StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 22:38:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 1:00:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
usadil se mi s brutusalni army hned pred vratkama, kousek po kousku jsem se prkousaval. kdyby nebyl idiot a expandoval, nemel bych sanci, takhle jsem jen diky ravenovi a do slova vybojovanymu kazdymu metru s pomoci bozi vyhral. kazdopadne nevim jak bych se z toho dostal, kdyby vic tlacil


Přílohy:
Steppes of War lol.zip [59.9 KiB]
346 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 12:12:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Jeremiasz píše:
usadil se mi s brutusalni army hned pred vratkama, kousek po kousku jsem se prkousaval. kdyby nebyl idiot a expandoval, nemel bych sanci, takhle jsem jen diky ravenovi a do slova vybojovanymu kazdymu metru s pomoci bozi vyhral. kazdopadne nevim jak bych se z toho dostal, kdyby vic tlacil


Typuju, že to sem dáváš, aby ses dozvěděl chyby a co kde zlepšit, pokud ne další řádky tě nemusí zajímat. ;) :)
1) Máš mezery ve výrobě SCVs, nemáš tam ani supply blok a máš i dostatek minerálů, čili zapomínáš na jejich výrobu, v začátku hry je to velmi důležité a může to rozhodnout celou hru.
2) Vzhledem k chybě v bodu 1 máš tedy ve 4té minutě jen 8 SCV na minerálech, což je velmi velmi málo a od toho se odvíjí zbytek, stavíš dvoje raxi, ale neprodukuješ v nich nic, čili ty druhé raxi byli tím pádem zbytečně brzo, pokud nejsi schopný jet permanentní výrobu ani z jednich a od toho všeho se odvíjí další věc, že v 6té minutě máš jen 2 mariňáky a jednoho maraudera, což je také slabá obrana, naštěstí tvůj soupeř na tom nebyl vůbec líp ;)
3) Celou dobu ti tam těží jen 9-14 SCVs, úplně jsi je přestal vyrábět, optimum na jednu těžbu (jedno CC/expanzi) je 24 SCV, čili ty máš o 15! SCVs méně než je optimum a zase kvůli této chybě nemáš dostatečný income (příjem) a nemůžeš si dovolit neustálou produkci jednotek, navíc kolem 7mé minuty přistavuješ 3tí raxe i přesto, že nejedeš nonstop výrobu ani v těch dvou (opět zbytečná stavba) - tady to trochu rozeberu více: celá hra se řídí ekonomikou, čili tvým příjmem minerálů a tomu se vše pžizpůsobuje, pokdu chceš jet 3-4 raxi, tak na to musíš mít příjem, aby jsi byl schopný ve všech neustále vyrábět, mít 4 raxi a nevyrábět ve všech nonstop jendotky = vyhozené minerály, mohl jsi mít jen dvoje raxi, ale jednotky tam produkovat neustále díky tomu, že jsi nevyhodil minerály zbytečně na dalších dvou - a díky tomu by jsi měl i větší army, další továrny atd se nestaví proto aby v base bylo více "domečků", ale proto, aby se income plně využil = začínají se ti hromadit minerály i přesto, že všude máš nastavenou nonstop výrobu jednotek = postavit další továrny/raxe. ;)
4) V base ti několik minut stojí pár SCV, které dostavily stavbu a nic nedělají, pošli je vždy po dostavení na těžbu minerálů, pokud pro ně nemáš zrovna další stavbu, za minutu ti ty dvě scv natěží cca 100 minerálů.
5) Nejsem si jistej z jakého důvodu jsi dělal vikingy, jelikož co jsem koukal na base toho protosee, tak jsi ho skoro vůbec neskenoval, čili jsi o jeho voidech nevěděl, typuju teda, že ty vikingy nemají moc opodstatnění, naštěstí jsi pro ně našel v této hře uplatnění - každá jednotka musí mít svůj důvod, jinak se jedná opět o vyhozené minerály.
6) Také by jsi měl zlepšit micro, hned první velký střet v 25 minutě jsi úplně zapoměl na své jednotky, například máš 4 vikingy, ale s voidama co přiletěli bojují snad jen dva, dále když přišla jeho army až k tobě, měl jsi u sebe 2 raveny, mohl jsi na zem poshazovat turrety, každá dmg dobrá v takovýdlech bojích.
7) Nedotěžil jsi minerály v hlavní base, nechal jsi tam ležet přes 1000 minerálů což máš 20 mariňáků a jak jsem řekl, každá dmg dobrá.
8) Někde od 20té minuty máš stále až do konce přes 2000 minerálů a nejsi schopný je utratit - tohle je ta chvíle kdy máš stavět další a další raxe a továrny a dělat více a více jednotek, čili v podstatě to děláš přesně naopak :) , když nemáš minerály stavíš další a další továrny a když je máš nestavíš nic.
9) Máš 2000 minerálů a skoro nula nula nic gasu, který nutně potřebuješ na tanky, maraudery a thory, ale ve tvé expanzi přitom gas těží v každé rafinérce jen 1 dělnák na místo 3, které jsou optimum. Také jsi začal produkovat SCV v expanzi, ale nenastavil je na minerály, tkaže ti nečině opět stojí vedle CC.
10) V 36té minutě máš 3000 minerálů a 1000gasu, ale tvoje továrny a oba airporty leží ladem a nic nevyrábí, opět platí, ty budovy jsi kvůli něčemu vyrobil a pokud nemáš populaci 200/200 tak by se neměli zastavit ve výrobě, zvlášť teda když na bojišti máš jen jednoho tanka a 4 medivaci, takových dalších 5 medivaců, které jsi mohl během chvilky mít + 2-3 thorové ti mohli výrazně ulehčit hru, nemluvě o tom, že jsi klidně mohl postavit 5 továren a mít těch thorů klidně 8+. 8-)

Tím bych svoje "desatero" asi zakončil :D ,doufám, že ti to pomůže zlepšit hru, hlavně teda makro a postoupit brzo třeba do goldu ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 15:41:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
no detailni rozbor toho, jak netezim je sice super, ale nepochopil jsem z toho, jak bych se mel protlacit dolu v situaci ve ktere jsem byl. no nic no.
vikinga jsem stavel primane proti colosovi a proti tomu litajicimu warpovymu hajzlovi, co se mi obcas objevi u zadnich vratek a nasazi mi do tyla celou army. aspon jednoho Vikinga stavim preventivne, nestoji svet a uplatneni se pro nej najde skoro vzdycky


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 16:51:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
No podrobny rozbor delat nebudu na to nemam skill, ale dle mne mnel ten Toss velmi dobre naslapnuto na vitezstvi a prohral to jen diky nesmyslnemu prichazeni o voidy a tomu ze vubec nenatechoval. Ty jsi naopak v te situaci do ktere ses dle mne sam dostal pocatecnim spatnym makrem a pasivitou velmi dobre popral pomoco siege a a ravenu. Muj nazor je ze jsi mnel postavit ghost akademi pred faktory a pomoci emp ho naferovku rozbit. Toss mnel naopak udelat concil a pak charge a HT on vlastne nemnel celou dobu poradne counter na tvoji sestavu armady. A oba ste u takhle dlouhe hry nemneli poradne upgrade jednotek mnel jsi mit minymalne 3 3 u pechoty za tuhle dobu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 17:59:07 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 22:37:41
Příspěvky: 61
Zdravíčko. Rád bych, kdyby ste se někdo mohl podívat na můj rep. a řekl mi co +- dělám špatně. Je kratičkej (pod 10 minut)

Co sem si všimnul, tak zrovna v tomhle případě sem:
1) na 18ti nedělal proby (nechápu proč, normálně je jedu tak na 25)
2) když příde terran tak místo stalkeru sem měl warpnout sentry a bloknout rampu, čímž bych mohl prvotní útok odrazit, díky colosovy.


Přílohy:
Steppes of War_PvT_Kin.zip [16.64 KiB]
330 krát

_________________
Obrázek
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 18:12:23 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Rozhodně jsi měl mít dřív sentry. Místo 1-2 zealotů sentry a on by se nedostal nahoru nebo bysmu armádu rozpůlil a zničil po částech. Takto bys ho mohl držet dlouho než bys dostal ven třeba dva kolosy a pak ho zničil. Také jsi do observera nescoutoval a tak jsi nevěděl že jede tento push..

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 18:28:11 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Jeremiasz píše:
no detailni rozbor toho, jak netezim je sice super, ale nepochopil jsem z toho, jak bych se mel protlacit dolu v situaci ve ktere jsem byl. no nic no.
vikinga jsem stavel primane proti colosovi a proti tomu litajicimu warpovymu hajzlovi, co se mi obcas objevi u zadnich vratek a nasazi mi do tyla celou army. aspon jednoho Vikinga stavim preventivne, nestoji svet a uplatneni se pro nej najde skoro vzdycky


Mno jednotky se staví podle toho co soupeř jede, pokud jsi neviděl collose tak je zbytečné dělat vikinga jelikož pak ti ta síla chybí v boji na zemi když colose nejede. Dále doufal jsem že to je jasné, KDYBY JSI TĚŽIL, TAK ŽÁDNOU TAKOVOU SITUACI NEMUSÍŠ ŘEŠIT ;) :) Měl by jsi 2x takovou army a prošel skrz jeho jednotky až do jeho base jako nic a hra by netrvala 40 minut ale 15. Pro tebe to teda ještě více vše rozeberu, protože ti, zdá se, tochu uniká hlavní systém v sc2. Celá hra se točí kolem ekonomiky, podle toho jaký máš income, tak podle toho máš také silnou a velkou armádu, proto například se útočí na expanze a těžbu a neničejí se jen jednotky soupeři, protože zničením jednotek toho tolik nezískáš. Jsou to vlastně základy světováho válečnictví, "znič nepříteli ekonomiku a vyhrál jsi válku a je jedno kolik letadel a tanků vlastní" a to samé platí v sc2, čili ekonomika (těžba minerálů) je klíčem ke všemu a podle ní pak vypadá celá hra a velikost příjmů si troufám tvrdit má 60% podíl na výhře/prohře, zbylích 40% je mikro a volba contra jednotek. Hra se dá například vyhrát už jen tím, že zablokuješ soupeře u báze, tak jak se to snažil dělat ten protoss na tebe a nenecháš ho expandovat, minerály mu za čas dojdou a jakmile se to stane, tak jsi vyhrál a nemusíš mu zničit skoro žádnou budovu.

Pokud tě však zajímá jak se čistě jen dostat z té situace do které ses svojí špatnou ekonomikou dostal, tak tady máš mojí radu: "rozjed ekonomiku naplno, doplnit počty SCV u obou základen na 24 u minerálů a po 3 na každej gas, přistavět továny udělat více army a jít ho převálcovat" Možná jsi čekal nějakou zázračnou radu, udělej "tuhle" jednotku a ta je všechny zničí, ale bohužel tak to nejde, KROMĚ ghosta, kdyby jsi udělal pár ghostů a hodil tam mezi něj atomovku (buď by jsi ho zabil a nebo donutil ustoupit a mohl by ses posunout o dost vpřed) a nebo použil EMP díky kterému by jsi jeho armádu daleko snáze porazil navíc by immortálové neměli štíty a tvoje tanky (kdyby jsi teda je pořádně měl) by tosse rostříle na kousky ale na to vše je zas třeba mít finance a jsme zas u ekonomiky na které to vše stojí. ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 19:09:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Kinetik píše:
Zdravíčko. Rád bych, kdyby ste se někdo mohl podívat na můj rep. a řekl mi co +- dělám špatně. Je kratičkej (pod 10 minut)
Co sem si všimnul, tak zrovna v tomhle případě sem:
1) na 18ti nedělal proby (nechápu proč, normálně je jedu tak na 25)
2) když příde terran tak místo stalkeru sem měl warpnout sentry a bloknout rampu, čímž bych mohl prvotní útok odrazit, díky colosovy.


Skoukl jsem i tvůj replay, tak doufám, že ti dokokážu dobře poradit, ale jelikož hraju také tosse, tak bych měl. :) ;)
1) Neboostuj nexus u 10/10 populaci, tím myslím, když vyrábíš 10tého proba, jelikož boost ti vystačí na výrobu dvou probů, ale kvůli nedostavěnému pylonu jde půlka boostu do pryč, což je škoda, mohl jsi mít 2 proby za výrobní čas 1, takhle jsi jen vyplítval boost. Já osobně začínám s boostem hned po dostavění pylonu čili na 11/18.
2) Stavíš pylony zbytečně moc brzo, druhý stavíš při 15/18 kde jsi navíc přestal vyrábět proby (velká chyba, výroba probů se nesmí zastavit dokud nemáš 6 probů na gasu a 24 na minerálech) a hned další pylon, třetí, stavíš o pár sekund později při 15/26 = neúčelové stavění, každá budovam musí mít svojí funkci v danej čas. Místo toho jednoho pylonu jsi měl dát trénovat zealoty, pokud ale chceš jet rovnou na stalkery, tak jsi mohl třeba přistavět druhou gateway hned, aby jsi pak rychle vybudoval army, každopádně já osobně na terrana beru zealoty vždy (ale je třeba mít u nich charge).
3) V 5:50 Máš jen 4 zealoty a už stavíš budovy na colose, nemůžu říct, zda to je špatně nebo ne, je to tvůj herní styl, colos je rozhodně výborná jednotka, ALE v té době vůbec nevíš zatím co soupeř jede, pokud by jel letectvo, tak jsi nahranej, máš vše jen pro boj na zemi, pokud by jel tanky a thory, jsi opět nahranej, máš celkem zbytečně colose namísto levnějších a účinějších immortálů, čili taková moje obecná rada v tomhle je, ze začátku mít základní jednotky (stalker, sentry, zealot) a nejdříve si zjistit co soupeř jede a až poté postavit buď colose nebo immortály nebo třeba careery a také to chce nejdříve mít nějakou armádu, co bude toho colose krýt, takhle ti ho lehce sundaj. Podle mého dělat colose kolem 6té minuty je příliš brzo, ale je to jen můj názor, chyba ale je, dělat ho když nevím co jede soupeř.
4) V 7mé minutě se ti nakupilo asi 400 minerálů, pak jsi začal stavět gatewaye, ale klidně jsi mohl začít hned se 150 minerály stavět jedny a při dalších 150 minerálech další, měl by jsi je dřív, ale to je spíš kosmetická vada ;) Co ale tady opět musím zmínit je to, že dokupy máš tím pádem 4 gatewaye, ale nemáš na takovou produkci vůbec income (příjem), čili ty další dvě brány nebo určitě aspoň jedna z nich už byla navíc a zbytečná, navíc kdyby jsi tu jednu nepostavil měl by jsi minerály na jednotky, mohl jsis warpnout další 2-4 jednotky a pokud by jsi se stáhl a boostnul výrobu kolose a šel na toho terrana s celou armádou + colos a ne po částech tak by jsi ho na 100% odrazil. Jinak mít sentry na rampě doporučuju úplně od začátku, hned jak na ní máš 100 gasu, tak si jednu udělat co nejdříve to jde v začátku to může fakt rozhodnout celou hru. ;) HF a GL v dalším hraní

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 19:42:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 22:37:41
Příspěvky: 61
Balty píše:
Kinetik píše:
Zdravíčko. Rád bych, kdyby ste se někdo mohl podívat na můj rep. a řekl mi co +- dělám špatně. Je kratičkej (pod 10 minut)
Co sem si všimnul, tak zrovna v tomhle případě sem:
1) na 18ti nedělal proby (nechápu proč, normálně je jedu tak na 25)
2) když příde terran tak místo stalkeru sem měl warpnout sentry a bloknout rampu, čímž bych mohl prvotní útok odrazit, díky colosovy.


Skoukl jsem i tvůj replay, tak doufám, že ti dokokážu dobře poradit, ale jelikož hraju také tosse, tak bych měl. :) ;)
1) Neboostuj nexus u 10/10 populaci, tím myslím, když vyrábíš 10tého proba, jelikož boost ti vystačí na výrobu dvou probů, ale kvůli nedostavěnému pylonu jde půlka boostu do pryč, což je škoda, mohl jsi mít 2 proby za výrobní čas 1, takhle jsi jen vyplítval boost. Já osobně začínám s boostem hned po dostavění pylonu čili na 11/18.
2) Stavíš pylony zbytečně moc brzo, druhý stavíš při 15/18 kde jsi navíc přestal vyrábět proby (velká chyba, výroba probů se nesmí zastavit dokud nemáš 6 probů na gasu a 24 na minerálech) a hned další pylon, třetí, stavíš o pár sekund později při 15/26 = neúčelové stavění, každá budovam musí mít svojí funkci v danej čas. Místo toho jednoho pylonu jsi měl dát trénovat zealoty, pokud ale chceš jet rovnou na stalkery, tak jsi mohl třeba přistavět druhou gateway hned, aby jsi pak rychle vybudoval army, každopádně já osobně na terrana beru zealoty vždy (ale je třeba mít u nich charge).
3) V 5:50 Máš jen 4 zealoty a už stavíš budovy na colose, nemůžu říct, zda to je špatně nebo ne, je to tvůj herní styl, colos je rozhodně výborná jednotka, ALE v té době vůbec nevíš zatím co soupeř jede, pokud by jel letectvo, tak jsi nahranej, máš vše jen pro boj na zemi, pokud by jel tanky a thory, jsi opět nahranej, máš celkem zbytečně colose namísto levnějších a účinějších immortálů, čili taková moje obecná rada v tomhle je, ze začátku mít základní jednotky (stalker, sentry, zealot) a nejdříve si zjistit co soupeř jede a až poté postavit buď colose nebo immortály nebo třeba careery a také to chce nejdříve mít nějakou armádu, co bude toho colose krýt, takhle ti ho lehce sundaj. Podle mého dělat colose kolem 6té minuty je příliš brzo, ale je to jen můj názor, chyba ale je, dělat ho když nevím co jede soupeř.
4) V 7mé minutě se ti nakupilo asi 400 minerálů, pak jsi začal stavět gatewaye, ale klidně jsi mohl začít hned se 150 minerály stavět jedny a při dalších 150 minerálech další, měl by jsi je dřív, ale to je spíš kosmetická vada ;) Co ale tady opět musím zmínit je to, že dokupy máš tím pádem 4 gatewaye, ale nemáš na takovou produkci vůbec income (příjem), čili ty další dvě brány nebo určitě aspoň jedna z nich už byla navíc a zbytečná, navíc kdyby jsi tu jednu nepostavil měl by jsi minerály na jednotky, mohl jsis warpnout další 2-4 jednotky a pokud by jsi se stáhl a boostnul výrobu kolose a šel na toho terrana s celou armádou + colos a ne po částech tak by jsi ho na 100% odrazil. Jinak mít sentry na rampě doporučuju úplně od začátku, hned jak na ní máš 100 gasu, tak si jednu udělat co nejdříve to jde v začátku to může fakt rozhodnout celou hru. ;) HF a GL v dalším hraní


Dik moc. Tahle hra se me vubec cela nejak nevedla.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 25. říj 2010 20:18:44 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Balty píše:
každopádně já osobně na terrana beru zealoty vždy (ale je třeba mít u nich charge).


Není třeba mít u nich charge. S dobrým micrem a hlavně dobrým používáním Force fieldů jsou loti hodně dobří i bez Charge v earlyi midgame.

Balty píše:
čili taková moje obecná rada v tomhle je, ze začátku mít základní jednotky (stalker, sentry, zealot) a nejdříve si zjistit co soupeř jede


Nechci, aby to znělo nějak útočně, naopak oceňuju snahu, kterou věnuješ tomu, že horšímu hráči shlédneš celý replay a důkladně ho okomentuješ, takže to fakt prosímtě neber zle :) Ale viděl jsem dnes tvou hru se Satíkem na Metalopolis a vůbec jsi nescoutoval (vyjma počátečního Probe scoutu samozřejmě), celou hru jsi jel v podstatě naslepo, takže tahle rada mě teď trochu pobavila :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz