StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:16:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 0:41:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
Jaké jsou vaše názory na použití CR? Nebavím se o využití v pvp, tam je to až na výjimky zbytečné, jelikož většina z nás zvládá mapcontrol. Jde mi spíše o použití v cooperative, popř. v kampaních.

Baví mě spíš achivementy, takže dojíždíš Cooperative na very hard a dost často se setkávám z následující situací :

...Ve frontě je 8. probe, jednu posílám na průzkum. jakmile vyjedu z báze, spoluhráč píše "No CR please, i hate this tactics" ...řekněme si to na rovinu, proti Zergovi a občas Tossoví nemá CR smysl. Ale narazíte-li na Terrana (v případě některých map lze likvidovat i Tosse, avšak Zerg má díky creepu štěstí), není rychlejší způsob.

Postavím pylon mimo dohled oponentových dělníků a průzkumníků, warpnu forge, gateway, 1. cannon, 2. pylon, dva cannony,....atd...posouváním pylon field a umísťováním photon canonů až k nepřátelskému velitelství.


jde o to, že jakmile stavím 1. pylon u nepřátelské báze, i kdyby to byl proxi pro budoucí warpgate, 80% spoluhráčů okamžitě leavne.
To je CR tak nenáviděn? Vždyť jede-li jeden Toss CR, druhý hráč si může v klidu rozjet tech a zničit po svém dalšího oponenta.
_____________________

komentáře typu : CR je hnus, i hate this, hraj tech, atd.. si nechte


...je to jen hra

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 1:11:27 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
dokud chytas takoveto lidi tak bud rad.. az zacnes chytat lidi kteri ti to na 99% odrazi.... jeste sam rad budes rad ze se naucis neco jineho ;)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 1:28:56 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
aklain:...no ja na to chtel taky reagovat, ale pripada mi, ze tady jde o cooperative proti AI, takze sem se nakonec nevyjadroval, pac vubec nevim jak pocitac odrazi rushe :)

ale v klasickych hrach bych se tem allikum vubec nedivil...jakmile te souper scoutne a zjisti, ze mas postaveny forge nebo vubec nic, prohleda svuj main a CR ti odrazi...pak ses strasne pozadu a de facto hru prohrajes i spojenci...taky nemam rad, kdyz mi tohle ally dela... ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 1:39:10 
Offline
 Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 0:21:31
Příspěvky: 36
Ale CR je opravdu hnus, chees, noob taktika.. :D Každej tomu říká jinak. Tuhle taktiku ti 99% hráčů odrazí jak píše Aklain. Pokud nehraješ bronz.

Jinak píšeš, že CR je použitelný jen proti T a nepoužitelný proti P, ve skutečnosti je to přesně naopak.
EDIT: Pokud jedeš proti AI, tak myslím, že very hard to už odrazí :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 6:14:07 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Co se týče proti počítači, tak jsme s kolegou zkoušeli přes cr získat ten achiw 15 výher za sebou proti insane. Pokud stavíte cr pod cliffem tak je to ok a pc porazíte, ale jak mile je to mapa, kde musíte první pylon stavět na cliffu tak jste na hraní. PC má totiž nějaký 6 smysl a aniž by na vás měl vision tak ví o všem co se děje na jeho cliffu. Tzv okamžitě na vás pošle haldu probů. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 7:50:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
ano je to cooperative proti AI. Mohu samozřejmě rozjet normální tech a uhrát to. Jenže občas jsou ti random spoluhráči takoví noobové, až to není pravda. Přijde 1. vlna a týpek má otevřenou rampu, jednoho mariňáka a siege tank a křičí help me ...v tom případě už je jedno, jestli jedu tech, pokud nemá siege mode, což nemá, nebo nepoužije, tak to ani já ani on neodrazíme. V takovýchto případech (a věřte tomu, že na very hard i insane je těchle blbů cca 60%), kdy ani na gather defending point mezi rampami nereaguje, je opravdu lepší míti ze začátku CR...


saltazar : Na insane má AI vizi nad celým svým cliffem. Tudíž je vždy lepší stavět jeden dva cannony pod cliffem a pak rozjíždět obléhání + bokem warpovat Gateway a techovat zealoty a stalkery

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: sob 23. dub 2011 23:58:37 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
a nebo je lepsi zabit kazdyho insane proxy gatou a maximalne mu napsat in your face vyhrajes vzdycky

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2011 7:45:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Zrovna vcera som pozeral nejaky live stream... TOP diamant hrac, meno neviem.... protoss.
Hral takmer stale 4 gate a mal to premakane, vyhraval kazdu hru.

Poraizl nejakeho hraca, ten mu dal gg a leave. Dalsia hra bola znova proti tomu istemu (divne, ale je to tak). Povedal ze bude cakat znova 4 gate, ale on ho nepojde. Spravil mu canon rush a porazil ho. Aj CR treba vediet zahrat. Druhy hrac to zistil relativne skoro, ale uz mu to nebolo nic platne.

OffTopic:
Jednu hru hral proti zergovi, ktory ho v ten den uz porazil 6 poolom... to len aby ste vedeli co vsetko sa hrava v diamante a uspesne. Toss sa proti 6 pool brani relativne tazko.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2011 8:10:34 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Edit Goodwill: Nema vyznam citovat posledny prispevok, zbytocne to zneprehladnuje diskusiu.

OT: Jo na ledderu muzes hrat stejnyho cloveka. Me se to stalo když jsem hned po výhře dal find game a to samý udělal asi on a hned po 3 vteřinách mi ho to hodilo znova, čili to byl zajímavej rematch. Kterej jsem vyhrál.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: CR-cannon rush
PříspěvekNapsal: ned 24. dub 2011 10:24:47 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
mně se líbí, jak o každé taktice, která není standardem, všichni napíšou, že nikde jinde než v bronzu nefunguje :)

samozřejmě, že může fungovat všude, od bronzu po grandmaster. Záleží jen na tom, jak dobře ho máte zvládnutý. Cannon rush se objevuje i v GSL, MC ho nedávno použil v SEMIFINÁLE! http://www.gomtv.net/2011gslsponsors2/vod/62670 a od té doby ještě jednou, myslím že v tom turnaji world championship.

Já jsem se po ladder resetu rozhodl CR párkrát zkusit, aniž bych znal přesný build order nebo nějaké tricky umístění (jako třeba MC nebo http://www.youtube.com/watch?v=DBddrVOmjlE). Použil jsem ho ve 4 hrách proti hráčům mé úrovně (top diamond) a všechny 4 hry jsem vyhrál i přes velké chyby na mé straně... Tady je replay pack http://leteckaposta.cz/495390683 .

Necromancer píše:
Jaké jsou vaše názory na použití CR? Nebavím se o využití v pvp, tam je to až na výjimky zbytečné, jelikož většina z nás zvládá mapcontrol.


Co znamená "zvládat mapcontrol" v souvislosti s cannon rushem? :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz