StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 17. kvě 2024 2:43:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 0:33:04 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Po tomhle článku a následující velmi plodné diskusi jsem se rozhodl, že i já poctím červy z nižších lig ó mou osvícenou analýzou Starcraftu2. Zasvětím vás do tajů hard counterů, o kterých vám blizzard lže a tvrdí, že jejich hard counterovství je přesně opačné (bohužel HT a roache mi už Aklain vyfouknul :( ), ukážu strategie, které budete za pár měsíců vídat v GSL. Vše jako kolega dokážu replayi. Držte se.

SC2 a BW jedno jest
. Jak všichni víme, SC2 vychází z SC:BW, tudíž vše, co fungovalo v BW, musí nutně fungovat i tady. Také víme, že bývalí hráči BW mají prostě automatickou výhodu nad nehráči BW, což dokazují nynější nejlepší hráči světa MVP a MC.
V čem to je? Jednoduše hrají SC2 tak jako by hráli BW! Dnes při mé pravidelné starcraft brainstorming seanci jsem se zamyslel - v čem je elementární a nejzřetelnější rozdíl mezi SC2 a BW? Uhodli jste, je to počet těžičů na začátku hry! Prvním a nejjednodušším krokem, jakým získáte velkou část výhody BW hráčů, je tedy zredukovat na začátku hry počet těžičů ze 6 na 4. Možná si teď říkáte „BW výhoda je jen stará pověra!“ (což vyvrací už jednou zmínění MVP a MC), ale chyba lávky, pánové. Matematicky je totiž opravdu výhodnější začínat se 4 těžiči místo 6! A to ze dvou hlavních důvodů –
1) AI těžičů v SC2 je mnohem horší než v BW. Zmateně pobíhají od minerálu k minerálu, což zpomaluje jejich příjem, a to je především na začátku nemilé. Méně je někdy prostě více! Když začnete jen se 4, snadněji se roztěží a integrace dalších bude mnohem plynulejší.
2) Chrono boost! (konec konců tohle je příručka pro_tosse, že) Když začínáte s 6 probami, musíte s chrono boostem čekat až na postavení prvního pylonu, aby chrono efektivně a konstantně zrychlovalo tvorbu prob. Když však začnete se 4 probami (na začátku dvě musíte zničit), můžete chronovat hned jak dosáhnete 25 energie! Když spojíme tyto dva body, zjistíme, že i když na začátku obětujete dvě proby, velmi rychle jich budete mít víc než soupeř. A to je důležité mimo jiné kvůli tomu, že každé druhé PvP končí base tradem a pokud budete mít vaši základnu vytěženu víc než soupeř, nemůžete prostě prohrát.

Jako důkaz místo slibů přidávám replay.
http://leteckaposta.cz/236429454
http://www.mediafire.com/?ijxeeekrp8cb1g7
Pozorně sledujte počet prob mých a soupeře, i když se mě snažil dohnat a místo gatewaye postavil assymilator aby měl víc minerálů, stejně jsem ho ihned předehnal, a když měl 8 prob, já už 9. Vidíte sami, funguje to!

Spoiler: zobrazit
Obrázek
Obrázek


Nicméně rozumím, že výše uvedená úvaha může být pro vás, bronzáčky, stříbrňáčky a zlaťáčky moc sofistikovaná, a tak se pustím do analýzy jednotlivých protosských matchupů.

PvT
– pojďme si nejdříve říct něco obecně. Terranská early game je prostě imba. Protosská late game je prostě imba. Co ná z toho plyne? No tak, zapojte svoje copper mozečky! Ach jo, tak to je zas na mně. Cílem protosse je samozřejmě dostat se co nejdříve k late game jednotkám! Protože pokud budu mít late game jednotky, terran mě nemůže porazit (když neudělám chybu).
Tenhle matchup mi přivodil hodně bezesných theorycrafting nocí, až jsem dospěl k (momentálně) optimální strategii. Mothership first. Nevyšilujte a čtěte dál, je to naprosto logické -> terran se svou stim and win taktikou přejede jakoukoliv t1/t2 jednotku protosse. A v tom to je! Proč vůbec dělat t1/t2 jednotky, když se s nimi terran tak snadno vypořádá? Je to naprosto zbytečné! Čím míň t1/t2 jednotek uděláte, tím rychleji se dostanete k mothership a carrierům, ultimátním protosským imba zbraním. Easy as pie. Takže od teď už u vás v PvT žádné zealoty, stalkery nedejbože immortaly nechci vidět!
A protože cítím, kolik je mezi vámi nevěřících Tomášů, přikládám znovu replay.
http://leteckaposta.cz/653734234
http://www.mediafire.com/?ijxeeekrp8cb1g7

Spoiler: zobrazit
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Byla to první hra s touto strategií, takže timingy nejsou úplně přesné (mohl jsem udělat fleet beacon před druhou stargate a měl bych mothership mnohem rychleji), přesto jsem měl mothership a carrier přesně když se klasický terranský 2-rax deadly push dostal do mé základny. I přes všechny chyby (zapomněl jsem udělat úplný wall-in) jsem ho sfouknul jako svíčku a v mezičase v klidu a pohodě expandoval. Protože co může udělat terran s t1 jednotkami, které hard counteruje mothership a carriery? Správně, nemůže udělat vůbec nic!



To by pro dnešek stačilo. Materiálu mám nashromážděného více, ale nejsem si jist, zda někdo mé geniální myšlenky ocení. O pokračování či nepokračování nechám rozhodnout bídný lid!

Vox populi, vox Dei!


Naposledy upravil ondik dne čtv 17. úno 2011 1:16:42, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 0:42:16 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Nejsem bohužel z Bronze ligy, takže si myslím, že pro mě ten návod úplně není, ale protože jsem narozdíl od všech ostatních lidí na tomhle fóru jen teoretik, SC2 znám pouze z textů a obrázků (kterých je ve tvém topicu požehnaně), musím říct, že tohle je pro mě pastva pro oči a neskutečně plodný materiál k rozvíjení dalších teorií. Díky za něj!

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 1:08:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
:lol: :lol:

dobře ty :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 2:05:22 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
dukaz místo slibů, od teď si vždy zabiju na začátku 2 proby, nevím jestli si kombinoval tyto 2 strategie, to by bylo teprve ultimátní.. :D a těším se na další (ne)návod :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 2:50:33 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
článek dost hloupej, kterej nedokazu ocenit asi jen proto, ze to je utok na aklaina. K replayum se radsi ani vyjadrovat nebudu :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 2:53:19 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Uz sem to pochopil :D Nj me to trva :) zasmal sem se

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 6:27:29 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
muthersphip znám, to s těmi probami mě zatraceně překvapilo a nechápu jak to může fungovat. :D Jináč bylo by dobé kdyby sis nastavil časovač hry, oběví se ti pak nad minimapkou, dává to lepší představu o tom BO.

Edit: nezapomeň že ty si takto brzo vyplýtváš chronoboost kdežto soupeř ho později bude mít, to mi nesedí a prosím o vysvětlení, podle mě bude mít později navrch on.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 9:28:17 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Saltazare, nápověda - to zabití si dvou Prob funguje proti slabším hráčům v nižších ligách stejně dobře jako bouřka na Roache ;)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 9:39:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 06. dub 2008 19:58:52
Příspěvky: 32
Teda, já už skoro čekal, že ten článek bude užitečné

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak OPRAVDU hrát Protosse-1
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 11:01:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 12:19:51
Příspěvky: 20
Epic :-D :-D

Krasny clanek o silne strategii podporeny relevantnim replayem - uz se tesim na pokracovani! :)

Epic :-D :-D

Asi budu mit cely den dobrou naladu, protoze jsem rano uz dlouho nezacinal takovou kopou smichu! Mam rad utocnou ironii, ktera je na urovni a ma styl - gj ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz