StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 14. kvě 2024 8:59:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 18:03:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 15. úno 2011 17:41:15
Příspěvky: 29
Zdravim, zaujimalo by ma, ci nema niekdo sviezi alebo rovno oslnujuci napad ako zefektivnit pouzitie vacsieho mnozstva tankov v tomto matchupe.... Videl som kopu videi ale nikto nepouziva tanky proti P vo vacsom mnozstve, takze nie je odkial brat inspiraciu. Ocenim nazory aj spoza druhej strany barikady ( P ) :)

http://www.uloz.to/7879232/tvp-metlopolis-sc2replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 18:14:23 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Anyx píše:
Zdravim, zaujimalo by ma, ci nema niekdo sviezi alebo rovno oslnujuci napad ako zefektivnit pouzitie vacsieho mnozstva tankov v tomto matchupe.... Videl som kopu videi ale nikto nepouziva tanky proti P vo vacsom mnozstve, takze nie je odkial brat inspiraciu. Ocenim nazory aj spoza druhej strany barikady ( P ) :)

http://www.uloz.to/7879232/tvp-metlopolis-sc2replay


MC vs Jinro, ro16 GSL, hráli dvě hry, Jinro jel v obou mech a v obou vyhrál.

Terrani usnuli na vavřínech a teď si stěžují, že nemají jak porazit tosse v lategame. Už dlouhou dobu tvrdím, že mech je mnohem mnohem lepší než se stále držet T1 jednotek a jsem si jist, že tímto směrem se terranská lategame bude ubírat. Mass tanky v PvT opravdu nesnáším..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 18:15:40 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Anyx píše:
Zdravim, zaujimalo by ma, ci nema niekdo sviezi alebo rovno oslnujuci napad ako zefektivnit pouzitie vacsieho mnozstva tankov v tomto matchupe.... Videl som kopu videi ale nikto nepouziva tanky proti P vo vacsom mnozstve, takze nie je odkial brat inspiraciu. Ocenim nazory aj spoza druhej strany barikady ( P ) :)

http://www.uloz.to/7879232/tvp-metlopolis-sc2replay



ale zase to neprezen jako predy.. pak na tebe protos vyleti s 10ti void rayema a projedes to jako on vs socke ;)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 21:25:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 15. úno 2011 17:41:15
Příspěvky: 29
Uz si mi ho minule spominal, ale nikde na net-e sa to neda najst. mozno to neskor niekdo uploadne. tak uvidim potom. Inak ja osobne na vavrinoch nespim, na to mam v lepsom priade postel ( v horsom gauc ) . Prisiel som sem z BW ako T, takze tanky musia byt, i ked sa s nimi proti P hra nahouby v tejto chvili he :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 21:36:38 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Možná bys mohl používat blue flame heliony na haras. A přidat ghosty.
Jinak celkem epic rep.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 21:43:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 16. říj 2010 19:17:44
Příspěvky: 102
Dneska jsem ladderoval na NA serveru a prohrál (2200 Masters) proti něčemu podobnýmu - asi 25 blue flame helionu, 14 tanku a 9 vikingu na Scrap Station proti mymu chargelot-colossu-stalker-voidray-immortal mixu.. je to celkem těžký, takže doporučuju, funguje to fakt dobře.
Rozhodně na to nefunguje klasickej anti-mech compo on protosse, takže na co si dávat pozor pokud na to odpoví správně, jako plánuju já - dropy. Tahle arma je extrémně nemobilní. Nebo Mass voidray - neuděláš nic. Nebo carriery jako proti jiným mech buildům.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 2:10:25 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Anyx píše:
Uz si mi ho minule spominal, ale nikde na net-e sa to neda najst. mozno to neskor niekdo uploadne. tak uvidim potom. Inak ja osobne na vavrinoch nespim, na to mam v lepsom priade postel ( v horsom gauc ) . Prisiel som sem z BW ako T, takze tanky musia byt, i ked sa s nimi proti P hra nahouby v tejto chvili he :)


Nebylo to mířeno na tebe, ale obecně ;)

Zhlédl jsem ten replay, na můj vkus málo tanků a moc bio jednotek, se kterými se HT vždycky lehce vypořádali. Já bych raději volil (= nejmíň rád bych proti tomu hrál) čistý mech, tj. tanky+thorové+hellioni na harass a bránění tanků jako vultury v BW+vikingové, když se rozhodne jet air. Důležité je u thorů vyzkoumat ten 250mm upgrade, řekl bych, že v současné době je to nejpodceňovanější věc v celém sc2, která právě dělá mech mnohem víc hratelnější - dříve stačilo hodit pár feedbacků, namasit immortaly a thorové i tanky byly fuč. Nadruhou stranu co se týče tvojí kompozice, velmi podobně to hrál v asi nejvíc epic PvT MVP vs Squirtle v GSL týmové lize (bohužel se ti ta hra bude taky těžko shánět) a fungovalo to docela dobře.

Shodou okolností jsem se teď díval na kousek whining show artosise a idry a bavili se právě o nutnosti přejití na tanky a mech v TvP. http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=193431 (někde mezi pátou a desátou minutou)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 13:59:04 
Offline
 Profil

Registrován: úte 15. úno 2011 17:41:15
Příspěvky: 29
To Weezing : heliony dokazu narobit bordel ale tossovi staci nawarpovat par stalkerov do svojho mainu a je po srande :) Ale ak ho s tym prekvapis, mas sancu. Ghosti su dobry, skusal som ich nakoniec aj v tejto hre, i ked neefektivne. Na tom sa bude musiet este popracovat :)

To Poky : hod tu replay tvojej hry, chcem si ju pozriet. Mne sa zda, ze mas lepsie riesenie proti tomuto kombu hellion+tanks+vikings. Asi takto - vynechal z tvojej kompozicie uplne void ray a colosus, naopak pridaj k nej zealotov (charge ), stalkerov ( blink ) a immortalov .... a hlavne potom urob velky push - jeho heliony a tanky urcite pravalcujes a jeho vikingy budu na prd.

To ondik : ja viem ze nie na mna he :) tiez by som rad este viac tankov, ale darmo, marauder je efektivnejsi ako tank a pomaha udrzovat tanky nazive... heliony ako vulture ma uz napadlo, ale nedopadlo to dobre - heliony su drahsie ako vulture, nemaju miny a neuberaju stity full damage vsetkym, ako vulture v BW. moc sa do prednej linie neoplatia, okrem toho, ked ides takyto mech build a protoss switchne na air, tak ho nemas cim zastavit - thory su proti void ray a carrierom slabe ( lebo 250 canony nefunguju do vzduchu ) a marinakov nestihnes urobit dost, vikingov mozes urobit par kusov ale nezastavis ho alebo ich urobis hodne a on ta potom prevalcuje po zemi. Tazko vyberat teraz :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 18:33:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 16. říj 2010 19:17:44
Příspěvky: 102
Tady ho máš.
http://replayfu.com/r/WZBL8q

Vůbec.. už sem proti tomu hrál dalších pár her a vážně fungují především dropy.. přidávat na zealotech nemá tolik cenu, protože blueflame to zabije po desítkách.
Co jsem proti tomu hrál teď bylo blinkstalker, HT a hlavně dropy..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - tanky ?
PříspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 23:20:46 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
CakeCatSheriff píše:
Dneska jsem ladderoval na NA serveru a prohrál (2200 Masters) proti něčemu podobnýmu - asi 25 blue flame helionu, 14 tanku a 9 vikingu na Scrap Station proti mymu chargelot-colossu-stalker-voidray-immortal mixu.. je to celkem těžký, takže doporučuju, funguje to fakt dobře.
Rozhodně na to nefunguje klasickej anti-mech compo on protosse, takže na co si dávat pozor pokud na to odpoví správně, jako plánuju já - dropy. Tahle arma je extrémně nemobilní. Nebo Mass voidray - neuděláš nic. Nebo carriery jako proti jiným mech buildům.


No já nevím, imho jsi v té hře zkazil, co se dalo, a to combo neporazitelné není. Jednak se ti nepovedl ten první útok z hlediska micra - kdyby ti dva Immortalové byli vpředu jako meatshield, neumře ti té zbylé armády tolik a mohl jsi ho už v téhle fázi přejet (to jsi mimochodem mohl ještě asi 5 minut potom, kdy jsi měl cenově asi 2x dražší armádu, on neměl skoro vůbec nic, pár hellionů a jednoho tanka).

No a zbytek hry bylo v podstatě masování naprosto nevhodně složené armády, kterou on vyloženě counteroval (loti a Stalkeři popadají pod tankama v siege módu prakticky instantně, notabene když proti těch chargelotům má vepředu helliony, a na Colossi měl hrozně moc Vikingů).

Neříkám, že to combo není silné, a taky neříkám, že nejlepší cestou není dropovat, otravovat na víc místech současně a rozlejzat se po mapě, ale tahle hra je spíš příkladem toho, jak jsi ho nechal snadno vyhrát bez jakéhokoli pořádného odporu.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz