StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 14. kvě 2024 18:09:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 30. led 2011 9:57:34 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Dnes ráno jsem dostal od jednoho terrana fakt po hubě, popravdě jsem se s tím ještě nesetkal tak asi proto. Ten chytrák udělal wall a jel duble starports následně mass banshi s clockem. Já i přes scout jsem to brutálně podcenil a i přes výrazně dražší a lepší armádu samozřejmě i s observery jsem to prohrál. Proti tossovi co nejede mass stalker a 4gate určitě výborná taktika. Pokud to shlédnete prosím o rady co by jste dělali na mém místě.

http://www.mediafire.com/?ehmgz6731q4d7va

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 30. led 2011 11:00:37 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Prohrát s takovým arogantním debilem, to člověka naštve... Každopádně těch chyb jsi tam udělal hafo. První a zásadní bylo nepřesunutí si těch Stalkerů k těžícím Probám (přestože jsi viděl Obsem, že dvě Banshee už letí) - 10 ztracených workerů v téhle fázi hry je sakra znát. Pak byl zbytečný ten pozemní útok, já bych v takové situaci hrál spíš na obranu a expu, rozhodně nerozdělovat svoje síly na téhle mapě, kdy tvoje pozemní jednotky to musí pořád obcházet, zatímco on létá přímo. No a nakonec - Banshee je Light, Phoenix ji dost dobře counteruje :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 30. led 2011 11:26:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. pro 2010 23:27:05
Příspěvky: 162
Jak řekl Pralev, tak bych ti k tomu řekl +/- to samý (ačkoliv jsem "jenom" stříbro ;-)). Nevim, jak moc reálný, vzhledem k přísunu surovin, by bylo postavit Stargate, ale na Banshee ti stačí, minimálně na postrašení, jeden Phoenix (respektive "Anti-air air") a on si to pak dál s nima rozmyslí :-). To bych udělal asi jako první.

_________________
"Let's get down to business"
ID: 235
Obrázek
Navštivte nás: OBSERVER - herní a informační StarCraft II portál


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 30. led 2011 17:25:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Pralev píše:
Prohrát s takovým arogantním debilem, to člověka naštve... Každopádně těch chyb jsi tam udělal hafo. První a zásadní bylo nepřesunutí si těch Stalkerů k těžícím Probám (přestože jsi viděl Obsem, že dvě Banshee už letí) - 10 ztracených workerů v téhle fázi hry je sakra znát. Pak byl zbytečný ten pozemní útok, já bych v takové situaci hrál spíš na obranu a expu, rozhodně nerozdělovat svoje síly na téhle mapě, kdy tvoje pozemní jednotky to musí pořád obcházet, zatímco on létá přímo. No a nakonec - Banshee je Light, Phoenix ji dost dobře counteruje :)


JJ, stalkery jsem měl přesunout hned, nějak jsem ty letící banshi totiž přehlédl. Ten pozemní útok si nemyslím že byl špatný, on měl skoro jen ty banshi, tak jsem pozemní poslal na jeho slabou wall a připravenou jsem měl warp prismu. Plán byl takový, že prorazím wall, on stáhne banshi, já naložím stalkery, vyložím u něj, nawarpuju další stalkery a boj se přesune k němu, přičemž se budu snažit dohnat tu ekonomickou ztrátu kterou jsem si na začátku hloupě nechal udělat. Jak si řekl 10 workerů je moc a tak by mě stejně nejspíše přemakroval kdybych čekal. Hold jsem trošičku zazmatkoval, nechtěl jsem dělat SG, protože jsem zprvu s tak velkým množstvím banshi nepočítal. Co jsem koukal do profilu byl to diamond s asi 80 vitězstvími.

Jináč hrát v této situaci obranou strategii mi přijde skoro stejné jako hrát proti zergovi s mass mutaliskama.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 12:21:29 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 18. lis 2010 16:56:56
Příspěvky: 13
Zdravím, podělil by se se mnou někdo o nějaký replay z hry kde jste dali pěkně protossovi na řiď ? Nejlépe do CCA 15 min. ( délka hry )
Vždy se moje hry protáhnou strašně na dlouho a to mě opravdu neba. Rád bych zjistil jak to jde i jinak... Předem děkuji :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 14:25:44 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
khedeja píše:
Zdravím, podělil by se se mnou někdo o nějaký replay z hry kde jste dali pěkně protossovi na řiď ? Nejlépe do CCA 15 min. ( délka hry )
Vždy se moje hry protáhnou strašně na dlouho a to mě opravdu neba. Rád bych zjistil jak to jde i jinak... Předem děkuji :)


musíš vyzkoumat stim.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 14:26:43 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
:D

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 16:50:36 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 9:20:27
Příspěvky: 307
Správně .. na drtivou většinu her postačí vyzkoumat stim, zpomalováky pro maraudery a masit MM (2 mariny na 1 mara) a zaútočit dřív, než toss udělá collose. Pokud nevyhraješ okamžitě, minimálně mu způsobíš obrovský ztráty. Pokud budeš dobře kitovat, tak ti s GW jednotkama nezabije téměř nic. A potom je to už jen otázka dalšího silnějšího pushe a GG. 1 collos bez upgradu na dostřel tě neohrozí.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 17:19:33 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Stealman píše:
Správně .. na drtivou většinu her postačí vyzkoumat stim, zpomalováky pro maraudery a masit MM (2 mariny na 1 mara) a zaútočit dřív, než toss udělá collose. Pokud nevyhraješ okamžitě, minimálně mu způsobíš obrovský ztráty. Pokud budeš dobře kitovat, tak ti s GW jednotkama nezabije téměř nic. A potom je to už jen otázka dalšího silnějšího pushe a GG. 1 collos bez upgradu na dostřel tě neohrozí.


Tohle je pravda jen teoreticky, ano, terran je s tímto v early game silně ve výhodě, ale platí to jen v otevřeném poli. Chytrý protoss ale v takto nevýhodné pozici bitvu nepřijme a bude čekat někde na rampě nebo zúženém prostoru, kde vás dostane za pomocí force fieldů do nevýhody. Jestli někdo chcete můžu vám to ukázat, ale to by ste měli vědět. Je ale pravda že znám terrana co hraje sc2 2 dny a nemohl jsem ho s touhle kombinací jednotek porazit, ale ten nehrál taktkou stim+Amove, ale měl micro které jsem vážně ještě neviděl ani někde na streamu, protože většinou na terrana koukám jen na predyho a ten furt massí tanky :D, on hrál prý na nějaké profi úrovni SC:BW hafo let a tak to měl v ruce. I tak jsem si ale připadal trapně když mě 5x za sebou porazí hráč ze silveru. :D :D :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 18:11:12 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
FF se nedají umikrovat ty bud toss hodí dobře nebo ne.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz