StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 12:55:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: sob 22. zář 2012 21:32:59 
Offline
 Profil

Registrován: sob 22. zář 2012 21:21:14
Příspěvky: 2
Zdravím
mohli by jste mi prosím pomoc? Jsem gold protos a mam neskutečný problém se zergama. Vůbec netuším co na ně. Když je skusim vyrushovat tak to odrazí a zase v makru mně pokaždý rozjedou jak nic. Skoušel sem fas DT, fast Phonixe, push se zelotama, 4gate , 3gate expu, forge expu a nic. nic co sem vymislel mi nepomohlo. žádnej build nic. možná je to taky tím že z nějaký nepochopitelnýho duvodu mně to z 80% spojuje s platinou. Přitom s protosama nemam nejmenčí problém tam mam momentálně 100% win rate s teranama tak 80% win rate ale ze zergama 0% ... :_(. uš si fakt nevim rady .. koukal sem i na harpnerovu školu hrou. Mohli by jste mi někdo poradit ? nějakej build, typi ? cokoli? přidam sem moje 3 poslední replaye proti zergům a řekněte mi všechny moje chyby, jen do mě, vím ,že mám třeba špatný map kontrol, jak kdy no.. Každopadně mně zergove válcujou neskutečným způsobem a moc bych uvítal jakoukoli pomoc.

Předem děkuju.

rep: http://uloz.to/xC9JgZf/ja-vs-zerg-rar


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 3:39:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
jsem sice v Silveru, ale z velké části znám zergy a poslední dobou hraji random, tak snad trochu pomohu :)


Nějak se mi nechce věřit, že jsi v Goldu. Tímhle stylem se nejspíše brzy potkáme v mé lize. Zavrhni představu, že Zerg je OP. S touto myšlenkou zjevně fatálně prohráváš.
Ano, mapcontrol je tvou záhubou. Vyjma té třetí hry jsi na observera z vysoka kašlal. Ty vlastně vůbec nevyužíváš širokou paletu jednotek. Vypadá to, že znáš jen Archona, Stalkera, Zealota, Void Ray a Immortala. Občas se zjeví Observer a v produkci jsem ve třetí hře zahlédl Warp prism, kterou jsi snad ani nevyužil. Zkus se zaměřit na Colosse, Phoenixe, HT, Sentry, Mothership (vyjma zneviditelnění lze dobře využívat Mass Recall). Proti Sling+Roach jdeš se Stalery a Immortaly? vždyť ti to sežrali dřív, než jsi udělal nějakou škodu.
Dalším problémem je tvůj build order. Chápu, že většina Tossů odkouká od profíků Forge expu a myslí si, jak jim to ubrání bázi. Pokud se Zergem vidím Cannony před expou, jásám. Máš štěstí, že ani jeden Zerg nejel Banelingy, i když těmi Roachy tě slušně zničili. Zkus začínat 3Gate Zealot rushem či něčím podobně agresivním. Cannon stavět tak jeden proti neviditelným kolem 5.minuty.

Jsi velmi pasivní hráč
- v každé hře jsi zaútočil snad jen jednou a ještě s téměř nulovým mapcontrolem. Proč shovávat amrádu v bázi? udělej si ball tak, aby jsi to měl blízko ke každé expanzi. Obsazuj Xel naga tower.
Dost mě zarazily upgrady. Když už nějaký Blink vyzkoumáš, necháš si Stalkery zabít Roachy a neutíkáš s nimi.
Hodně syslíš suroviny. Ve 2.hře jsi v 13.minutě měl 700 minerálů a 900 gasu. Utrácet jsi začal až mnohem později. Přitom by za to byla buď hezká expanze, nebo trochu větší armáda.
Dosti mě zarazilo i to APM. vyjma té třetí hry jsi jej měl až 3x menší.

Dobrá rada :
vyjma zlepšení mapcontrolu, zamysli se, zda A-move je nejlepším tahem. A pokud možno, neexpanduj tam, kam můžeš pouze warpovat jednotky (tím je myšlena ta třetí hra, kdy jsi zjevně přehlédl blízké expanze).
Pročti si zkrátka nějaké rady na hraní Tossů tady na forum, popřípadně počkej na někoho zkušenějšího, kdo ti vyčte konkrétní chyby a řekne, co v jaké chvíli dělat.

Jinak přeji hodně štěstí ve hře a lepší úspěchy se Zergy. Pokud chceš, dej někdy ingame vědět a můžeme dát hru ;)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 10:47:45 
Offline
 Profil

Registrován: sob 22. zář 2012 21:21:14
Příspěvky: 2
No některých chyb sem si vědom, ten map control a apm je muj nepřítel, ale kompozici armád sem mněl bez kolosu z jedno jedineho duvodu. Jakmile protos udělá colosi a zerg to uvidí udělá corruptory a z toho potom prakticky vždy switchne na broodlordy a ty protose strašně rozdrtí. Tak já zkusim na těchto chybách zapracovat a pošlu nějaké další replaye. Jinak moc dík.

ps : ja mam opravdu takle hrozný styl jenom proti zergům :D se jcih strašně bojim tak to failim .. :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 11:36:55 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
j3b4l píše:
kompozici armád sem mněl bez kolosu z jedno jedineho duvodu. Jakmile protos udělá colosi a zerg to uvidí udělá corruptory a z toho potom prakticky vždy switchne na broodlordy a ty protose strašně rozdrtí.


To je úplně strašně špatný mindset. Na Brood lordy se Zerg v ZvP snaží do late game vytechovat tak či tak, ty ho "nedonutíš" vytechovat na ně dřív, protože musí dělat Corruptory. Naopak, tím, že ho budeš Colossama držet pod tlakem, mu zbrzdíš tech na Brood Lordy.

Hraju tuhle sezónu Zerga a pokud na mě toss nejde nějakej warp gate only timing push, tak jsou to v mid gamě právě Colossové, čeho se nejvíc bojím.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 12:06:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
Funguji DT expy, 2base gate timing, immo sentry allin, stargaty, blink allin z forge expy zapredpokladu toho ze je tvuj souper idiot i 3g expa

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: pon 24. zář 2012 8:59:11 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
1) Na mapcontrol se vykašli, relativně důležitých momentů je pár, technicky vzato to jsou(chronologicky seřazeno)
1.1 plyn před expanzí/s expanzí? - možný baneling bust, fast roach
1.2 má 3. bázi?(cca 5. - 6. minuta, moc se na minuty nekoukám, takže případně konzultovat TL forum/wiki) - značí mutalisky(i když ty většinou značí spines před natural expou :D)
1.3 cca kolem 13. minuty začít kontrolovat, jestli se nemorfuje hive
2) Protoss sází na pár pěkných timingů, v late game na šťastný vortex, doporučuji hru utnout před late game ;)
3) Jako gold se vykašli na phoenix opening, neuklikáš to ;)

Jinak bodne mít povědomí o tom, kdy a kam expanduje, což na většině map není problém, protože 4. báze(pokud to není nějaký ninja exp) je jasná, zerg má maximálně 2 možnosti.
Obecně většina timingů sází na roach opening, z těch nejsnazších je to immortal/sentry play nebo stalker blink micro play, doporučuji vybrat immortal/sentry, protože to je jednodušší na zahrání. Vůbec, cokoliv co potřebuje micro a správné pozice FF a jiných hraček, na to zapomeň, zdržíš si macro a prohraješ(bavíme-li se o gold hráčovi).

Pokud chceš zerga porazit i když má hive a ještě nemorfuje BL, tak na něj musíš nonstop tlačit, on nesmí dostat možnost namorfovat BL, jinak končíš. To kombo(BL, corruptor a infestor, + sem tam roach) je absolutní psycho a veškerá obrana je šťastný vortex :o) Nebo šílený harass play přes fast warpprism, a to chci vidět, jak to uklikáš :o) Každopádně se bez colossů a FF neobejdeš, pokud nejedeš nějaký fast all-in. Corruptor je výborná jednotka, nestřílí na zem! Takže ideální řešení běžného mixu - roach, infestor a corruptor - je správná doba na útok, správné vybrání místa a nakouskovat jeho armádu FF, případně odříznout zem a na colosse nalákat corruptory, většina hráčů je nestáhne včas, stalkeři je snipnou a pak je to jen o a-move skrz ground army s colossy, kteří zbudou, dojdou, whatever. Jde to i bez nich a je to víc micro intensive(správné FF, správně položené storms, správně umístění archoni...), takže je otázkou, jak moc si troufáš :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: pon 24. zář 2012 9:44:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
zajímavé. Aspoň vím, jak na tosse :D

jen doplním, že 3. bázi si zerg bere nejdříve ve 4. minutě (2.minuta-naturálka a spawning pool , 4. minuta-3.báze). Ve 4,30 se u této taktiky objevují lingové s tím, že před scoutem bere v mainu oba plyny a po zjištění tvé obrany buď techuje na Bane nebo roache. Někteří však nechají lingy a jdou muty :(

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: pon 24. zář 2012 9:59:49 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Jak píši, na minuty se nekoukám, já to poznávám podle stavu mé hry vůči hře protivníka :)

Minutáž bodne až pokud člověk stihne začátek morfování hive(2 minuty jestli si dobře vzpomínám) a morfování greater spire(necelé 2 minuty), ergo od začátku hive techu po BL má Protoss celkem 4 herní minuty pro přípravu na úder a pokud to poskládá a zahraje správně, tak zabije zerga přesně s příchodem BL :o) (vůbec, turbooptimální je udeřit přesně v ten moment, kdy začnou první morfování, pokud je morfuje nad armádou, jinak je to blbý nápad)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2012 21:44:19 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
vetsina toho co tady padla neni v dnesni podobe metagame pravda. 3base timing do zerga uz dneska temer neni pouzitelny jen ze snadnyho duvodu kempiciho zerga. Jakmile prijde push pred BL kazdej co bejval chodil s colossama tak stejne potkal prezivsi lingy roache z drivejska kotel infestoru s dvojtym fungalem crawlery a bambilion coruptoru kteri cekaji na dodelani greater spire. K necromancerovi zerg si ve standartni hre nebere gas na 4 30 ale na 6 00. kde na 7 00 zadava speed na lingy s roach warrenou aby na 8- 8 30 mel roache na odrazeni 4gate+1 utoku.

K tematu toho kdo se ptal co delat se zergem ve tve lize bych si nelamal hlavu s nejakym velkym vymyslenim a naucil se jeden z 2base allinu vychazejici lepe z forge expy pokud is veris z nexus first. Doporucoval bych ti forge expu zacinajici 14 forge 17 nexus. kdy nasledne po pylonu a gate beres dva gasy hlavne scoutujes zergovu treti a pokud se vyjimicne povede pres queenu i gasy v mainu. gas=allin temer vzdy baneling nebo roache obzvlast v goldu to silenosti typu fast nydusu na 6 30 nebo spine crawler rush nebudou takze bych resil jen tyhle dve veci ktere se obe brani stejne pridanim dalsich 2-4 cannonu a vychronovat co nejvic sentry. pokud vidis standard treti pojedes svuj build kterej se naucis, napr velice popularni 7gate immortal allin nebo 8gate allin tyhle dva jsou nejjednodussi na provedeni kde je to cele o tom pouzit spravne forcefield

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Pomoc gold protosovi - obrovský problem se zergama
PříspěvekNapsal: ned 30. zář 2012 16:45:22 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Dost záleží, koho potkáváš. U mých zergů(high plat/low diamond) to, co jsem napsal, platí.

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz