StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 14. kvě 2024 22:55:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 11:46:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Vysvetleni magic boxu:
http://www.youtube.com/watch?v=68H8FeZHkWg

Pruser s mass mutas je v tom, ze jsou proste rychli. Pokud Z neni uplnej kreten (coz v se v bronzu stat muze), tak jakmile vidi nabihajici marinu tak se presune jinam. Stavet vikingy je imho vyhazovani penez, Thor uz je lepsi, ale jeste min mobilni. Problem hl. na mapach, kde je expa daleko od mainu jako napr. desert oasis. Tam muty muzou krouzit a pokazdy neco bez rizika sezobnout a utect. A po celou dobu, co T beha s marinou sem tam jak vocas si zerg nerusene expuje po cely mape, ustrani za zbejvajici sutry masuje bane+ling a uz vlastne vyhral. Teda co si budem vykladat, proti T mechu neni o moc vic veci co se da vymyslet ;) Jednou se mi povedlo muty zahnat ghostama a snipovanim. Snip ma hodne slusnej range a i kdyz to rozhodne neni cenove efektivni reseni, tak to fungovalo spis jako psychologicka zbran, protoze Z pak dostane strach, neprudi tolik a da vam cas nadechnout se a postavit treba expu..

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 11:50:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Martyn píše:
Tak on je hlavne problem ze vsechno vyse popsane je vcelku nemobilni:( kdyz mam armadu u dvou expandu tak se nestihnu vratit do mainu nez mi rozsmelcuje pul zakladny.. Missile Turret proti takovemu mnozstvi se vubec necape, krizniky jsou taky pomale, vikingove taky zadna extra rychlost a prijdou mi proti roji Mutalisku dost "neucinni":)
moc nam toho nezbyva, asi fakt jedine mass marine, musim se naucit pouzivat stimpacky, zatim s nimi moc nekamaradim i kdyz mariny pouzivam dost, dostanou bojovy stit, par zlehka upgradu a jdou na vec:) skoda ze Marauderi se necapou do vzduchu:(


Jednak absolutní souhlas s tím, co psal Stealman, jednak ty tu popisuješ nějakých 12 BC, to znamená late game. V té době bys díky MULám měl mít tolik minerálů, že nevíš, co s nimi, a věř mi, že několik desítek věží těm mutům dá hodně velkou čočku :)

Jinak ale v zásadě tahle diskuse je úplně špatně pojmenovaná, protože jak už tu naprosto trefně poznamenal někdo výše, problém není v counteru na Mutalisky, ale v celkové macro hře. Ti mutaliskové jsou jen poměrně dobrý counter na Terrana, který turtluje a dělá Battlecruisery :)

Tinta: Pokud ti Ghostové nejsou sami a drží se v tom bio ballu, tak je to imho docela cenově efektivní proti Mutům, protože těch Snipů stihneš hodně, než Muti odletí :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 11:51:55 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Jo tak to znam ten "magicbox" to jsem používal vždy i za P s Voidama třeba aby nestály "na sobě" :) Jen tedy jsem opravdu netušil, že zastavení armády nad nepřítelem se může jmenovat "magic box" :-D Díky :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 13:26:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Nevim proc jsou porad uvadeny takovy nesmyslny magicbox videa. Magic box je sice peknej a snizuje efektivitu thoru, ale kdyz se na to podivame bliz, tak to video co je nahore z Youtube, tak srovnava souboj 24mutalisku proti 4 thorum:

24mutas: 2400 mineralu, 2400 gasu
4thorove: 1200 mineralu, 800 gasu

Podle me je magic box precenovanej...je dobry ho delat (za terana neni nic lepsiho kdyz prileti 30 mutas na 3 thory a po prvni salve odletaji 4 mutas v cervenem :D), ale velika nevyhoda je ze pri tomhle nemuze dojit k focus fire...coz znamena ze z tech 8thoru se dostanou vsichni do oranzovyho ale nikdo neumre a mutalisku bude vyrazne min. Ale dam sem brzo nejake vysledky.

Abych dodrzel tema, tak proti mutas v middle game (kde lita vetsinou tak 6-12 mutalisku) staci par turetu (2-3) do tezby a par marinaku, nebo vic turetu na pokryti vsech dulezitych budov...a v late game pokud zerg jede mutas jako cast sve armady tak thor, ktery se umi dobre postavit i banelingum.

Jinak Thor dava do mutas jen 2-3x vic dps nez nonstim marinak (Thor da 4x12 kazde 3 sec a marine da 6 kazde 0,85 sec), ale ma 8x vic zivotu a ma moznost splash.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 20:26:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 14. srp 2009 18:25:59
Příspěvky: 10
Na velké množství mutů je dobrý raven se Seeker Missile. Samozřejmě se musí správně použít, ovšem když se to podaří tak to jsou velký jatka.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 21:05:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
SAS píše:
Na velké množství mutů je dobrý raven se Seeker Missile. Samozřejmě se musí správně použít, ovšem když se to podaří tak to jsou velký jatka.


Rozhodne nedoporucuju...Raven nikdy neprezije cestu az k Mutaliskum a pokud pusti SM driv tak mu mutas proste uleti. Byla to asi narazka na to jedno video na Youtube, kde SM zabilo 60mutas, ale bylo to evidentne pripravene...kazdy rozumny hrac pred SM snadno uleti...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 21:09:09 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jako vyloženě counter na muty bych to taky určitě nedělal, přesně z těch důvodů, které popisuješ, ale umím si představit, že v chaosu větší bitvy se ta letící Seeker missile přehlédne :) Takže když už člověk u armády má toho Ravena (což poslední dobou mám já vždy), asi se to vyplatí vyzkoumat. I když nevím, jestli stejně proti těm Mutům nenahodím raději Point-defense drona a nezapnu mariňákům Stimpack :D

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 21:19:35 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Mutalistky je snad to nejhorší, co ve hře je. Pokud měli něco v patchi omezit, tak je. zergové poslední dobou nejedou nic jiného, než na začátku zerlingy a pak rychle mutalistky a pořádná obrana proti tomu není. Na začátku vás zerg zdrží zerlingy. Proti těm je těžká obrana, bu´d si postavíte val, ale pak nemáte vojáky a oni se prokoušou, nebo děláte vojáky (Marína, zealoti) a pak vám proběhnou a začnou ničit probky/SCV. Těch pár zealotů je ani nedohoní a mariňáci zase proti nim nic moc nezmůžou. Člověk to umikruje, ale stojí ho to dost zdrojů a zdrží ho to a pak zerg přiletí s mutalistkama a proti těm nic nemá. A mutalistky udělá mnohem rychleji, než vy thory a když poběžíte k základně s mariňáky, tak vám zase proběhne vchodem s zerlingy. Prostě proti tomu se nedá nijak hrát. Nemůžete dělat obranu proti všemu naráz. Řešením by bylo dostat zerga pod tlak útoky, ale to se mi ještě nikdy nepodařilo, protože nic neudělám rychleji, než zerlingy.

A te´d si vemte, jak s emá člověk bránit když hraje 2v2 proti 2 Z navíc, když vám dá počítač mapu se 2 vchody. 12 zerlingů na začátek nikdo neustojí a než vám kolega přiběhne na pomoc jste mrtví. To samé s mutalistkama. oba 2 zaútočí na jednoho a jeden proti 2 sortám mutalistek nic nezmůže. Určitě tu lidi navrhnou scouting, ale na začátku u těch zerlingů je to k ničemu, stejně běží po prostředku a až pak se rozhodou, zda půjdou doprava, nebo doleva. Pokud jde o scouting proti mutaliskám, tak terran může postavit senzory, ale bu´d je postaví na své základně a pak je varování celkem pozdě a nebo někde v poli, ale to je zase neubráníte. Takové mapy War zone a Tarsonis assault jsou proti 2 zergům téměř nehratelné.

Tohle je, jak to vidím já, nejsem žádný profík, tak bych byl rád, aby mi tu někdo poradil, jak ukočírovat 2 zergy, protože po novém patchi je hraje skoro každý.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 21:32:52 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
2v2 prakticky nehraju, můžu tedy mluvit jen za 1v1:

Ano, každej Zerg teď jede Mutalisky na harass, protože ten harass s nima je hrozně jednoduchej a efektivní, protihráče to fakt hodně dobře drží locknutého a mezitím se dá rozlézat a techovat. Ale to, jak to popisuješ ty, je přeci jen trochu dost přehnané :) V TvZ teď zpravidla začínám Reaperama ze dvou raxů (i se speed upgradem), díky tomu jsem já ten, kdo prudí jeho a ne naopak (slabšímu Z se tím dá i zabránit ve fast expě), mezitím techuju a sám dělám expu, scoutnu ve správné chvíli scanem, abych viděl, kdy má tier 2 a zda se staví Spire, v tu chvíli opravdu stačí jen dělat věže a mutové tě nezničí ani omylem. No a pak proti vyloženě mass mutům funguje dobře kombinace nastimpackovaných mariňáků a Thorů (plus případně Raven s Point-defense dronem, jak jsem už psal výše).

Každopádně je ten muta harass dost silnej a dobří Zergové mě ním umí udržet natolik pasivního (bránícího), že to pak ekonomicky prostě nemám šanci dát, přeexpandují mě a pak mě vymlátí Banelingama, Mutaliskama a Ultraliskama.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak na mutalisky za Terrana?
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 21:48:26 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Tak 1v1 zase nehraju moc já, ale když už, tak hraji za prota ti proti zergům teď fakt nemůžou nic. Těmi zerlingy i když to ustojíš, tak tě děsně zpomalí a už ztrácíš a mutalistky tě jen dorazí. proti nim se bráním za pomoci stalkerů a štítů od sentrů.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz