StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 6:34:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 10:31:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
salthazar je sice diamant a ja len gold, ale utok probami rozhodne neodporucam... je to dobre akurat ako posledna moznost, ale v tej chvili je prehra takmer ista.
Sam som casto robil ako zerg 9 pool a ked mi mojich lingov niekto napadal probami, tak som sa vzdy zacal stahovat. ling je rychlejsi, utecie... toss si nemoze dovolit prerusit tazbu, takze sa vracia k mineralom... v tom ja davam zase attack... ak sa zacne branit, znova cuvnem... chce to trochu mikra ale vysledkom je ze toss netazi a postupne straca proby.

Vyznam to ma hadam iba ak je na ceste zealot a ty potrebujes iba ziskat par sekund cas... potom ale nesmies zabudat nechat par prob v utoku spolu so zealotom, inak ho stratis a uz to nerozchodis.

Spomenute to tu bolo iste viac krat, ale ako najucinnejsiu obranu proti zerg cheezu odporucam jeden-dva canony k mineralom a wall medzi gas a nexus. Funkcnost tejto obrany mam vyskusanu z oboch stran (ako toss obranca aj ako zerg utocnik). Sice ti to znemozni ist rychly 4 gate, ale ak nechces cheezovat aj ty, tak si mozes dovolit aj dlhsiu makro hru ;) Proti zergovi ten forge budes aj tak potrebovat a canon pri mineraloch sa bude neskor tak ci tak hodit (muta).

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 10:45:22 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
2 goodwill, promiň ale pleteš se ve všem co píšeš :ugeek:

Za prvé, pokud se tady bavíme o opravdovém Zerg Cheesu, tak to je v současnosti pouze 6pool!
(Definice cheesu je, že je to silná early strategie, která buď vyhraje hru anebo pokud je odražena znamená téměř 100 porážku, protože je budování armády upřednostněno před budováním ekonomiky, takže Vás po odraženém cheesu protivník zabije jenom přemakrováním...)

Takže, bojovat probama je NUTNOST!!! Naučit se efektivně bránit těžičema je dokonce stěžejní věc! Je lepší přijít o trochu mining timu ale přežít to! 6pool není věc, která by měla protivníka poškodit...nenene....6pool buď zabije, anebo je o 5 minut později mrtvý Zerg :) Takže si uvědom, že Z má ekonomiku poškozenou daleko víc, už jenom proto, že jel 6pool...

Další věc je ten nesmysl s Forgem? To chceš jako jak udělat abys to stihl do 6poolu? To pojedeš na každé 2player mapě forge první naslepo? To je nesmysl, jakmile to Zerg vidí, tak se vysere na rush a začně dronovat, tebe stojí Forge a dejmetomu 2-3 kanony spoustu peněz a navíc nemáš žádné produkční budovy=žádný tech, což znamená, že jsi strašně pozadu! ... Takže forge první, tak možná na LT, nebo shakuras a i tak je to velmi nebezpečné, protože wall nebude kompletní a těch 6 lingů ( když už teda budou na cestě ) ten kanon proste oběhnou a budeš je mít v mainu...

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 10:55:54 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
Saltazar: asi na tom neco bude - na tech 3 phoenixech, zatim to jezdim s peti a mam uspech, samo pokud to nevyscoutuje, ale zkusim se trema a uvidim, jestli mi to vic vyhovuje (btw: chronoboostujes je?, pac ja tech svych pet jo, tak nevim jestli to neni blbost :) )...a jeste malickost, na co sem si tedkom vzpomnel - pokud zvedate drony, tak zvedejte primarne ty na gasu - muze se pak stat, ze protivnik tam zapomene poslat nove, navic mu to samo snizuje prijem...

proby povolavat az kdyz je nejhur a hlavne plati nebojovat s lingama nekde v uzkem pruchodu , ale snazit se je obklicit, kdyz uz, a co nejrychleji stavit zealota... jinak myslim, ze obecne pouzivat kouzelniky muze byt orisek, ja napr. si HTs vetsinou po prvni bouri, kterou jeste hodim buhvijak, necham hloupe zabit - taky napr. nemam odhad v bitvach, jestli proti terranovi radsi stormovat MM nebo feedbackovat medivaky....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 11:59:20 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
podle mě není možné mít na krátkejch mapách zaelota včas aby ti hlídal tu mezeru, musíš udělat kompletní wall... když jsem byl v bronzu a tohle tam jezdilo 80% zergu, tak jsem posílal na scout probu už za stavu 6/10, abych mohl dát forge(ne na slepo ale cíleně)..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 12:47:20 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Mahi->díky že se s tím nemusím vypisovat sám, plně souhlas

GoodWill->já respektuji názory všech, to nemusíš ani zohledňovat že jsi v goldu, mě je to jedno. Reagoval jsem na příspěvek kde se mluvilo o 6poolu ne 9poolu, je to podstatný rozdíl. :) Jináč mrkni na příspěvek mahi.

Noall->BO na phoenixi je více, mě ten můj vyhovuje, nechci vítěznou strategii postavit čistě na nich, používám je opravdu hlavně ke zbrždění ekonomiky a také určení zergových jednotek, vykašle se totiž na mutalisky, pokud ne prohrál a většinou jezdí hydry, na které já už mám ty HT. Posledně mě jeden sejmul tak že jel mass quen+rouche, neměl jsem šanci. :D Samozřejmě že je chronoboostuji, ale jen částečně, na to nemám tolik energie, sorry že jsem to tam nenapsal.

Ještě tu byly příspěvky k těm probám, není pravda že je máte posílat až nakonec, když vidíte že už váš soupeř prorazil a ze zbývajícími jednotkami ho neporazíte tak si pomožte probami, je hloupost nechat si zabít třeba všechny stalkery aby vám ty proby pak čistě umicrovali. Nejde to přesně popsat, prostě musíte situaci správně odhadnout a o tom SC je, na to rady nejsou, to chce trénink.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 13:27:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
MaHi, chapem tvoje vyhrady, ale slepy forge proti zergovi sa mi vzdy osvedcil... minimalne v casoch ked rush isiel takmer kazdy zerg. 6 pool je skutocne all in, ale ak je zahraty dobre (zerg neustale chrli dalsich lingov), tak nejaky wall nestaci. Mozno mam malo skusenosti, ale ta masa mnoziacich sa lingov mi ten moj wall vzdy prekusala. Canony boli pre mna istota ze mam cas... chargloti s par sentry zariadili zbytok.

Proti 9 poolu su uz canony asi hlupost, ale keby to ludia hrali, neporazal by som ich. 6 lingov im sposobilo take straty a zdrzanie, ze to uz potom super neuhral.

Dalsia kapitola, aj ked asi mimo temu je 2v2. Ak hras proti 2 zergom, zergling rush je takmer isty, velmi acsto dokonca double rush od oboch (netechuje ani jeden). Canony mi takto minule vyhrali hru. Sice ma zergovia kompletne zozrali, ale vdaka canonom som sa branil dost dlho nato aby moj partach voidami zrusil zakladne obom. Bez tych canonov by sme to neuhrali ani omylom.

Asi je to debata primarne o skile. Tvoj skill (mikro a casovanie v makre) je asi dostatocny aby si odrazil rush aj armadou... pre mna a predpokladam ze aj pre nemalo dalsich hracov so slabsim skilom je canonik istota. Da mi to cas technut na charglotov, ktorym vo forge dam rovno weapon+1 a vacsinou je to gg.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 13:32:46 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
no asi to může fungovat v Goldu... Teď to nemyslím něják zle ( nepotřebuju nikoho shazovat za to jakou hraje ligu, jako jiní experti ), ale udělat tohle proti mně tak si roztěžím 2-3 základny ( 50+dronu ), zaberu creepem mapu a pak už ti přejedu cokoliv s čím vylezeš ( jakmile si po x minutách dotechuješ na co potřebuješ, schovaný za kanonama s jednou těžbou )...

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 15:11:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
tak co jsem se koukal na repy top hráčů, opravdu velké množství, tak opening forgem proti zergovi se celkem jezdil převážně na JB a SP(dole u expy), dá se tak otevřít i na BS a LT, takže bych to úplně nezatracoval..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 15:29:17 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Jonas píše:
tak co jsem se koukal na repy top hráčů, opravdu velké množství, tak opening forgem proti zergovi se celkem jezdil převážně na JB a SP(dole u expy), dá se tak otevřít i na BS a LT, takže bych to úplně nezatracoval..


no.. a nenapadlo te ze to treba muzou delat kvuli tomu ze nasledne jedou FE? protoze to uz se tak delalo v bw? :) a ne kvuli tomu ze se tak budou chtit branit 6 poolu
a jestli nejeli po tom expu ale gate a zdrzeli se minimalne o 3-5 minut tak ten rep bych chtel videt

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Bronze = Cheese-fest? (Zoufalec II)
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 15:47:01 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
no jasně že jedou FE, opravdu máster jako ty na to dokázal přijít, takže velká gratulace.. :) ale na tom nezálěží ne? proste jedou forge jako první at se děje co se děje a nevím proč by to nemohlo sloužit jako obrana proti 6pool když to je zazděné vždy..


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz