StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 14:11:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 15:08:08 
Offline
 Profil

Registrován: pon 03. zář 2012 20:35:41
Příspěvky: 7
Díky za věcné připomínky a rady.
Dneska si zahraju pár quickmatchů, nebudu zkoušet žádné proxy rushe atp., a replaye proher pošlu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 16:02:14 
Offline
 Profil

Registrován: stř 11. črc 2012 19:52:50
Příspěvky: 3
Cau, sc hraji krátce ( něco přes týden ) a už jsem se dokázal vyhrabat z bronzu. Dost mi k tomu pomohla tato serie videi - http://www.youtube.com/watch?v=yFQEQ255 ... D9D46661D1 . Jestli umis anglicky, je to idealni a jsou tam vsechny rasy :-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 16:38:13 
Offline
 Profil

Registrován: pon 03. zář 2012 20:35:41
Příspěvky: 7
Jojo, dignitas apollo je hustej :) Nabízí i coaching za 20€/hodina, škoda, že to je tak drahý. Videa jsem už videl, ale dík.

Jinak, první prohra tu je, koukal jsem na replay, a zas tak perfektní nonstop scvček nemam a jendou sem byl dokocne supply bloklej, ale až v pokročilý fázi. Zrovna jsemmikroval s helionama, a bohužel, zatím nesvedu mít 300 APM jako někteří progameři :D takže během kaitování jsem nebyl schopen moc makrovat.
Jinak tam ale moc chyb nevidím, hend jak jsem videl roache, začal jsem dělat maraudery, ale ani to nestačilo, v mikru si nemyslím že byla chyba, měl těch roachů mnohem víc... No, zkritizujte sami, díky :)

Ještě jsem zapoměl na to nejhlavnější, na replay :D Tady je: http://uloz.to/x1CkWPW/daybreak-le-37-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 17:56:53 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
To, že se občas dostaneš do supply blocku, z toho si nic nedělej... To se stává každýmu, i těm progamerům. Ale důležitý je aby se ti to nestávalo v prvních 10-12 minutách. Jinak pokud máš problémy se supply blockem, tak je dobrý se podívat, kdy se do něj dostáváš. Já jsem si všiml, že jsem se dostával do blocku vždycky ve stejnou chvíli (v jednotlivých matchupech to bylo jinak ofc), tak jsem se podíval co jsem v tu chvíli dělal, zjistli jsem že jsem šel třeba na push, tak jsem se na to v dalším matchi soustředil, že než půjdu na push, tak musím postavit pylon. No a po pár zápasech už to děláš automaticky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 18:47:12 
Offline
 Profil

Registrován: pon 03. zář 2012 20:35:41
Příspěvky: 7
OK, díky. Pokudím se prokousat replayema :) A k replayi nikdo žádné připomínky nemá? v čem jsem udělal chybu, že jsem prohrál?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 21:31:05 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
No je toho hodně.
1) Neutrácíš suroviny. Když jsi zaútočil s Helliony nic jsi nevyráběl. A stejně jsi měl na svůj income málo výrobních budov.
2) Neskautuješ. Jo na začátku jsi tam poslal SCV a to bylo všechno. Je taky dobrý mít přehled o tom, kolik má soupeř bází. Když zjistíš, že zůstává na dvou, tak je dobrý hodit scan, abys věděl co na tebe chystá. Nebo aspoň nakouknout s jednotkama jaký má složení armády.
3) Neděláš upgrady.
4) Nauč se na každý matchup nějaký pořádný build. Ty to tam hážeš, jak tě napadne. První medivac ti vylezl až v nějaké 18. minutě. Nehraju teda Terrana, ale když jedeš Helliony, tak uděláš jenom nějakých 4-6 na to abys zabil nějaký ty lingy a pokud nemá moc queen, tak zabít nějaký drony. Jet ty Helliony furt je špatný. Měl jsi to spíš potom switchnout na tanky. Ty by ti proti těm rouchům pomohli dost. Jinak pokud vím, tak se proti Zergovi nejezdí moc ani Maraudeři, ti se používají v late game proti Ultraliskům a nebo když jede banelingy, jinak je jednoznačná volba Marina s combat shieldem a stimem. A samozřejmě s podporou Medivaců. No ale tohle všechno je otázka toho build orderu. Nejlepší je IMO se naučit do každého matchupu jeden build, který vede do macro hry.

Jinak mi přišlo, že to macro nemáš úplně zlý. Třeba když jsi byl na dvou bázích, tak jsi měl těch SCV dost, ale problém byl v tom, že v mainu jsi jich měl moc a na naturálce skoro žádný. Ideální je mít 16 SCV na minerálech a 3 na každým gasu. Na gasu ti to počet ukazuje, když na něj klikneš a na minerálech to poznáš tak, že si označíš všechny SCV co těží minerály a když vyplňujou 2 řady, tak je to OK (v řadě jich je 8). Když jich tam budeš mít třeba 20, taky se nic neděje.

No napsal jsem to tak trochu zmateně, ale doufám, že jsi to pochopil.

Jinak tenhle týden tady bohužel už nebudu, ale příští týden ti napíšu a můžeš si zahrát párkrát se mnou, s tím že ti řeknu co a jak.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 21:44:59 
Offline
 Profil

Registrován: pon 03. zář 2012 20:35:41
Příspěvky: 7
Díky, jo, to je pravda, moc jsem neskenoval, řikal jsem si, že jsem to tam celý prolít helionaama a nic moc neměl, tak že je to ok. medivaci byla chyba, to určitě :(
Já mam ty buildy sepsaný, ale nemám jeden, mám třeb tři na každou rasu. Rush, proxy, a nějaký delší do macro hry... teměř vše z liquipedie nebo pro hráčů.
Jen nechci pořád jezdit pdole papíru, takže tahle hra byla skoro celá improvizovaná. řek jsem si že zkusim helion opening s co nejrychlejší factory a pak mass MMM, po těch helionech se ale revitalizovlal nějak moc rychle, to jsem nečekal :(

NA upgrady jsem se taky vyprd, pulku hry jsem jel heliony, tak sjem nechtěl dělat EB na upgrady na pěchotu, a blue flame nevim jak delat, ab to nenarušil rychlost helionu ( bud budu mit reaktor, nebo tech lab, myslel jsem si že lepší je rychlejš helioni s normálním plamenem )


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: stř 05. zář 2012 0:47:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Par rad rekl bych docela zkuseneho terrana (i kdyz sem se za diamant nikdy nepodival). Je videt ze se vcelku soustredis na makro, aspon kdyz se nemusis soustredit na nic jinyho ;). Coz je dobre protoze aspon vidis jeho dulezitost. Zadne uplne hrube chyby ve hre nemas, ale mam tu spis nekolik veci na zamysleni pro tebe a uz je na tobe jak s tim nalozis, a nekolik rad. Na zamysleni:

1.) Mel jsi v 10. minute 1000plynu a nic kde by si mohl utratit. Je treba si uvedomit, ze kazdy plyn co nemuzes utratit mohli byt mineraly.
2.) Proc si scoutoval? (a necham cas na rozmyslenou) Jaky byl duvod tveho scoutovani v cca 3. minute? (zase necham trosku casu) Kdyz scoutujes, tak pro to mej duvod a taky toho duvodu vyuzij. Scout by ti mel poskytnout nejakou informaci, protoze ty za toho scouta platis (kazdy scout SCV, te stoji cca 40mineralu/min...jako jeho usla prace). Jinak tim duvodem myslim treba: zjistit vcas jeho pozici, zjistit jestli nerushuje, pozdeji zjistit jakou cestou se vydava apod. (nekteri i profi hraci v uvodu vubec nescoutuji, protoze pro to nemaji dostatecny duvod)
3.) Sila helionu v TvZ. Helioni, vis proc se hraji hodne helioni v TvZ? (opet cas cas cas) Protoze zerg ma zpocatku (v dobe helionu) jen dva druhy jednotek (kdyz nepocitam 2-3 queeny): Drony a zerglingy. Helioni maji na zacatku jasny cil, zabit co nejvic dron a maji vyhodu ze se dokazou pekne branit lingum. Podivej se na cas 8:45! Stacili dve az tri salvy do dron a souper by prisel minimalne o 22dron (a to nepocitam ze by ses driv dostal do mainu a mohl nicit dal), kdyz by o ty drony prisel, tak by si ho tim posunul o cca 3 minuty zpatky. A ber to tak jaky je rozdil 3 minuty hry..je to vlastne skoro jako kdyby on zacinal az v tvoji treti minute...da se rict ze je to uz vyhrano.

A ted konkretni rady:
1.) Prohral si protoze souper mel lepsi ekonomiku, vem si ze on mel expanzi postavenou v 4.minute, ty v 12.minute. Na tohle prave slouzi helioni aby si zbrzdil zergovu ekonomiku a tim smaznul ekonomicky rozdil. Uz je to asi moc advance rada (ale nevim, mozna ne). Ale mysli na to tak, ze se ho snazis porazit ekonomicky. Mas prakticky dve moznosti, bud budes expandovat driv nez on a dokazes se mu ubranit, a nebo pozdeji, ale musis jeho zpomalit. Treti moznost se nazyva rush a jeho logika je jasna nevyhrat ekonomicky, ale vojensky (se slabou ekonomikou ho zastihnout na zacatku nepripraveneho). Takze proto se uvod s helionama hraje tak ze stavis heliony a hned jak mas moznost tak expandujes a snazis se zabit, co nejvic dron.
2.) Tvoje makro zacalo pokulhavat kdyz si zacal myslet na mikro. Snaz se vzdycky kdyz mas v boji chvilku (jako treba kdyz si vybil ty lingy) si zvyknout zmacknout hotkey budov a utratit co jen pujde. Cas zjistis, ze kdyz jsi na jedne bazi tak ze uzivis nejaky pocet budov (treba 3 raxy s addomana, nebo 6 bez addonu, nebo 1/1/1 pripadne i 2/1/1 apod.) a penize se ti takhle kupit nebudou.
3.) Co se tyka provedeni, tak se to da zahrat trosku jinak a lip. Schvalne jsem to zkousel (nic nauceneho, jek jak mi to bude vychazet) a ty si mel v 7 minute 2 heliony, -20sec na CC a 5 marinaku. Ja sem mel uz 30sec CC i s OC, 8 hellionu a 5 marinaku. Hlavni figl je v tom ze sem nechal aby mi rax postavil reactor. Jinak me to vychazelo pekne, ze 9.SCV slo stavet depot, jak melo hotovo tak rax, jak melo hotovo tak dalsi depot, a jak melo hotovo tak factory, to znamena ze sem mohl zacit stavet CC jeste pred prvnim helionem. Hned jak sem mel 50 gasu, tak sem zacal s reactorem na raxech (stihl sem jen jednoho marinaka, ale to vetsinou staci).Pak prohodit rax s factorkou a zacal sem heliony. Pokud bys chtel jeste vyssi rychlost, tak stoji za uvahu na chvili prestat tezit plyn, ale ja sem ho tezil a vyslo mi to stejne.

Ale nejdulezitejsi je mit v hlave tu myslenku vyhrat nad souperem ekonomicky, protoze ty vypadas ze to dokazes casem vyuzit. Je tam ale pak tenka cara vyhrat akonomicky a neprohrat na armadu (ale k tomu ma terran bunkry, turrety a hlavne marinaky se stimem :D), jinak sry za Wall of text, ale snad k necemu bude.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: stř 05. zář 2012 18:40:54 
Offline
 Profil

Registrován: pon 03. zář 2012 20:35:41
Příspěvky: 7
díky moc za reakci, rady si vezmu k srdci, měl jsem tu taky rozepsaný pořádny sloh, ale počítač měl dneska špatný den, očividně :D. Zkrátka mi tzv. spad, a ted mužu psat znova, už to bude stručnější...:D

scoutoval sjem, protože se to všude doporučuje, a moh bych tam videt věci jako třeba six pool...
s tema helionama myslíš ten okamýžik, jak jsem se rozhod zničit queenu? že jsem měl raději jet do mainu a ničit drony? :)

Jo, máš recht, macro a micro dohromady je pro mě španělská vesnice, nezvládám. Dostávám se v tu chvíli do supply bloku, někdy se dokonce přeruší vyroba scvček a vojaku. Před namapovaný zkratky ale obvykle aspon jednotk a scvčka stavet stiham... budovy ale ne.

Jinak, mam tu další prohru, tak prosím o kritiku. Je rychlá, takže stáhnutý by to mělo být hned. Thx for all :)

http://uloz.to/xGcMgPW/gsl-antiga-shipyard-2-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc terranovi, kterému se nedaří vyškrábat se z bronzu
PříspěvekNapsal: stř 05. zář 2012 19:57:32 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Mno, obecně:
- pozdě stavíš rax, jakmile jej chceš stavět, tak spamuješ b... stavět jej s 200+ minerály je pozdě...
- jakmile dokončíš 1. rax má následovat depo, asi nejcitelnější supply block byl zrovna tam, protože ho překřičelo "addon complete"
- hromada energie na orbitalu, máš supply block a stavíš depo místo upgradu toho u mineral line(obojí se mělo udělat, neměl bys později problém)
- nevíš co protivník pojede, chybí pozdější scout, nicméně jsi viděl plnou energii na nexu a 2 chronoboosty, pravděpodobný 3gate plný stalkerů, sentry zealot atp.
- nescoutuješ v okolí!!! ten pylon jsi nemusel dovolit postavit, máš mariňáky ;)
- 4 raxy jako reakce na ten all in bylo zbytečné, stačily 3, tech laby(protože jel pouze stalkery) a přihodit medevacs

- v 4. minutě máš supply block, hromadu minerálů a nestavíš nic(orbital, raxy, bunker, cokoliv)
- že máš pořád 2 SCV v plynu beru jako úmysl, je tak?
- push v 9:30 +- je naprosto nevhodný... naopak, měl jsi přihodit addony na zbytku raxů a nasyslit víc armády, přejít na medevacs atp., vyhánět jej bylo zbytečné :o), do té doby si rozbíjel hubu a +- nic nedělal
- když ti střílí nahoru, tak tam má observera, ergo zůstaň mimo dostřel nebo mu ho sestřel :-) Pořád jsi tam měl waypoint, čert ví proč :)

Hraji P, takže to ber čistě orientačně :-) On to někdo doplní :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz