StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 16:49:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 12. zář 2010 17:38:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 11. dub 2010 23:23:34
Příspěvky: 110
Tieto thready zalozim, aby bolo zretelne jasne pre ktorych ludi je urceny a aby sa predislo diskutovaniu o tom, co je imba a OP a co nie je. Bolo by dobre zalozit jeden thread pre kazdu kombinaciu, aby v napr v threade PvT z pohladu P chodili hlavne protossi a radili si medzi sebou, pripadne nejaky terran, ktory im povie s cim ma problem v tomto matchupe a teda poradi protossom.

Takze:
Thread, kde mozete diskutovat o strategiach Zerg vs Protoss, z pohladu zerga.


Kedze nehram Zerga, tak sem nejdem pisat nic, a necham to na vas. Poprosil by som akurat udrzat nejaku formu, podobnu ako maju vedlajsie Protosske thready.

_________________
Bnet profile link

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 12:52:09 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
How to destroy 3gate (pozdeji blink)stalker push?
to snad probuh jede 99.99999% hracu, nebo to neni mozne. Dokazu se speedlingama dostat obvykle do baze (prestoze hold, ale souperi obvykle rupnout nervy, kdyz mu sekam pylon/budovu... heh hloupe ale funguje) a nici par prob, dale pak vidim co jede, ale stejne jsem za chvili namydleny ;-) technu na rychle hydry, a kdyz je Toss uvidi, jede colosi, takze me forcnul do techu na corruptoru...
Je to nesmirne efektivni taktika, alespon to teda tak vypada. Davam si to tak 50/50, co kurnik proti tomu ;-D
Speedlingove jsou k nicemu (shoot&move/[pozdeji]blink). Na mapach je velmi casto tuna uzkych mist, a to je mi jako zergovi na obtiz. Kdyz vidi ze mam hydry, kempi bazi do colossusu... Roache jsou sice fajn, ale mala range, a spis uzivam jako meatshield.

ideal by byl dve grupy, zepredu a do zad(boku), ale prekvapte takhle tosse, co ma obvykle observera pobliz....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pát 05. lis 2010 13:44:55 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
nic? :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 07. lis 2010 11:47:16 
Offline
 Profil

Registrován: úte 26. říj 2010 11:44:01
Příspěvky: 10
No.. co se týče 3 warpgate stalkeru, tak mezi jednodussi countery patří masovat speedlingy a pokud vidíš, že techuje do blinku, tak máš několikm možností, např. roach ling a 2-3 infestory, kterými dáš na jeho stalkery fungal growth--> on se nemůže hýbat ani blinkovat --> umře za 5 sekund :)
Pokud se hra přesune do pozdějí fáze, kdy protoss sedí doma a čeká na spoustu colosů s podporou warpgateových jednotek, tak určitě se vyplatí corruptoři v kombinaci např. s hydra+roach. Nebo můžeš vytechovat na brood lordy a k nim zase hydra roach. Ovšem obě taktiky vyžadují dobrou ekonomiku, proto je důležitý využít čas, kdy protoss sedí doma a čeká na armádu, k tomu, aby ses řádně roztěžill a natechoval si co potřebuješ :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 07. lis 2010 12:01:23 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Masacre píše:
No.. co se týče 3 warpgate stalkeru, tak mezi jednodussi countery patří masovat speedlingy a pokud vidíš, že techuje do blinku, tak máš několikm možností, např. roach ling a 2-3 infestory, kterými dáš na jeho stalkery fungal growth--> on se nemůže hýbat ani blinkovat --> umře za 5 sekund :)
Pokud se hra přesune do pozdějí fáze, kdy protoss sedí doma a čeká na spoustu colosů s podporou warpgateových jednotek, tak určitě se vyplatí corruptoři v kombinaci např. s hydra+roach. Nebo můžeš vytechovat na brood lordy a k nim zase hydra roach. Ovšem obě taktiky vyžadují dobrou ekonomiku, proto je důležitý využít čas, kdy protoss sedí doma a čeká na armádu, k tomu, aby ses řádně roztěžill a natechoval si co potřebuješ :)


Mno já to vezmu z pohledu protossa. Teď jsem odehrál hru proti zergovi a vypadalo to z počátku jak popisuješ. On měl armádu jak ve tvém příspěvku, broodlordy, coruptory hydry rouche speedlingy. Já měl jednotky z warpgates povylepšované, nějaké immortaly a colose. Když viděl že na něj jdu jedním lingem a viděl že má větší armádu s radostí mi vyrazil naproti s tím že mě obklíčí, já si halucinacemi přivolal dalších 10 colosů ještě k těm 6ti a pak to proběhlo ráz na ráz. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 13:16:26 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. srp 2010 13:46:49
Příspěvky: 137
saltazar píše:
Masacre píše:
No.. co se týče 3 warpgate stalkeru, tak mezi jednodussi countery patří masovat speedlingy a pokud vidíš, že techuje do blinku, tak máš několikm možností, např. roach ling a 2-3 infestory, kterými dáš na jeho stalkery fungal growth--> on se nemůže hýbat ani blinkovat --> umře za 5 sekund :)
Pokud se hra přesune do pozdějí fáze, kdy protoss sedí doma a čeká na spoustu colosů s podporou warpgateových jednotek, tak určitě se vyplatí corruptoři v kombinaci např. s hydra+roach. Nebo můžeš vytechovat na brood lordy a k nim zase hydra roach. Ovšem obě taktiky vyžadují dobrou ekonomiku, proto je důležitý využít čas, kdy protoss sedí doma a čeká na armádu, k tomu, aby ses řádně roztěžill a natechoval si co potřebuješ :)


Mno já to vezmu z pohledu protossa. Teď jsem odehrál hru proti zergovi a vypadalo to z počátku jak popisuješ. On měl armádu jak ve tvém příspěvku, broodlordy, coruptory hydry rouche speedlingy. Já měl jednotky z warpgates povylepšované, nějaké immortaly a colose. Když viděl že na něj jdu jedním lingem a viděl že má větší armádu s radostí mi vyrazil naproti s tím že mě obklíčí, já si halucinacemi přivolal dalších 10 colosů ještě k těm 6ti a pak to proběhlo ráz na ráz. :D


Heh ;-) To bych jeste prekousl, ale kdyz potkam hrace, ktery tlaci v chvili kdy dobehne blink, tak proste nemam moc sanci... s mikrem mu bez hyder nic nezabiju (ok, kdyz obklicim, tak mozna ano, ale ne vsude to jde, ci jde dostatecne dobre). Roache jsou fajn, ale opet, s mikrem mi vse utece... No a corruptori? V teto casti hry davaji corruptori collossi strasne pomalu :-) chce jich to mit mraky... a to zatracene boli ;-) nez neco padne. To uz radsi jet muty, ale zase technout, a prezit blinkstalkery... je to proste o hubu ;-) Miloval jsem hydry, ale ted spis migruji k roach-heavy armadam, bo na collosusi ideal...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 16:30:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
IdrA hral ted na MLG proti blink Stalkerum speedling+hydra a docela mu to fungovalo :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 20:57:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 15:15:47
Příspěvky: 149
ale len kvoli tomu ze bojovali na pre neho vyhodnej pozicii a nazgul sa nechal obklucit .. teda nie ze by idra hral zle, ale velky podiel na vysledku bitky mala prave nazgulova zla pozicia

_________________
All your base are belong to us


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 8:17:33 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
Je to prostý rozjed rychlou expu ubránit se počátečnímu náporu zelotů a tak do 4:30 dělat jen dronky + 1 linga na scout 3-4 qeen. Těžit z 2 gasů udělat lingum rychlost a lair hned po lairu overseera a changelinga do tý doby třeba obětovat ovika. Pak podle toho co scoutneš spis stalkři hydra/ling bojovat jen na creepu udělat dostřel hydram. Coloss hned udělat spire a minimalne 5 coruptoru na zem roache a par hyder mozna i neaky lingy chce to snipnout colosy diky abilite coruptoru a zbytek armady utikatkdyz se zameri na coruptory okamzite je poslat stranou a nalitnout na nej lingama az se zas zameri na lingy tak zase coruptory chce to dost mikra... Zelot/Imortal zameřit se na muty ale pozor na observra na zemi to branit hromadou lingu a pár hydrama. 4gate to je speciální obrana musi se scoutnout brzo nejlip dronem nebo treba lingem pusch chodi tak v 6:30 takze cca v 4:30 se musi udelat roach varen a od 5:00 dělat jen roache a zbytek crystalu lingy k expe hodit 4-5 claweru a pak kitovat a doplnovat raoche nez technete na hydry pak se dostávate do vyhody a uz neni nic tezkeho to porazit, btw taky se vyplati 5 lingama obehnout armadu a snipnout pylon. Doufam ze nepíšu kraviny ale jaá tot takle dělam je pravda že z protossem mam nejhorší matcheup ale to je spíš tim že nedokážu správně odhadnou sílusoupeřovi armády.

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: ZvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: úte 09. lis 2010 9:18:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Chelios píše:
Je to prostý rozjed rychlou expu ubránit se počátečnímu náporu zelotů a tak do 4:30 dělat jen dronky + 1 linga na scout 3-4 qeen. Těžit z 2 gasů udělat lingum rychlost a lair hned po lairu overseera a changelinga do tý doby třeba obětovat ovika. Pak podle toho co scoutneš spis stalkři hydra/ling bojovat jen na creepu udělat dostřel hydram. Coloss hned udělat spire a minimalne 5 coruptoru na zem roache a par hyder mozna i neaky lingy chce to snipnout colosy diky abilite coruptoru a zbytek armady utikatkdyz se zameri na coruptory okamzite je poslat stranou a nalitnout na nej lingama az se zas zameri na lingy tak zase coruptory chce to dost mikra... Zelot/Imortal zameřit se na muty ale pozor na observra na zemi to branit hromadou lingu a pár hydrama. 4gate to je speciální obrana musi se scoutnout brzo nejlip dronem nebo treba lingem pusch chodi tak v 6:30 takze cca v 4:30 se musi udelat roach varen a od 5:00 dělat jen roache a zbytek crystalu lingy k expe hodit 4-5 claweru a pak kitovat a doplnovat raoche nez technete na hydry pak se dostávate do vyhody a uz neni nic tezkeho to porazit, btw taky se vyplati 5 lingama obehnout armadu a snipnout pylon. Doufam ze nepíšu kraviny ale jaá tot takle dělam je pravda že z protossem mam nejhorší matcheup ale to je spíš tim že nedokážu správně odhadnou sílusoupeřovi armády.


Mno, me se vs toss hraje za zergy asi nejlip, kdyztak se nekdy ozvi :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz