StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 23:21:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:02:24 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 15:42:02
Příspěvky: 10
Čau pařani,
mám problem ve vyrovnanosti a je to mnou mám třeba den kdy vyhraju třeba z 5 duelů 3 a pak zas den kdy prohraju vše. Asi bych potřeboval poradit se začátky hry. Nevím jak mám teď replaye,ale určitě to potřebuju pořešit s nekým zkušeným.

Díky a někdo se třeba ozvěte


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:09:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
lachtoza píše:
Čau pařani,
mám problem ve vyrovnanosti a je to mnou mám třeba den kdy vyhraju třeba z 5 duelů 3 a pak zas den kdy prohraju vše. Asi bych potřeboval poradit se začátky hry. Nevím jak mám teď replaye,ale určitě to potřebuju pořešit s nekým zkušeným.

Díky a někdo se třeba ozvěte


Predpokladam, ze jsi bronz, pokud ano, tak se nauc hlavne do zacatku build ordery, pouzivat hotkeye/skupiny a trochu potrenuj macro. :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:18:54 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 15:42:02
Příspěvky: 10
satik píše:
lachtoza píše:
Čau pařani,
mám problem ve vyrovnanosti a je to mnou mám třeba den kdy vyhraju třeba z 5 duelů 3 a pak zas den kdy prohraju vše. Asi bych potřeboval poradit se začátky hry. Nevím jak mám teď replaye,ale určitě to potřebuju pořešit s nekým zkušeným.

Díky a někdo se třeba ozvěte


Predpokladam, ze jsi bronz, pokud ano, tak se nauc hlavne do zacatku build ordery, pouzivat hotkeye/skupiny a trochu potrenuj macro. :)


Ano jsem bronz asi to bude znit blbe co jsou to ty built ordery? to macro potrebuju vetsi vysvetleni je mi to blbe


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:24:08 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Mno já jsem 1vs1 zlato, takže taky lama. Ovšem někdy prostě třeba předevčírem jsem měl sérii 14 vítezství nad hráči z gold/platina, žádná prohra. Včera jsem měl den že jsem prohrál 5 zápasů v řadě a vypnul jsem to. Obecně pro mě platí že když jsem naštvanej a přijdu domu, tak vyhrávám a když mám dobrou náladu dostávám tak 50/50. Pro rejpaly to myslím vážně a ani náhodou si nedělám srandu. :D

Build ordery = počáteční postupy při budování, aby si stavěl optimální budovy a jednotky v optimálním čase a neutrácel za něco co zrovna nepotřebuješ. Tady na foru toho najdeš spoustu a nebo na youtube atd.

Macro = spravování základny obecně, těžba surovin, výroba vojáků atd.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:40:47 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
a nebo to je treba tim jak lader dava soupere? ze kdyz vyhravas tak je jasne ze ti to bude hazet silnejsi a silnejsi takze prohrajes? tohle byste kluci ale meli vedet... aspon teda ty z te zlate....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 18:57:45 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Jasně že tohle vím. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 19:03:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Aklain píše:
a nebo to je treba tim jak lader dava soupere? ze kdyz vyhravas tak je jasne ze ti to bude hazet silnejsi a silnejsi takze prohrajes? tohle byste kluci ale meli vedet... aspon teda ty z te zlate....


Mno ono se to má tak, ze dokud člověk není aspoň mid diamond (1500-1800), tak si zápasy prohrává, potom se to zlomí a začnou ho porážet soupeři ;)

2Lachtoza: na zacatek jsou prakticky jen dve pravidla. Snaz se neustale delat tezice (jedinou vyjimkou je zerg, ale v podstate podobne...snazis se mit co nejvic drone). A snaz se utracet vsechny mineraly a plyn co natezis. Kdyz budes mit nejakou armadu, tak ji klidne posli na soupere, ale snaz se delat hlavne tyhle dve veci. Kdyz se podivas na internet po nejakem tom build orderu, tak ten ti zkratka napovi jak v prvnich minutach efektivne delat tezice a neustale mit minimum penez, kdyz se hraje spravne. Schvalne, kdyz nekde uvidis nejake video skilled hrace, nebo replay tak sleduj jeho mineraly a malo kdy se stane ze se dostane nad 1000, ba i nad 500. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 19:07:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Dal si dost malo info aby sme vedeli poradit. Hraval si SC 1? Za aku rasu hras?

Vseobecne, skus hrat tak, aby si mal co najmenej mineralov a plynu. Vzdy vsetko utrat za jednotky a upgrady. Ak si terran alebo protoss, mal by si stale (ano, naozaj stale, bez prestavky) vyrabat scv/proby. U zerga je to trochu komplikovanejsie kedze drony sa vyrabaju v rovnakej budove ako utocne jednotky.

Vyrobne vojakov by tiez mali ist stale. Nema vyznam postavit 5x factory, ak mas prijem ktory ti dovoluje vyrabat len v 2 naraz (aj ked je lepsie postavit dalsiu factory ako susit hotovost na ucte). Ak mas vela mineralov, postav dalsi barrax/gateway/hatchery a stavaj viac jednotiek. V nizsich ligach staci masit zakladne jednotky a je to vyhra.

Takze kratke zhrnutie, popracuj na svojom makre, cize aby tvoje peniaze nestali, ale pracovali. Neustale stavaj tazicov a ak ich je vela expanduj. Vyrobne by mali bezat cely cas bez prestavky, pravidelne ich kontroluj, aby si na ne nezabudal. V tom ti pomoze ak ich budes mat v skupinach.

Dalsia dolezita vec je scouting, mat prehlad co sa deje na mape. Rozosli lacne jednotky k expandom a na doelzite miesta na mape (uzke priechody, pristupove cesty k tvojej zakladni). 50 mineralov za marinaka ktory zdochne pri pohybe superovej armady je dobra investicia, lebo vdaka tomu budes vediet ze sa jeho armada hybe.

Ak zvladnes tieto veci, budes minimalne v striebre, alebo aj v zlate.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 19:18:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
lachtoza píše:
Čau pařani,
mám problem ve vyrovnanosti a je to mnou mám třeba den kdy vyhraju třeba z 5 duelů 3 a pak zas den kdy prohraju vše. Asi bych potřeboval poradit se začátky hry. Nevím jak mám teď replaye,ale určitě to potřebuju pořešit s nekým zkušeným.

Díky a někdo se třeba ozvěte


S tím bych si hlavu moc nelámal, prostě hraj hraj a hraj.

Jak se ti kdy daří ovlivňuje hrozně moc věcí jako jsou: scouting, úroveň soupeře (která se pořád mění), jak moc máš zažitej svůj bo, jakou máš náladu, jak moc jsi unavenej, jestli máš doma nějaký rušivý elementy (telka, máma, přítelkyně atd), je toho hrozně moc. Já osobně mám třeba dny, kdy porazím několik hráčů v řadě a jsou to třeba top 5 z platinum ligy + hráči z diamantu, a porážím je někdy jak na běžícím pásu, ale pak jsou dny, kdy prostě není forma, lehká únava, nesousředěnost, myšlenkama odbíhám jinam a v takový dny prohraju třeba 6x za sebou a klidně i proti goldu. Nejvíc asi dělá ta soustředěnost, když se plně soustředíš na hru a přemýšlíš u toho, tak ta hra vypadá úplně jinak, než když jsi unavenej a pospáváš u té hry a na vše pak zapomínáš.

Tady mě napadá taková "kontrola", jak poznat, zda se na hru soustředíš, jeslti podáváš dobrej výkon, samozřejmě správně by jsi to měl poznat už ve hře, cejtit, že prostě to není ono, ale ne vždy to je tak jasný. Já jsem u sebe vypozoroval, že když zahraju fakt dobrou hru, co třeba má 20+ minut, tak jsem po ní docela unavenej a musím si dát pauzu na chvilku aspoň, čili pokaždý, když je hra co trvá cca 20+ a já se po ní necejtim nijak unavenej, tak to je pro mě signál, že to nebylo zahraný dobře, že jsem se pořádně nesoustředil. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pát 19. lis 2010 9:01:13 
Offline
 Profil

Registrován: pát 19. lis 2010 8:55:03
Příspěvky: 1
Jak tady mluvíte o tom, že se mi nesmí válet nevyužitý suroviny, tak bych potřeboval poradit. Jsem bronz zerg a vždycky mi na kontě zůstane pár tisíc minerálů, ale strašně málo plynu (kterej utratim za jednotky, ty jsou u zerga většinou gas-heavy, zvláště pozdějc) minerály se těží rychleji, tak se mi jich nahromadí hromada a já nevim co s tim. :( za expanze je to těžký, už mám tou dobou nějaké a expandovat blíž k soupeři je risk.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz