StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 17:09:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 21:02:21 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
Vsechny vas tady zdravim ... Stacrafta jsem ozivil po delsi dobe asi 60 tydnu, predtim jsem neodehral nikdy moc her v kuse .... Jelikoz jsem nikdy nehral moc RTS a ta pauza 60 tydnu byla na me moc dlouha, tak jsem navyky starcraftu uplne zapomnel a pri rozrazovani jsem zaplul do BRONZU. Nejlepe jsem byl v minulosti v GOLDU. Zkoukl jsem nejaka videa na youtube, naucil jsem se strategii 4gate, proxy pylon .Musim rict ze s touto strategii vyhravam v bronzu minimalne 8 her z 10, kdyz prohraju, tak jen proto ze me zabije zerg 6poolem a jelikoz jsem lama, tak ho neumim ubranit :) proto se ted divam na skolu hrou, kde je vsechno vysvetlene. Ted k tomu proc sem pisi. Chtel bych se naucit dalsi dve strategie, na zacatek samozrejme. Proti protossum jezdim 4 gate proxy pylon, v PVZ bych mel v planu hrat FFE a proti terranum 1G FE.
Uprimne me nebavi dokola mastit 4gate proxy, protoze si hru neuziju, kdyz skonci v 7 minute.. Proto zkousim delat fast expu, ale zatim mam takove stridave uspechy. Uvedomuji si, ze je moje velka slabina v map controlu. Sledoval jsem videa, kde ukazovali, ze do platiny neni potreba scoutovat :). Takze na tomto zacnu pracovat. Chtel bych prilozit dva zaznamy, ve kterych vas pak zadam o rady ... Prvni bude ze hry proti terranovi, kde on jede 3 barrack rush a ja se snazim o fast expu, zajima me, jestli jsem ho mohl s touhle taktikou porazit a jestli ano, tak kde jsem udelal chybu (makro). Druhy bude hra proti tossovi, kde jsem ubranil zealot rush, ale pak me neskutecne vyndal ... Zajima me, jestli jsem krome toho zmineneho scoutingu a map kontrolu delal i jine obrovske chyby ktere me staly vitezstvi ... Za pripadne rady moc dekuji. Za spam se omlouvam :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 21:05:25 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
Přípona sc2replay není povolena - tohle mi to pise :-/ jak sem uploadnu replay?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 22:01:35 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Když jedeš 1gate FE, tak jde 3rax ubránit docela v pohodě. Je ale dobrý vědět, že to soupeř jede, takže je to potřeba nascoutovat. Respektive stačí scoutnout, že nejede cloak banshee, nebo nějaký 1-1-1. Potom můžeš pozdržet Robo a přihodit dvě rychlé gatewaye hned po expanzi (já osobně to tak hraju vždycky proti T). Potom by jsi měl mít dvě kola warp-inů z 3 gate + zealot a 1-2 stalkery z první gaty. To už se dá s trochou micra ubránit, přinejhorším vezmeš na pomoc proby.

Ale myslím, že v těch nižěích ligách je lepší jet třeba 3gate expand, nebo něco podobného, protože když pojedeš 1gate FE a uděláš nějakou chybu (supply block apod.) a soupeř půjde nějaký rush, tak to prostě neubráníš.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 22:09:28 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jak se branit ruznym srandickam (rushum, cheesum apod.), abys neprohraval proti 6 poolu - http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=358672

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 22:09:48 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
no abych rekl pravdu, tak supply block je jedna z mala veci na kterou si davam co nejvice pozor... samozrejme se to obcas stane, ale myslim ze ne tak casto. ... jinak bych prihodil reply jenze mi to nejde pridat - pise mi to tu hlasku co pisu o nekolik radku vyse ....

jinak pokud jedu tu 4gate proxy pylon, tak jedine co me porazi je 6pool, jenze me hry pod 10 minut o jedne bazi moc nebavi.... delsi hru prohraji vyjmecne, jen proste ty all iny a cheese pokud e sam nejedu, neumim branit :-/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 22:48:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
tu hlášku ti to háže, když ukládáš replay do počítače, nebo když chceš uploadnout sem? pokud v tom druhém případě, zkus to nejdříve nahrát třeba na ulozto.cz a odkaz poté dát sem :)

jinak, co se týče délky hry, tak já se držím stanoviska, že mezi 5ti a 10ti minutami je to pořád dobrá hra :) a neboj, jen co začneš dostávat silver a gold soupeře, tak ti ten 4gate tak často nevyjde a budeš nucen jít do expanze a hra se protáhne :)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 6:18:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
staci to zabalit v raru a muzes to sem hodit bez problemu je to jednodusi nez pres uloz.to

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 9:27:05 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
takze pridavam zminene zaznamy -


Přílohy:
Poznámka: PVP, delka 22 minut
Entombed Valley.rar [32.58 KiB]
484 krát
Poznámka: PVT, delka 10 minut
Antiga Shipyard (2).rar [15.22 KiB]
499 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 17:51:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
jerryNBK píše:
do platiny neni potreba scoutovat :). Takze na tomto zacnu pracovat. Chtel bych prilozit dva zaznamy, ve kterych vas pak zadam o rady ... Prvni bude ze hry proti terranovi, kde on jede 3 barrack rush a ja se snazim o fast expu, zajima me, jestli jsem ho mohl s touhle taktikou porazit a jestli ano, tak kde jsem udelal chybu (makro). Druhy bude hra proti tossovi, kde jsem ubranil zealot rush, ale pak me neskutecne vyndal ... Zajima me, jestli jsem krome toho zmineneho scoutingu a map kontrolu delal i jine obrovske chyby ktere me staly vitezstvi


na to, že není potřeba scoutovat, rovnou zapomeň. Nedostatečný mapcontrol a scouting byly tvojí Achilovou patou v obou hrách a také to byl hlavní důvod tvých proher. Jen tak dle mého Silver Toss skillu : pokud nespěcháš na Robo, dělej aspoň Forge kvůli Photonu do těžby.
V první hře jsi měl dělat robo hned po CC. Kdyby jel Banshee, nebo drop, tak tě dodělá. Nepochopil jsem, proč děláš Robotics Bay, když nevidíš jeho tech.
V druhé hře jsi zajímavě čachroval s těmi Zealoty. Proč neblokneš s nimi rampu? O to horší po tom oponentově pushi, který jsi dronami odrazil. Proč pořád syslíš jednotky v mainu? Efektivnější je, pokud bereš expu, posunout je na rampu u expy. Tam ti poté tvůj oponent krásně seděl a ty, vidíc jen 2 stalkery, vyběhl jsi na smrt. Mimochodem, v této hře jsi naprosto s mapcontrolem selhal. Oponent měl snad 4 expanze a ty, když jsi opětovně bral naturálku, pořád jsi o něm skoro nic nevěděl.

Chápu, že tě 4Gate nebaví. 7minutová hra není dlouhodobě to pravé, ale máš s ní větší šanci na výhru. Časem se dostaneš i k tomu, když ti 4gate nevyjde a protivník to odrazí, aby jsi mohl vzít expanzi. Pak ta hra má i 20minut. Ale radši vsaď na výhry, než na délku hry ;)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: par dotazu hrace v BRONZE
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 18:17:03 
Offline
 Profil

Registrován: stř 12. pro 2012 20:34:35
Příspěvky: 8
dekuji za rady, nejhorsi je, ze ja si nektere veci uvedomuju, jenze tak to tam zacne cervene blikat, zacnu zmatkovat ... :) vsak to urcite znate ... taky si porad nemuzu zvyknout, kdyz jsem v bitve, starat se o zakladnu, to je take muj velky problem ... dalsi na co jsem narazil u zerga, jsou mutaliskove .... prileti na moji tezbu, kdyz dorazim stalkerama, odleti a tak porad dokola, kdyz dojde na finalni bitvu, tak moje stalkery strasne znicej, pokud mutalisky jeste necim podpori .... jinak co se tyka terran, tam chapu jak na neho hrat, ale ty mutaliskove me vetsinou vyndaji ...

jinak co se tyka mapcontrolu, tak se snazim stavet 2-3 observery a mit je porad v pohybu ... dale jsem zacal posilat scut hned po prvnim pylonu .... zerga jsem se uz naucil branit ty jeho 6pool, ale jak proti me zahraje toss 4G proxy pylon, tak vetsinou koncim :) pokud to nehraju taky, protoze v tehle ligach tuto strategii nemaji tak rychlou jak muze byt


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz