StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 6:19:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 9:44:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Nechci zakladat novy topic, a tak to napisu sem.

Jake jste zvykly pouziva hotkeys za terany nebo tossy (zergove stoji trosku mimo, protoze nemaji produkcni budovy)? Myslim samozrejme cisla pod ktera si ukladate armadu a budovy... Ja mam 12jednotky, 34produkcni budovy, 5CC, 90 upgrady, suply depoty apod.

Napiste mi pls jen lidi, co jste zvykly hotkeys pouzivat, samozrejme muzeme mit nabindovany kazdy rax zvlast na 6-0, ale kdyz je ani jednou za hru nezmackenete, tak to ztraci smysl zkoumat...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 10:16:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
Jake jste zvykly pouziva hotkeys za terany nebo tossy (zergove stoji trosku mimo, protoze nemaji produkcni budovy)? Myslim samozrejme cisla pod ktera si ukladate armadu a budovy... Ja mam 12jednotky, 34produkcni budovy, 5CC, 90 upgrady, suply depoty apod.


1,2 jednotky by bylo pro mě málo za tosse "musim" jet 1,2,3,4 jednotky, kde to pak záleží na složení army 1 (celá army), 2 (sentry/colosi/immortálové), 3 (ht/colosi), 4 (samostatne stalkeri kdyz je blink/dt/colosi,... tohle číslo, je spíše už v pozdní fázy hry, kdy toho už je fakt hodně)
5 all nexusi
6,7 stargaty a robo

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 10:57:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 19:27:12
Příspěvky: 61
1-4 armáda
5 hatchery
6 queeny
9,0 evolution, spire

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 11:56:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Dekuji Balty...neprimo jsi mi vnuknul napad. Nejak se mi nechtelo verit ze by si ovladal 7 hotkeyu, tak sem skouknul 3 tvoje replaye co mam a jsou cca 2 tydny stare hotkeys nepouzivas vubec, mozna by to na tom chtelo zapracovat, sice obcas se ti povede si armadu, nebo jeji cast oznacit pod nejakou klavesu, ale pak ji stejne nikdy nepouzijes (targetujes jednotky pres minimapu a box)...ale to je ted fuk...hlavni je ze jsem se pres tebe dostal na Satikovu hru, a po pravde, se mi vybavilo, ze tady o svych hotkeys mluvil a prislo mi docela stupidni mit vsechny vyrobny pod jednim tlacitkem a tabovat mezi nimy, ale ted zacinam videt jejich kouzlo...tim usetrim jeden slot pro armadu a nemusim se preucovat na 6 a 7 coz je docela pain (hlavne je rozdil mackat 5S a 7S). Protoze ve chvili kdy jsem na cisle 6 nebo 7 tak musim posunout ruku a uz se tezko bez divani dostanu zpet na 1...dekuji Balty a Satik ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 11:57:21 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
hraju protose tak se vyjadrim jenom k protosum :)
zacinajici hraci by meli pouzivat cca 1-4 jak uz tu kdosi psal... protoze nestihaji preklikavat mezi jednotkama v 1 skupine jak ti skiled hraci.... 2 stranka je.. kazdeho vec kam si zkratky dava :) nekterym staci pro odehrani cele hry 2 hotkeye.. v 1 maji armadu v 2 budovy.. ale tito hraci podle me v zivote nepresahnou hranici 1500 bodu.... kazdej hraje tak jak je zvyklej... ale kdyz se divate i na repy tech lepsich "protosu samozrejme" tak muzete videt ze z vetsiny to je rozmistene takhle " hraji tak i ja, a to sem si na to zvykl jeste driv nez sem to videl u tech lepsich hracu "
1-2 armady.... vetsinou se stalkeri zealoti sendry davaji do skupiny 1....
pod dvojku se pak hazou high templari colosove popripade observeri, ale ty si vetsinou davam pod trojku kdyz uz mam 2 obsazene
4 gateway a ostatni budovy na armadu
5 nexus
6 forge...
nekdo si rekne ze 2 skupiny "3 s observerem je malo" opravdu neni ;) skiled hraci stihaji preklikavat ve skupinach tabulatorem takze jim to opravdu staci :) a myslim si ze vim o cem mluvim. mam prece jenom neco malo nahrane a rating 1800 bodu taky o necem svedci :)

http://sc2sig.com/profile/eu/480915/1/Aklainator/

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 12:12:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Aklain: Skoda ze si nedal "odeslat o 30 sec drive :D

To co rikas jsem presne potreboval slyset. Me zatim dve skupiny na utok take stacily (vetsinou jsem je mel rozdelene treba v MM bylo par ghostu tak abych mel po ruce EMP a podobne...aby EMP bylo 2E a ne 1 tab tab tab E). Ale rikal jsem si z dlouhodobeho pohledu potrebuju trosku vic prostoru. Plus druha vec jsem mel vzdycky 3 raxy a 4 factory nebo starport a nebo kombinaci 3 factory 4 starport vzdycky mi tam jedna budova chybela kdyz byla potreba...

Mam to podobne, jen ty produkcni budovy budu od ted tabovat diky Satikovi, ani o tom nevi chudak :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 12:21:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:05:21
Příspěvky: 43
přidam trochu do mlýna, mam to už dlouho zažité:
1 hlavní army
2 ghosti nebo dropy, prostě specialitka
3 cc
4 raxy
5 factorky
6 starporty
ale uvažuju dát cc jinam kvůli další skupině army, a možná přidat upgardy


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 12:36:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Stoky píše:
Dekuji Balty...neprimo jsi mi vnuknul napad. Nejak se mi nechtelo verit ze by si ovladal 7 hotkeyu, tak sem skouknul 3 tvoje replaye co mam a jsou cca 2 tydny stare hotkeys nepouzivas vubec, mozna by to na tom chtelo zapracovat, sice obcas se ti povede si armadu, nebo jeji cast oznacit pod nejakou klavesu, ale pak ji stejne nikdy nepouzijes (targetujes jednotky pres minimapu a box)...ale to je ted fuk...hlavni je ze jsem se pres tebe dostal na Satikovu hru, a po pravde, se mi vybavilo, ze tady o svych hotkeys mluvil a prislo mi docela stupidni mit vsechny vyrobny pod jednim tlacitkem a tabovat mezi nimy, ale ted zacinam videt jejich kouzlo...tim usetrim jeden slot pro armadu a nemusim se preucovat na 6 a 7 coz je docela pain (hlavne je rozdil mackat 5S a 7S). Protoze ve chvili kdy jsem na cisle 6 nebo 7 tak musim posunout ruku a uz se tezko bez divani dostanu zpet na 1...dekuji Balty a Satik ;)


Mno cca 2 týdny staré, ehm, zřejmě musim opakovat, že celkově sc2 mám doma teď necelé 4 týdny a před 2ma týdny jsem byl ještě ve zlatě, teď už platina a myslim, že progress v mojí hře je dost vidět, pokud tě zajímá má hra, tak nejlepší bude, když se asi zeptáš Satíka a Skici, jak moje hra vypadá, protože s nima trénuju skoro denně a ne rozhodně to posuzovat podle starých replayů. Navíc použití všech hotkeys zase záleží na hře a situaci, když se snažím více makrovat, tak mám třeba jen 3-4 hotkeye, dělám více "samostatnout" army, která se nemusí tolik mikrovat a stačí ji většinou posílat přes A atd atd a jestli bych mohl o sobě říct, že mám něco celkem slušný, tak to bude asi micro, kde využití hotkeys je základ. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 13:06:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Balty píše:
Stoky píše:
Dekuji Balty...neprimo jsi mi vnuknul napad. Nejak se mi nechtelo verit ze by si ovladal 7 hotkeyu, tak sem skouknul 3 tvoje replaye co mam a jsou cca 2 tydny stare hotkeys nepouzivas vubec, mozna by to na tom chtelo zapracovat, sice obcas se ti povede si armadu, nebo jeji cast oznacit pod nejakou klavesu, ale pak ji stejne nikdy nepouzijes (targetujes jednotky pres minimapu a box)...ale to je ted fuk...hlavni je ze jsem se pres tebe dostal na Satikovu hru, a po pravde, se mi vybavilo, ze tady o svych hotkeys mluvil a prislo mi docela stupidni mit vsechny vyrobny pod jednim tlacitkem a tabovat mezi nimy, ale ted zacinam videt jejich kouzlo...tim usetrim jeden slot pro armadu a nemusim se preucovat na 6 a 7 coz je docela pain (hlavne je rozdil mackat 5S a 7S). Protoze ve chvili kdy jsem na cisle 6 nebo 7 tak musim posunout ruku a uz se tezko bez divani dostanu zpet na 1...dekuji Balty a Satik ;)


Mno cca 2 týdny staré, ehm, zřejmě musim opakovat, že celkově sc2 mám doma teď necelé 4 týdny a před 2ma týdny jsem byl ještě ve zlatě, teď už platina a myslim, že progress v mojí hře je dost vidět, pokud tě zajímá má hra, tak nejlepší bude, když se asi zeptáš Satíka a Skici, jak moje hra vypadá, protože s nima trénuju skoro denně a ne rozhodně to posuzovat podle starých replayů. Navíc použití všech hotkeys zase záleží na hře a situaci, když se snažím více makrovat, tak mám třeba jen 3-4 hotkeye, dělám více "samostatnout" army, která se nemusí tolik mikrovat a stačí ji většinou posílat přes A atd atd a jestli bych mohl o sobě říct, že mám něco celkem slušný, tak to bude asi micro, kde využití hotkeys je základ. ;)


Omg, no offense...ja jen rikam, ze v tech hrach nejen ze hotkeys skoro nemas nabindovane (to je fuk, to skoro nevadi), ale ze je nepouzivas...ale kdyz uz jsi u toho, tak mi muzes poslat nejaky nahodny replay z dneska nebo vcerejska...a myslim ze tam uvidim to same ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Day[9] - Idea worth spreading
PříspěvekNapsal: sob 06. lis 2010 13:41:18 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 12:50:42
Příspěvky: 11
Taky hraji Protosse, ne příliš 1v1 tak si označuju jednotkový grupy dle toho co jedu. 1. ground arma, jak už bylo zmíněno překlikávání pomocí tabu je supr na ulehčení.
2-extra ground HTs, DTs atd... nebo pokud jedu třebas v 3v3 či 4v4 air build tak tu sou air unity
3- pro ground build mám toho vyhrazené na air, pokud se na to dostane, u air buildu tu mám stargate
4- warp gates
5- nexus
a zbytek sem líny používat tak nic :D na upgrady si radši najedu ^^

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz