StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 18. dub 2024 23:55:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 19:34:06 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Posledních x let absolutně nesleduju herní scénu (kde jsou ty časy, kdy jsem odebíral Score, Level nebo Gamestar :D), čili vůbec se nedozvídám o kvalitních hrách, které vycházejí. Zjistil jsem, že tak kolem mě prošlo nepovšimnuto zřejmě více masterpieces :) Zakládám tenhle topic především proto, že až díky nějakému flamu v komentáři novinky jsem se poprvé vůbec dozvěděl o hře Mass effect a po jejím včerejším a dnešním hraní jsem naprosto unešen.

Mohli byste mi tedy doporučit další hry, které považujete za absolutní top, jejichž hraní jste extrémně prožívali a stojí podle vás rozhodně za to si je pořídit? Ideálně hry s nějakým příběhem a pořádnou atmosférou (něco jako Half-life 2, The Longest Journey, Dreamfall, Mafia, již zmíněný Mass effect atp.).

Na žánru nezáleží, rád si zahraju cokoli, od adventury přes střílečku až po strategii (ani k logickým hrám nemám odpor, třeba Fish Fillets jedničku i dvojku považuju za jedny z nejlepších her, co jsem hrál :)), ale dal bych přednost single-player hře a takové, která není vyloženě stará :) (maximálně tak 10 let dozadu)

Vyjma těch již zmíněných a taky kterýchkoli her od Blizzardu (ty znám velmi dobře všechny) se nestyďte doporučit jakoukoli vynikající hru, i sebeznámější. Jak jsem psal, poslední roky jsem se o hrách nedozvídal skoro vůbec, takže je pravděpodobné, že mi ušly i ty velmi známé :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 19:58:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:00:35
Příspěvky: 41
Pokud mas kamarada (idealne 3) kteri by s tebou parili po siti/garene/hamachi/buhvinacemjeste tak jasna volba jsou Borderlands :)

_________________
Main Race: Prot
Off Race: Terran
You're doomed! DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMED !
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:02:30 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 17:32:48
Příspěvky: 97
Bydliště: Křeslo
Tak totálně suprovej je Dragon Age: Origins - od Bioware (tvůrci Mass Effectu), jestli jsi hrál Baldur's Gate, tak to jde v jeho šlépějích..
Má to hutnej příběh, úžasnou atmosféru a když jsem si to nedávno rozjížděl znova tak koukám, že po 30 hodinách jsem sotva v půlce a to ani moc nedělám vedlejší úkoly..

_________________
mail: samael@magick.cz
V komentářích k novinkám používám nick Sam


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:09:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 03. srp 2010 20:15:06
Příspěvky: 52
Nových her tu nejspíš bude tuna, já spíš doporučím oldschool klasiky :)
Baldur's Gate 2 (nejlepší hra co kdy byla vyrobena!!!!!!), Deus Ex, Planecape:Torment, Fallout 1-2, Metal Gear Solid...
Z novějších již zmiňovaný Dragon Age, Zaklínač a třebas Team Fortress 2


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:28:41 
Offline
 Profil

Registrován: pon 02. srp 2010 12:04:23
Příspěvky: 34
Hmmm ... z PC her asi Mass Efect 2 (vybornej pribeh a hlavne famozni konec). Dragon Age bylo tez dobre. Jinak neuskodi si zahrat Bioshock 1. Dvojka uz tak dobra nebyla. Anebo pokud ti utekl System Shock 2, tak to je skoro povinnost. Batman Dark Assylum byla vyborna hra. Baldurs Gate samozrejme tez, idealne hrat v poradi, BG1, BG2, BG2 datadisk :).

No a pak tu mame Gothic serii, dvojka je nezdrave navykova. Jednicku jsem nehral, ale lidi ji chvalili. Trojka je odpad. Risen je zase prozmenu dobra.

Hmmm ... clovek skoro zavidi ze si to nekdo muze zahrat hezky z cerstva. Ja budu muset pockat tak 10 let, nez to zapomenu :).

Ale za mesic tu je Mafie 2, tak aspon neco pozitivniho na obzoru.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:40:32 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 27. úno 2010 12:58:33
Příspěvky: 22
Dragon age - jak už zde bylo zmíneno naprosto geniální dlouhé rpg s velice dobrým příběhem a atmosférou
F.E.A.R. 1 a 2 - úžasná horrorová střílečka se skvělou grafikou a velice dobrou atmosférou
Sins of solar empire - Zajímavá vesmírná rts s dobrou grafikou, velkolepé bitvy vesmírných lodí, zabírání planet, široké stromy vylepšení
Aliens vs Predator - velice zábavná fps, hlavně v multiplayeru
Unreal Tournament 3 - čistě MP fps, která dokáže zabavit i na několik hodin v kuse
Mass Effect 2 - nevím jetsli to víš ale je i 2ka :), kterou bych zařadil asi mezi nejlepší hry co jsem kdy hrál, jediné co bych vytknul je, že není až tak dlouhá
Prey - zábavná fps s měněním gravitace v místnostech a portály, která se odehrává na mimozemské lodi
Portal - logická hra ve které vlastníš portalgun ze kterého střílíš portály pomocí kterých překonáváš překážky
Zaklínač - také zde byl již zmíněn, velice dobré rpg, z příběhem a atmosférou
Bioshock 1 a 2 - kvalitní fps s prvky rpg která se odehrává ve městě ponořeném v oceánu
Call of Juarez: Bound in blood - velice dobrá fps z westernu

Dokázal bych jich tady napsat mnohem víc ale už se mi nechce psát xD
Neber to jako žebříček psal jsem je jak mě to napadlo

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:46:45 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 17:32:48
Příspěvky: 97
Bydliště: Křeslo
Jinak z těch logických bych ti doporučil Quadrax, má docela dost dílů, tuším 5, přičemž pětka je fakt hodně těžká.. :D
A ještě se samozřejmě musím přimluvit za ME 2, jestli se ti líbila jednička, z dvojky budeš skákat jak tenisák.. :D

_________________
mail: samael@magick.cz
V komentářích k novinkám používám nick Sam


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 22:54:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 27. úno 2010 12:58:33
Příspěvky: 22
Nedá mi to a musím sem připsat ještě další hry na které jsem si vzpoměl

Warhammer 40k Dawn of war: Soulstorm - výborná strategie z daleké budoucnosti o 9ti rasách, hromadách jednotek, abilitek, a dalších zajímavých věcí, ale pozor je i 2hý díl ale ten už je podle mně velice slabý
Return to castle Wolfenstein - známá střílečka z 2hé světové války s příměsí supervojáků, zombíků a dalších věcí
Wolfenstein(2009) - v podstatě to stejné akorát v lepší grafice a s jiným příběhem
Machinarium - velice pěkná atmosferická adventurka
Dead space - horrorová střílečka z 3tího pohledu odehrávající se na těžební lodi ve vesmíru
Borderlands - již zmíněný mix kooperativního fps a rpg, z prostředí planety která je vlastně jednou velkou skládkou
Crysis - super fps z tropického ostrova kde hraješ za vojáka se speciálním oblekem který v sobě skrývá nejenom neviditelnost
Metro 2033 - zajímavá místy horrorová střílečka z prostředí zničeného Moskevského metra
Left 4 dead - kooperativní zabíjení zombíku, má i 2hý díl

Jinak zkus http://www.hrej.cz/ najdeš tam skoro všechny hry, btw ty stránky dělají stejní lidi co časopis level

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 23:09:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:00:35
Příspěvky: 41
Pokud te trosku zajima i pribeh tak u WH bych volil radsi Dawn of War 1 (s datadiskama) a az pote soulstorm :)

_________________
Main Race: Prot
Off Race: Terran
You're doomed! DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMED !
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 10/10 hry
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 23:11:46 
Offline
 Profil

Registrován: pát 23. dub 2010 11:58:38
Příspěvky: 26
Souhlasím s většinou her, které tu padly. Přidám svoje doporučení ;)

The Saboteur - pokud máš rád stylové hry z druhé světové s parádní atmosférou a hratelností, tak tohle je jasná volba. je to mix GTA, Assassins Creed a akce, a je to prostě boží. Hlavní hrdiny je skvělý, postavy skvělé, dialogy, grafika...

Batman: Arkham Asylum - pro mě nejlepší hra loňského roku, strčila do kapsy Dragon Age, Crysis atd... Takový typ her (adventure/akce/stealth) tu sice je ve velkém množství, ale nový Batman je promakaný na 1000%. Je tam spousta malých detailů a prostě každý aspekt té hry je dotažený k dokonalost ;-)

Hearts of Iron 3 nebo Victoria 2 - hardcore strategie. žádné klikací rts, ale spousta jednotek, map, tabulek, čísel, rozhodnutí, ekonomiky, politikaření, atd. prostě grand strategie o vedení národů :) HoI je druhá světová a Vicky 2 zase přelom 19. a 20. stol. během vrcholu a konce koloniálních říší :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz