StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 10:35:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 19:10:07 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. led 2012 18:42:32
Příspěvky: 24
Dobrý večer/Ahoj/Caw všichni Starcraftaci.
Pro zacatek Starcraft hraju tak od pocatku 5. sezony, APM tak 80-90 a stribrna liga (3. misto a uz hraju i proti Gold). Hraju Protoss only. Takze mam problem proti vsem a to s macrem(nastesti to obcas vyrovna na zacatecnika pomerne hodne dobry micro).

Zacnu scoutem a vidim ze treba zerg jede FE. Proto udelam proxy pylon, 4 gate a od warp gate mu tam posilam jednotky. Vetsinou treba prvni warp same zealot, pak jeste jednou, pak uvidim roaches a warpnu treba 1 sentry a 3 stalkers. Mezitim v bazi pokracuju trochu (napr robo) ekonomiku ci tech. Hatcherku mu znicim a dostanu se na rampu. Mam dejme tomu 7 zealotu, 3 stalkery a 1 sentry. Ted jsou dve moznosti - zerg tam ma hodne lingu, queenu a max 1 spine. To se pustim do utoku a povetsinou vyhraju. Pak je tu ale druha moznost, a to ze zerg tam ma 3 spine a mene lingu. To jen zkusim/naznacim aby udelal lingy a stahnu. Rozjedu si u sebe expu a on mezi tim udela totalni mass roach a par hydras s 3-4 queenama all in. Ja s 2 expama 6 gatema to proste neubranim...

To samý protoss. Ted jsem jednomu znicil expu, ale on proste z 4 gate udelal totalni all in 2 immo a stalkers. A najednou se situace pekne otoci, on mi znici expu, udela si tam s probem proxy a drzi me v mainu dokud to proste nevzdam pac si udela dalsi expu a zmasi me....

A toto se mi stava stale. Proste premicruju soupere, zatlacim ho, ale proste mam takovej pocit, ze to nejsem schopnej 'dotahnout'.

Replaye poslu az nejaky vyberu ci se je odhodlam uploudnout :D...

Predem dik za odpovedi a pomoc

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 19:19:21 
Offline
 Profil

Registrován: úte 02. srp 2011 11:52:16
Příspěvky: 13
Čau, jsem terran, takže v tomhle ti radit nebudu, spíš mě udivuje, jak ti to jde. Já hraju multiplayer už od poloviny 3. sezóny zhruba a jsem taky v silveru a už taky dostávám gold soupeře, takže zhruba na stejné úrovni jako ty. Pouze s rozdílem, že ty to hraješ pár týdnů :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 19:31:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
pokud te takto uvezni, od toho je warpprismu a muzes si pretahnout armadu dolu nebo ani tohle nemusis delat, Muzes letet k nemu a zamestnat ho doma a pak prorazit blokadu. Nebo si udelej ninju v silveru to nekontrolujou (dalsi expy). Nebo techni na kolose a projdes FF nebo archon rozdupne FF

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 19:43:30 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Nauč se nějaký buildy, který jdou do expanze. Nehraj všechno jenom na jedné bázi. Pokud nejedeš nějaký all-in, tak bys měl nejpozděj kolem 6. minuty házet expu. A když jedeš 4gate tak ho jezdi normálně na 20 probách jako all-in, nějakej hybrid s přechodem na Robo IMO nemá smysl. Nehledě na to, že 4gate + robo na jedné bázi neutáhneš. Pravej Starcraft začíná až na 3+ bázích :) .

Edit: Jo a když na soupeře útočíš a vidíš, že to nedáš, tak se radši stáhni dokud máš nějaký jednotky, ať máš čím bránit případnou expu. Když si necháš všechno pozabíjet a pak začínáš s 0 jednotkama, tak tě většinou přemasí.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 20:20:01 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
nechapu jak z mainu muze udelat zerg totalni mass aniz bys to ty jako P se sentry, klidne i bez canonu na 1 bazi a na polo roztezene expe neubranil O_o

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 20:30:24 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. led 2012 18:42:32
Příspěvky: 24
No proti terranum uz testuju 1 gate FE, proti Z Forge FE ale tu kdyz mi nepritel scoutne tak me vetsinou premassí roachema pac dost casto se snazi udelat druhou expu, jenze ja mu ji delaynu ruznejma patrolujicima probema ci dokonce pylonem a on si rekne to nema cenu, udela mass roach a ja se se 4ma canonama muzu jit vycpat.
A prave ze mi proste nevydrzi energie na perma FF rampu nez udelam colose pac musim furt investovat do novych sentryn. Ale asi jo je to nejshudnejsi cesta.
Jinak ano povazuju se za docela talentovaneho hrace :D
Aklain: az se mi to zas stane poslu replay abys vedel o cem mluvim. Ted se mi to tam uz nejak plni, ale hned jak to nekdo udela...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: pon 09. led 2012 21:34:32 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
To co tu popisuješ se mi stává proti terranovi, občas. Vlastně opening 3 gate robo a při prvním stalkerovi to jdu očíhnout. V případě že se drží nad rampou jedu útok s 3 gate tak, že se prostě držím pod rampou a dělám škody sem tam když to jde. On díky sentry nemá šanci. Když vidím, že už má medici tak se většinou stahuju. To už mám ale přesně tu expu, 5 gate, robo, immoratali a on mě stejně all inem občas sejme. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 6:36:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
hmm zrovna macro mi prijde za protose celkem v pohode s chronem na proby je to nechutny co dokaze vytlacit za masu prob kdyz nejede zrovna nejakej allin, halvne nezaominat na to proby vyrabet coz me osobne se casto stava ze se zazeru do utoku/obrany a zapominam je delat .-(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 10:56:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. čer 2011 22:25:26
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko
daj repaly aspon, potom ti niekto uz poradi ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Macro za Protosse
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 11:39:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Swen píše:
hmm zrovna macro mi prijde za protose celkem v pohode s chronem na proby je to nechutny co dokaze vytlacit za masu prob kdyz nejede zrovna nejakej allin, halvne nezaominat na to proby vyrabet coz me osobne se casto stava ze se zazeru do utoku/obrany a zapominam je delat .-(

Tak toss hlavne potrebuje chrono na upgrady, armadu, to ze dokaze rychle namassit proby je hezky ale k tem probam musis hodne rychle expandovat.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz