StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 21:45:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 12:45:45 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
elvis píše:
Stoky píše:
elvis: Moc tomu nerozumim, ty si stezujes ze nedas protosky high tech svym roach+ling (tedy tier 1-1,5). Hm zvlastni...vim ze protosky ball je silny, ale ty mas mutalisky, broodlordy, mutalisky, infestory, mutalisky a ultralisky...


těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Používáš corruption?

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 13:32:21 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 08. pro 2011 0:44:05
Příspěvky: 8
deacon píše:
elvis píše:
Stoky píše:
elvis: Moc tomu nerozumim, ty si stezujes ze nedas protosky high tech svym roach+ling (tedy tier 1-1,5). Hm zvlastni...vim ze protosky ball je silny, ale ty mas mutalisky, broodlordy, mutalisky, infestory, mutalisky a ultralisky...


těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Používáš corruption?


dobrá otázka... ne corruption nepoužívám popravdě ani pořádně nevím jak funguje hned to napravím.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 13:47:42 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
elvis píše:
dobrá otázka... ne corruption nepoužívám popravdě ani pořádně nevím jak funguje hned to napravím.

Zvýší obdrženou dmg jednotky o 20 % po dobu 30 s. A ano, když zergové nepoužívají snad nejsilnější abilitu proti tebou zmiňovaným jednotkám(kolosální bičíz a void ray), tak se nemohou divit, že prohrávají. Děje se to i v dia... ono není nad pohled, kdy zerg přežene počet corruptorů, protože jinak by, považte, musel používat o čudl navíc! :D (pravda, je možné, že by default je corruption blbě umístěné)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 14:31:07 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
elvis píše:
Stoky píše:
elvis: Moc tomu nerozumim, ty si stezujes ze nedas protosky high tech svym roach+ling (tedy tier 1-1,5). Hm zvlastni...vim ze protosky ball je silny, ale ty mas mutalisky, broodlordy, mutalisky, infestory, mutalisky a ultralisky...


těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Bud dropy nebo expandovat do aleluje, nasetrit larvy, jit push ( kde celou armu z 90% ztratíš) obnovit a dorazit.
Dále je možnost udělat muty, díky nímž při dobrém micru a macru dokážeš P natolik zdržet že tě nedožene v expandech. Už pouhých 6mutálů je pro tosse 600 mineralu vyhozenejch za kanony a nebo nutnost postavit 2stargate( premassis ho kdykoliv).
Tohle je z pohledu tosse, ne zerga ==> nemusí to přesně fungovat, zerga neumím, ale přibližně takhle vypadá hra proti mě kdy mě zabijou. Pak ještě zdržovat Tossův tech => 2 overseeri dokazou taky nas*at tosse, zvlášt pár sekund před dokoncenim long range collosu a pod. Popřípadě schazovat tossum pylony. Ještě k shatteredu, naopak, tady toss hodně blbě brání druhou expanzi v zádu, musí buď postavit hromadu kanonu a nebo musí vyborně scoutit, ty jses jako zerg rychlejší, stačí ti poslat 20 slingu a 80% tossu stahne celou armu k expe 2 a ty jdes na naturalku.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 15:43:03 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
na templu se prave treti brani nejvic snadno protoze z jedny strany ses kritej naturalkou takze branis dve zaraz a druhou cestu od kamenu zawwalujes dvouma gatama a za to das cannon nemusis stavet milion cannonu kolem nexu jako kazdou expu bys mel proti zergovi aspon z jedny strany wallovat a tady to de skoro nejsnadneji

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 18:48:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
elvis píše:
těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Hehe, tohle slovickareni...kdyz me chces konfrontovat prosim, je mi to fuk. Jen sem chtel poradit. Jednoduse a proste, jsi gold liga, chybi ti nejaka zakladni mechanika nebo postup v tvem pripade asi aktivita, nebo vyuziti neceho jineho nez ling roach (a par, rekl bych trosku alibistickych, corruptoru). Ale bez replaye se neda rict nic urciteho.

Takze pokud chces vedet co delat jinak...nejen jen tier 1 jednotky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 22:14:38 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 08. pro 2011 0:44:05
Příspěvky: 8
Stoky píše:
elvis píše:
těm dvěma řádkům jsem taky moc neporozuměl. nikde jsem si nestěžoval (narozdíl od tebe tady a teď) moje jednotky nebyli jen roach ling jak jsem psal měl jsem coruptory proti colosům a voidům a ano je pravda že jsem jich udělal málo jinak bych možná vyhrál. jen jsem se zeptal jak správně zareagovat na situaci kdy toss zakempí v pro něj výhodné pozici kterou nemůžu v žádném případě dobít normální cestou a čeká na max armu která mě potom přejede. víc nic

každopádně dropy a nebo udělat ze zlingů blingy mě nenapadlo budu to muset zkusit díky :)


Hehe, tohle slovickareni...kdyz me chces konfrontovat prosim, je mi to fuk. Jen sem chtel poradit. Jednoduse a proste, jsi gold liga, chybi ti nejaka zakladni mechanika nebo postup v tvem pripade asi aktivita, nebo vyuziti neceho jineho nez ling roach (a par, rekl bych trosku alibistickych, corruptoru). Ale bez replaye se neda rict nic urciteho.

Takze pokud chces vedet co delat jinak...nejen jen tier 1 jednotky.


problém je ten že já mám t1 jednotky proti jeho t1 proti techu stavím coruptory (btw. měl by to být couter proto mi nepřijde že nutně musím tahat ultry když by mělo stačit tohle) ultralisk je pro voidu lahůdka broodlord neřeší problém airu mutalisk dejme tomu ale prostě jsem nechtěl jet za každou cenu muty. coruptor je podle mého soudu nejlepší volba. ze zlingů udělat blingy mi přijde jako dobrej nápad rozhodně vyskouším.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2011 22:37:01 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
elvis píše:
problém je ten že já mám t1 jednotky proti jeho t1 proti techu stavím coruptory (btw. měl by to být couter proto mi nepřijde že nutně musím tahat ultry když by mělo stačit tohle) ultralisk je pro voidu lahůdka broodlord neřeší problém airu mutalisk dejme tomu ale prostě jsem nechtěl jet za každou cenu muty. coruptor je podle mého soudu nejlepší volba. ze zlingů udělat blingy mi přijde jako dobrej nápad rozhodně vyskouším.


Jesus, mutalisci naprosto owní midgame PvZ a on se jim chce vyhnout. Proč? Když scoutneš 2 stargate, tak to pořád jde otočit do hyder(nebo pojedeš corruptory, whatever). Samozřejmě nesmíš to scoutnout ve chvíli, kdy máš dostavenou tech budovu ;).

A teď něco veselého - counter je označení, na které zapomeň. Blizzard tu nápovědu časem buď předělá, nebo nikdy nebude aktuální. Counter na VR je fung storm v kombu s hydrami... Corruptory si dávají VR k snídani, protože co? Protože se snadno nastackují a ty je netrefíš corruptionem. A jsi v háji :o) Nápady Blizzardu byly asi v počátcích krásné, ale prakticky žádný se neuchytil - co se "counterů" týká.

Edit:
Navíc pokud uděláš megaultimultiüber army složenou z hafo mutalisků, mega speedlingů a pár banelingů, tak to se díky té mobilitě snadno nebrání. Člověk aby pořád byl někde jinde...
Ale je to pohled tosse, zerg to může vidět jinak (:

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 4:17:44 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 27. říj 2011 20:48:48
Příspěvky: 6
Zdravim,

chtel jsem puvodne zalozit novy tema, ale vsiml jsem si tohohle tak to dam sem, myslim ze to OP neni.

Hraju bronze uz skutecne dlouho, pred mesicem jsem sice byl dva tydny v silveru, ale po tisici prohrach proti Tosum jsem zase kde jsem byl. Davam sem replay a chci slyset, ze protosse nehraji jen deti bez skillu. Po tehle hre me nemuze nikdo presvedcit, ze za tossy nezahraje kazda bluma. Jak easy je pro nej expandovat, jak easy je pro nej stavet milion photocanonu ktery prolomit snad ani neni v zacatcich hry mozny. Jak easy je pro nej natechovat co ptorebuje a nakonec me ujebat. Kdyz pominu fakt, ze mi v prvnich minutach zahadne proklouzl stavos kterej postavil kesi v riti expu, tak pak dal nechapu nic. Kolik workeru jsem mu zabil, expanzi znicil a k nicemu, protoze narazim na kanony a sbohem, klidne techuj a tez dal. Ano jsem lama, ale vim na 100%, ze takovyhle prohry nejsou jen moje vina ale predevsim totalniho nebalancu pro low level hrace. Prikladam replay a du brecet do polstare nebo neco rozmlatit, jeste nevim jiste ;)

Příloha:
protoss shit.rar [61.73 KiB]
295 krát


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 09. pro 2011 8:38:17 
Offline
 Profil

Registrován: pát 08. říj 2010 15:42:44
Příspěvky: 97
Achjo, nikdy v celý hře si snad neměl víc workerů než on šel si z jednoho pushe do druhýho nejdřív 9pool kde si začal ztrácet workery pak si šel roach push s kterym si neudělal skoro taky nic kromě snipnutýho core a pak přidáš 10lingů se kterejma neuděláš vůbec nic to mohli bejt drony.
10:31
on 36 prob ty 21 dronů timpádem miu to množství kanonů nic neudělalo protože si byl stejně v incomu o dost pozadu.
viděl si tam cca 5kanonu a uděláš na to 10mutů, proč? co si od toho očekával lepší by bylo hodit další expu s timhle množstvim kanonů se chce jen ubránit tvejm pushům aby mohl techovat a ty děláš přímo to co chce, tý ninja expy je škoda ale myslim že v tom nehrála až tak velkou roli.
13:40
48 prob 32dronů
pořád pozadu on je pořád zawallovanej kanonama to je podle mě nejlepší čas na to hodit ty expy a dronovat co ti může udělat díky mutům si teda viděl i co jede takže si vědel čím to counterovat prostě si věděl vše co si potřeboval ale nic nedělal, vidíš že je skoro vytěženej ideální čas na to obsadit ovíkama ostatní expy, líbí se mi ovíci kolem mainu a expy moc lidí to nedělá, kdybys obsadil expy a ostatní se mu snažil snipnout což by se ti možná povedlo kdybys měl nějakej solidní počet dronů, tak ho prostě vytěžíš nedávno na to měl Day9 daily Starving opponents nebo tak nějak určitě by stálo za to na to kouknout vůbec Day9 má dobrý daily a často pro zergy.
16:30 proč crawler rush takový zbytečný v týhle fázi hry by tam muselo bejt spousty crawlerů aby něco udělaly

20:20
konečně se ti povedlo skoro vyrovnat workery 31prob a 28dronů ale on na jedný bázi a ty původně na dvou.

Takže shrnuto radši bych přešel na nějakou standartní víc makro hru, pokud chceš bejt agresivní tak klidně ale s pořádnym makrem to bude lepší. Určitě zkoukni Day9:
p1 http://www.youtube.com/watch?v=8TH-ZMS9ZgQ
p2 http://www.youtube.com/watch?v=zrJp6r0Nwbo
p3 http://www.youtube.com/watch?v=2HqNsemyVVs

jsou tam i counterattacky pokud se nemýlím.
A hlavně dělej drony a scoutuj ale tak že z toho něco zjistíš, ne že ho vyskoutuješ a řekneš si jo super vim o něm vše ale vlastně víš jen co má za budovy ale co znamenaj ti už nedojde.
Doporučuju na replaye koukat o něco pozdějc po odehraný hře, pak sem aspoň já trochu víc objektivnější a uvědomim si svoje chyby.

Si v bronzu všichni tam jednou byli, ale dostali se dál ty můžeš taky ale to že řekneš Toss OP tě nikam nedostane.
Polož si otázku: Proč si myslím že neni chyba ve mě když s tim stovky profesionálních hráču nemají problém?
Ta hra určitě neni úplně vybalancovaná to nikdy nebude ani nemůže když je každá rasa jiná ale určitě nejsem ani já ani ty na takový úrovni abychom to poznali a nějak to ovlivnilo naši hru.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz