StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 21:46:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 10:33:58 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
lokijop:

Tak jsem si zkusil ZvT - vcelku nechápu jak profi hráči zvládají macro + mirco hru + expandovat a ještě si držet map control, ale prej to přijde časem.

Teorie by mi šla..... ale
Když jsem to sledoval zpětně, měl jsem chuť si nafackovat jaký tam byly chyby, ale snad ti to alespoň trochu pomůže v tom jak otravovat terrana - ty muta jsem měl poslat daleko dřív

BTW: opět jsem přehlídl jednu expu..... budu na tom pracovat


http://files.uloziste.com/b4059f826e58fcd2/.

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 11:08:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Doporucuji precist tenhle clanek od Praleva - http://www.starcraftcz.com/extra-psychologie-v-akci

Do zacatku to take dost pomuze.. a k zakladu jako je scoutovani bych jeste pridal nepanikarit..

Vim, jak jsem zmatkoval ja, kdyz na me sel typek poprve 6pool rush a sejmul mi pulku SCV a ja napsal gg.. kdyz jsem koukal na replay a videl u nej 6 dronu a u sebe okolo 10ti scv, byl jsem nastvanej akorat sam na sebe ...ale jak rikas, prijde to casem. Cim vic budes hrat, tim vic veci budes delat automaticky a ani na ne nebudes myslet.

No a pokud umis trochu anglicky tak tady : http://day9tv.blip.tv/posts?view=archive&nsfw=dc

Rozebira replaye od bronzu po top hrace ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 14:08:07 
Offline
 Profil

Registrován: ned 26. zář 2010 17:43:51
Příspěvky: 21
Day9 je úžasnej, vytýká tam spoustu věcí, co já měl za dobře provedené a co normálně dělám ...... pořád se učíme.

_________________
Obrázek
ID 622


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 15:18:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Jenom se na chvilicku vratim k tomu Ravenovi. Ja jsem mozna spatne polozil otazku. Nemelo to vyznit tak, ze je nesmysl toho Ravena stavet, ja samozrejme Ravena obcas jedu taky. Ja jsem tim spis myslel aby si se zamyslel nad tim samotnym krokem "Chci mit nad armadu Ravena". Ty mas duvod Ravena jet, ze mas strach z DT rushe. To je samozrejme naprosto ok (je spoustu hracu kteri stavi jednotku jen proto ze si to nekde precetli a nemaji pro ni duvod). Je jedno, kdyby si napsal, ze rad pouzivas Ravenovi PDD, nebo na likvidaci observeru, nebo na turety za souperovu tezbu. Hlavni je, ze mas oduvodneni a z toho by si mel vychazet.

Dal by sis mel odpovedet na par, otazek (ciste pro tebe), tykajici se tveho duvodu:
Neda se DT rushi branit jinak a lepe?
Jak rychle (ve ktere minute) Ravena chci postavit (me staci postavit)?
Jak toho dosahnu co nejefektivneji? (aby vsechny vrobny celou dobu mohli vyrabet a ve chvili kdy dostavim tech lab na starportu sem mel dost plynu, ale zase ne moc na Ravena)
Jak ho co nejlepe vyuzit? (push nebo haras, pro statickou obranu proti DT je imho lepsi jeden turret na rampu a Ravena pozdrzet...ale zalezi samozrejme na scoutovani)

Kdyby si ho jel z jienho duvodu, tak samozrejme budou otazky k reseni jine...a takhle je to u analyzy vseho podstatneho.

Jinak v Day9 Daily rozhodne doporucuju co nejdriv skouknout dil 132. Je to asi to nejdulezitejsi, co kdy rika pro kazdeho snad krome top diamond, kteri to stejne vedi...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 18:38:03 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 18:26:09
Příspěvky: 12
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 18:50:57 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Citace:
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).


Já za terrany nehraju, takže nebudu hodnotit tvou hru, z všeobecných chyb sem si všiml jen chvilkových supply blocknutí. Na této mapě se také přímo nabízí když vidíš že soupeř čeká dole tak se prostřílet přes kameny a v padnout na něj zezadu, já se stále divím že ani ve zlaté lize si to nikdo nehlídá. :D. Ovšem tvůj protivník protoss vůbec neuměl používat sentry, díky tomu jsi ho tak snadno dostal, kdyby používal FF na těch rampách a rozpůlil ti armádu a nakonec ještě včas nahodil štíty tak tě měl.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 19:19:43 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 18:26:09
Příspěvky: 12
saltazar píše:
Citace:
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).


Já za terrany nehraju, takže nebudu hodnotit tvou hru, z všeobecných chyb sem si všiml jen chvilkových supply blocknutí. Na této mapě se také přímo nabízí když vidíš že soupeř čeká dole tak se prostřílet přes kameny a v padnout na něj zezadu, já se stále divím že ani ve zlaté lize si to nikdo nehlídá. :D. Ovšem tvůj protivník protoss vůbec neuměl používat sentry, díky tomu jsi ho tak snadno dostal, kdyby používal FF na těch rampách a rozpůlil ti armádu a nakonec ještě včas nahodil štíty tak tě měl.


dik za kritiku.
sem si nevsimnul ze tam ty sutry su vsiml semsi jich azsem utocil s ravenem ale to uzbylo celkem pozde. A jeste je problem u me ze ma protos natezeno o 4000surovin vic nez ja nebo je to tak dycky?

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 19:47:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
Shrukein píše:
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/
Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).


Hoj, taky nejsem žádnej profík a cs2 hraju velmi krátce, ale skoukl jsem tvůj replay a všiml si pár bodů, kde jsi hodně pochybyl.
1) Nepřestávej vyrábět SCV, přestal jsi je vyrábět na počtu 15 což je velmi málo.
2) V 11té minutě když jdeš útočit, tak jsi zapoměl nastavit další výrobu jednotek, takže po té co tě odrazil nemáš skoro žádné jednotky, pokud by jsi během boje udržoval i výrobu (koukal jsme, že máš barrackse uložené pod číslem 2 ale zapoměl jsi v boji na ně úplně), mohl jsi ihned přijít s posilama a dorazit ho, v té době měl cca 6 jednotek a 300 minerálů a ty by jsi měl slušnou army, čili úplně jsi zapoměl na makro, také SCV v expanzi jen stojí a netěží. (btw v tomhle mám občas stejnej problém ;) )
3) Expanzi jsi udělal v čas, ale díky tomu, že jsi měl jen 15 SCV, tak je zbytečná, expanze se dělá, aby jsis zvášil income (příjmy), to znamená, aby jsi za minutu měl třeba 1000 minerálů a ne jen 500. Kdežto ty děláš novou expanzi při počtu 15 SCV (optimum je 24 na jednu bázi) a poté co je hotova jen přemístíš SCVs ze staré do nové (což je vůbec velká chyba, protože v tu dobu scv netěží a ty ještě víc tratíš), ale pořád máš 15 SCV a pořád stejnej income jen jsi "zbytečně" utratil 400 minerálů za CC (doufám, že to podávám aspoň trochu srozumitelně :) )
4) Ten útok na SCV ravenem po tom co jsi mu zničil expanzi byl perfektní, perfektní načasování, hodně jsi mu tím ochromil ekonomiku, kterou měl do té doby 2x lepší jak ty právě kvůli tvé špatné expanzi a malému počtu scv. (btw nemusíš čekat na expanzi až budeš mít v mainu 24 scv, klidně ji můžeš dělat v těch 15ti, ale pak musíš teda v obou CC začít non stop produkovat SCV dokud jich nemáš v obou těžbách 24, aby to mělo smysl.
5) Toho protose jsi vyloženě porazil díky tomu, že jsi nedělal tolik nesmyslných věcí jako on, on mě narozdíl od tebe mnohem lépe zvládnutou ekonomiku, ale stavěl budovy a dělal upgrady, které vůbec nevyužil (například charge u zealotů které nedělal nebo budovy na colose v době, kdy neměl žádnou army a měl to investovat spíš tam), čili tím se vlastně ekonomicky podkopával a vaše příjmy se tak "vyrovnaly". On byl prostě lepší v ekonomice ty ve všem ostatním. ;) Doufám, že ti to pomůže zlepšit hru.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 20:30:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Shrukein píše:
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).


Nevim proc lidi vetsinou davaji na rozbor vitezny replay ale budiz. Nebudu vyzdvihovat silne stranky, i kdyz jich par je, ale na poplacavani po zadech nechame jiny topic.

1.) Doporucuju natrenovat build. Ten tvuj je takovy hrrr. Mel by byt pekne ladny. Z toho potom vyplyva, ze souper natezi vic surovin jak tu pises. (Podivej se napr. na 11. minutu...mas 24SCV a souper ma 44 prob). Co se tyka mezirek v buildu, tak jak tu bylo receno, jsi tam nekolikrat supply blocked (na zacatku je to velika chyba). V uplnem zacatku (pominu ze sis stopnul SCV...shit happens) tak stavis 1. supply depot moc brzy (v 0:56 si nemuzes dovolit dalsi SCV a kdyz se podivas na chvili kdy se SD dokonci, tak mas jeste par vterin cas, konkretne 10sec). Dal bych doporucil stavet az pod SCV (opet na zacatku dulezite a "vyhlazuje" to build). Kdyz jdes napr. stavet 1. raxy, tak kvuli tomu zrusis stavbu SCV (tim se sdrzis o dalsich 15 sec) a ve chvili kdy stavitel dojede na misto uz mas natezeno 100 mineralu (50 pouzijes na SCV a 50 ti zbyde). Dal cas 2:07 uprednostnis stavbu SD pred SCV, dalsich par vterin (a jenom kvuli chybickam drive je to jen par vterin jinak to bude daleko vic).

2.) Aspon prvnich 5 minut, ale nejlepe 10-15 jsou SCV prioritne na prvnim miste. Zase trosku matematiky uvodu hry...za prvnich 5 minut hry mas 17SCV (postavil si jich 12. 6 jich mas na zacatku o jednosi prisel) za prvnich 5 minut hry se da postavit 15,5 SCV (+ Orbital command). Takze ty jich mas o 3,5 mene, coz dela cca minutu, co si nestavel SCV a to jen z prvnich 5 minut. Co tech 3,5 SCV udela s tvoji tezbou. Hra trvala 18 minut...takze kdyz budu pocitat od 5. minuty tak 13 minut mas o 3,5 SCV mene, pri prumerne tezbe 37mineralu/min to dela necelych 1800 mineralu (ono to ve skutecosti bude samozrejme trosku jinak, ale slo mi ukazat dulezitost). A to je ztrata jen za prvnich 5 minut.

3.) Eng Bay ve 4:30. Neda se v tu chvili utratit tech 125 mineralu lepe? I kdyby ses bal DT, tak stejne turet stavis az o 4 minuty pozdeji.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 21:49:42 
Offline
 Profil

Registrován: ned 24. říj 2010 18:26:09
Příspěvky: 12
Stoky píše:
Shrukein píše:
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

Cau,
Sem celkem novy v SC tak zkusim sem pridat svuj replay , sice to neni nic extra (bronzova liga)ale kdybyste mohli sem dat nejake postrehy pro zlepseni byl bych rad.Inak toto tema je bajecne:-).


Nevim proc lidi vetsinou davaji na rozbor vitezny replay ale budiz. Nebudu vyzdvihovat silne stranky, i kdyz jich par je, ale na poplacavani po zadech nechame jiny topic.

1.) Doporucuju natrenovat build. Ten tvuj je takovy hrrr. Mel by byt pekne ladny. Z toho potom vyplyva, ze souper natezi vic surovin jak tu pises. (Podivej se napr. na 11. minutu...mas 24SCV a souper ma 44 prob). Co se tyka mezirek v buildu, tak jak tu bylo receno, jsi tam nekolikrat supply blocked (na zacatku je to velika chyba). V uplnem zacatku (pominu ze sis stopnul SCV...shit happens) tak stavis 1. supply depot moc brzy (v 0:56 si nemuzes dovolit dalsi SCV a kdyz se podivas na chvili kdy se SD dokonci, tak mas jeste par vterin cas, konkretne 10sec). Dal bych doporucil stavet az pod SCV (opet na zacatku dulezite a "vyhlazuje" to build). Kdyz jdes napr. stavet 1. raxy, tak kvuli tomu zrusis stavbu SCV (tim se sdrzis o dalsich 15 sec) a ve chvili kdy stavitel dojede na misto uz mas natezeno 100 mineralu (50 pouzijes na SCV a 50 ti zbyde). Dal cas 2:07 uprednostnis stavbu SD pred SCV, dalsich par vterin (a jenom kvuli chybickam drive je to jen par vterin jinak to bude daleko vic).

2.) Aspon prvnich 5 minut, ale nejlepe 10-15 jsou SCV prioritne na prvnim miste. Zase trosku matematiky uvodu hry...za prvnich 5 minut hry mas 17SCV (postavil si jich 12. 6 jich mas na zacatku o jednosi prisel) za prvnich 5 minut hry se da postavit 15,5 SCV (+ Orbital command). Takze ty jich mas o 3,5 mene, coz dela cca minutu, co si nestavel SCV a to jen z prvnich 5 minut. Co tech 3,5 SCV udela s tvoji tezbou. Hra trvala 18 minut...takze kdyz budu pocitat od 5. minuty tak 13 minut mas o 3,5 SCV mene, pri prumerne tezbe 37mineralu/min to dela necelych 1800 mineralu (ono to ve skutecosti bude samozrejme trosku jinak, ale slo mi ukazat dulezitost). A to je ztrata jen za prvnich 5 minut.

3.) Eng Bay ve 4:30. Neda se v tu chvili utratit tech 125 mineralu lepe? I kdyby ses bal DT, tak stejne turet stavis az o 4 minuty pozdeji.


Dik za kritiku. Vim ze me tam ty SCV haprovali a snazil sem se to zlepsit. Tady je muj dalsi replay snad bude o neco lepsi. Ikdyz je tam par zmatku. Sem nevedel, jak mu vniknout do baze a pak ten rychlej konec.
http://files.uloziste.com/dd17dc02eaa066b0/

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz