StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 9:58:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě 2014 15:45:16 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 24. dub 2014 14:30:10
Příspěvky: 12
jj a pak mi takovej master toss nadavá že jsem noob protože dropuju a on nestíha :) když se pohybuje přes F2 + a-move...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 8:01:29 
Offline
 Profil

Registrován: stř 09. dub 2014 11:30:25
Příspěvky: 9
To se fakt stalo :D ? LOLOLOLOLOL. Tak Terran má skvělí dropy tak proč toho nevyužít že ?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 16:02:41 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Řešení micra, scoutingu a podobných pitomostí nastupuje až na přelomu platina/dia. Většina lidí čumí na probu a nestaví nic v bázi, ale jsou děsně pro, protože scoutují, stejně jako to dělají korejci. Už jsou napsaní na plastice očí a korejskej bufet nahradili vietnamským hladovým oknem ;) Jo, a taky je důležitý spamovat, APM!!! Je jedno, že na začátku mají 400 a v půlce hry už se nedostanou přes 40, ale mají na konci 120 APM, hustý, cool pro & this shit.
________________

Pokud silver/bronze toss umí anglicky, tak ať použije StairCase metodu zlepšení. Funguje to, učí to macro a všechny ty countery a podobný legrace to ignoruje. Předpokládá se základní znalost SC2(tzn. vědět, že Stalker stojí plyn, střílí nahoru atd.).

http://www.teamliquid.net/forum/sc2-strategy/374400-thestaircase-an-alternative-improvement-method

Jakatak k tomu dělá i videa a má hromadu pomocných videí na svém kanálu(anglicky, šok):
http://www.youtube.com/channel/UCuQh-mRJ76uceuCoS6_rwIw

Pak existuje pár Day9 daily zohledňující základní ovládací věci(jako například lokační zkratky atd.) - opět - anglicky
např. http://www.youtube.com/watch?v=RUohpQKVf_A

Pak tu je http://www.teamliquid.net/forum/sc2-strategy/402753-the-hots-protoss-help-me-thread The HotS Protoss Help Me thread na TL.net, kde se řeší většina taktik, openingů a obecně hraní. Od level 10 APM noob po level 240 APM GM. Občas tam přispěje do diskuze nějaký profík. Je to silně moderované vlákno, tzn. kraviny tam moc dlouho nevydrží a obecně je tam ani nikdo moc nepíše.

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 18:32:42 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Mám pocit, že Deacon to napsal přesně...+1

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 19:38:28 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Teď sem vyhrál jednu hru, která vše co píše Deacon a co sem psal já potvrzuje, hrál sem gold vs gold TvT.

Oba sme byly trapáci, jeho reaper na začátku mě totálně vykolejil, že sem zapoměl na těžiče, suply blok jak prase, oba sme scoutovali stylem, jedu k tobě! co tam máš? aha todle a todle, no jo na to seru, stejně si jedu to svoje.

hra trvala cca 22 min, vyhrál sem bo cca v 12 minutě sem i přes ten začátek měl o cca 15 těžičů víc a v banku 30% toho co on a tak to šlo až do chvíle, kdy sem věděl že sem vyhrál a přestal řešit makro...cca 20. minuta.

závěr: stavěj těžiče a utrácej.

neumím poslat rep. tak že sry.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 20:41:42 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Další hra, vs zase teran, top gold, ta hra byla hrozně dlouha, 44 minut, pro lidi co tomu rozuměj by byla hrozně nudná, ale vysledek?
vyhrál sem, proč? :
¨
10. minuta : já 34 těžičů, on 25! (nikdo sme nikomu nic nezničili, žádnej číz all in ani nic, normální makro)
15. minuta : já 55 těžičů, on 38! (furt sme nikdo žádnýho soupeřova workera nasundali!) - v banku máme cca stejně -+ 50 minerálů! (jak to, když mám o cca 18 scv víc než on...že bych víc utrácel....)

20. minuta : já 72 těžičů, on 49! (furt sme nikdo žádnýho soupeřova workera nasundali!).
pak to pokračuje furt dál, končí to s tím, že sí vyměníme pár expanzí a on leavne bo nemá čím a kde těžit...celkově já - 93 SCV, on - 54 scv...jinak sme byli celkem vyrovnaní.....

Rada1: stav těžiče a utrácej!!!....až budeš v goldu tak občas mrkni na to jestli nejsi 5 minut v suply bloku :-)

Rada2: ser na country, mikro a podobný nesmysly dokud nejsi platina/diamant!

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě 2014 21:47:57 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
No to je nahodicka, po pul roce se sem podivam a to zrovna par hodin po tom, co Salama a Deacona osvitil duch svaty :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě 2014 6:01:10 
Offline
 Profil

Registrován: stř 09. dub 2014 11:30:25
Příspěvky: 9
Díky za tip Dacone.

Jinak nevíte nějakej universální opening proti Tossum ? Používám 3 gate robo + exp ale chtělo by to něco lepšího


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě 2014 10:20:17 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Nó, PvP je ultimátní bordel a chaos a záleží na tom, co nascoutuješ a i tak potřebuješ 6. smysl, kterej ti řekne, co dělat, protože každá tech route stojí cca stejně a přitom vyžaduje jinou obranu xD

Obecně - první expanze se bere mezi 5. a 6. minutou, takže prvním scoutem je nutný zjistit, jestli to není nějaký rush(10gate atp., poznáš podle toho, jaký % má cyber core/gateway). Proba by měla přežít, schovej ji někde a kole, 5:30 ji pošli mrknout na expu, pokud tam nic není, tak to bude nějaký techovější build/all in. Z naturalky ji pošli mineral walkem na nejvzdálenější mineral patch(tím pádem projde jednotky, které by ji blokovaly), třeba něco uvidíš.

Pokud tam v době tvého 3. pylonu jsou pylony 2, tak je v supply blocku ááááá nebo má proxy pylon s techem(dá se dodatečně zjistit tak, že počkáš, jestli se cyber core točí a jestli warpuje MSC, pokud nic z toho nejede, tak ten plyn je někde v nějaké budově bokem).

V každém případě 1-gate robo do 3gate robo je docela bezpečný build. Pokud uvidíš expanzi, můžeš hodit vlastní a mezitím se řídíš tím, co nascoutuješ. Pokud poctivě stavíš proby a chronuješ je, tak mu rychlejší expanze pomůže jen minimálně, tyhle rozdíly se řeší až v masteru.


Já otevírám 10 gate 2 gas robo :-) Většina lidí se z 10gate zblázní do ultradef modu/cheese play a přitom ty máš rychle cyber core, solidní tech a MSC. Navíc to má hustý obranný bonus - máš venku zealota DŘÍV!!! než proxy 2 gate rush :-) (pokud ho nascoutuješ včas a nehodíš chrono na proby xD).
Basically:
9 pylon + 10. proba ve výrobě
10 - gateway + obnovím tvorbu prob(1x chrono)
12 - plyn + chrono na proby
- scout vnitřku báze + scout naturalky + scout protivníka
(pokud uvidíš proxy 2 gate tak vem pár prob(nejméně 8 jich musí stále těžit) a zaútoč na gateway s více procenty, hoď do výroby zealota(chrono) + další gateway jakmile na ni máš, mezitím stav proby BEZ chrona - ta gateway by měla umřít v době, kdy se objeví jeho 1. zealot a tvůj bude vylézat, neustále chronuj další zealoty(pozor na supply block) a jakmile zničíš tu gateway(máte oba stejnou ekonomiku a ty větší DPS a stejně rychlého, nebo rychlejšího, zealota) znič pylon, game over, man, game over!)
@ 100 % plyn - 3 proby na plyn
@ 100 % gateway - cyber core + další plyn
@ 100 % plyn - 3 proby na plyn
@ 100 % cyber - stalker(chrono), warpage research a teď záleží na preferencích, buď robo, nebo MothershipCore - energie na 2 planetární děla vs rychlá detekce/immortal

V tuhle chvíli už bys měl vědět, jestli jede nějaký rush(1 plyn), tech(2 plyny) nebo expanzi. Podle toho reaguješ :-)
Pokud má 1 plyn -> sentry + observer, pak neustálá produkce sentry + immortal. Forcefield na rampě/kouskování armády atd atd. Warp gate budete mít stejně - on do něj cpe chrono, ty ho cpeš do roba, mwahahahaha :-) Sentry > immortal. Nesmí hodit pylon nahoře, to je game over. Pořád kontroluj, jestli neexpanduje - má na to minerály a po 1. FF na rampě by měl, protože by mu mělo dojít, že tenhle rush nevyšel.
Pokud má 2 plyny -> tvorba stalkera + snaha o potvrzení jestli to bude robo/twilight/stargate. Protože proti robu potřebuješ immortaly(a proti blinku taky), proti dt observera a proti stargate víc stalkerů(obrana prob proti oracle/phoenix harassmentu), proti chargelot archon potřebuješ sim city(archoni neprojdou 1 políčkem, ale zealoti ano, čímž se dá kouskovat armáda) a bodne rychlej colossus.
Když hodí včas expanzi, hoď svoji a měj v mineral line nějakou armádu + observera, protože on jede DT, nebo Oracle. Pokud jede robo, tak ti nemá jak ublížit a je ti to jedno xD

Ale já hraju svým stylem, tohle silně zneužívá 10 gate 3 nebo 4 gate rush a strach lidí z toho :-)

Taky většina těch věcí v nižších ligách nemusí fungovat prostě proto, že hráč nemá proxy pylon, ale je minutu v supply blocku :D

Edit:
Also - taky můžeš vzít pouze jeden plyn, hodit jenom jedno chrono na proby a pak udělat 4 gate rush, kdy všechno chrono cpeš do warpgate research a pokud se ti povede hodit pylon přímo v bázi(tzn. nemůže bránit rampu přes forcefield), vyhráls. Pak nawarpuješ hromadu zealotů, sem tam stalkera a a-move to victory :)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Tips and tricks
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě 2014 20:11:32 
Offline
 Profil

Registrován: sob 01. úno 2014 11:17:58
Příspěvky: 21
Ahoj, nedaří se mi dostat z Goldu do platiny. zápasy mám 50 na 50.
stále hledám na netu co dělám špatně.
AMP mám jen cca 55 a mam pocit, že víc bych snad ani nedal.

Stále se snažím přijit zda je něco co nepoužívám.

snažím se hrat tak, že veškery zadavani dělám přes písmena, produkční budovy mam pod zkratkami,
utracim suroviny co jde, nejsem v supply blocku,

je něco co bych napřiklad mohl dělat lépe než průměrný gold??


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz