na 2 base +1 stim push. Protože tím se mu ukáže, že jde hrát i jinak a hlavně postupně se naučí používat víc jednotek, nějaké to micro a že je důležité macro :o)

My 2 cents :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 3:12:15 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
deacon píše:
Jenže von má Salám částečně pravdu. Protože tento postup ho nic nenaučí


Okej, i ponekud iracionalne uvazujici lide maji pravo na svuj nazor. Po deseti prohrach v rade v bronzu (navic ted uz pokud vim 8 procentniho bronzu, driv tam byla tretina hracu) ho to NIC nenauci? Dobry vtip. Mikesak napsal, ze prohral dalsich 15 her v rade, coz bude zpusobeno tim, ze mel tak 10 scv, 1000 mineralu v banku a 3 raxy, ktere cas od casu postavily marinaka. Psat, ze to co jsem mu poradil je bud blbost, nebo ze ho to nic nenauci je fakt vrchol iracionality.

deacon píše:
a hlavně pak v platině začne masivně prohrávat, jakmile zkusí nejet sejrování. S každým postupem do vyšší ligy je nutno přidat další krok ve hře, jinak to bude moc velký skok v platině a to neustojí.(je to něco, jako učit neplavce plavat tak, že mu uprostřed rybníku sundáš plovací vestu)


Ja mu nedoporucoval cheese. Kdybych mu chtel doporucit cheese, se kterym se dostane co nejrychleji co nejvys, tak bych mu poradil at dela ten mass marine ze dvou bazi, s cimz jsem se dostal do high masteru. Ale me slo jenom o to, aby pochopil, ze musi vyrabet SCV, jednotky a produkcni budovy a ze s takhle primitivnim receptem prejede kazdeho hrace v nizsich ligach. Samozrejme misto pateho a sesteho raxu muze postavit faktorku, k jednomu raxu postavit techlab. Nebo muze mit 4 raxy a 2 starporty s techlabem, s tim si uz muze hrat sam. Je jedno do ceho ty penize nasype, v platine nikdy nebude "masivne prohravat" pokud jednou za pul minuty utrati suroviny. To se muze naucit behem par dni i naprosty zacatecnik, ktery starcraft prave nainstaloval. To bych prirovnal k tomu, naucit se plavat. Bohuzel se vetsina hracu utopi nekde bronzu az goldu, protoze se uci hrat vodni polo, predtim nez se nauci plavat. A plavat se pak uz samozrejme nikdy nenauci:)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz