StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 20:27:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 21:44:59 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ale kazdej normalni clovek vi ze zaklad kazde taktiky a vseho je mit dobre macro, mozna mas pravdu, neprosel sem si tim.. byl sem v diamondu hned po startu jak v bete tak po vydani originalu, a porad sem se pohyboval na vrcholu tabulek, takze nevim jak to chodi tam nize....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 21:53:20 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
No já se ti do toho už budu snažit moc kecat, sám hraju hrozně špatně tak mi je ta kritika proti srsti.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 22:49:55 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Mno jen jestli můžu k tématu Roach vs HT ...

Tak si myslím, že ač to tabulkově counter na Roache není, tak realita je krapet jiná a tudíž má Aklain pravdu... Míra námahy, kterou musíte jako Toss udělat k hození Stormu na Roache aby to bylo efektivní a míra snahy, kterou musí vynaložit Zerg na to aby to umicroval je nesrovnatelná!
Takže ač to zní krásně - zakopat a uhnout - v reálu ( v zápalu bitvy ) je to o něčem jiném...

Já bych klidně HT jako counter na Roache označil ...

On je totiž dobře zahraný HT counter na 90 procent Zergské armády

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 22:52:49 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 21:14:31
Příspěvky: 286
Bydliště: Tábor
jediny co jako zerg micruju sou coruptori na colosi a split proti colossum. Nebo uhybani z bourek jinak bud fandim nebo spawnuju larvy :)

_________________
Aklain:stfu... add to ignore list


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 23:01:57 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Praleve vis co ty pises.. to jsou vsechno teorie... nerikam ze spatne.... jenze ty umis akorat teorii teorii a teorii... praxe je pokazde uplne nekde jinde.....

treba ted budu jako ty..
zealot je counter na marudery.. na mass marauderu pojedu mass zealoty...

jaktoze to nebudu davat kdyz je to counter a podle teorie bych mel win? protoze praxe a realita je nekde uplne jinde.... to plati skoro u vseho co ty napises ;)

nic proti tobe...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 23:11:13 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Ok, tak v late game kdy jsou tam 200/200 armády a hází te to do toho zergského chumlu, tak je to něco jiného. Co se ale týče mě, tak třeba poslední hra vs zerg byla, že jsem provedl standartní Phoenix opening, on standartně skočil na hydry + zerglingy + rouch a na to už jsem měl HT se stormy. Na expy to byla vyrovnaná mid game až na to že já měl zlatou, jinak makrově dost podobně i na upgready atd. Ok první střet na metalu u mého zlata, s přehledem vyhraju s částečnou ztrátou mých tankujících WG jednotek. On když On v zápětí dorazil pouze s mass rouche, pořádně je roztáhnul a neměl jsem šanci i když jsem měl surovinově i pozičně lepší armádu, stormy ani náhodou. Takže v late game i když stále říkám že to není counter jsou použitelní samozřejmě jako všechno co dává damage, ale v mid game určitě ne.

Nevím kdo tu akleine psal že dáš se stalkery maraudery, teoreticky ano, realita je jiná. :D Stejně se tu furt hádáme o takových hovadinách až s toho jde hlava kolem. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 23:16:29 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ale ja psal 1 stalker a 1 marauder.. to je trosku neco jineho ;)
a 2 vec... kdyz mate se zergem stejnou macro hru,, tos jeste nezjistil ze zerg je na tom 100x lip jako ty jakoz to protoss? ;)


taky sem zazil x/y her kdy sem zerga celou hru drtil.. meli sme stejne expy.. neco kolem 5ti.. a nakonec me prejel... protoze cim vetsi pocet expanzi oba mate tim vic a vic ma zerg vyhodu....

boj.. 200/200... oba se treba sundate.. zaroven.. ty nez mas 200/200 trva 2 minuty.. zerg to ma za 30 sekund...

takze uvadet priklad nekde mid game" neco okolo 20 minuty + ze te zerg dal ikdyz ste meli stejne exp je fakt hooodne mimo miisu :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 23:42:22 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. srp 2010 10:09:45
Příspěvky: 39
Aklaine,no,ad stormy x roachové

Aklain píše:
muj nazor je ze je to nejlepsi vec co muzes udelat a jak tohle rozprasit.. proto si dovolim to nazyvat counter ;) vyhral sem takhle uz nespocet her, takze si to dovolim tvrdit.
Ano Immortal da roache na 3 rany.. ale kolik mas immortalu kdyz on ma treba 30 roachu? mas stejnej ball zealotu stalkeru a sentry jak kdyz jedes HT,,, priklad.... 10 lotu 5 sentry 15 stalkeru a 5 immo... nebo 10 lotu 5 sentry 15 stalkeru 5 stormu... 2 kombinace si s 30 roachy pohraje daleko rychleji a s mensimi stratami...



HT:
twillight council: 150 min 100 gas 50 sekund
templar archives : 150 min 200 gas 50 sekund
storma: 200 min 200 gas 100 sekund
HT: 5*50 min = 200 min,5*150 gas = 750 gas ( beru WG a to ještě je tam 1 gate navíc,takže peníze navíc,expu neberu,protože ty techuješ na HT a stormy a i kdybys udělal expu tak tě může pushnout a ty o ni přijdeš)
to máme 900 minerálů,1150 plynu,a 3 minuty 20 sekund a 5 stormů

Immortalové

U nich netechuješ,takže si myslím,že se expa dá udržet = více robos,budu počítat s dvěma.

5*250 = 1250 min,5*100 = 500 gas, 1 immortal trvá 55 minut,děláš je z dvou a pátý navrch,takže 3*55 = 2 minuty 45 sekund.

jak vidíš,immortalové jsou rychlejší a nejsou tolik nároční na plyn,taky máš expu,takže si můžeš dovolit více GW jednotek.
navíc roachové se můžou zahrabat,a co teď? observera nemáš,protožr jsi techoval na HT,to u immortalů nehrozí,budovu pro observera už máš postavenou. Roachové se z stormy vyléčí a tobě zůstanou HT pro pláč.OK,jsou tu archoni,ale ty jsou na pytel proti Roachům.
navíc,Z si nemůže udělat expu,protože by utrácel drahocenné larvy na drony,ale larvy potřebuje na roache.řešním je inbase hatch,ale teď je otázka,zdali to Z dokáže utáhnout surovinově neustálou produkci roachů.

Roach má 145 HP.Storma bere 20 HP za sekundu.Průměrný hráč dokáže roache ze stormy stáhnout za 2 sekundy řekněme.takže bys potřeboval 145:4 = 3/4 stormy na to,abys zabil roache,což není moc dobré,zvlášť když máš jen 5 HT nebo i míň.
S tím souvisí i pozice stormů.Udělat lajnu stormů po celé délce roachů? stačí ústup a roachové jsou z storem venku.Zákeřmá storma na kraji?prostě stačí uhnout do strany.Navíc,když stormy hážeš jednotlivě,pak zraníš jen tu určitou část roachů a ty potřebuješ jednoho dhytit do stormy 3-4krát.Roachové jsou buď v lajně anebo v ballu,takže se zvlášť u ballu obtížně hledá,kde jsou "zranění" roachové,abys je chytl do stormy.v lajně je to lehčí,ale tam zase storma ovlivní mnohem méně roachů.
Z těchto důvodů se prostě nevyplatí jet stormy na roache.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 23:46:51 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Aklain píše:
Praleve vis co ty pises.. to jsou vsechno teorie... nerikam ze spatne.... jenze ty umis akorat teorii teorii a teorii... praxe je pokazde uplne nekde jinde.....

treba ted budu jako ty..
zealot je counter na marudery.. na mass marauderu pojedu mass zealoty...

jaktoze to nebudu davat kdyz je to counter a podle teorie bych mel win? protoze praxe a realita je nekde uplne jinde.... to plati skoro u vseho co ty napises ;)

nic proti tobe...


Ale kulový. Ta moje teorie naprosto přesně odpovídá tomu, jak to ti top hráči hrajou. Myslíš, že si to cucám z prstu? Že jsem nic z toho, o čem píšu, neviděl u nejlepších hráčů? A většinu z toho si pak nevyzkoušel sám?

Stále to samé, když dochází argumentace, nastupují osobní útoky :) Klasické netové flamewary, jakých jsem za ty roky u všech možných her zažil už milion a už mě to popravdě přestalo bavit, vyrostl jsem z toho. Takže v tomhle topicu končím (naivně jsem si myslel, že se opravdu budeme držet tématu a bavit se o Roachích a Stormech).

Edit:

Saltazar píše:
Takže v late game i když stále říkám že to není counter jsou použitelní samozřejmě jako všechno co dává damage, ale v mid game určitě ne.


Ano, přesně. Díky za člověka, který chápe countery. Když si u protivníka jako toss scoutnu, že jede Roache, nezačnu techovat na bouřku. Tečka.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 0:17:04 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Akord .. dalsi teoretik :D

obou vam napisu jen jedine,.. kde ste vy a kde jsem ja? "timhle se nemam v planu povysovat, ale mam toho nahraneho ohodne vic jak ty praleve u akorda nevim,, a proti 10x lepsim hracum nez chytas, u nej opet nevim,, ale rekl bych ze na tom nebude lepe ;)..
dobre dobre... ht jsou sracka ,.. nerozumim tomu :) proto se dale placejte v te vasi low lize a ja se budu pohybovat na vrcholu master s HTckama proti zergovi a vyhravat ;) peace

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz