StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 20:02:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 11:13:49 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Jeremiasz píše:
ad APM mackam pycoviny abych mohl machrovat, pokud vim, nikde jsem nepsal, v jaky lize jsem.

Priste nepis, ze mas 120 efektivnich APM tunto, protoze potom ti to dame sezrat :3 A navic, ty ses na nic neptal, ty ses od zacatku jen navazel do lidi. Tenhle topic puvodne nebyl o tom, jak drzet mys, takze se nediv, ze nikdo nemel chut vypravet ti BOcka jako pohadky na dobrou noc.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 11:46:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Jeremiáši, ono bohatě stačí nechovat se jako narcistickej kretén, s prominutím že to říkám naplno. Krok č.1 je přiznat si že jsi n00b, stejně jako jsem to udělal já. Potom přestaneš hledat chyby tam kde nejsou. A když už se dostaneš do situace kdy si nevíš rady tak stačí požádat někoho lepšího, pokud ten člověk bude mít čas a náladu tak Ti jistě pomůže, přirozeně pokud se nebudeš chovat jak cimbál. Např. já jsem hodně tápal v PvZ, první krok co jsem udělal byl, že jsem si přiznal cosi o tom problému mezi židlí a klávesnicí, načež jsem vyhledal pomoc lepších hráčů. Zasz a Wochtulka se mně ochotně ujali, pár her coachovali a co se nestalo? Byl jsem dokonce schopnej s jejich vedením porazit mnohem nepsího hráče než jsem já sám. Nakonec to dopadlo tak, že PvZ prohrávám momentálně jenom výjímečně. A věřím, že až zase začnu někde tápat tak pomůžou znovu. De facto se stačí nechovat jak blb.

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 13:14:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Ja nevim co se tu porad resi. K puvodnimu topiku by se opravdu meli vyjadrovat jen lidi kteri maji bud zvladnutou mechaniku hry (top diamon a vys) a nebo lidi kteri maji nakoukane miliony replayu a zaznamu top hracu. Kazdy kdo tohle nema, tak proste dostatecne dulezitej nazor aby neco znamenal. (Ve fotbalove terminologii, hraci alespon druhe ligy a nebo sazkari a fotbalovi nadsenci)

Cela hra je o tom zvladnout zaklady, tak jako pro fotbal clovek musi mit fyzickou pripravu tak pro SC2 musi mit zvladnutou mechaniku hry. Muzete hledat chyby kde chcete, ale uz to tu bylo receno....kdo ma v 10.minute 2000 mineralu, tak nema pravo hledat chyby jinde. Ja osobne jsem rekneme mid platinum (koncil sem tusim 12. minulou sezonu, nez sem prestal hrat) a stava se mi to dost casto. Nebo treba ne v 10. minute ale v 12.-15.

Tak kazdy z platinum a niz by si mel radsi nechat nazor pro sebe protoze je proste tak dulezity jako kdyz v hospode u piva radi fotbalistum v televizi.

btw. v prvni sezone sem byl mid diamond, v druhe mid platinum a mam 50-60APM :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 14:09:12 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 12:41:04
Příspěvky: 49
Bolo povedané mnoho (a ešte viac nie k danej téme), ale aj tak pridám do diskusie svoj postreh, ktorý je podľa mňa alfou a omegou celého problému, ktorý vidím, a ktorý bol tiež dôvodom založenia daného topiku: (Mutalisky nechám na pokoji a budem sa venovať len Broodlordom, ergo late game)

Všetko sa balancuje tak, aby ak hráč danej rasy neurobí žiadnu chybu (neustále produkcia workerov, neustále tažba, scout, tvorba vhodných jednotiek podľa scoutu, dobré micro, ....), tak aby v žiadnom čase (6 min, 10, 15) nemohol prehrať, lebo ak sa tak stane, tak je to z logiky veci OP. To je správne. Tak to má byť. A tak to aj je.

Ale !!!

Jedna z rád, ktorá tu padla, bola že nesmiem pustiť zerga do late game, neustály haras .... . Lenže to je v rozpore z tým, že jednoducho ak zerg neurobí žiadnu chybu, tak sa do late game dostať musíme. A tu prichádzajú na rad Broodlordi. (Podotýkam, že neberiem do úvahy mutas, ktoré sú sami pri prekročení kritického množstva neuveriteľný problém.) A tu terran jednoducho z dôvodov, ktoré sú popísané v prvých 5 mojich príspevkoch nie je shopný zergovi konkurovať.

Čo hovoríte na to?

Podotýkam, že som bol hight diamand, takže trochu niečo o tom viem. Aspoň si myslím.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 14:14:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
no s tim tak uplne nesouhlasim pokud sem z pralesni ligy (jak rad tvrdi Aklain) a mam nejakej nazor tak podle nej se urcite chovam i pri hre pokud je spatnej tak to urcite ovlivnuje negativne i hru tim ze ho nekde vyjadrim a najde se nekdo seriozni kdo me opravi mi pomuze zlepsit moji hru, a i dokonce treba lama z bronzu muze mit zajimavej napad kterej pokud se vypiluje muze mit uspech. Dle meho nejlip se clovek nauci co a jak z praxe ve here a z toho kdyz s nekym prodebatuje co a jak. Sledovanim Replayu top hracu je s prominutim na hovno pro vetsinu hracu z pralesni ligy, ano uvidi jak se jede spravne macro ale co se tyce micra tak je mu fakt na nic skouset to co dela nekdo kdo ma 150+ APM kdyz dotycnej ma cca 60. Nekdy mam pocit ze vetsina nasich TOp hracu co se vyjadruje na forech si mysly ze se oni pak oni pak buh a pak ten povl co nejni ani v dia ........

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 15:02:26 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 22. úno 2010 20:50:00
Příspěvky: 42
Sledování repleyu top hráču je pořád prospěšné, i když jsi nejsi best.
Vidíš jakou taktikou otevírá a jaké kombo jednotek používá. Inspirace nikdy neuškodí.

_________________
Obrázek
BoFFineK.869 Starcraft2 ID


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 15:10:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Boffinek, respekt ;) Ten podpis je krasny.

Pralesaci nemusia mat vzdy zle nazory. Je vela "hracov" teoretikov, ktori sice nikdy nic extra neodohraju, ale vedia ako na to (day9 napr).
Jedna vec je vedie co robit, celkom ina vec je prinutit sa to spravit aj v hre. Iste nie som jediny kto sa vzdy zoserie z kvalitneho supera. Mozno by som vyhral keby som hral to co obycajne, ale viem ze super je o 2 ligy vyssie a uz robim somariny... potom ma samozrejme prevalcuje ako maleho chlapca.
Kecat vie kadekto, odohrat to zvladne menej ludi. A potom su tu kvalitny hraci, ktory ale nevedia vysvetlovat. Aj na vysvetlovanie treba talent, ako jednoducho a vystizne podat myslienku tak, aby vynikla pointa. Darmo je niekto master ked zo svojej hry nevie vyzmykat podstatu a podat ju dalej v zrozumitelnej forme.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 15:16:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 22. úno 2010 20:50:00
Příspěvky: 42
Hustej upgrade GoodWill :))

_________________
Obrázek
BoFFineK.869 Starcraft2 ID


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: pát 29. črc 2011 15:22:46 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Hm, mě se víc líbí diamanty než hvězdičky. :D

Byla tu řeč o tom že se dá dostat vysoko pouze pilným tréninkem bez nějakého velkého studia mechaniky hry, to sice ano, ale hráč na to musí mít hodně talentu. Sledování replayů je určitě výborný základ i když jsou ty hráči víš jak vy. Už jen tím že vydíte opening jak má správně vypadat, postavení budov a podobně vám hodně pomůžeš a na to nepotřebujete mít tak velké APM, při openingách stejně drtivá většina hráčů spamuje a rozklikává se, takže to že mají v 1 minutě hry 250APM neřešte. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kríza terranskej taktiky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 11:20:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 25. led 2011 18:11:15
Příspěvky: 8
Nazdar maniaci, rád by som pridal aj ja pár múdrych slov k tejto téme :-)
Hneď na úvod sa predstavím aby ma zbytočne nečítali majstri v obore, som hráč z bronzu.
2 sezónu som ukončil 3 v skupine, takmer druhý.Je tomu už cez pol roka čo sa snažím dostať do vyššej ligy.
Som hráč, ktorý po desaťroči prešiel z C&C a bol som v ňom ozaj dobrý v dieloch ešte od Westwoodu končiac Zero Hour.
Boli to zápasy hlavne založené na zbere informácii a postavený správnych counterov súperovych jednotiek to bol úplný základ.
Preferujem taktiku nad klikačkou zvanou APM nehrame predsa Call Of Duty ale strategiu SC2 ak sa da za nu povazovať.
Do SC2 som išiel kvôli chválospevom o super balanci a zničení serie C&C známym ničiteľom EA.
Som hráčom za Terranov, proste fandím ľudom.Pozerám rady kde sa dá od Team Liquid až po tento web.
Sú tu rôzne buildy a timingy ktoré su fajn a v erly a mid game sa da snimi hrať vyrovnaná partia oproti iným rasám.
Čo ale ak sa hra presunie do late game? Protosky ball alebo Zerg, ktory switchne na countre Terranskej skladby armady!
Vidím Protos army fajn postavím countre no i tak bez ultimatívneho mikra nemá Terranská armáda šancu, Zerg
ktorý v late game v okamžiku switchne na countre a kým sa pomalá Terran army dostane k jeho base aj v pohode premasiť je silná káva.
Určitý čas som sledoval aj Predyho hry a čo som si všimol jazdí bio ball a snaží sa ukončiť hru najneskôr v mid game.
Buď to teda ja, starý commanďak nechápem pojem stratégia, alebo to s tým SC2 nebude predsa len také ružové a celé SC2 drži len hype a Korea.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz