StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 16. dub 2024 22:54:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 18:53:15 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Balty píše:
Viz vysvětlení Saltazarovi, myslim, že jsem to vysvětlil jasně. ;)


nevysvětlil. Porovnání dmg a ceny není samospasitelné, jsou tu i jiné ohledy, jako třeba rychlost. Žádná jendotka není nej, jak ti vysvětlil Saltazar. Jde o to, co proti čemu postavíš. Fakt nerozhodneš, která jednotka je ve hře nejlepší!


Balty píše:
Tvůj názor a neberu ti ho, jen tě upozorním, že to je hodně špatnej názor, nevim jakou ligu hraješ, ale snad každej protos co jede zealoty si k ním dělá charge a mám ozkoušeno, že s chargem zealotům skoro nic neuteče. Marína + maraudeři? posílám zealoty přes A a nestarám se o ně, soupeř snad vždy se snaží microvat, ale prostě jakmile se zastaví, dají zealoti dmg, jakmile se nabije charge zase dají dmg a dmg zealota je o 6 větší než marauderův navíc každý micrování stojí nějaký čas a je to většinou na úkor macra, já zealoty pošlu přes A a tvořím další jednotky, terran se potí u micra a stejně nakonec ho ti zealoti uškubaj, btw pokud je zealotů velkej počet, tak tě prvním chargem obklíčej a znemožní ti ustupování.


Podle mne máš špatnej názor ty, zealot je nejhorší základní jednotka. Charge je sice dobrý, ale to hned na začátku nemáš a tam se zatím rozhoduje většina her. A i v pozdější fázi hry raději pojedu stalkery s blinkem, než zealoty s charge. protože ty mi ustřílí každá letecká jednotka. A když budu mít krytí ze vzduchu, tak zase nebudu mít tolik těch zealotů. Když bude mikrovat soupeř musíš taky, pak jste stejně zdržení. Dobře umikrovaní mariňáci jsou lepší, než dobře umikrovaní zealoti. Pokud máš velkej počet všeho, tak to zničí vše, to je jasné.

Balty píše:
Protos jich má podle mě právě hodně, například Archon, jediná "neconterovatelná" jednotka ve hře. Myslim to tak, že proti téhle jednotce neexistuje u žádné jiné dmg bonus jelikož je čistě psionic, to + 350 plně zregenerovatelných hp a dmg jak air tak ground z ní dělají si myslim hodně dobrou jednotku.


Archo je sice účinej, ale je zase dost drahej. 300 plynu je fakt dost a to nepočítám tech. Protosáci nemají žádnou výrazně dobrou jednotku.

Balty píše:
Moor8 píše:
Jako zbytečná jednotka mi přijdou spíš ghosti.

K tomu asi není co dodávat, většina už tu byla řečena. (rozhodně nesouhlas) ;)

Vážně by mě zajímalo z jaké ligy jsi Moore, ne proto, že by to nějak snižovalo hodnotu tvých názorů, jen si myslím, že dost toho je ovlivněno spíš nezkušeností, například věžky kolem base mi taky nepříjdou úplně high. :)


Tak to jsem již napsal, že to byla špatná formulace, tak to zase nevytahuj. Mě přijdou canóny dobrý a dost se mi to vyplácí. 3 bohatě stačí a to není žádná ztráta, co by rozhodla hru, ale zabrání věci, co hru rozhodne. spíš mi přijde, že tě štve, že si někdo dovolí s tebou nesouhlasit.

Ps: za pravdu mi dává to, že ghosty a archony ve hře potkáváš poskromnu, atomovku jsem nezažil fakt dlouho. A protosáci jedou víc stalkery, než zealoty. Ano, taková je má zkušenost a myslím si, že je správná. Co protosáci? Hrajete raději armádu PŘEVÁŽNĚ ze zealotů, nebo stalkerů? Ale nejdál jsem se dostal do zlaté, takže nemohu vědět, jaké je to diamantu. Ale myslím si, že tam většina hráčů není.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 19:03:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
To Moor8: Štve, že se mnou někdo nesouhlasí? :lol: Asi no coment. Jseš v goldu, tak to je jasný, tam jsem emp taky moc nepotkával, ale co rozhodně jsem potkával tak byli zealoti u každého protose, ti co jeli hlavně stalkery jako asi ty, tak brečeli protože na ně stačili jak zealoti tak pár immortálů.

K názvu topicu, je to tak jak jsem psal, roach pro mě třeba není vůbec oblíbená jednotka, ale je podle mě jedna z nej, záleží na hledisku jak jsem řikal, pokud pro někoho je hlavním hlediskem "oblíbenost" okey, pokud cena/výkon okey, pokud pohyblivost je to každýho věc, každej má jiný pohled a jiný hledisko hodnocení, proto je to "nej jednotka podle každýho" a ne oblíbená. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 19:16:52 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Balty: tak to bylo možná před jejich omezením, te´d jedou hlavně stalkery a nebrečej, vyhrávaj! Imortaly jedu taky, raději, než colosy. A podle každého nejlepší jednotka je ta jeho nejoblíbenější. Dobrých jednotek je dost, ale žádná není nejlepší. Každá je dobrá na něco. A to je výhoda starcraftu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 19:43:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Moor8 píše:
Balty: tak to bylo možná před jejich omezením, te´d jedou hlavně stalkery a nebrečej, vyhrávaj! Imortaly jedu taky, raději, než colosy. A podle každého nejlepší jednotka je ta jeho nejoblíbenější. Dobrých jednotek je dost, ale žádná není nejlepší. Každá je dobrá na něco. A to je výhoda starcraftu.


Moc jsi nepochopil téma, ale to nevadí. ;)

Pokud někdo bere ve hře mass stalkery, tak už mám úsměv na tváři, protože vím, že jsem vyhrál, stačí dělat zealoty a přidat immortály a mám vyhráno, pokud ten člověk není blbej, začne tu armu taky mixovat a přimíchávat zealoty + sentry, ale v goldu to většinou vypadá tak, že moc lidí prohraje dřív, než strategii změní. Btw pokud by všichni jak ty řikáš jeli stalkery, proč bys hrál tak hloupě a dělal je taky? Counterovat mass stalkery mass stalkerama?? divná taktika. :)
A na závěr, immortálové jsou fajn, ale 5 colosů udělá více škody, jak 5 immortálů a mají daleko větší range, takže v boji to vypadá tak, že immortálové nedostřelí na nepřítele, kdežto collosové z poza army krásně vše ničí včetně immortálů, když k tomu ještě přičteme obrovský rozdíly v pohyblivosti, tak colosové jasně vedou. ;) Čili immortály jo, ale za začátku hry, jakmile to jde a army nabývají větších čísel, tak přejít na collose.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 19:52:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Hmmm pekne se to tu rozjelo. Chargelot Balty proti Blinkerovi Moor8. Kazdy ma svuj nazor a zadny neustoupi ani o krok. Vypada to na vyrovnanou hru, kde se bude bojovat o kazdicky kousicek mapy. Kdo nakonec zvitezi? Kdo ziska tolik dulezity map control? To nam ukaze az late game teto vymeny nazoru. :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 20:04:50 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Balty píše:
Moor8 píše:
Balty: tak to bylo možná před jejich omezením, te´d jedou hlavně stalkery a nebrečej, vyhrávaj! Imortaly jedu taky, raději, než colosy. A podle každého nejlepší jednotka je ta jeho nejoblíbenější. Dobrých jednotek je dost, ale žádná není nejlepší. Každá je dobrá na něco. A to je výhoda starcraftu.


Moc jsi nepochopil téma, ale to nevadí. ;)

Pokud někdo bere ve hře mass stalkery, tak už mám úsměv na tváři, protože vím, že jsem vyhrál, stačí dělat zealoty a přidat immortály a mám vyhráno, pokud ten člověk není blbej, začne tu armu taky mixovat a přimíchávat zealoty + sentry, ale v goldu to většinou vypadá tak, že moc lidí prohraje dřív, než strategii změní. Btw pokud by všichni jak ty řikáš jeli stalkery, proč bys hrál tak hloupě a dělal je taky? Counterovat mass stalkery mass stalkerama?? divná taktika. :)
A na závěr, immortálové jsou fajn, ale 5 colosů udělá více škody, jak 5 immortálů a mají daleko větší range, takže v boji to vypadá tak, že immortálové nedostřelí na nepřítele, kdežto collosové z poza army krásně vše ničí včetně immortálů, když k tomu ještě přičteme obrovský rozdíly v pohyblivosti, tak colosové jasně vedou. ;) Čili immortály jo, ale za začátku hry, jakmile to jde a army nabývají větších čísel, tak přejít na collose.



Uff, co říci? Neříkám, že jedu jen stalkery. Jak jsi na to přišel? nebo tam hledáš něco, co se ti hodí a není to tam? Jak jsem výše psal a dokonce to zvýraznil, PŘEVÁŽNĚ stalkery. Jet jen jednu jednotku je blbost, ale to ví snad každej. A zealoty si udržíš sentrama od těla dobře a ustřílíš to, plus když k tomu máš pár imortalů, nebo voidů. Srovnání 5 kolosů a 5 imortalů je opravdu objektivní. To ti tu můžu taky napsat, že 5 colosů zničí 5 zealotů. Colosové mají své plusy a mínusy, třeba náchylnost proti vzduchu. Ale velmi málo her trvá tak dlouho, aby jsi se k nim vůbec dostal. A když jedeš rychlej tech, tak dost ztratíš.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 20:05:12 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Stoky píše:
Hmmm pekne se to tu rozjelo. Chargelot Balty proti Blinkerovi Moor8. Kazdy ma svuj nazor a zadny neustoupi ani o krok. Vypada to na vyrovnanou hru, kde se bude bojovat o kazdicky kousicek mapy. Kdo nakonec zvitezi? Kdo ziska tolik dulezity map control? To nam ukaze az late game teto vymeny nazoru. :D



:D Dobře ty! :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 21:14:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Pralev píše:
Nejlepší těžko říct. Pokud jde o efektivitu, tak pravděpodobně Marauder. Meatshield, kituje melee a má se Stimpackem naprosto výborné dps, navíc střílí výstřely a ne kontinuálně, takže jde běhat a zastavovat na výstřely. Jinak mám nejraději asi Sentry :)

Nejhorší Reaper. Je jedno, jestli před patchem nebo po patchi. Prostě blbě navržená cheese jednotka, která nemá po celou dobu hry normální uplatnění. Škoda, jinak je totiž docela zajímavá, v kampani byla super :)


Asi jsi nikdy nezkusil vylakat soupere ze zakladny a najet mu tam s 20ti reaperama co? Je to prakticky IK zakladny pri ''nulovej'' cene

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 21:22:46 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Přiznám se, že nezkusil. Jednou to na mě ale zkusil nějakej Terran. Zničil mi Nexus a pár Pylonů, než se moje armáda vrátila. Pobil jsem mu Reapery a šel jsem na něj. Hádej, jak to dopadlo.

Přiznávám, že mě láká to, co tu někdo nedávno navrhoval - udělat 8 Reaperů, narvat je do Medivacu a jít s nima ničit expy, protože zničí rychle nejen budovu, ale i těžiče. Stále na to ale nemám koule :D Předpokládám totiž, že udělat 8 Reaperů jen kvůli tomuhle mě ekonomicky a časově zdrží tak, že tu hru nevyhnutelně ve větší bitvě pak projedu.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Ktera jednotka je nej?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 21:39:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Moor8 píše:
Uff, co říci? Neříkám, že jedu jen stalkery. Jak jsi na to přišel? nebo tam hledáš něco, co se ti hodí a není to tam?

:lol:

Moor8 píše:
Srovnání 5 kolosů a 5 imortalů je opravdu objektivní. To ti tu můžu taky napsat, že 5 colosů zničí 5 zealotů. Colosové mají své plusy a mínusy, třeba náchylnost proti vzduchu. Ale velmi málo her trvá tak dlouho, aby jsi se k nim vůbec dostal. A když jedeš rychlej tech, tak dost ztratíš.


Ok srovnání nebylo moc povedené, přeci jen immortál je o trochu cenově levnější, ale stejně víc jak 5 immortálů do přední linie prostě nenarveš, takže to přirovnání zas tak zavádějící není a co se colosů týče, málo her trvá tak dlouho? Nevim přesně v jaký minutě dělám prvního collosa, ale myslim, že cca do 15té minuty jich už mám pár v pohodě a army tím rozhodně vůbec netrpí naopak, i když by měl soupeř 2x tolik zealotů/stalkerů (což nikdy nemá), ti colosové to krásně srovnaj. Mno, ale asi bych dál tady tohle nerozrbíral, protože to patří trochu jinam, jen názor, že zealoti jsou useless je hodně mylný a myslím, že snad s většinou se v tom shodnu.

To Stoky: Jak jinak, na chargeloty mi nikdo sahat nebude. ;) Btw jaký ty máš na to názor?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz