StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 0:50:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 17:36:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Tu kazdy postuje svoje hry ke kritice a tak jsem si rekla, ze tky neco obcas hodim za sebe...i kdyz si rikam, ze tak hrozne tu asi nikdo snad ani nehraje, tak snad to nebude moc vtipny..nebo trapny.

Fail je Fail

Tak tady prvni ode mne... tuhle hru jsem nehrala az tak strizliva, ale i po shlednuti replaye druhy den jsem tak nejak neprisla na to, jak mileho Z ukopat. Ten clovek je nejaky goldak, ktereho mi dohodil kamos, at s nim dam hru, pac jsem v te dobe nemela nikodo na sve urovni online (coz je u mne docela problem, na tak nizkym lvl nekoho sehnat... :P) Ja jsem samozrejme very low Bronze a spise ted jedu practice 1v1 s lidma, ktery mam v listu, pac cheese v ladderu mne neskutecne dozral.

Rady jsou samozrejme vitany...na macro nehledet moc, jak rikam, nebyla jsem uplne strizliva... (a su stejne low bronze, tam se s tim pocita :P)

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 14:53:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Nikdo nic? :(
Si rikam, jestli jsem to zahrala az tak hrozne, ze jsou vsichni ve stylu 'no comment'... :oops:

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 15:38:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Johauna píše:
Tu kazdy postuje svoje hry ke kritice a tak jsem si rekla, ze tky neco obcas hodim za sebe...i kdyz si rikam, ze tak hrozne tu asi nikdo snad ani nehraje, tak snad to nebude moc vtipny..nebo trapny.

Fail je Fail

Tak tady prvni ode mne... tuhle hru jsem nehrala az tak strizliva, ale i po shlednuti replaye druhy den jsem tak nejak neprisla na to, jak mileho Z ukopat. Ten clovek je nejaky goldak, ktereho mi dohodil kamos, at s nim dam hru, pac jsem v te dobe nemela nikodo na sve urovni online (coz je u mne docela problem, na tak nizkym lvl nekoho sehnat... :P) Ja jsem samozrejme very low Bronze a spise ted jedu practice 1v1 s lidma, ktery mam v listu, pac cheese v ladderu mne neskutecne dozral.

Rady jsou samozrejme vitany...na macro nehledet moc, jak rikam, nebyla jsem uplne strizliva... (a su stejne low bronze, tam se s tim pocita :P)


-pouzivej chronoboost
-probam co posilas neco stavet naklikni se shiftem, aby jely na mineral, nekolik ti jich tam stalo
-neboj se bejt akcnejsi, tady zerg techoval - mohla jsi ho cca od 7-11 minuty kdykoliv prejet (nebo aspon mu ty muty hodne zbrzdit), neboj se hrat aktivne, abys dokazala odhadnout, jak dopadne bitka podle velikosti a slozeni armad
-mela jsi docela velky mezery pri warpovani jedotek - 800 mineralu na konte je celkem hodne v tyhle fazi hry ;)
-expit jsi mohla klidne driv, cca v 8:15 jsi videla, ze ma armadu, s kterou te urcite nepretlaci a na konte 500 mineralu
-s tema stalkerama proti dronum zkus kitovat, uz jsi to mela vyhrany, pripadne proti dronum/lingum jsou dobri zealoti, pokud jsi na mikrovani lina ;), mutalisku mel jen hodne malo a tech stalkeru jsi mela hodne :)
-chtelo by to nejaky tech - forge na upgrady, blink nebo treba archoni...
-dva az tri kanony do kazdy baze a muty by mely utrum a mela by jsi klid na makro
-od 15. do 20. minuty jsi nejak vypustila makro, kdybys za to mela nastavenou armadu, tak bys to mela mnohem snazsi :)

-kdyz soupere drzis v bazi a on se tam zakempi s vezkama, tak ho nezkousej prorazit, dokud nemas jistotu, radsi si udelej dalsi expu, hod si na ni par kanonu a prohledej mapu, jestli nema tajnou expu a techuj a mass :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: stř 24. lis 2010 15:50:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Mas replay ve spatne casti, proto si ho asi nikdo nevsiml. Je tu primo topic pro rozbory replayu.

Uvodem: v te hre, hrajes skvele, slusne makro (delas proby utracis penize). Jen by si to chtelo ujasnit tve rozhodovani. Je potreba nad hrou trosku vic premyslet takticky.

1.) Asi nejdulezitejsi je mit trpelivost. Zerg ktery vubec neexpanduje a je pod tlakem ma male sance na uspech. Ono u kohokoliv kdo neexpanduje, si staci stoupnout po rampu a cekat, ale stoupnout si tak aby armada mela pozicni vyhodu. Rampa je uzka tak kdyz postavis sve stalkery cca na dostrel spodni casti rapmy a rozestavis je aby kazdy mohl strilet, ale neohrozovalo je nic na cliffu, tak mas vyhrano. A pak jen cekat. (Kdyz se podivas tak pri utoku v 20:30 souperi zbyva spolednich cca 2000 mineralu, 1000 ma na konte a cca 1000 nevytezene. Presne o tohle vyhladoveni jde...)

2.) Garantovany dmg. Pokud se preci jen citis na utok, ktery bude mit smysl (souperovi ublizi vic nez tobe), tak je potreba myslet na to, ze se pocita jen to co zabijes, to co zranis jako by dmg nebyla vubec dana. V tvem pripade utok na Lair. 1000 dmg vyhozenych na budovu ktera i pres utok stale plni svoji funkci. Kdyz by bylo dano tech 1000 dmg jinde, mohlo to zabit treba vsechny drony. Nebo treba Spire. Ja jsem pro drony, protoze tam je garantovany dmg nejvice nakouskovany. Kdyz by se objevila obrana driv tak 500dmg do spire nic neznamena do dron obrovske potize.

3.) Reaguj na soupere. Pokud ma souper mutalisky, tak asi bude chtit harasovat v tezbe, zvlast kdyz se napul nemuze hnout z mainu. Reagovanim nemyslim staveni counteru, ale proste myslet na to ze harras muze prijit a vedet co v tu chvili delat. V tu chvili mit jasno. Tak kdyz poleti mutaliskama do tezby, tak tam na nej bude cekat kanon. Nebo kdyz poleti mutaliskama do tezby, tak tam nawarpuju par stalkeru.

Ale jinak hra byla zahrana vazne solidne. Jen to chce odehrat trosku vic her aby clovek zjistil jaka rozhodnuti jsou spatna a jak dobra.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 8:06:29 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 11:28:37
Příspěvky: 17
ak chces niekoho zo silvru tak si ma prihod
seefik:350

s tossom potrebujem tiez trenovat :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 12:13:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Diky za pripominky...ja osobne mam pocit, ze prohravam na to, ze nemam poradny 'game sense', proste treba neznam countery, atd. Vetsinou vim zhruba kdy mam expandovat, ale to je asi tak vsechno. Nemam jeste takovy odhad na to, co asi souper muze mit z jedne baze. Obzvlast kdyz hraju proti Zergovi... tohohle cloveka jsem nechtela pustit z baze, aby neexpandoval. Kdyz se Z necha expandovat, tak pak Protosse prevalcuje dost snadno. Takze proto jsem byla takova dost hrrr hrr do utoku. Navic muj odhad, kdyz se setkaji dve nase armady casto taky selhava v tom, ze proste nevim, jestli to mam sanci vymydlit a nebo ne... pocitam ale ze tohle je vsecko vec zkusenosti... Macro je spise mechanicka vec, ale tyhle herni znalosti, to asi proste chce cas. :P

seefik píše:
ak chces niekoho zo silvru tak si ma prihod
seefik:350

s tossom potrebujem tiez trenovat :)

Ja jsem jen very low Bronze... se mnou si toho moc nenatrenujes. :D

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 12:32:14 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 11:28:37
Příspěvky: 17
nevadi, prinajlepsom prestanem mat mindraky ze hram proti tossovi :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 13:22:35 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 14:32:54
Příspěvky: 124
Johauna píše:
Diky za pripominky...ja osobne mam pocit, ze prohravam na to, ze nemam poradny 'game sense', proste treba neznam countery, atd. Vetsinou vim zhruba kdy mam expandovat, ale to je asi tak vsechno. Nemam jeste takovy odhad na to, co asi souper muze mit z jedne baze. Obzvlast kdyz hraju proti Zergovi... tohohle cloveka jsem nechtela pustit z baze, aby neexpandoval. Kdyz se Z necha expandovat, tak pak Protosse prevalcuje dost snadno. Takze proto jsem byla takova dost hrrr hrr do utoku. Navic muj odhad, kdyz se setkaji dve nase armady casto taky selhava v tom, ze proste nevim, jestli to mam sanci vymydlit a nebo ne... pocitam ale ze tohle je vsecko vec zkusenosti... Macro je spise mechanicka vec, ale tyhle herni znalosti, to asi proste chce cas. :P


Nooo ja som 1v1 top bronz hehe, asi 1800 bodov odohranych celkovo skoro 1000 hier (ladder+custom 1v1 a 2v2) tiez som mal tieto problemym game sense sa nenaucis asi inak nez hranim. Day9 ma zopar dobrych veci pre novacikov (rubrika newbie tuesday), ma dobre pripomienky najma k tomu ze hraci ako napr. mi dvaja (a v zasade vsetci skoro do top diamond) sa zaoberaju vecami, ktore nie su pre ich hru tak potrebne.

Velmi dobra vec - vyser sa na cele countre, proste ked nepriatel ide do vzduchu tak vsetko co striela do vzduchu je pouzitelne ako "counter" naozaj precizne countrovanie bude potrebne az proti hracom na vyssej urovni, v bronze to tolko riesit nemusis, na collosov nemusis hned vysrat vikingy (hravam hlavne terrana) proste ho mozes kludne umlatit bioballom. Prave preto ze nemame dost dobry odhad na silu armad, nemusis dost dobre vyriesit ani ten counter (mozes ho mat vela/malo, casto ti snaha nieco zacountrovat skor skomplikuje zivot). Ries len zakladne veci - nie mass rines proti banelingom, ked super ide napr. thorov, pridas nejakeho toho immortalla a pod. Vsetko ostatne pride casom a skusenostou (ja napriklad proti tossovi idem velmi malo na ghostov, lebo proste s nimi to neviem dobre hrat, radsej dam barrack naviac, neskor ked mam prebytok surovin postavim aj ghost academy skor len tak na skusku aby som predsa len s tymi ghostami trocha pracoval)

Dalej - macro si myslim ze je jedina a hlavna vec ktorou by sme sa mali zaoberat (hlavne ja), micro uplne staci zakladne co urco mas nejaky blink, stim a tak vacisna slabsich hracov tieto veci ovlada ovela lespie nez to "mechanicke" makro. Strasne vela spravi len vyber miesta kam zautocis (vyuzit teren, ak uz nie k svojej vyhode, tak len aby super nemal vyhodu). Myslim si ze hracovi sa ovela dlhsie dostava pod kozu dobre makro nez micro a countre. Ovela dolezitejsie nez vediet co super vie vyprodukovat z jednej baze je vediet co vies vyprodukovat ty (ze mat 3-4 baracks/warps, 2factorky/robo a jeden starport/stargate na jednej tazbe je neunosne.


Scout - scouting je dolezity ale tiez by mal byt pouzity primerane to jest sustredit pri scoute na dve zakladne veci: ako a kde super tazi - expanzie a ich saturacia + aky tech ma k dispozicii a pripadne aku ma armadu - zlozenim (nepojdem mass marine proti mass banelings) , hlavne sa nezlaknut ked aj uvidis nieco s cim si nepocitala. Ked aj budes uzkostlivo scoutovat, tak (aspon ja to tak mam) sa ti skor stane ze nezistis nic nove akurat zabudnes vyrabat jednotky (obdobne ako ked sa clovek snazi privelmi mikrovat pri skoro nulovej schopnosti multitaskingu, juchuuu zabil som jednym stalkerom dvoch marauderov a na konte mas miliony, pricom za ten cas co som venoval mikru som mohol mat stalkerov 8)

Co sa tyka prehladu o inych rasach - zahraj si za ne custom game, kludne aj random.

Ja teraz hram 2v2 s kamosmi na skype a super. tiez som mal frustraciu z 1v1 (rychlo som sa dostal z bronzu do striebra a potom som spadol spat do bronzu) tak som skusil hru 2v2 (tam je to v randome gold), je to trocha ine, ale casto ti hra chybu odpusti viac ako v 1v1 (vdaka tomu ze ta podrzi spoluhrac). Teraz si hram v pohode 1v1 a 2v2 (vcera som dokonca porazil niekolko platina/diamond teamov pricom som striebro). Takze teraz sa naozaj nestresujem countrami a sustredim sa na zakladne veci a hra sa mi velmi dobre. Ak prehram skoro vzdy zistim ze to nebolo countrom, alebo zlym timingom, proste som nezvladol zakladne herne mechaniky (napr. nevyrabal som dost scv, caste supplyblocky, uplne som si nechal znicit armadu pred superovou zakladnou niekolkokrat, pricom by mi pomohol jediny scan hore na cliff alebo hocico ine co by mi dalo vision na cliff, pozriem replay a zistim ze som supera mohol znicit asi 3-4x ale kvoli sebe samemu som to neurobil).


Snad to neni moc chaoticke.

Cele to by som to asi zhrnul do tohoto: nechci hrat diamond hru v bronze, zlepsuj zakladne veci.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 15:06:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
To Johauna:
Napiš mi svoje ID, skoro denně pořádáme večer hraní, kde hrajou všechny ligy, bronz/silver/gold/platina i diamanti a rozebíráme tam v čem kdo dělá chyby, co by šlo udělat lépe, co bylo špatně zahraný, co a kde je potřeba zlepšit a jak. Pokud budeš mít zájem a budeš online až budem hrát, tak tě invitnu a můžeš buďto hrát nebo se jen dívat jak hrajou ostatní a sbírat rady a informace, který při jejich hře tam budou dávat ostatní hráči.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Muj lama replay topic...(ne)smejte se
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis 2010 15:12:43 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 25. lis 2010 14:53:00
Příspěvky: 3
Balty píše:
To Johauna:
Napiš mi svoje ID, skoro denně pořádáme večer hraní, kde hrajou všechny ligy, bronz/silver/gold/platina i diamanti a rozebíráme tam v čem kdo dělá chyby, co by šlo udělat lépe, co bylo špatně zahraný, co a kde je potřeba zlepšit a jak. Pokud budeš mít zájem a budeš online až budem hrát, tak tě invitnu a můžeš buďto hrát nebo se jen dívat jak hrajou ostatní a sbírat rady a informace, který při jejich hře tam budou dávat ostatní hráči.


Balty jestli bych mohl, taky bych se připojil. Hraju Bronz za Tosse. Nick: Koci 326


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz