StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 0:36:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 13:01:19 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: sob 06. lis 2010 10:11:37
Příspěvky: 96
Stoky píše:
V bronzu jsou nejcastejsi dve chyby:
1.) Spatne makro
2.) Pasivita
................


Sice jsi to psal pro Lajtru, ale i tak díky! Dneska jsem díky tomu vyhrál několik her(když jsem soupeře přemakroval o 40 prob) :D. Akorát mam furt problém s tím jak jsi psal, že mam moc peněz. Dejme tomu že mam 2 expy a k tomu 6 GW a 2x Robo/SG, techuju víceméně furt, jenže ne rychle, co proto udělat? Vyplatí se počkat a techovat v jednom Forge/CC nebo postavit 2-3 abych to měl rychleji? Kdybych pak začal stavět další budovy, abych nebyl na suchu? Expy pak dělam když už mam celkem málo minerálů v těch dvou, i u nich neustále stavět ty proby(=do konce hry)?

_________________
Gwainhir.280


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 14:29:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Gwainhir píše:
Stoky píše:
V bronzu jsou nejcastejsi dve chyby:
1.) Spatne makro
2.) Pasivita
................


Sice jsi to psal pro Lajtru, ale i tak díky! Dneska jsem díky tomu vyhrál několik her(když jsem soupeře přemakroval o 40 prob) :D. Akorát mam furt problém s tím jak jsi psal, že mam moc peněz. Dejme tomu že mam 2 expy a k tomu 6 GW a 2x Robo/SG, techuju víceméně furt, jenže ne rychle, co proto udělat? Vyplatí se počkat a techovat v jednom Forge/CC nebo postavit 2-3 abych to měl rychleji? Kdybych pak začal stavět další budovy, abych nebyl na suchu? Expy pak dělam když už mam celkem málo minerálů v těch dvou, i u nich neustále stavět ty proby(=do konce hry)?

Pokud mas 2 aktivni tezby tak neni problem mit 2*forge/CC (pokud jedes vzduch) kde jedes upg po dvou soucasne. Neni nic hezciho nezli mit na ground army 3 3 3 a Terran se rozhodne ze techne na BC u kterych nema zadny upg.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 15:08:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Gwainhir píše:
Sice jsi to psal pro Lajtru, ale i tak díky! Dneska jsem díky tomu vyhrál několik her(když jsem soupeře přemakroval o 40 prob) :D. Akorát mam furt problém s tím jak jsi psal, že mam moc peněz. Dejme tomu že mam 2 expy a k tomu 6 GW a 2x Robo/SG, techuju víceméně furt, jenže ne rychle, co proto udělat? Vyplatí se počkat a techovat v jednom Forge/CC nebo postavit 2-3 abych to měl rychleji? Kdybych pak začal stavět další budovy, abych nebyl na suchu? Expy pak dělam když už mam celkem málo minerálů v těch dvou, i u nich neustále stavět ty proby(=do konce hry)?


S penezi je to jednoduche....pokud mas penez dost tak si najdi zpusob jak se jich zbavit. Vetsinou se rychlost utraceni penez ridi podle plynu. A kdyz ti zbydou mineraly tak ty uz nejak utratis (nexus, gateway, zealoti). Musis brat v uvahu svoji tezbu. Nevim jak hraje protos presne two base, ale proste pokud mas moc mineralu, tak postav galsi gateway. A co se tyka upgradu, tak se rozhodne vyplati klidne double forge...ja jako terran zboznuju svoje 3/3 marinaky a dostat se k nim za rozumny cas me nuti delat double ugrady. Kdybych je sel z jedne e-bay tak budu mit 3/3 marinu v 25. minute a to uz je trosku pozde...ale zase zalezi na situaci. Pokud nejsi pod vyraznym tlakem soupere a masujes armadu, tak k ni upgrady patri. Co se tyka poctu tezicu a casu expandovani, tak konecny pocet prob by mel byt cca nekde mezi 60-90 (je potreba brat v uvahu ze v tuhle chvili kazda proba stoji jednotky, protoze bere cast z limitu 200/200). A co se tyka expandovani, tak pokud mas map control (ne ve smysl scoutu, ale ve smyslu opravdove kontroly nad nejakou casti mapy) tak nevidim duvod proc netezit treba u 4 nexusu (oni rozdeleni tezici tezi efektivneji) 48 workeru tezi 2 base (24+24) cca 1600/min, ale 3 base (16+16+16) kolem 2k/min, nehledne na to ze vic base, znamena vic plynu. Ale zase se to hur brani, ale 3 base se na vetsine map da hrat v pohode.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 15:27:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Makro nie je len rychla tazba, ale hlavne efektivne utracanie... to len naokraj k poznamke o "premakrovani" ;)

2 base toss, nie je ziaden zazracny prijem. Moje makro tiez nie je ziaden zazrak, ale prijem z 2 base dokzem minat s prehladom a nepotrebujem ani double upgrady. To je luxus k 3. base ;)

obecne, 1 base = par gateway + robo / stargate; 2 base = prechod na tekvice (carriery).

Obycajne z 2 base tazim tak akurat aby som mohol speedovat tekvice v 2 stargatoch subezne + upgrady + prebytocne zdroje investovat do ground army a pokukovat po expande.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 21:32:53 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. črc 2010 9:40:37
Příspěvky: 117
Stoky:
tech problemu je vicero,nejen macro..
Nevim,co mam vlastne jet,v puli zapasu zjistim,ze nevim,co vlastne jedu a po zapase me napadne,ze jsem mohl jet tamto a tamto.S tim souvisi dalsi problem,ze nevim,zato ty penize vlastne utratit.Mam 1500 mineralu a 300 plynu..OK udelam marinu,ale ta to nespasi
SCV uz mi takovy problem nedelaji.Driv jsem mival v bazi treba jen 16 SCV,ted je to kolem 25+-,kdyz teda neexpanduju,ale o tom uz byla rec.
Chce to proste hrat a hrat..ja kdyz dam za den 2 hry,tak su rad..

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 23:18:08 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Lajtra píše:
Stoky:
tech problemu je vicero,nejen macro..
Nevim,co mam vlastne jet,v puli zapasu zjistim,ze nevim,co vlastne jedu a po zapase me napadne,ze jsem mohl jet tamto a tamto.S tim souvisi dalsi problem,ze nevim,zato ty penize vlastne utratit.Mam 1500 mineralu a 300 plynu..OK udelam marinu,ale ta to nespasi
SCV uz mi takovy problem nedelaji.Driv jsem mival v bazi treba jen 16 SCV,ted je to kolem 25+-,kdyz teda neexpanduju,ale o tom uz byla rec.
Chce to proste hrat a hrat..ja kdyz dam za den 2 hry,tak su rad..


To je prave spatny mind set. Ty nepotrebujes vedet co jet. Staci nestavet uplnou kravinu (jako treba proti mutaliskum helliony, ktery neutocej na vzduch). Mas absolutni svobodu toho jet cokoliv. Chces jet jen marinaky a plyn utracet za neco "fancy" (treba hromadu ravenu, nebo pockat na BC, nebo hromadu banshee, nebo treba mass viking), tak proste udelej raxy a jed jen marinaky. Nesoustred se na to co stavis, ale opravdu zkus se soustredit jen na to poradar delat SCV, nenechat se suply bloknout, a udrzovat penize nizko. +/-25SCV jsi prakticky schopny mit do 7-8minuty...ale pockej jak hra bude vypadat az jich budes mit 50. Samozrejme, ze tvuj problem nebude jen makro, ale makro je zaklad na kterem stoji vsechno ostatni. Jestli se chces ucit counterovat, scoutovat, mikrovat, dropovat, naucit se mapy, nebo nejaky BO, tak vsechno zacina u dobreho, nebo alespon slusneho makra.

S 25 SCV mas prijem cca 750 mineralu/min. Kdyz by si delal jen marinky, tak to je cca 15 marinkau za minutu a nic jineho, ale ty potrenujes jeste SD a to aby si pokryl tech 15 marinaku a za minutu stihnes rekneme 2, takze o 4 marinaky min (2x100=4x50). Na 11 marinaku ti staci troje raxy (TL, R, R) a uz ti nezbyde na ni jineho.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 8:50:09 
Offline
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:29:18
Příspěvky: 10
Cau já hraju terana bohužel sem si koupil hru překročil trenovaci hry a skončil v bronze s 0w a 20p, než sem se rozhodl, že to tak nejde, početl jsem fora, replay, komentovane zápasy a z 0w/20p jsem se dostal na nějákých 87w/80p, a z posledních 9 zápasu jsem prohral jen 2. Vše je o tom nenechat se ruschnout a porad scoutovat a scanovat!!!!

Když jedu proti P tak postavim dva tezice a nasledně jednoho poslu na rampu aby mi tam neprojela zadna proba, pokud ano tak jdu po ni

Když jedu proti Z tak ihned posílám těžiče do jeho baze a cekuju jestli nejede na zerlingy v tom případě na všecko seru a snažím se co nejdříve zastavět vchod a mít pár mařináku

Pokud jedu proti teranovi tak si vklidu jedu na 11/11 scanuju scoutuju aby mě ničím nepřekvapil, je vpoho, že ja si v bazi mužu dělat co chci protože T v bronzu staví scaner pozdě a využivají ho převážně na muly

Pokud efektivně scautujes, prohraješ aspoň v bronze minimum zápasů... Ať už hraješ proti jakekoli rase!!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 11:09:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
Ja občas abych zjistil co se v cizim mainu kuchtí postavim tajně rax co nejblíže a pak s ním v rozumný čas přejedu celej main. Takže místo scanu mam energy na mulu a to se vyplatí :-)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 11:22:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
doubleflip píše:
Ja občas abych zjistil co se v cizim mainu kuchtí postavim tajně rax co nejblíže a pak s ním v rozumný čas přejedu celej main. Takže místo scanu mam energy na mulu a to se vyplatí :-)


to neni vubec spatnej napad, jeste na to 120 vydelas a treba ti ho ani neznici, to musim zkusit :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Kdo pomůže zoufalci?
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 14:21:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
satik píše:
doubleflip píše:
Ja občas abych zjistil co se v cizim mainu kuchtí postavim tajně rax co nejblíže a pak s ním v rozumný čas přejedu celej main. Takže místo scanu mam energy na mulu a to se vyplatí :-)


to neni vubec spatnej napad, jeste na to 120 vydelas a treba ti ho ani neznici, to musim zkusit :)


Sarcasm? :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz