StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 16:42:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 8:49:41 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 21:37:04
Příspěvky: 7
Noall píše:
zdravim, zas po case by me zajimal zkuseny nazor na tohle PvZ na Typhon Peaks, ja jel 3 gate expu, Z na dvou bazich agresi roach ling pri 24 tezicich a jednom plynu...obrana jen GW jednotky, snazil sem se to ustat s pomoci FF, ale nakonec me proste prejel :)...tak by me zajimalo, kde jsem udelal chyby, ktere me staly hru...dik ;)

http://www.mediafire.com/?a2o6n2q0oc9jmq2


Ahoj, nejsem expert, ale podle mě, je chyba v tom, že jsi měl málo warpgate. Respektive když vidim že někdo jede 3 warpy tak očekávám co k tomu ještě dohodí. Robo expu cokoliv. A tys asi chtěl expu, ale dal jsi jí strašně pozdě tudíž i další wapry šly moc pozdě. A ten poslední útok, kdybys stál v tom zůženém prostoru blíž středu, tak bys ho FF sundal mnohem lépe a možná bys to ještě otočil. Ale podle mě hlavně ten začátek. :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 10:46:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Noall píše:
zdravim, zas po case by me zajimal zkuseny nazor na tohle PvZ na Typhon Peaks, ja jel 3 gate expu, Z na dvou bazich agresi roach ling pri 24 tezicich a jednom plynu...obrana jen GW jednotky, snazil sem se to ustat s pomoci FF, ale nakonec me proste prejel :)...tak by me zajimalo, kde jsem udelal chyby, ktere me staly hru...dik ;)

http://www.mediafire.com/?a2o6n2q0oc9jmq2


Nejsem nejaka extra trida hrac, ale kdyz sleduju replay, tak se divam hlavne na nasledujici (u zerga ofc trosku jinak):
1.) Neustala produkce tezicu - jakz takz
2.) Neustale primerene nizko penize - nez si sel delat expu mel si 1000 mineralu
3.) Neustale vyuziti dulezitych produkcnich budov - do 9 minuty jsi mel o 6 jednotek mene nez si mohl mit (3warpgaty ti staly pres 60 sec bez produkce).

Imho kdyby si mel tech 6 jednotek navic tak prezijes jak nic.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 19. čer 2011 10:51:06 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
chtel sem se na to podivat protoze PvZ je moje specialita.. ale co to tak ctu :) tak to asi nema smysl ani

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 0:13:06 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
zdravím, mám tady replaypack tří custom TvP, všechny se stejným protihráčem

http://www.mediafire.com/?1gve5z738lh71yb

1. hra metalopolis
2rax FE, on stavěl hodně sentry, takže taky FE, pak jsem strávil dvacet minut házením bia pod jeho colossy, dvěma dropy najednou jsem mu zabil 17 probů, které měl snad do minuty zpět, 2/2 bio v době, kdy on měl 1/0/0
(málo vikingů? ghosti dříve? dál dropovat?)

2. hra shattered temple
začátek stejný, přejel mě 6gate
(zbytečně jsem přišel o vše ve středu mapy, měl jsem to scoutnout a stavět bunkry? jak to vůbec můžu scoutnout, když scan hodím pár pixelů od gatewayí? bunkrovat automaticky?)

3. hra typhon peaks
začátek stejný, ale tady už jsem ztrácel koncentraci, nedělal jsem dost vikingů


celkově víc vikingů v první a třetí hře by určitě pomohlo, ale mimo to mě tam nenapadá moc věcí, které jsem mohl dělat jinak. takže pokud by se na to někdo v rychlosti mrknul, byl bych vděčný. díky

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 3:42:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
kes píše:
zdravím, mám tady replaypack tří custom TvP, všechny se stejným protihráčem

http://www.mediafire.com/?1gve5z738lh71yb

1. hra metalopolis
2rax FE, on stavěl hodně sentry, takže taky FE, pak jsem strávil dvacet minut házením bia pod jeho colossy, dvěma dropy najednou jsem mu zabil 17 probů, které měl snad do minuty zpět, 2/2 bio v době, kdy on měl 1/0/0
(málo vikingů? ghosti dříve? dál dropovat?)

2. hra shattered temple
začátek stejný, přejel mě 6gate
(zbytečně jsem přišel o vše ve středu mapy, měl jsem to scoutnout a stavět bunkry? jak to vůbec můžu scoutnout, když scan hodím pár pixelů od gatewayí? bunkrovat automaticky?)

3. hra typhon peaks
začátek stejný, ale tady už jsem ztrácel koncentraci, nedělal jsem dost vikingů


celkově víc vikingů v první a třetí hře by určitě pomohlo, ale mimo to mě tam nenapadá moc věcí, které jsem mohl dělat jinak. takže pokud by se na to někdo v rychlosti mrknul, byl bych vděčný. díky


Nejsem nijak vys, ale mam toho uz spoustu odehrano...a ty vikingove by nepomohly, byly nezbytny...v prvni hre jeste udelal velikou chybu kde se rozbil o PF na goldu, ale proti takovemu mnozstvi colosu se proste bio jit neda...(na kazdeho kolosa by mely prijit 2-3 vikingove...takze proti uz proti 4-5 se vyplati jich mit 14+). Bio zvlada max 2 a i to je o hubu. Takze nepodcenit viking count...k cemuz je dobre pouzit par scanu na armadu.

Ve druhe hre slo ciste o zbytecne zahozenou armadu utok byl imho ve chvili kdy by ho odrazil cimkoliv (jakymkoliv techem) a ty jsi navic videl cca do ceho jdes, vzhledem ke scanu...bylo to jen spatne odhadnul silu army.

Jinak v te prvni hre bych doporucoval vic dropu, a to hlavne za ucelem odlakani main army...a tvoje main army pak muze na druhem koncim mapy delat bordel (me se vyplaci 2medivaky s 8 maraudery...tezko se to odrazi pokud nema warp a nebo je na max, musi se pohnout s main army...resp. ji minimalne rozdelit ale to dela malokdo, resp. malokdo ji rozdeli spravne)...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 10:33:30 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Stoky píše:
Nejsem nijak vys, ale mam toho uz spoustu odehrano...a ty vikingove by nepomohly, byly nezbytny...v prvni hre jeste udelal velikou chybu kde se rozbil o PF na goldu, ale proti takovemu mnozstvi colosu se proste bio jit neda...(na kazdeho kolosa by mely prijit 2-3 vikingove...takze proti uz proti 4-5 se vyplati jich mit 14+). Bio zvlada max 2 a i to je o hubu. Takze nepodcenit viking count...k cemuz je dobre pouzit par scanu na armadu.


Pravidlo Bio vs mass colos. Nesmíš nechat soupeře colose namassit, když jich udělá 6 a více tak už ti nepomůžou s biem ani vikingové, protože než oni je sejmou je z tvého bia smaženice a gate jednotky tě přejedou. Tedy taktika s bio army musíš být hodně agresivní, často dropovat, proti tossovi je důležité sundávat mu důležité budovy, takový drop při kterém za 3 sekundy sundáš robotics bay s dethermal lance chvíli před dokončením, vážně brutalita a pro tebe jistý win. Nevěřil bys kolik lidí si to takhle nechá sundat. Většina teranů tohle nedělá a jde hloupě po těžbě, proti tossovi nič tech a pak těžbu. Někde o tom snad psal i aklain nebo někdo, už nevím.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 11:15:49 
Offline
 Profil

Registrován: pon 07. bře 2011 22:39:41
Příspěvky: 24
v tom případě jak tomu mám přizpůsobit BO? když otevřu 2rax FE, tak s upg na bio, nepřetržité scv, případně ghosti a kdesi cosi můžu vyjít z báze až kolem desáté minuty a to už kolosové bývají venku. 2 reactor starporty v té době neuživím, abych z jednoho sypal medivaky a z druhého vikingy

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 11:30:34 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
kes píše:
v tom případě jak tomu mám přizpůsobit BO? když otevřu 2rax FE, tak s upg na bio, nepřetržité scv, případně ghosti a kdesi cosi můžu vyjít z báze až kolem desáté minuty a to už kolosové bývají venku. 2 reactor starporty v té době neuživím, abych z jednoho sypal medivaky a z druhého vikingy

Když vyjdeš kolem 10 minuty tak bude mít toss 1-2 colosy max pokud hrál fast colos, tzv gate+robo, což nejezdí skoro nikdo, záleží co jel, na to nepotřebuješ vikingy nutně. Pokud jsi jel FE, tak buď na tebe rychle zaútoči gate units + třeba immortal a nebo pojede také FE, což je pravděpodobné. Já standartně proti terranovi stavím expu spolu Robotics bay a proti tomu co popisuješ mám toho 1 - 2 max ještě bez delšího dostřelu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 16:15:20 
Offline
 Profil

Registrován: stř 06. črc 2011 11:58:56
Příspěvky: 20
Ahojte,
potreboval by som poradit s mojim PvT (som silver), v poslednom case skratka nedokazem porazit terrana, a rad by som zistil kde su moje najvacsie slabiny. Prikladam aj replaye poslednych 3 hier, ak by sa na to niekomu chcelo pozriet, bol by som velmi vdacny.
Hlavne nikdy netusim co robit proti mase, bitku plus minus vyrovnanych armad, co sa tyka supply, vzdy jasne prehram.
http://www.uloz.to/9590732/replays-rar

_________________
forever bronze


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: stř 06. črc 2011 17:50:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
Eladen:

1.mapa:
-scoutujes dobre, rada nashiftuj probu pres baze (delal jsi to rucne, dobre scoutujes tu sousedni na shakurasu, nemuze byt nad ci pod tebou)
-ze zacatku kazdou novou probu na mineralu z doubluj (nekde tezis trema probama, nekde jen jednou)
-dalsi vec scoutovaci probu nech u nej co nejdil at vydis co dela (to ze se walluje a ma jedny raxi a zacal tezit plyn ti moc nereklo co muzes cekat, kdyt ji tam nechas dele uvydis co dela dal)
-doporucuji mit na kazdou rasu na kazdy mape svy oblibeny misto, kde das proxi pylon jeden nebo dva stacej (at uz moznost warpovat posili do boje nebo kdyz bude u tebe tak protiwarp par lotu cil scv v tezbe)
-si defacto nevedel co jede, vem dokud nemas jeste observra a jet se mu podivat probou zda ma expu a co ma na rampe sice ji obetujes ale rekne ti co mas cekat (uvidis co ji zabilo)
- kdyz ti sejme obse udelej hned novyho a znova k nemu do baze hrajes na slepo, spatny
-mu znicis drop 3medivacu celou jeho armu a nejdes zkusit pushnout a pritom pushi hodit expu, kdyby jsi zautocil das ho, do toho bych jeste pridal dve gaty, CHYBA ho nejit testnout co mu zbylo doma
-misto toho hazis expu, mel jsi ho jit potrestat a znicit mu jeho expu, nemel armu, kdyz je takto boj a ty z nej vyjdes vytezne a s "prijatelnyma ztratama" vzdy jdi do pushe a udelej si proxy pylon, alespon otestovat co ma, stahnout se muzes kdykoliv
-udelal bych DTcka nemel detekci proto mas ten pylon co jsem psal vys a jit ho potrapit (warpnout 4 DT 2 na expu dva do mainu)
-upgrady prisli docela pozde (udelej dve forge proti teranovy nejdriv armor pak utok atd, na ostatni rasi obracene tzn utok pak armor)
-cca mezi 12-15min vem probu a projed vsechny mozny expy cca 15min je cas na treti bazi, xkrat te jeho objevena ninja expa vyhraje hru a neobevena bude stat hru
-nepozivas chrono z nexusu na colosi na upgrady na nic
-ta tva obrana v case 20min, spatny: mas malo gate 6x je malo 10x v pohode i vic, mas moc mineralu, proc neudelas druhy robo a z nej nedelas dalsi colose ci imortali a dalsi gaty, kdyz jde i tanky jakmile ho takto nechas siegnout pod rampou je to dost smrtici, takze jdi na nej dokud nema siegnuto, a priste jdi s armou k nemu hit a run (strela,posun,strela,posun), dost army ti neutocilo, mit upgardy v case 21min 1/1/0 je slabi v tomto case mam vetsinou uz 2/2/0 nebo 3/3/1
-souper je naprosty noob, postavil druhou expu, nepresunul scv, ma o polovinu min tezicu nez-li ty, hazi extra suply depa, misto toho ma mulovat, tohle jsi mel vyhrat
-stejna chyba jak pri prvnim jeho utoku zas cekas az rozsieguje mel jsi na nej vlitnout (mit sentry tak hodis GS a par FF a vyhrajes z prehledem navic jsi bojoval v zuzenym prostoru arma ti nebojovala cela jeho ano (cil je aby to bylo obracene aby nemel dobrou concave, aby bojovala jen cast army a tobe cela, proto FF), dalsi chyba nemel jsi charge na loty ani jsi nemel sentry, a 6gate je malo na 4baze....MAKRO neni jen z tezby ale i pocet vyrobnich budov

2mapa:
-blbej scout na shakurasu nemuze byt pod tebou ale vedle tzn pravo nebo pravo dole...
-docela riskantni zabirat po 3g expu a pak stavis robo, aniz by jsi vedel co dela souper, bych to spis zvolil opacne
-pomerne pomala reakce na drop na expu
-nescoutl jsi ze jede one base, dost by ti to napovedelo, dobre delas upgrady, bych udelal to robo driv a obse a pak imortala a podle toho co zjisti observer pokracovat dal, podle dropu ti mohlo bejt jasny ze dela thory, takze colos nebyla dobra volba (leda ve vetsim poctu), ale imortal, dobre mas chargeloty
-zas jsi nebojoval s casti army, colos stal stranou bez toho aby vubec utocil, tady mit DTcka a treba stalkerama focusovat ty scv a mit dva tri imortali myslim ze by jsi vyhral...

3mapa:
-z robo prvni obs k nemu druhy u tebe a pak imortal
-jinak bych na Delta Q zabiral spis tu expu venku a jako dalsi tu vevnitr
-pomala reakce na benshee, pomalu jsi stahnul proby a o arme ani nemluve, zas jsi bloknul stalkery a spatnej waipont observra z robotic
-zas nepouzivas chronoboost, po zniceni 14probu mas chronoboostovat znova ekonomiku aby jsi je mel co nejdriv, a pomohli by dva kanony k mineral lajne jak na expu tak v mainu
-na expe netezis z jednoho gasu a z druhyo tezis jen 2probama, stale nepouzivas chronoboost (no a tvuj souper v mainu tezi plyn 11scv z toho vyplava nedavat waipont na gas, ale na minerali a tezice presunout sam :D )
-20min a nemas dalsi expu...
-zacit upgradovat az 20min je dost pozde
-mas blbej map control tzn scout. stacilo drzel xel nagu zeleotem nebo mit observra u te jeho treti baze resp lehce predni at vydis posun jednotek
-finalni bitva, jednim slovem FAIL:
nabehnout na slepo do rozsiegovanejch tanku a jeho army...spatny
observrem se nejdriv podivej proti cemu stojis a pokud zjistis ze tam je dost siegu tak ho obejdi nebo zustan u sebe a warpni mu par lotu a posli je na tezby jak expa tak main, ho to donuti bud stahnout castecne nebo uplne nebo ho to rozptyli a muzes nabehnout na jeho armu (odlakas pozornost), a malo pouzivas sentry, GS (guardian shield dobre redukuje dmg)

celkove hodnoceni zlepsi MIKRO, scout, upgraduj, souperi byli horsi jak ty vsechny hry jsi mel nato vyhrat...

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz