StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 06. říj 2024 5:29:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 18:15:24 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:25:31
Příspěvky: 1
Zdravíčko,

omlouvám se pokud postuju do špatnýho threadu, ale protože sc nehraju moc dlouho, tak to postnu sem.

Je to teda PvP hra, chtěl jsem se zeptat jestli můj způsob zastavění není blbej, jestli není lepší si udělat nějakej menší průchod, protože pak jsem měl problém udělat expanzi a on už měl asi 3. a vůbec budu rád za všelijaký různý připomínky.
Mám dojem, že soupeř byl o dost napřed, sice jsem nakonec díky štěstí vyhrál, ale myslim si, že se ve hře pohybuju pořád moc pomalu.


Díky.


Přílohy:
Poznámka: replay
PvP - 5.Q match.rar [45.13 KiB]
280 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj 2010 18:56:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Jeremiasz píše:
jj, ten wall u baze jsem v tehle hre podelal, kazdopadne kdyz se to hodi trosku vedle, aby neblokoval to nebohe SCV, prijde mi mnohem lepsi nez u rampy. je to kompaktni, SCV se daji dobre a rychle posilat tam kam je treba, neztraceji cas cestou, armada se srocuje na jednom miste a ma to vsude blizko a hlavne se to dobre brani proti MMM, banshee i voidrayum.

jinak vim, ze jsem ho mohl sundat driv, ale chtel jsem si vyzkouset EMP, tak jsem ho jen trosku ohlodal, bo jsem si byl celkem jistej

no a ta produkce SCV...pain na ktere se snazim delat :)


Ten wall je nahodou super, perfektni obrana...jedine co stacilo je dat dolu jedno depo (treba ten typek na gasu, tak jeho kolegove harvestili normalne, ale on jen nemohl za nima)...daleko vetsi je problem s tim poctem SCV.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 13:21:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 30. zář 2010 9:19:37
Příspěvky: 12
cptMisa - diky za pripominky. Velmi si toho vazim, protoze jsou mi opravdu prinosne.

Mam jeste nekolik noobskych otazek:
1. APM profesionalnich hracu pri zahajeni. Jak je mozne, ze dosahuji 250-300 apm pri zahajeni s nekolika SCVs? Koukal jsem, ze treba TLO prepina mezi SCVs a CC. Ale kdyz jsem to zkousel, dostal jsem se treba pouze max 130. To maji nejakou klavesou zkratku na vybrani vsech SCVs? Celkove me hodnota 250 prijde jako temer nedosazitelna.

2. Nevite presne, jaky je rozdil pri vyhledavani protihracu - search opponent a potom extended search... nebo tak nejak, proste co znamena to rozsirene hledani, neni to tak, ze nelze nalezt vhodneho oponenta z vasi divize a snazi se najit podobneho z jine divize stejne ligy?

3. Expanze, pri spravnem neustalem staveni SCV a stavbe prirozene expanze. Kolik je vhodne presunout SCVs na expanzi pri jejim dostaveni?

4. Medivacs - jak nejlepe nahnat MM zpet do medivacu? Mate na to nejakou klavesovou zkratku, nebo spis mi popiste, jak to delate. Musi to byt zlomek sekund. Zvlast kdyz vidim ty akce u profiku, tak urcite neklikaji na jednotlive jednotky, aby nastoupili zpet :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 14:08:21 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
1. Zkus si vzít nějakou jednotku a poslat ji na jedno místo co nejrychleji třeba 5x po sobě a hned máš zhruba 200 APM (koukni se do replaye kolik přesně)
2. Myslím že ano
3. Přesuň tolik, kolik jich máš "navíc" ve své původní. Aby jsi těžil maximum. Takže když máš svoji původní hodně přesaturovanou tak jich pošli víc a když jich tam máš málo, tak pošli méně.
4. Označ všechny jednotky a klikej levým na medivaky, oni se tam automaticky naskládají.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 15:34:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Raven:
1. To ze maji pro a nekdy "pro" hraci vysoke pocatecni APM je ze dvou duvodu. U "pro" hracu je to proto ze klikaji jako blazni aby nahnali APM a je to prakticky bezesmyslu. Ale u pro hracu (neni to pravidlem), je to z duvodu treba rozcviceni, aby se dostali do herni pohody. Vysvetluje to Day9 (coz je byvaly high class BW player a uznavany komentator) v jednom ze svych poradu. Zkus si treba rict ze chces pres box oznacit CC a pak dat SCV waypoint na horni mineral patch a pak na spodni mineral patch a chces to udelat co nejrychleji. Neni to legrace a trosku si tim trvoje ruka privykne na sensitivitu mysi. Podobnych cviceni si muzes vymyslet tuny...je to prakticky o tom ze pocatek hry...prvni rekneme 2-3 minuty jsou nudne...tak proc si to nezprijemnit...koukal sem na streamy kde top hraci v prubehu prvnich minut chatovali na IM ve windows...

2. Nevim. Blizz je znamy tim, ze neprozrazuje herni mechanizmy (moc dobre to znam z me WoW kariery :D)...a je to videt i na systemu postupovani mezi ligami...nikdo nevi jak to funguje, lidi se muzou jen hadat.

3. Nevim jestli je na to nejake pravidlo. Ale ja osobne to delam podle toho jak moc mam vytezeno a kolik mam mineralu na konte. Pokud mam late expanzi tak posilam skoro vsechny krome treba 6-8...prote jak se mi vlezou do boxu...pokud jdu FE tak poslu treba polovinu. Nekdy neposilam zadne...je potreba pocitat s tim ze ve chvili kdy preposilas delniky tak se ti snizi produkce mineralu a uz to nedozenes a na druhou stranu, kdyz je neposilas, tak nevyuzijes plny potencial moznosti vyrabeni SCV ze dvou CC. U me osobne je to hodne citova zalezitost...pokud masuju nejake jednotky, tak potrebuju kazdy mineral a neposilam nic...

4. Souhlasim...oznac vsechny jednotky (vc. Medivaku) a klikej ma medivaky...myslim ze by to melo jit i pres shift na kazdeho jednou...ale ja radsi spamujudokud medivac neni plnej a pak dalsi :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 8:53:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
3 dotazy:
1) je nejaky zpusob, jak rychle zjistit, kolik mam na SCV? celkem/per expa?
2) taky mate pocit, ze po novym patchi jede kazdej toss mrte VR?
3) posledni dobou se casto setkavam s dalsi vypicenou taktikou - cannony pred rampou, tak akorat z dohledu, pruser je, ze jak tohle rozjede, uz neprorazim (nuti me to cpat hodne do mara, zkusil jsem jit rychle na tank, ale to uz byly pred barakem 4 cannony a dalsi se stavel. Kdyz me betonoval podruhe, zkusil jsem jit na medivac, ale to uz mel v bazi stalkery a zealoty, co mi to rozebrali. jebat tosse do ucha, fakt :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 9:25:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Jeremiasz píše:
3 dotazy:
1) je nejaky zpusob, jak rychle zjistit, kolik mam na SCV? celkem/per expa?
2) taky mate pocit, ze po novym patchi jede kazdej toss mrte VR?
3) posledni dobou se casto setkavam s dalsi vypicenou taktikou - cannony pred rampou, tak akorat z dohledu, pruser je, ze jak tohle rozjede, uz neprorazim (nuti me to cpat hodne do mara, zkusil jsem jit rychle na tank, ale to uz byly pred barakem 4 cannony a dalsi se stavel. Kdyz me betonoval podruhe, zkusil jsem jit na medivac, ale to uz mel v bazi stalkery a zealoty, co mi to rozebrali. jebat tosse do ucha, fakt :)


1) oznac zhruba vsechny tezice, co na te dane expe mas - dole mas portrety, jeden radek je 24 jednotek
2) v bronzu jezdej tossove i neco jinyho? :) Docela vtipny by mohlo bejt zakanonovat terrana v bazi (-> bude stavet tanky/maraudery) a pri tom namassit tak 3 VR, kdo vi, jestli by to fungovalo, musim nekdy zkusit :)
3) dropy/fast banshee na tezbu, ale hlavne se snazit, aby k tomu nedoslo - s necim tam scoutovat (hlavni je zabit probu), pripadne by MOHLO fungovat i postavit tam bunkr, na kterej kanon bude utocit, zatimco ty ho budes pizlat SCVckama, ale nevim, jak je to s prioritou, jestli bude kanon strilet na prazdnej bunkr a hlavne toss nesmi rucne mirit strelbu na SCVcka :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 10:17:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 15:15:47
Příspěvky: 149
trocha ina tema ....

podla toho co pocuvam tak teranni aj protossovia maju svoje safe easy buildy, ktore su navyse aj dostatocne efektivne ... a tym myslim 3rax a 4gate (resp 2gate+robo) ....

ma nieco take aj zerg? alebo je to tam len vzdy o tom co spravi super a na to reagovat?


btw za zerga mam (=zaciatocnik) problem s tym ked ide protoss robo .... ked spravi push tak ti 1-2 immortali mu vzdy preziju a odtial to ide so mnou vzdy dole vodou :(

_________________
All your base are belong to us


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 10:24:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
gwixt píše:
trocha ina tema ....

podla toho co pocuvam tak teranni aj protossovia maju svoje safe easy buildy, ktore su navyse aj dostatocne efektivne ... a tym myslim 3rax a 4gate (resp 2gate+robo) ....

ma nieco take aj zerg? alebo je to tam len vzdy o tom co spravi super a na to reagovat?


btw za zerga mam (=zaciatocnik) problem s tym ked ide protoss robo .... ked spravi push tak ti 1-2 immortali mu vzdy preziju a odtial to ide so mnou vzdy dole vodou :(


mno, asi par vezek na expe a pak hydry/muty by se za to povazovat jakztakz daly

chodis fastexpu? par vezek na expe a budto namassit hydry/muty (+nejaky roache) a lingy a mel bys to davat

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 12:51:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
na me jezdej hodne casto kvantem roachu, kdyz jich je hodne, da mi to dost pokourit. Pak switchne na muty a protoze vetsina produkce jde na odrazeni pozemnich smejdu (a marina se na roache moc nechyta), jdu vetsinou gg :roll:


Naposledy upravil Jeremiasz dne pon 18. říj 2010 13:04:16, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz