StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:35:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 17:56:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Upřímně malinko nerozumím rozdílnému způsobu přidělování soupeřů v 1v1 a v 2v2.
V obojím jsem bronz, v 1v1 vyhrávám asi 70% zápasů, v 2v2 s kámošem asi 60% zápasů, ovšem je tu podstatný rozdíl - v 1v1 od samého začátku hraní dostávám samý bronz, v 2v2 od samého začátku (po kvalifikaci do bronzu) někdy i silnější soupeře (stříbro, zlato či platina), od doby co je občas porážíme už ale zcela běžně a kombinace zlato/zlato či platina/stříbro není žádnou výjimkou, dokonce i diamant/stříbro by se našel :D
V 1v1 jsem na nic jiného než bronzaře nenarazil, ač poměr výher a porážek tam mám lepší než s kámošem v 2v2, v obojím postupuji na žebříčku zhruba symetricky, tak fakt nevím, proč nám hra od samého počátku strká soupeře z vyšších lig :? To že ty silnější dokážeme jako dva zergové porážet díky strategii "muta haras" není tak podstatné :mrgreen: Doufám, že hra naši strategii patřičně ocení a do nové sezóny náš šoupne zaslouženě do stříbra :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 19:51:08 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Tak to přidělování soupeřů zjednodušeně funguje asi takhle: Seš Bronze hraješ, hraješ vyhráváš -> hodí ti to Silvera a ty ho buď porazíš nebo ne, když ne tak ti to zas háže Bronzáky, když jo tak ti to hodí dalšího Silvera a když porazíš i toho tak ti to hodí někoho z Goldu, když ne tak třeba zas ze Silveru. Takže ve 2v2 jste ty Silvery poráželi takže vám to háže čímdál lepší soupeře, kdežto ve 1v1 jsi je neporážel takže ti to dává furt Bronzáky.
Toto je hodně zjednodušený a těch zápasů mezi tím než ti to hodí soupeře z vyšší ligy je zamozřejmě několik (desítek).

Drhá možnost je, že ve 2v2 jste hned po zařazení do ligy byli na pomezí Bronze a Silver, kdežto v 1v1 jsi byl třeba někde úplně na dně :) .

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 20:09:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
No fakt je, že 1v1 jsem se dlouho učil (od července) a hrál z počátku opravdu mizerně, 2v2 jsme začali až před 2 měsícema a to už jsem pochopitelně "něco uměl" ;) Ovšem že bysme to 2v2 ze začátku hráli nějak super, to se fakt říct nedá a kvalitnější soupeře nám to dávalo i tak. Oproti tomu 1v1 teď hraju na bronz fakt solidně (přes 70% výher) a ani v této, ani v minulé sezóně, jsem NIKDY nedostal jiného soupeře než z bronzu :( Ne že bych si myslel, že na ně mám, ale neškodilo by to zahrát občas s někým lepším, každej má dostat šanci ne :P V tom bronzu opravdu někdy vyhraju jen protože soupeř je ještě větší lama než já :mrgreen: Zkrátka výhry na které nejsem často vůbec hrdej :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 20:17:37 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Prošel jsem všemi ligami kromě gm a můžu říct nestarej se o to jaké soupeře ti to dává prostě hraj a až na vyšší ligu budeš mít ono tě to promotne. Zřejmě tvoje mmr bylo v 1V1 hodně nízké (loosing streak na začátku hraní) a tak budeš muset chvilku počkat. K

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 21:00:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
To bude asi taky kámen úrazu, jsem jen příležitostnej hráč a takovým tempem se do silveru dostanu tak možná v době kdy vyjde Starcraft 3 :lol:
A nebo bych se musel soustředit na jednu kategorii, ale jak rozprostřu čas hraní na 1v1 i 2v2, je odehraných zápasů málo a pak se nikam nehnu, jelikož se prostě nelepším, málo tréningu, to je logické.
No neva, hlavně, že je sranda :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 11:09:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 16. zář 2011 20:59:49
Příspěvky: 10
TruE píše:
Tak to přidělování soupeřů zjednodušeně funguje asi takhle: Seš Bronze hraješ, hraješ vyhráváš -> hodí ti to Silvera a ty ho buď porazíš nebo ne, když ne tak ti to zas háže Bronzáky, když jo tak ti to hodí dalšího Silvera a když porazíš i toho tak ti to hodí někoho z Goldu, když ne tak třeba zas ze Silveru. Takže ve 2v2 jste ty Silvery poráželi takže vám to háže čímdál lepší soupeře, kdežto ve 1v1 jsi je neporážel takže ti to dává furt Bronzáky.
Toto je hodně zjednodušený a těch zápasů mezi tím než ti to hodí soupeře z vyšší ligy je zamozřejmě několik (desítek).

Drhá možnost je, že ve 2v2 jste hned po zařazení do ligy byli na pomezí Bronze a Silver, kdežto v 1v1 jsi byl třeba někde úplně na dně :) .



krasna myslenka ale tak to nefunguje, match making je zameren na mmr ktere je dosta zasto napric ligama kde lita skoro +- 1.5 ligy. tzn to ze je nekdo v neake lize nevypovida nic, jen ze se tam dlouhodobym prumerem radi.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 18:08:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Takhle to i dle mého subjektivního pocitu opravdu nefunguje ;)
V bronzu 1v1 stále i přes několikaměsíční 70% win (přes 3 měsíce to už počítám) dostávám bronze soupeře, párkrát to byl low silver, ale fakt jen ojediněle. Oproti tomu v silveru 2v2 i přestože už poslední dobou máme win určitě pod 50%, stále nám hra za soupeře šoupe minimálně silver, spíše něco výše a třebas poté co jsme prohráli 4 zápasy v řadě se silnějšími borci, jsem tvrdil kámošovi, že teď už nám to určitě dá někoho nám rovného, a hle, dostali jsme platinu :lol: A samozřejmě pořádnou nakládačku :mrgreen:
Těžko říct, já mám subjektivně pocit, že v 2v2 od samých prvopočátků dostáváme soupeře i z vyšších lig (až o dvě výše), zatímco v 1v1 to tak nebylo a není to tak ani nyní kdy už mám win hodně vysoký. Ovšem nutno říct, nemám v ruce statistiku za celou dobu mého hraní, a pravdou je, že cca první dva měsíce hraní v létě jsem měl v 1v1 win tak kolem 20-30%, tudíž mne to asi stále táhne mmr dost dolů, oproti tomu 2v2 jsem začal až později když už jsem hrál alespoň na ten bronz slušně a tam tedy mmr nebylo ani na počátku tak děsné, resp. netrvalo příliš dlouho, než jsme se dostali přes 50%, proto už tam válčíme v silveru ;) Jen ten muta haras už tolik nezabírá :lol:
Závěrem - jak člověk nemá v ruce přesná čísla, subjektivní pocit může být opravdu zkreslený, a statistika w/l bohužel v SC2 není :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 20:34:44 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Jak to nepočítáš od začátku tak to nemá význam. To že poslední 3 měsíce z pěti máš 70%W/L znamená tak akorát že se zlepšuješ ale můžeš mít třeba 52%W/L za celou dobu.

Třeba já to počítám od začátku sezony. Mám teď 29/20 což dělá nějakejch 60%W/L tušim. Jsem v top diamantu a mám tam stejnej počet bodů s 29 výhrama jako někdo s 80. A zpravidla dostávám top diamanty nebo někdy low mastery.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 6:45:16 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. úno 2012 12:59:53
Příspěvky: 13
To přidělování soupeřů mě dost vytáčí...
Před nedávnem se v SC ke mě přidal kamarád s přítelkyní (začátečníci) a začali sme hrát 3v3.Placement matche sme odklikali surrender tak nás to automaticky hodilo do bronzu jak jinak ale zlepšují se hodně rychle koukají na TOP replaye studují taktiky atd... tak sme se po pár dnech dostali do TOP a podledních 14 dní nám to dává oponenty TOP gold/platina jak je možný že jsme teda ještě v bronzu když nám to dává takovýhle soupeře silver gold porážíme platiňáky občas...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Přidělování soupeřů
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 14:59:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Řek bych že hra si chce tak nějak "být jistá" že ty vyhrané zápasy nebyla náhoda, prostě až při určitém počtu výher udělá postup do vyšší ligy, ale to je jen můj pocit 8-) Prostě kdybych teoreticky v bronzu porazil i 5 platin z 5 soupeřů, asi mne to do stříbra nešoupne, teprve až po pár dalších zápasech.
A ono taky není soupeř jako soupeř, někdo je v lize kam nepatří - včera jsem v 1v1 hrál v bronzu ZvZ (1v1 hraju fakt sporadicky), on při 10 dronech postavil dva extraktory, v každém těžil jedním dronem, udělal fast expu a techoval hatchery výše asi při 13dronech (a víc už nevyrobil) - a to byl v silveru, měl 1 win za celou dobu hraní :!: Prostě někdo mu v placement musel vzdát, co hrál bylo na začátečnický bronz, snad i hůře :lol: Takže taková výhra, ač nad stříbrem, mi rating moc nezvedne :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz