StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 22:31:29 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 22. úno 2010 20:50:00
Příspěvky: 42
Zdravim,
zajímalo by mě, zda mi nepomůže nějaký T.
Často se mi stává, že se mi přehodí pořadí jednotek v armádě. Dám jednoduchý příklad.
Mám dva typy jednotek pod jednou klávesou. Marauder + medivac.
V 90 procentech, když zavolám tuto klávesu, tak dostanu prioritně maraudery a mohu snadno máčknout stim.
Pak se mi, ale v 10 procentech stane, že mi naskočí jako první medivac a nemohu stisknout tak rychle stim. Také mě to dost mate. Zvlášť, když jde o rozhodující souboj.
Ví někdo, proč to tak je? Případně jak udělám, abych dostal vždy marine-marauder a né medivac, který mě akorát vykolejí?

_________________
Obrázek
BoFFineK.869 Starcraft2 ID


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: úte 05. črc 2011 1:45:11 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. čer 2011 21:55:27
Příspěvky: 12
O tomhle jsem dost přemýšlel v misi "In utteher darkness", také mě zajímá odpověď.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: úte 05. črc 2011 2:12:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Nejak sem to nikdy nezaregistroval...vzdycky to pro me byl raven > ghost > stim > tank

edit. tak sem na to kouknul trosku bliz a SC2 to ma trosku vtipne vyreseny, priority jednotek jsou takhle: Raven > Ghost > BattleCruiser > Marine > Reaper > Tank > Viking > Banshee > Thor > Mediva > Hellion > Marauder (Vtipne je na tom to ze Reaper nebo Medivak nebo Helion maji vyssi prioritu i kdyz nemaji ability, pred jednotkami ktere je maji). Ale zaroven jednotky sdili ability (resp. pouze stim). Takze pokud jsou v oznacene skupine pouze marauderi + medivaky tak je hlavni priorita na medivaku, ale pokud je tem byt jeden marinak, tak je priorita na nem, ale protoze sdili abilitu s maraudery tak to umoznuje hrat marauderum stim. Nikdy mi to nedoslo, az nejakej clovek psal na foru jak se mu rozdilne ovladaji marine a proti tomu marauder dropy (ja osobne je znacim bez dropshipy). Tim ze oznaci cely drop a u marine dropu ma stim na "T" ale u marauder dropu ho ma na "Tab; T".

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pát 08. črc 2011 13:28:54 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. čer 2011 21:55:27
Příspěvky: 12
Bylo by fajn, kdyby si tyhle unit preference mohl clovek ve hre sam nastavit.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pát 08. črc 2011 13:47:05 
Offline
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 24. úno 2011 22:33:42
Příspěvky: 81
mezi druhama jednotek ve skupine prepinas vetsinou tabem a pak muzes pouzivat ty jejich ability. ale souhlasim, ze nekdy ti naskoci prioritne jina skupina a kdyz je to zrovna v bitve, tak to neni nejstastnejsi ;)

_________________
Obrázek

enJoY every moment of your life!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pát 08. črc 2011 13:50:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Mam pocit ze toto automaticke preferovanie jednotky sa deje iba ak ukladas do hotkey zmiesanu skupinu jednotiek, ktore si vybral hromadne myskou.
Ak chces aby boli marine marauder vzdy prvy, tak ctrl+click na marauder, k tomu shiftom doklikni marinu a nakoniec medikov.

Inymi slovami, ak do grupy pridavas rozne jednotky, tak ta ktoru si vybral ako prvu bude preferovana a po vyvolani skupiny cez hotkey uvidis jej ability. Staci si davat pozor co naklikavas ako prve (pri tossoch je to napr sentry)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: ned 14. srp 2011 15:36:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
ja vypozoroval příklad
zerlingove banelingove.infestori overlord v jedne grupe oznacim vse myškou pak ctrl+1 čili vyrobym skupinu pak tabem prejedu na inestory a kdyz prepnu na budovu a pak zmacknu jednicku vzdy mi to skoci na skupinku a jako hlavni jednotku (pro pouziti abylit) mam infestory >určil jsem to přepínámním pomocí tabulatoru a nikdy mi to nepreskočilo čili muzu dat 1 atackmove + nastřikat fungaly

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: ned 14. srp 2011 15:45:05 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Super topic, s tímhle jsem taky párkrát bojoval.

Co se Terrana týče, naučil jsem se to řešit tak, že Medivacy prostě nemám vůbec v grupě s pěchotou a pouze jim dám na pěchotu follow (a Starportu rally point na ně; tohle je mimochodem taky brutálně gay systém, že rally point ze Starportu na mariňáka znamená, že vyrobenej Medivac toho mariňáka nabere a zastaví se). Výhoda je, že když dám attack move a pěchota je zdravá, Medivaci neletí jak dementi dopředu a nenechají se hned sestřelit. Nevýhoda, že když mi jednotka, na kterou mají follow, umře, zůstanou na místě a neutíkají mi zpět (když se armádou stahuju).

Problém to pak ale samozřejmě zůstává u dropů, který si člověk zpravidla pod číslo vůbec neukládá, jen udělá mysí obdélník, zmáčkne "t" a dá attack move. Přesně jak tu někdo psal - je v tomhle rozdíl mezi dropem mariny a dropem Marauderů, kde člověk musí zmáčknout ještě ten Tab.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pon 29. srp 2011 15:45:15 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: stř 04. srp 2010 10:17:46
Příspěvky: 77
trochu začátečníický off topic (ale rozhodně ne oproti názvu tématu): Jak se dělá follow? Nemáte někde návod, jaký používat zkratky a grupy? Skutecne mapou hybate jen mysi do kraju obrazovky + minimap?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ovládání jednotek
PříspěvekNapsal: pon 29. srp 2011 16:07:37 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Harry píše:
trochu začátečníický off topic (ale rozhodně ne oproti názvu tématu): Jak se dělá follow?


Máš vybranou jednotku, u které chceš, aby někoho následovala, a klikneš pravým na jednotku, kterou má následovat. Pokud je to transportér (Medivac, Overlord, Warp Prism), uděláš to přes "m" + levé tlačítko myši.

Harry píše:
Nemáte někde návod, jaký používat zkratky a grupy?


http://pralev-sc2.blog.cz/1012/skrabeme-se-z-bronzu-ovladani

Harry píše:
Skutecne mapou hybate jen mysi do kraju obrazovky + minimap?


Ano, hlavně přes minimapu. Nejčastěji ale dvojitým zmáčknutím tlačítka, pod kterým máš uloženou skupinu. Například máš armádu pod 1, tak dvakrát po sobě rychle zmáčkneš 1 a vycentruje se ti obrazovka nad armádou. Barracksy mám pod 3, potřebuju udělat něco v základně, tak dvakrát zmáčknu 3 a mám obrazovku nad základnou.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz