StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:34:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Help me, replay
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 16:34:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Ahoj, začal jsem hrát zase trochu 1v1 ladder za zergy, ZvT i ZvZ mám tak 70% w/l, ale ZvP snad 5%, prostě to vůbec nedávám.

Zkoušel jsem hrát mass roache, mass lingy, mass muta, mixovat to, ale vždycky kolem +-15. minuty na mě toss vyleze s deathballem, občas i nějakýma blink stalkerama a bez větších problémů mě zabije, i když mám třeba supply větší...

Zkoušel jsem už hrát i hodně ofenzivně s nydusama, soupeře jsem přetěžil o polovinu a stejně mě vždycky nakonec přejede svým ballem (většinou v něm figuruje velké množství blink stalkerů)...

Už fakt netuším, co s tím, asi dělám vždy nějakou společnou chybu, ale nepřišel jsem na to, kde je ten zásadní problém, takže každá rada vítaná...

Nejhorsi je, ze tito tossove ani nepostavej dalsi expanzi, naprosto netusim, jak se da vyhrat ZvP, kdyz toss zabere treti... :D


EDIT: Myslim, ze by meli nerfnout stalkery, blink stalker mi momentalne prijde lehce OP, s jeho univerzalnosti a jeste navic blinkem je i prilis cost effective a zerg na to nema zadny poradny counter...


Přílohy:
dalsiZvP.zip [47.87 KiB]
434 krát

_________________
Obrázek Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Help me, replay
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 19:30:15 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
satik píše:
Ahoj, začal jsem hrát zase trochu 1v1 ladder za zergy, ZvT i ZvZ mám tak 70% w/l, ale ZvP snad 5%, prostě to vůbec nedávám.

Zkoušel jsem hrát mass roache, mass lingy, mass muta, mixovat to, ale vždycky kolem +-15. minuty na mě toss vyleze s deathballem, občas i nějakýma blink stalkerama a bez větších problémů mě zabije, i když mám třeba supply větší...

Zkoušel jsem už hrát i hodně ofenzivně s nydusama, soupeře jsem přetěžil o polovinu a stejně mě vždycky nakonec přejede svým ballem (většinou v něm figuruje velké množství blink stalkerů)...

Už fakt netuším, co s tím, asi dělám vždy nějakou společnou chybu, ale nepřišel jsem na to, kde je ten zásadní problém, takže každá rada vítaná...

Nejhorsi je, ze tito tossove ani nepostavej dalsi expanzi, naprosto netusim, jak se da vyhrat ZvP, kdyz toss zabere treti... :D


EDIT: Myslim, ze by meli nerfnout stalkery, blink stalker mi momentalne prijde lehce OP, s jeho univerzalnosti a jeste navic blinkem je i prilis cost effective a zerg na to nema zadny poradny counter...

Chuu, no replay sem nevidel ale obecne,za protosse mi od zergu nejvíc vadí mutalové -> prakticky se spravným micrem nezabitelná jednotka( vyjma phoenixu -> pridas 2-3 corruptory) čímž prakticky drzis protosse v bazi, mezitim ty musíš rozexpandovat aspon na 4-5 bazi ( kdyz ma toss 3 a jede deathball) a technout infestory a jestli stihnes tak BL. Nauc se pouzivat hodne infestory, je to nejlepsi spellcaster podle me. Dále pokud jdes ( nebo toss jde) push, tak se snaz focusovat sentryni( pokud to není 4gate, tam focusuj vsechno :D). Nyduse pouzivej, ale v kombinaci s muty ( 5-6 mutu staci) a nebo s bane droby, z jedny strany nydus a zdruhy bane dropy protože to stojí dost gasu a když ti to scoutne a zabije tak je to skoda( opet vyjma ForgeFastExpandu). Pokud ti toss jede FFE( forge fast expand) tak nereaguj nejakym sling roach utokem, na 80% to odrazi, spis zkus nydus/rychly muty a rozjed rychlou 3. To je tak obecně asi všechno jak to vidim ja z pohledu tosse.

Obecně naopak, ted Protossové mají strašný problémy se Zergy, zvlast s mass muta, takže jediný co se mi za P zda realný do macro hry je rozjet blink expand( forge fast expand do rychlyho blinku) a nebo stargate ( 2stargate) aby se udrzeli mutové phoenixema problem je zase s roachi - blbe se to scoutuje, málo kdy já používám robo, jen když scoutnu roach allin ( mass roach) tak rozjedu 1-2 roba podle poctu bazi abych vymassil par immiku a mohl ho odrazit, ale jakmile jde muty tak je robo nepouzitelny( vyjma obsu, ale pak to na poctu 5 zacina byt k nicemu), a nerikejte ze collosuse, kdyz collosus sice sesmahne ty slingy, ale na ty je mnohem jednodussi( a mozna i effectivnější) jet zeloty. Problém je v tom že Protoss vetsinou musí zahrát perfektní hru - macro mezitím jít push( aby zerg nedronoval furt) a snazit se deniednout 3.( 2. expu, 3. bazi) a pritom scoutnout spravne jednotky, za to Zerg prakticky (v mé lize) casto jen A movuje a mezitim rozjizdi expandy( popripade hazi injecty a staví tech budovy). ( Berte ten odstavec trochu z nadsazkou, nelibí se mi proste že mi 80% zergu(v mé lize) vezme 20 roachu da a move do baze a rozjizdi macro mezitim.)

Deimos


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Help me, replay
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 21:27:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
No, kdyz jedu muty, tak to je sice hezky, ale furt kolem ty 15 minuty ma takovej ball, ze me prejede a mutove se muzou jit klouzat..

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Help me, replay
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 21:50:55 
Offline
 Profil

Registrován: sob 15. kvě 2010 20:27:49
Příspěvky: 39
Obecne: Neengaguj jen z jednoho uhlu, counterattackuj mu do tezby kdyz na tebe chce jit aby se musel otocit nebo jit basetrade, roachema ho obejmi aby jich strilelo vic, corruptorama se snaz driv bojovat nez tam posles roache...
Konkretne: V tu chvili jeho utoku bys mel mit 200 supply a 4 baze... on by mel mit 3 a 160 supply cca... tvuj goal je nenechat ho to namassovat takze na rychlejch 3 bazich delej roache a speedlingy a traduj supply... pak pridej par mutu a tahej ho na obe strany (do mainu mutama a roachema a lingama na 3. co si snazi zabrat) ...potom co za pomoci prvnich par infestoru odrazis tenhle timing (infestory delas kdyz beres 4.) tak dodelas broodlordy, des mu denyovat nakou expu a pak ho containovat, vzit 5. a pak ho zabit... kdybys nemel tolik jednotek po tech vymenach supply tak delej spiny kdyz techujes na broody.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz