StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:50:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: úte 22. lis 2011 17:43:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. led 2011 20:08:37
Příspěvky: 1
Ahoj chtěl bych se zeptat na vaše názory. :shock: Hraju s kamarádama T P Z 8-) a většinou jdem teran tanky + marinaky protoss stalkry a já zerg roach +mutalisk :roll: většinou nám to vychází :) první jdem push v 6 8-) a pak se zakopen já haraším a ti dva techujou a vytváří armádu ale ne po každé tato taktika vyjde (1:3 nevyjde) nemáte nějaký tip jak ji vylepšit???


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: úte 22. lis 2011 20:10:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
Žádná předem určená taktika před hrou není stoprocentní . V každé lize najdeš učinou kombinaci , cimž jseš v ligách výše tak hráči umí bránit ruzný druhy rushu a je to spíš o team fightu a ekonomice než o složení armády, je jasné že je třeba mít v armě od kaýzdýho něco a svým způsobem mít counter na vše co může přijít.
Nejduležitější faktor dle mého je načasování místo souboje a taky imrpovizace když přijde něco nečekanýho umět na to zareágovat ( třeba viš že Vám jdou domu do baźe a máte armádu na cestě knim , když se vrátiš většinou losneš základnu stejně + Vám chcípne arma oboum = loss a ty musíš vědět zda je lepší jít do nich stím že je sundáte rychlejc nebo to vyřešit jinak. To samý pči ruznejch all inech - kde taky je třeba jednat rychle (nechat kámoše umřít a zbytečne neztratit armu) pak se to dá třebas s lepším techem otočit než se rozbít například okanony a ztratit tam vše. Každá hra je specifická každopádně je dobré si na začátku hry říct co kdo půjde podle toho co je za mapu (daleko soupeř , dobře bránitelná expa = makro nebo naopak špatnéj match up horší lategame složení ras tak musíte do nich).

Já mám třeba s bratránkem nacvičené dvě tři taktiky , BO který hrajem podle situace. Duležitej je map control vědět kdy jdou do Vás co zhruba mají. S minerálama navíc sázet po mapš turety všude kde to jde a podobně. Když toho máš ranec že nevíš co s prachama přetejkají ti suroviny tak nepřemýšlet ale poslat spouhráč to může zrovna citelně využít.

Ke složení army asi tak , že terran je s tankama jasnej to je z´klad týmovy hry ve který tanky jsou ještě lepší než v 1x1 , protože většinou bojujete na jednom místě všichni a tam ty tanky jsou hodně znát ( i víc jak kolos nebo lepší tech protože mají kurevskej dostřel a splash a většinou rozhodují pozemní fighty.

Takže terran 1 rax , reaktor , expa faktory a sypat tanky + marine přihodit druhou faktory a jet ze dvou tanky + marine a za zbylý minerály zaturetovat spoluhráče ( tohle se rozhodně vyplatí je zbytečný aby každej zvlášt techoval na counter proti harasu vzduchem když stačí jeden.

Lategame s terranem, thor + tanky. a za minerály marine marine marine , turetty a senzory po mapě (terran i většinou ze začátu aspon jeden turret a ucpat postupně vchod.

Zerg by měl zase skautovat a dat lingy vsude po mape . Takže základ army lingy , případně roache ale ty nemám osobně moc rád zato miluju mutalisky v týmu jsou všude hned a nadelaji silenou paseku. takže ling + muta a v lategame samozřejmě Broodlord , ultra jsou k ničemu.

Toss je ideální když masí hromadu stalkeru nejuniverzálbnější jednotka , blink ve fightech často op osobně nesnáším tosse co jdou šistě mass stalkery ty se hrozně špatně zabíjejí a lehce utečou no a samozřejmě observery a nakonci void ray mass je taky zabijácky.

Toss by měl poslat skauta asap má to zadarmo , terran zawaluje a zerg si hodí expu.

kdyžtak můžem někdy dát for fun , hraju výhradně týmovky. Jo taky je dobré vědět že terrani si můžou pučovat addony což se někdy dost hodí.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: stř 23. lis 2011 6:26:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
co se tyce 3v3 tak pokud chytnu terana tak jezdim v 90% her 2 raxh do expy a klasicky MMM a dropu jak vzeklej, osobne tanky moc nemusim kvuli mobilite, pokud chytnu zerga tak jezdim svaby do expy a pak svitch na muty nebo hydry podle situace a za toso 3g do expy a pak bud mass blink salkery nebo chargeloty archonty a templare. A kamosi co pamatuju tak jeden jezdi vetsinou mass rine se swithem na tanky nebo dropy, lingy +muta a klasiku colosy + neco a druhej taky MMM za zerga co ho napadne a za tose vetsinou archont chargelot. Vetsinou pokud vyhrajem tak proto ze soupere rozdropujem a diky tomu silene prejeem v makru. Jinak co sem videl tak je mozny dokonce stavet i gas partakovi aby zerg usetril dronu nebo terran scv na stavbu jen nevim jestli se musi zapnou spolecny ovladani jednotek aby z toho slo tezit.

BTW. : pri prvnim pushi mi prijde jako nejuzitecnejsu jednotka od tose sentry FF dokazou fakt zazraky

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: stř 23. lis 2011 14:42:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
Jde o to že jdeš ty tanky kvůli damage do finálních bojů ne na nějakej harass , na mobilutu už máte stalkery a mutalisky případně lingy . Pokud spoluhráči nejsou hloupí tak na tebe počkaj než ty tanky přesuneš. Je zbytečný stavět celej tým typově stejný jednotky . To možná platí na nějakej první push v platině , ale V masteru ti to každej ubrání tam je to skoro o makro hře.

Proto tanky jsou investice do budoucna , hodí se vždycky a neveřil bys kolik jsou schopní toho postřílet , když mají před sebou massu živýho štítu tak je ani vícemeně neztrácíš a jen masíš další a zbylý prachy můžes slingovat kamarádům.

Tanky rozhodně nepodcenuj. Vím že jak jsme hráli s Váma (vy dva tossové) tak se parkrát pekelně hodily a taky se Vám zavděčily rozřazením do masteru :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: pon 05. bře 2012 12:52:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Teda já jsem v 3v3 začátečník, ale mám pocit, že tam je nějaký konkrétní plán celkem problém, šílená variabilita toho co se může už na začátku stát, nikdy netušíte co, kdy a odkud může vylézt za kulišárnu :lol: Např. takový fast nuke mi "kapánek" vyrušil main :mrgreen: A podobných harasů může soupeř udělat mraky, to v 1v1 či i 2v2 je to úplně jiné kafe ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: 3 vs 3 taktiky a tipy
PříspěvekNapsal: ned 10. čer 2012 22:05:31 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: stř 04. srp 2010 10:17:46
Příspěvky: 77
Tyckin píše:
Teda já jsem v 3v3 začátečník, ale mám pocit, že tam je nějaký konkrétní plán celkem problém, šílená variabilita toho co se může už na začátku stát, nikdy netušíte co, kdy a odkud může vylézt za kulišárnu :lol: Např. takový fast nuke mi "kapánek" vyrušil main :mrgreen: A podobných harasů může soupeř udělat mraky, to v 1v1 či i 2v2 je to úplně jiné kafe ;)

Tak doufám, že sis něco z toho vzal ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz