StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 10. kvě 2024 17:18:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 13:39:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
Jakožto lama z bramborové ligy mám dotaz:

Včera jsem zkoušel hru (než zase začal stávkovat počítač) - P vs P na metalopolis. Kromě slovních výpadů soupeř moc dobrý nebyl (stříbro), nicméně na mě to bohužel stačilo. Po prvním jeho útoku jsem mu zničil bázi i expanzi a myslel jsem, že je po hře. Zabarikádoval se spoustou věžek na zlatu a ještě jedné expě, takže jsem obsazoval postupně zbytek mapy a těžil jak vzteklý a budoval armádu. Viděl jsem, že buduje pár carrierů a mothership, tak jsem se na něj připravil, ale stejně jsem neuspěl. Průběžně mi do toho s pár phoenixama prudil těžbu.

Přece bych měl vyhrát na větší zdroje a armádu, ale těch šest carrierů s mothership už je slušná síla. A do báze jsem se přes ty věžky nebyl schopný probít. Asi jsem měl být trpělivější a hromadit armádu.

Samotný dotaz:
Jak na tohle hrát? Přesněji...
1) Jaké jednotky by byly nejúčinnější counter na carriery? Nechtěl jsem budovat to samé co on, ale asi to byla chyba (měl jsem pouze stalkery, voidy a chargeloty - upgrady jen některé).
2) Jak bráníte expanze? (Phoenixy jsou hodně rychlé a s pár stalkery si při slušném mikru poradí. Větší armádu nestíhám přesouvat mezi expanzemi.)

Prosím uvědomte si, že přestože používám zkratky, frontu příkazů a podobné základní věci, nestíhám prostě ještě moc věcí najednou :)

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 13:49:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Citace:
Samotný dotaz:
Jak na tohle hrát? Přesněji...
1) Jaké jednotky by byly nejúčinnější counter na carriery? Nechtěl jsem budovat to samé co on, ale asi to byla chyba (měl jsem pouze stalkery, voidy a chargeloty - upgrady jen některé).
2) Jak bráníte expanze? (Phoenixy jsou hodně rychlé a s pár stalkery si při slušném mikru poradí. Větší armádu nestíhám přesouvat mezi expanzemi.)



1 - Velké množství stalkerů s blinkem. U Carrieru nemůžeš poslat armádu nazdařbůh, protože bude útočit na ty malé stíhačky namísto na samotné carriery. Blink pod carriery a ničit jeden po druhém. Pokud měl i Mothership, tak k tomu přidat detektory. Tohle se těžko posuzuje, když nevidím danou situaci.

2 - Na Phoenixe stačí jeden dva cannony u těžby. On s nima neudělá nic a i kdyby ho neodradily, tak tam můžeš warpnout dva, tři Stalkery.

3 - Pokud se zakempil s cannony, tak ho můžeš opruzovat s Collosy, mají větší dostřel. Zealot s chargem ve větším množství si s cannony taky poradí.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 13:53:10 
Offline
 Profil

Registrován: úte 26. říj 2010 11:44:01
Příspěvky: 10
mikijoy:
1) na carriery a mothership bych se dali hrát zase carriery a mothership, a pokud by se ti nechtělo investovat do nového techu, tak mass stalker s blinkem, vzhledem k těžební situaci, jak jsi ji popsal, bys měl mít tolik stalkerů, že když je blinkneš pod jeho cary, tak by mělo být za 5 sekund po všem
2)expanze proti phoenixum se dají bránit tak že: a) kanony v minerálech...i když ti sundá pár prob, přichází tím on o phoenixe, a nebo b) dát před jeho základnu probu či observra(abys viděl případný přicházející frontální útok) a rozdělit armádu tak, aby u každé tvé expy stálo tolik anti-air jednotek, aby se soupeři nevyplatilo tam lítat

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 03. lis 2010 14:58:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Mikijoy: Premyslis o tom uplne spatne...vsiml jsem si tu jedne veci. Ty jsi ani nemel 200/200 armadu...tak kdyby si jel jen 200/200 sentry tak to das, nebo jakoukoliv jinou hovadinu. Schvalne se koukni na replay kolik si mel probek? Rekl bych ze ses nedostal pres 50...coz by udelalo to ze on stejne je to jako bys tezil ze dvou mineralu...

A kolik tech kanonu mel?? myslis ze by to armada stalkeru s immortalama nezvladla?

Premyslej v tehle chvili o hre jinak...ne jakou jednotku pouzit na kterou ale co muzu udelat lip obecne v te ci v te situaci. Nebude treba misto 5 expanzi na kazde s 10 probama mit 2 na kazde s 25...preci jen se to lip brani...apod.

Opet to zopakuji, countery ma smysl resit az ma hrac zvladle zaklady makra. A "resit countery" znamena ciste pristup, ze jsi prohral kvuli spatnym jednotkam. Jakmile jednotka umi strilet do vzduchu tak jen dobra proti carrierum, coz neni mysleno obecne, ale kdykoliv nez clovek bude aspon v top platinum, ale spis se mi pomalu zda ze v top diamond (kde nejsem ani sam).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 11:27:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
Předně díky všem za tipy a čas.

Stoky píše:
Mikijoy: Premyslis o tom uplne spatne...vsiml jsem si tu jedne veci. Ty jsi ani nemel 200/200 armadu...tak kdyby si jel jen 200/200 sentry tak to das, nebo jakoukoliv jinou hovadinu. Schvalne se koukni na replay kolik si mel probek? Rekl bych ze ses nedostal pres 50...coz by udelalo to ze on stejne je to jako bys tezil ze dvou mineralu...

A kolik tech kanonu mel?? myslis ze by to armada stalkeru s immortalama nezvladla?

Premyslej v tehle chvili o hre jinak...ne jakou jednotku pouzit na kterou ale co muzu udelat lip obecne v te ci v te situaci. Nebude treba misto 5 expanzi na kazde s 10 probama mit 2 na kazde s 25...preci jen se to lip brani...apod.

Opet to zopakuji, countery ma smysl resit az ma hrac zvladle zaklady makra. A "resit countery" znamena ciste pristup, ze jsi prohral kvuli spatnym jednotkam. Jakmile jednotka umi strilet do vzduchu tak jen dobra proti carrierum, coz neni mysleno obecne, ale kdykoliv nez clovek bude aspon v top platinum, ale spis se mi pomalu zda ze v top diamond (kde nejsem ani sam).


V pořádku, beru a respektuju. Nerozumím ale dvěma věcem:
1) Jaký má tedy smysl scoutovat? To se rovnou můžu zakopat a hrát si to svoje bez ohledu na to, co dělá soupeř :) Šlo mi o to, že jsem věděl, co soupeř staví, měl jsem čas se na to připravit a chtěl jsem se připravit co nejlépe v rámci možností.
2) Přece pokud nezaberu expanze (nebo je aspoň nebudu hlídat), udělá to přece soupeř a převálcuje mě.

Jinak k replay jsem se bohužel ještě nedostal, takže přesný počet těžičů nevím. Odhaduju opravdu kolem 50 (základnu už jsem měl vytěženou, těžil jsem zlato, ještě jednu expanzi a další rozjížděl). Cannonů měl v každé bázi 15+, šel jsem na něj vždy s cca 30 zealots/stalkers.

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis 2010 15:39:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Mikijoy: 1. scoutovani ma smysl maximalne orientacni, jednou se bude hodit, ale neni to to co v tuhle chvili rozhoduje hry.

Nejjednodussi by bylo poslat replay, protoze takhle muzeme jen hadat. Nejak se mi to nezda...na to aby se zabarikadoval na goldu jen kanonama...to mi neprijde zas tak dobry...je to siroce pristupny ze tri stran a ve chvili kdy utocis stalkerem tak dava dmg maximalne predni rada canonu (pokud je ma ve vic radach). Mozna je trosku chyba utocit jen vzdycky po malych skupinach...takovehle turtle hry prohrava netrpelivost. V klidu si mel udelat 200/200 armadu a proste ho rozjet. Ona je vetsi armada silnejsi spis exponencialne nez linearne, protoze ma vyssi dmg i vyssi HP, takze muze aplikovat dmg delsi dobu (ve zkratce 2x vetsi armada dava dvakrat takovy dmg dvakrat tak dlouho).

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz