StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 14:27:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 15:40:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 07. srp 2010 22:39:16
Příspěvky: 149
Stoky píše:
(zatim mi samozrejme znicil armadu, kde kazda jednotma mela 5HP :D). Nice win...ve chvili kdy sem zjistil ze ma proxy pylon, tak sem mu pomalu gratuloval k vyhre, tim ze mam prestimovanou armadu...a po chvili sem si vsimnul te male smouhy na mape (tech 3 marauderu)...



=DDD


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 16:18:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Stoky píše:
(zatim mi samozrejme znicil armadu, kde kazda jednotma mela 5HP :D). Nice win...ve chvili kdy sem zjistil ze ma proxy pylon, tak sem mu pomalu gratuloval k vyhre, tim ze mam prestimovanou armadu...a po chvili sem si vsimnul te male smouhy na mape (tech 3 marauderu)...

Nehehe, tak to je taky rofl:D
Ja mel jediny stesti, ze se mi povedlo toho borce presvedcit, ze du spat a nasledne ho nasrat tim, ze to furt sleduju.^^
Ptotoze to bylo na metalopolis a on poprve zaparkoval ty raxy uprostred, kde je zrovna prurva, pres kterou by archon s rangem 2 urcite nedostrelil ;) Tim ze sem ho presvedcil, ze uz to neovladam, tak pristal dost daleko od clifu a stih sem mu to zapalit nez zdrhnul :D
btw. nevim jestli je to bug, nebo schvalne, ale prislo mi ze vidim kde jsou ty letici raxy i kdyz tam nemam vision - divny :)

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 16:30:14 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Když soupeř nemá žádná CC/Nexusy/Hatchery, získáš po chvíli jeho vision. To je právě kvůli tomu, abys mohl lovit ukryté budovy (Pylony nebo depoty různě po mapě).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 16:33:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Pralev píše:
Když soupeř nemá žádná CC/Nexusy/Hatchery, získáš po chvíli jeho vision. To je právě kvůli tomu, abys mohl lovit ukryté budovy (Pylony nebo depoty různě po mapě).

Joaha, to sem nevedel. Z toho plyne ponauceni: Odletet radsi s CC nez s raxem :D

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 27. říj 2010 0:47:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
Stoky píše:
Jen uvodem tu hru sis nezaslouzil vyhrat, tvuj souper byl o dve tridy lepsi, a prohral to jen tim, ze te nakonec podcenil (jak tu bylo receno prichazel o voidy, resp o armadu zbytecne). Ja bejt jim tak te nepustim vubec k prvni expanzi, ale on te proste naprostro nesmyslne nechal (mel dvoujnasobnou armadu a mel na tebe dobry setup s dostatkme immortalu).

Ale abych ti poradil, jak se prokousat...PRESTAN RESIT PROKOUSAVANI A CO COUNTERUJE CO A ZACNI RESIT MAKRO (cele napsano se shiftem abych tomu dodal vahu, no caps lock :D). Necetl sem co ti tu lidi psali o stavbe SCV, ale jen par "fun-factu". Obvykle nejvic studuju 7.-10. minutu (to byva takovy zlom mezi early a mid game) a pak kolem 20. minuty (tam se hra lame do late game). V case 8:15 (ne nahodou vybrany cas, to je muj obykly MM push pokud jdu 3rax bio) mas populaci 32, tvuj souper 47 (ja za terrana mam obv 52-55 a to nejsem svetovy hrac). A druhy meznik v case 18:00 zabira tvoje armada 49 supply (+18SCV, coz je pop 67) a souperova armada 82 (+31probes, co je pop 113).


jen uvodem - vim ze jsem si ji "nezaslouzil vyhrat" na druhou stranu bylo par takovejch, ktery jsem si zaslouzil vyhrat a dopadlo to nakonec uplne jinak :) holt zivot je defka.

jink oukej beru k srdci a takhle to vypada, kdyz se ridim tvejma a Baltyho radama. Nejake dalsi hinty? a prosim usetrete me hlasky "vubec nescoutujes", bo tady to fakt nebylo potreba a navic na tuhle univerzalni radu zacinam bejt alergickej


Přílohy:
Steppes of War.zip [19.93 KiB]
338 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 27. říj 2010 3:39:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Jeremiasz píše:
jink oukej beru k srdci a takhle to vypada, kdyz se ridim tvejma a Baltyho radama. Nejake dalsi hinty? a prosim usetrete me hlasky "vubec nescoutujes", bo tady to fakt nebylo potreba a navic na tuhle univerzalni radu zacinam bejt alergickej


To, ze sis tu hru nezaslouzil vyhrat sem myslel jen tak, ze si to prohral souper sam.

Ale k tomu novemu replay. Muzu rict jen tak dal. Ve chvili kdy budes vzdycky hrat tak jak si hral tady muzes resit dalsi veci. Srovnani s tou minulou hrou kde si mel v 8:15 pop 32, ted mas 33, ale zaroven uz mas 17 units lost a jeste 600 mineralu a nejakej gas na konte, coz dela 50, vsechno to byli marinaci nebo SCV...jsi v tehle hre objektive o 66% silnejsi. A je to jen tim ze delas SCV.

Tak kdyz budu resit dalsi veci, tak uz to budou opravdu drobnosti oproti tomu, co se tu resilo minule a mozna je spis na tobe aby si to zacal rozeznavat ve svych replayich sam. Na zacatku se u kazde veci kterou delas zeptat "Delam to spravne?", coz plati pro prvnich rekneme 5-8minut (kdy se situace moc nemeni a mas sanci sva spravna a spana rozhodnuti implementovat do vetsiny dalsich her), coz neznamena, ze nema smysl rozebirat mid/late game, ale ma to mensi uplatneni, protoze uz zalezi na souperi. Co znamena polozit si takovouhle otazku? Dam priklad s prvnim supply depotem (klidne si vzdycky pauzni replay a chvili skoumej situaci, po par takovych analyzach moc replay pauzovat nemusis a uz ty situace uvidis):
Co muze byt spatne na prvnim supply depotu? Obcas triviality, ale to je podrobny pohled na vec. Tam kde bude CHECKED neni potreba nic menit.
Musim ho udelat? Ano, musim, protoze chci delat raxy a dalsi jednotky. CHECKED spravne
Delam ho na spravnem miste? Ano delam, protoze mam v umyslu postavit wallin. CHECKED spravne
Delam ho v pravou chvili? Prvni tezsi otazka, nasleduje myslenkovy postup, SD potrebuji proc? Abych mohl delat vic nez 11 jednotek => nepotrebuji ho mit postavene driv nez chci postavit 12. jednotku (pokud nechci fast rax, a zase navazuje proc chci fast rax? apod).
Vadi mi, ze jsem ho postavil v tuhle chvili? Ano vadi, protoze jsem chvili nemohl delat SCV (i kdyz slo o par vterin).
Mohl sem ho postavit driv? Ano mohl, ale nemohl bych stavet SCV...takze vlastne nemohl.
Mohl sem ho postavit pozdeji? Ano mohl, protoze ve chvili kdy ho dostavim tak nez zacnu delat 12. jednotku mam jeste minimalne 17 sec cas (nez se postavi 11. SCV).
Takze odpoved na puvodni, delam ho v pravou chvili? Ne zcela, lepsi by bylo ho udelat o par vterin pozdeji, protoze na to mam cas a nezbrzdim si staveni SCV.

Samozrejme sem mohl napsat neco jako "Posilej SCV k rampe ve chvili kdy se ti dostavi 9.SCV", nebo neco podobneho, ale tohle aspon ukaze myslenkovy postup toho jak vybrousit hru k opravdove dokonalosti. Tohle jde udelat v jakoukoliv chvili hry, u jakehokoliv kroku a do priste se poucis z tehle zkusenosti. Dalsi priklad je kdyz jsi teda "uvezneny" u sebe v mainu a mas na konte kolem 1k mineralu, tak by ses mel u toho zastavit a rict si, opravdu nebude pro me vyhodne si udelat jeste jeden rax? A nejak si oduvodnit, proc by si ho udelat (napr. ze nemas jak utratit mineraly) a pak si oduvodnit proc ne neudelat (chces expandovat, jet heliony atd.). Nikdo ti na to nemuze rict, ze je to chyba nebo neni. Ale ty v dalsi hre budes vedet, ze pokud pojedes 1base a budes chtit mit hromadu mariny a 2techlaby, tak treba ten 4. rax uzivis.

Ale jinak pekna hra, jak rikam staci se drzet dvou pravidel, delat SCV a utracet penize. V tehle hre jsi byl o dve tridy lepsi nez souper (podobne jako te prehraval v te minule ten toss). Ty si SCV delal a to jak utracet penize, na to prijdes...Jinak se mi libi ze si zbytecne nepanikaril a nesnazil ses hrnout ven a radsi si to vyresil dropem a tankem, coz je elegantni a efektivni reseni. To s tim scoutovanim je sice pravda, ale neni to tak, ze by si musel scoutovat, ale sam zjistis, ze to bez toho nejde, az zacnes resit countery jednotek (tedy ne resit ",ze utratit penize", ale "jak utratit penize") a prida to do hry dalsi prvek. Ale tohle bych resil, az u lidi z gold nebo spis platinum league. Kdyz mas dobre makro, mas dost SCV, utracis penize, expandujes, aby SCV byli efektivni, tak porazis kohokoliv v nizsich ligach i bez scoutovani. Ale az zacnes zjistovat ze i pres tohle vsechno prohravas protoze souper to ma taky, tak pak prijde na scenu dulezitost scoutovani. Ale jak rikam to je "dalsi uroven" o dve ligy vys. A taky, kdyz k tomu scoutovani takhle postupne prijdes sam, tak se nikdy nebudes schopny zeptat na otazku "Kdy bych mel scoutovat?" nebo oblibene "Proc bych mel scoutovat?" nebo "Co mam scoutovat?". Protoze scoutovani pro tebe bude nastroj a ne povinnost, protoze to delaji ostatni. A ze to tak dela spousta, mozna vetsina lidi az do platiny. Spousta lidi scoutuje napr. v 12/19 a to jen proto, ze to dela HuK nebo TLO, zjisti kde souper je a casto se ani nepodivaji co souper ma a maji hru "vyscoutovanou".

Jo a co se tyka zlepseni, tak doporucuju se podivat na kazdou budovu kterou si do 8. minuty postavil podle toho vzoru nahore (SD, rax, techlab, rafinery). Musi spadat do tveho planu. Pokud si chtel na zacatku delat SCV (vetsinou nejlepsi moznost v prvnich 5 minutach), tak jak to udelat aby si mohl bez prestani delat SCV.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 10:06:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Je tu nějak ticho, tak sem hodím nějakej svůj replay na rozbor. :)

http://www.ulozto.cz/6351421/delta-quad ... -sc2replay

Třeba tenhle, na ten jsem ještě ani nekoukal, btw pro rejpali, upgrade armoru mám myslim opět kolem 12té minuty, vzhledem ke snaze non-stop produkovat proby a army, na co se posledních pár dnů zaměřuju, mi to tak těď vychází líp, takže nejspíš u toho i zůstanu.

Thx všem předem za objektivní rozbor a rady. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 30. říj 2010 14:33:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
no jak to vidim ja z pohledu terrana:
1) mel jsi stesti, jel blbe:)
2) nevim jak komu, ale me se vzdycky krute nevyplatilo davat tossovi klid na rozjezd, driv jsem delal prvni push po osme minute, ted aspon zazlobim uz nekde kolem 6:30. nejedu na krev, do mrtva, jen poskadlit, stahnout, doplnit a znova pozlobit (a jak doletej medvacs, cast vojclu nalozit a pokusit se o drop
3) nechpau na co mel na zacatku 4 vikingy (myslim ze si mel oscanovat, jestli mas colossa nebo ne
4) z me zkusenosti povazuju za hloupy davat stimp ve figtu proti collosovi a/nebo nedejboze kdy tam jsou nekde HT.
5) kdyz jede toss HT, investovat do tanku mi neprijde 2x smart
6) nechat si nad palici litat observera je jako posilat tossovi pravidelne maily o tom, jak se mi dari
7) na tehle mape je myslim pro tosse vyhodnej warp (pripadne blink) do te expy, tesil jsem se, ze to udelas.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 31. říj 2010 8:36:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Jeremiasz píše:
no jak to vidim ja z pohledu terrana:


Dík, za rozbor soupeře, ale ten mě nějak moc nezajímal, jelikož s ním hrát možná už ani nikdy nebudu, radši bych přeci jen rozbor mojí hry, co kde zlepšit. :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 31. říj 2010 9:59:40 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Balty píše:
Je tu nějak ticho, tak sem hodím nějakej svůj replay na rozbor. :)

http://www.ulozto.cz/6351421/delta-quad ... -sc2replay

Třeba tenhle, na ten jsem ještě ani nekoukal, btw pro rejpali, upgrade armoru mám myslim opět kolem 12té minuty, vzhledem ke snaze non-stop produkovat proby a army, na co se posledních pár dnů zaměřuju, mi to tak těď vychází líp, takže nejspíš u toho i zůstanu.

Thx všem předem za objektivní rozbor a rady. ;)


1)proč stavíš sentry, jejich útok je za tu cenu mizerný a štíty či FF jsem tam nějak přehlédl že by si používal :)
2)po postavení druhé expy jsi měl na té první probů málo a na té druhé zase moc a měl si to tak až do vytěžení
3)to jak jsi rozdělil armádu v poslední bitvě a nechal sis sejmout colosy dřív než si dotáhnul zbytek pominu, to ti je asi jasné
4)pár krát si byl supply block
5)měl si tam postavenou dlouho gate a tím že jsi ji nezměnil na warpgate si ji dlouho nevyužíval
6)tohle je jen perlička, ale na tuhle mapu mám jeden fígl proti zabetonovaným terranům. Když objevíš soupeře tak se vrať na hlavní ostrov s probou a dá se na něj postavit pylon tak aby jeho energetické pole dosahovalo k soupeřově první expě přes propast, pak stačí udělat jen classický 4-gate, terrani většinou techujou a spoléhají jen na pár vojáčků za valem a i kdyby toho měli víc určitě stihneš poničit dost ekonomiku než mu to dojde, pak už pojedeš klasicky s dostatečným náskokem a je to jasný win (pokud to někdo nemůžete najít tak mi napište a já vám to ukážu ve hře) já to jedu už od bronzu a mám s tím 100% úspěšnost i v goldu, přišel jsem na to náhodou při experimentech s 4gate.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz