StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 0:16:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 10:18:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
zdarec
jsem silver terran co switchnul na zerga a rad bych se zeptal na par veci ohledne ZvP.
včera jsem prohral na voidy asi v desate minute. prestoze jsem mel vic jak dvojnasobnej income a tri baze. jen jsem to nenascoutil. Proto bych chtel vedet kdy tak zhruba posilat ovika nebo jiny scout do baze. popr podle ceho se to da poznat potoze zawallovanej toss muze jet snad cokoliv silenyho DT, Voidy, . nacoutil jsem dronem akorat zawallovanou rampu s forge a canonem. tak jsem cekal DT ktery se v tom silveru a bronzu hraje fakt hodne a ono nic, mel jsem par vezek a dve queeny jako anti air ale na pet voidu malo :-) jaky je obecne nejlepsi counter na voidy za zerga, hydra?
vim ze jsem to prohral kvuli scoutingu, jen kdy ho udelat a cim to pak branit? :-)
dik za odpoved


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 10:30:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 13. kvě 2011 17:34:38
Příspěvky: 27
s timingem ovika ti moc nepomuzu, sem taky silver, ja posilam v 8 a dalsiho v 10minute...k counteru...jestli si mel 2queeny na 3 bazich, tak to je fakt malo radsi vzdy stavej 2 k jedne bazi...kdyz si vsimnes, sestrelis prismu jeste nez staci nawarpovat+rozsirovani creepu a heal pri dropu nez pribehnes se slingy, obecne nejlepsi proti voidum sou infestori..2fungaly a spoustu mariny

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 10:42:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
a stihnu natechovat na infestory tak aby meli i energii na fungal kdyz prijdou voidy?


Naposledy upravil Phobos dne ned 11. zář 2011 11:11:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 13:00:01 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 21:37:04
Příspěvky: 7
osobně když vidim že se takhle toss zakope protože mu něco nevyšlo tak pošlu klidně pár ovů na smrt abych věděl co na mě kutí. Klidně jich nech pár pochcípat ono se to vyplatí :D a jinak mě se nejvíc asi osvědčilo na tohle mít ze začátku queeny a pak hydry. Protože když přijde na začátku s málem tak to sundáš queenama a jednim dvouma sporama a pak dyl, to už máš rozlezlej creep uplně všude, tak hydry jsou rychly a silny :) ale bacha na to, potřebuješ před ně pár roachů na tankování dmg nebo alespon lingy :) a když jede normálně gateway jednotky tak roach hydra to většinou zničí a jak postaví colose tak přidáš spire. Většinou když se takhle zakope, měl bys to mít snadnou výhru. Jenom to musíš scoutnout s čim na tebe jde :)

A jinak si pohlídat když bys expil aby tě nemohl moc harasovat a tím stáhnout náskok kterej máš :)

GL&HF snad ti to nějako pomůže :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 13:29:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
dik za rady
jsem proste jeste z terrana zvyklej ze jen hodim scan a hotovo, u zerga je ten scouting proste narocnejsi


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 14:00:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 18:27:20
Příspěvky: 47
Pokud stihaš jakš takš utracet prachy nestavěj na každou bazi dvě queeny! Na každou bázi se dává jedna, plus jedna, MAX dvě navíc. Tím odrazíš první útok. Pokud vidíš, že se do airu pouští naplno, jsou nutné hydry. Pokud tímto první útok neodrazíš, znamená to, že si špatně scoutoval a nechal ho si ten air nastackovat...

_________________
Obrázek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Můj stream na Justin.tv v rozlišení 1680x1050!
Dobrá hudba, žádný metal :-D !

Chcete být automaticky informováni když budu streamovat? Přidejte si mě na Facebooku!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 17:34:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
k tomu timingu bys měl posílat ovíka kolem 6:40 - 7:00 a nezapoměn stavet dalsi dva navíc když ho tam pošleš :)) at nejsi v suply block

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: ned 11. zář 2011 20:50:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Já jsem tedy bronz nic moc zerg hráč (kolem 20. pozice) a na voidy či banshee už jsem na začátku hry (8-10 minuta) taky párkrát dojel, přes wall se tam těžko podíváš a pokud to někdo jede zned od začátku (2x starport), je to celkem nemilé.
Vcelku mi vychází rychlý upgrade líhně, tím udělám overseera (ten se hodí i pro hru samotnou) a ten je dost rychlý aby to scoutnul a obvykle i přežil, zvládám to kolem 7 minuty. Podle toho dělám další.
Každopádně někdy je ten rychlý upgrade trochu o hubu aby člověk ustál nějaký rychlý pěší útok, přecijen to něco stojí.
A 3 báze v 10 minutě je asi moc brzo, ale jak říkám, jsem looser :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: pon 12. zář 2011 12:50:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
dalši problém ..... HT a stormy cim je counterovat, scoutnul jsem to hezky kdyz si je warpoval v mainu asi sest najednou a vedel jsem to snad minutu dopredu ale fakt jsem nevedel co na to,moje armada v te dobe byla z vetsiny hydra plus neco malo roach a bane, asi jsem mel s tema bane s slingama vyjet nekam mimo a padnout tem HT do zad, branil jsem se na naturalce coz asi taky neni zrovna ono, vsecno hezky nahnacany na sobe no a bylo z toho GG :-)
co priste? kdyz se to stane znova, za terrana je jasnej ghost ale za zerga fakt na ty HT nevim


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zerg začátečník
PříspěvekNapsal: pon 12. zář 2011 13:20:42 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
nejlepší counter na stormy je micro :)
Z fungalu neuhneš
EMP je instantní
Storma trvá a jde z ní v pohodě uhnout... Takový mass roachové se zakopáváním se regenerujou tak rychle, že ty stomry nic moc neudělají...

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz