StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 20:51:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 15:51:39 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Jonas píše:
no jasně že jedou FE, opravdu máster jako ty na to dokázal přijít, takže velká gratulace.. :) ale na tom nezálěží ne? proste jedou forge jako první at se děje co se děje a nevím proč by to nemohlo sloužit jako obrana proti 6pool když to je zazděné vždy..


no milej zlatej... oni to prave jezdi jenom kvuli te FE vis? :) ale vidim ze to ani po tom co sem ti to vysvetlit nechapes takze se tu zase dal snazit nebudu

Mahi: uz vidis proc se chovam tak jak se chovam? dalsi typickej priklad toho proc tu odmitam ztracet cas pomahanim ale radsi rypu a delam si z vas srandu ;)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 16:02:51 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
MaHi píše:
no asi to může fungovat v Goldu... Teď to nemyslím něják zle ( nepotřebuju nikoho shazovat za to jakou hraje ligu, jako jiní experti ), ale udělat tohle proti mně tak si roztěžím 2-3 základny ( 50+dronu ), zaberu creepem mapu a pak už ti přejedu cokoliv s čím vylezeš ( jakmile si po x minutách dotechuješ na co potřebuješ, schovaný za kanonama s jednou těžbou )...


This.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 16:03:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
milej zlatej ale to já přeci vim.. nebo si někde nabyl dojmu že ne? MaHi tu psal že když tohle vidí že má radost a že forge first může fungovat jen v goldu.. :) tak jsem se mu snažil říct, že to není tak úplně jednoznačné, to že si to ty nepochopil* mě nepřekvapuje.. ;)

edit, *nepochopil, ty prostě jen neumíš zpracovat v hlavě psaný text..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 16:37:41 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 17:23:00
Příspěvky: 97
Aklain píše:
Jonas píše:
no jasně že jedou FE, opravdu máster jako ty na to dokázal přijít, takže velká gratulace.. :) ale na tom nezálěží ne? proste jedou forge jako první at se děje co se děje a nevím proč by to nemohlo sloužit jako obrana proti 6pool když to je zazděné vždy..


no milej zlatej... oni to prave jezdi jenom kvuli te FE vis? :) ale vidim ze to ani po tom co sem ti to vysvetlit nechapes takze se tu zase dal snazit nebudu

Mahi: uz vidis proc se chovam tak jak se chovam? dalsi typickej priklad toho proc tu odmitam ztracet cas pomahanim ale radsi rypu a delam si z vas srandu ;)



Ne kazdej je tu takovej aklaine .. :)

me treba tvoje maly rady kdysi na chatu pomohli .)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 16:40:10 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jonasi: ale celá tahle diskuze vznikla kvůli obraně před 6 poolem, tak sem netahej nějaké dlaší věci, nebo s toho vznikne zase off topic. :D Cituji tady příspěvek o kterém je tu celou dobu řeč:
Drakan píše:
Tohle mě už vážně štve. Včera z 5her. První Zerg a rovnou chease 6pool...

Tak se prosím držte tématu. Samozřejmě je možné otvírat tak jak říkáš, ale opravdu ne jako preventivní obranu před 6poolem.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 17:02:58 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
proč by ne, třeba taková JB je na to ideální úplně.. jinak já hlavně reagoval na mahiho kterej tu zarputile tvrdí že forge 1 je možné jen v goldu a že on.... co se týká 6poolu, tak forge first je jistota(scout 6, popřípadně 7 probou)-reagoval jsem pár stránek back a bez problémů, navíc nevidim jedinej důvod proč neudělat wall u expy(na mapách k tomu vhodných) a jet expu.. ???


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 17:31:41 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Jonas píše:
proč by ne, třeba taková JB je na to ideální úplně.. jinak já hlavně reagoval na mahiho kterej tu zarputile tvrdí že forge 1 je možné jen v goldu a že on.... co se týká 6poolu, tak forge first je jistota(scout 6, popřípadně 7 probou)-reagoval jsem pár stránek back a bez problémů, navíc nevidim jedinej důvod proč neudělat wall u expy(na mapách k tomu vhodných) a jet expu.. ???


Zdá se mi že nerozumíš rozdílu mezi otevřít forge first V bázi a forge first MIMO bázi, to jsou totiž dva naprosto rozdílné openingy, první bude téměř vždycky autoloss, protože kromě 6/7-poolu budeš pozadu proti jakémukoliv openingu. Jak už tady bylo řečeno, zerg okamžitě odpoví 1) další expanzí, 2) mass dronováním, protože ty ho nemáš v brzké době čím ohrozit, jelikož gateway, core a všechno další bude velmi opožděno a když už konečně budeš mít natechováno, nebudeš mít minerály a hlavně gas na dostatečné množství jednotek, které by ohrozilo zerga.

Zatímco forge first mimo bázi je docela běžný (i když teď ne moc populární) build. I když jako v prvním případě necháváš zergovi na začátku docela velký manévrovací prostor, jsi schopen během pár minut vytvořit opravdový death ball, který nutí zerga investovat do obrany, do jednotek a znemožňuje mu další expanzi.

edit: a co se týče 6poolu, který byl základem této debaty - forge first mimo bázi je právě proti němu docela jistá prohra.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 17:35:27 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
2 Jonas :
Omfg, si asi upadl ? Jako přečti si pořádně co tady píšu než začneš psát nesmysly!
Já se tady celou dobu baví o PREVENTIVNÍM!!!!!! forge jako obranu proti 6poolu = tj. stavíš o na vrcholu rampy s pylonem a cannonama na wallin - což jak sem psal může fungovat v goldu, ale absolutně se tím odřízneš od celého map controlu! nemluvě o tom, že dobře zahraný 6pool naběhne dřív než ty stačíš ten wall udělat!
Ty tady mluvíš o Forge prvním jako základ Fast Expandu... Kdyby sis dobře přečetl co sem psal, tak si všimneš, že LT a SP jsem zmiňoval jako mapy, kde je možné něco takového jet, ale i tak je to velmi riskantní ( Roach rush, 13pool12ext3roachmassspeedlings, mass lings, etc ) tímhle vším to zabiješ!
Dívej Aklain se sice vyjadřuje často jako nomannerský troll, ale zrovna v tomhle má pravdu! To, že se koukneš na nějáký replay "Master" hráče ještě neznamená, že chápeš co, kdy a proč dělá...
Takže prosímtě ušetři mně svých názorů na problematiku forge first vs 6pool, protože plantáš zcesty ! :idea:

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 19:29:58 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
MaHi píše:
2 Jonas :
Omfg, si asi upadl ? Jako přečti si pořádně co tady píšu než začneš psát nesmysly!
Já se tady celou dobu baví o PREVENTIVNÍM!!!!!! forge jako obranu proti 6poolu = tj. stavíš o na vrcholu rampy s pylonem a cannonama na wallin - což jak sem psal může fungovat v goldu, ale absolutně se tím odřízneš od celého map controlu! nemluvě o tom, že dobře zahraný 6pool naběhne dřív než ty stačíš ten wall udělat!
:idea:


no ject něco naslepo(preventivně) je blbost-pevně věřím že jsem nidke nepsal že to tak je v pořádku, to je snad jasne, proto jsem psal aby se ten zerg scoutnul dřív, když běžíš hned první probou kterou vyrobíš, seš tam akorát a víš jestli můžeš normálně gate a nebo bude bezpečnější forge a kanón.. zkoušet v tomhle případě klasiku zaelota do mezery kdy už ti po základně cca 5-10 vteřin běhaj lingove a s trochou smůly ti vypnou napájení gate, je proti 6pool alespoň pro mě dost trnitá cesta, tot vše..

ještě se vyjádřím k té riskantnosti, pokud to jedeš na slepo jako základ FE tak jsem viděl jen jednou že by to toss dokázal uhrát, ale na roach push ti forge ani expa nepomůže, nikde tady taky netvrdím že forge first je dobrá strategie, jen mi přišlo od tebe nepříšlo zrovna fer tu tvrdit že forge first je možné hrát někde v goldu.. s tím souhlasit prostě nemůžu.. :)

ale jinak nic osobního, tak bych byl rád aby ses držel nějaké slušnosti ke mě, díky.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 19:36:17 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
on to totiz myslel tim zpusobem.. stejne tak jako my vsichni... jet forge na clifu a branit se 6 poolu ;) to uz si v diamond proste dovolit nemuzes.. natoztak v master.. ale jet forge pod clifem diky cemu jedes FE uz je uplne jina kapitola... proto doslo k tomuhle nedorozumeni ...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz