StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 9:26:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 7:35:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
Nazdar, napišem pravdu... neviem to nejak extra dobre hrať ale mam otazku na Zergov a v podstate taku všeobecnu.
U máp kde je block vchodu a musim sa presekat kamenmi mi nieje vždy jasne ak chcem rush v akom počte resp. či má vôbec význam isť v takejto mape rush zvlášť ak sa presekam svojimi musim ešte tie jeho (taky terran ked sa tam zakempi tak ma tam čaka väčšinou "surprise"...

Popripade ak je tu nejaky skilla Zerg tak čo chodi ako prve proti P a T. Či najprv scout ?

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 7:42:03 
Offline
 Profil

Registrován: pon 24. kvě 2010 10:32:32
Příspěvky: 41
No pokud chces obcas rushnout, nehraj mapy, ktery maji v nazvu "Novice". Ty jsou bez kamenu ktery blokujou pruchod k souperi.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 7:46:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
omg a ja že to je tak naschval... dik za info. do buducna budem vedieť. xD
(a ja že prečo sa nechytam vôbec na žiadnu taktiku ked tam su tie zasr*** šutre) normalne si ma teraz dostal...xD


Každopadne ak sa tu objavi nejaky nejaky Zerg, tak niečo zaujimave ako hrá by mohol postnuť. ;)

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 8:08:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Nenapisem ti ako mas hrat, ale ako hrat nemas :) Specialne proti protossom ktorych hravam ja.
Vacsina zergov hra bud rush, alebo early expand.

Early expand je obrovsky risk a ak postavi protoss 2 gatewaye a koti z nich zealotov, si odsudeny na prehru (takmer). Skuseny protoss ma u teba 3+ zealotov kym ty stavias expand. Nezautoci na expand a vrhne sa rovno na tvoju kralovnu, pobije par zerglingov (ak tam nejaky su) a utoci na drony. Chronoboostuje dalsich zealotov ktorych z gatewayu posiela priamo k tebe do zakladne. Tento tlak neustoji ziaden zerg, ktory vyhodi 300 na expand. Druha moznost ktoru robievam je ze cakam kym zerg expand dostavia (aby som neriskoval ze da cancel) a zautocim az potom... to uz ale mavam 5-6 zealotov a je to kratky proces. Zerg obycajne neocakava rush (kedze je sam rusher), a preto nestavia crawleri (alebo ako sa tie "vezicky" volaju). To je chyba, 1-2 by spolu s kralovnou utoku odolali. Zial (pre mna nastastie) ich zerg zacina stavat az ked vidi ze to nedava... a ja mu ich dostavat samozrejme nedovolim. Cize, ak hras early expand, priprav sa na pripadny cancel a urcite postav zo 2 "pichace" k main base.

Rush si vyzaduje dobru hru. Tvoja ekonomika je pri rushovani slaba a preto sa jej musis intenzivne venovat. Na druhej strane ale musis venovat velku pozornost utoku. Utocis 4-6 zerglingami a to je "armada" ktoru zladne protos pobit aj probkami. Ak ma zerg rush uspiet proti protossovi, vyzaduje si nejaky mikromanagement. Utocit na jednu jednotku, nenechat sa obklucit probkami, ustupit so zerglingom ktory je pod utokom skor nez ti ho zabiju a podobne. Dobry rush rozhodi ekonomiku protossa natolko, ze to potom dokazes pretlacit. S prichodom dalsich zerglingov je vhodne utok rozdelit. Cast nech zamestnava probky a pripadnu obranu (zealoti tam uz budu) a druha nech utoci na pilony (ak budes mat stastie, tak jednym pilonom vypnes oba gw... ale to musis hrat proti noobovi ;)

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 8:35:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
a to same i proti terranum.. ja na zergy chodim mariny z reactoru + heliony (EDIT: mel jsem tu banshee :X) z reactoru a hned jak muzu delam starpot z tech labem a z nej banshee ( prave na ty spine crawlery ), zergove proti me casto chodi zerling/baneling rush a proti tomuhle si to nedavaj, ale kdyz tam budes mit spine crawleri a 2 queeny, tak tenhle muj rush ustojis a ja se musim stahnout a ty muzes jet macro, v kterem jsou zergove vyborny


Naposledy upravil easyyy dne pát 06. srp 2010 1:32:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 9:59:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
hmm ok diky toto info sa mi hodí. :)

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 14:24:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 20:47:24
Příspěvky: 12
já myslim, že se stačí podívat na pár videjek z youtube, jak to zergové hrají.

_________________
Obrázek
Warhammer online - Bohemia guild founder
Aion - Bohemia Legion founder


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 14:28:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 9:49:14
Příspěvky: 89
Tico píše:
já myslim, že se stačí podívat na pár videjek z youtube, jak to zergové hrají.



Tak samozrejme. Ale nie je nad komunikaciu na fore kde si môžeš pozrieť subjektivny nazor každeho, či už zerga, protossa, alebo terana (kto koho hra).... :)

_________________
Zerg
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 20:01:48 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 05. srp 2010 16:40:25
Příspěvky: 10
Já si myslím, že Terrani sou momentálně nejvíc OP, zergové sou na tom nejhůře. A dost mě to štve. Chci začít hrávat zerga. Za Terrana či Protose mě zergové porazí tak jednu hru ze 100, ani si neškrtnou. Za Zerga nedám skoro nikoho v rozjetější hře. Když koukám např na 3vs3 tak pokaždé prohraje strana zergů. Nevím proč to tak je, ale trochu mě to štve. Na ovládání sou zergové snad nejtěžší (Protossové oproti tomu s prstem v nosu) a ještě jim ty jednotky tak rychle chcípají :-D Proti Terranovi zaměřenému na tanky si prostě neškrtnou.
Máte někdo přímý link na nějaké videa kde jede borec za zergy a vyhraje pořádnou bitvu? Ne nějakou kde to rushne do 5ti minut, ale pořádně zahranou?
Já sem totiž nenašel nic.
Díky


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg !
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 20:48:45 
Offline
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 9:36:41
Příspěvky: 37
Vojtas píše:
Já si myslím, že Terrani sou momentálně nejvíc OP, zergové sou na tom nejhůře. A dost mě to štve. Chci začít hrávat zerga. Za Terrana či Protose mě zergové porazí tak jednu hru ze 100, ani si neškrtnou. Za Zerga nedám skoro nikoho v rozjetější hře. Když koukám např na 3vs3 tak pokaždé prohraje strana zergů. Nevím proč to tak je, ale trochu mě to štve. Na ovládání sou zergové snad nejtěžší (Protossové oproti tomu s prstem v nosu) a ještě jim ty jednotky tak rychle chcípají :-D Proti Terranovi zaměřenému na tanky si prostě neškrtnou.
Máte někdo přímý link na nějaké videa kde jede borec za zergy a vyhraje pořádnou bitvu? Ne nějakou kde to rushne do 5ti minut, ale pořádně zahranou?
Já sem totiž nenašel nic.
Díky


takovych her je :) ja uz sem taky par takovych vyhral, viz napr
http://starcraftik.cz/2010/08/jazerg-vs ... na-colossy
potom hraci jako je Dimaga nebo Idra vyhravaji takove hry porad :P

ale je fakt ze Zerg to mas trochu narocnejsi a proti tanku toho moc nenadela (jedine vzduch nebo ultralisky...

_________________
Přečtěte si návody, tipy a strategie pro multiplayer SC2, a to v češtině!


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz