StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:11:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: sob 24. zář 2011 18:55:15 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
elkar píše:
Hrát hrát hrát. Nic jinýho nejde doporučit. když se hra sere a vidíš že ji máš prohranou, tak se nezdržovat a GG ať neztrácíš čas. Další hra totiž zase začíná od 0.



Návod od elkara jak leavnout vyhranou hru, protože si myslim, že mi to nejde. xD

Ne, má pravdu, ale je zásadní rozdíl mezi "myslim si, že prohrávám" a "prohrávám". :) Dávat GG v momentě kdy mám o 40 supply víc, ale kvuli tomu, že on má 2 siege tanky a já ne, si myslet, že sem na tom hůř, je pak celkem debilní. :D

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: ned 25. zář 2011 14:01:25 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Ale velmi častej jev.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 14. říj 2011 13:48:06 
Offline
 Profil

Registrován: pon 29. srp 2011 18:35:41
Příspěvky: 1
http://www.uloz.to/10623250/tvp-prohra-sc2replay
Kdyby jste se mohli podívat na tento replay a říct co dělám špatně(ty největší chyby , je mi jasný , že chyb tam bude asi milion ) . Byl bych moc vděčný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 14. říj 2011 14:10:31 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Jo těch chyb je fakt milion..
Největší: macro - proč jezdíš 1 rax expu když neumíš utratit suroviny asi do desáté minuty? Jezdi nějakej 3 rax push a až budeš mít lepší macro jezdi tohle. Ono je takovej mýtus že se tím nezlepšíš ale to není pravda. Zlepšíš se, naučíš se ovládat jednotky, vyrábět, jak hra funguje atp. V 15 minutě 2000 min 1000 gasu no coment
velké: málo expanduješ, mysli dopředu a rozbij si kameny dřív, 3. expu dělej tak do 15 minuty at těží, máš špatný build (správně je to u 1 rax gasless expy raxy, expa, 2 nové raxy, 2 gasy, stim, addony, factory, starport, ghost academy)
střední: Nemáš ghosty v mid-late game, útočíš na rampu proti tossovi s forcefiledama, micro také špatné
malé: Up pro obranu air jednotek je nanic

Ted je začni odshora dolu odstranovat..

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 14. říj 2011 14:42:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
no z myho pohledu gold lamy scouting nic moc v podstate jsi nevedel proti cemu des kdys sel do utoku, stat jak tvrdy i uprostered stormy s biem je fakt super napad , kdyz jsi videl ze ma cariery tak bych predpokladal udelat nejaky AA jako vikingy ne dal pokracovat v MMM, zadnej haras at uz se jedna o reapry nebo dropy nechat tose v klidu techovat a utocit na slepo je z myho pohledu sebevrazda.

Jak rikal Wee tak je skus se naucit 3rax stim push a z toho vychazet pak ja na nem zacinal pak sem presel na 2rax FE a ted 1rax FE v TvP a je to celkem znat kdyz jedes FE a vis co si muzes s jedotkama dovolit a zvladnes aspon zakladni micro

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pát 14. říj 2011 20:58:15 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 09. lis 2010 11:13:56
Příspěvky: 566
Bydliště: Mar Sara
Weezing píše:
malé: Up pro obranu air jednotek je nanic


IT's surly does! +3 na medivac v late game je jiste k uzitku.

_________________
offering gosu coaching only 40€/hr
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: pon 31. říj 2011 22:06:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 02. zář 2011 20:49:24
Příspěvky: 4
Zdravím posílám vám svůj replay ZvsP a chci vědět co jsem udělal špatně nějaký tipy zhodnocení atd. děkuji tady je ten replay http://www.ulozto.cz/10834843/the-shatt ... -sc2replay.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2011 8:05:13 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Hexis píše:
Zdravím posílám vám svůj replay ZvsP a chci vědět co jsem udělal špatně nějaký tipy zhodnocení atd. děkuji tady je ten replay http://www.ulozto.cz/10834843/the-shatt ... -sc2replay.

- hromadíš chrono a nevyužíváš ho(dokážu to pochopit kvůli rychlé stavbě jednotek během pushe, ale na to stačí držet 75 e, rozhodně ne držet 100 při jedné gateway :)))
- špatně postavené budovy na začátku, protivník by tě smahl, ten pylon byl weak point a co horší - cannon byl weak point
- pozdě stavíš jednotky, zerg dokáže namassit pár jednotek celkem rychle
- obecně macro zlepšit, scout by taky bodl, jedeš build docela fest naslepo aniž bys věděl, jestli kulihrášek odnaproti nejede nějaký 2base all in
- close pozice po zemi byly zrušeny, takže jako scout stačí kolem 1:15 - 1:30 proba nahoru podívat se po ovíkovi odnaproti, když tam není ovík, tak buď nescoutuje nebo je na cross pozici :-)
- stavíš druhou forge ve chvíli, kdy ji nevyužiješ(zrovna skončil upgrade zbraní, na výběr byl shield a armor a nebyl přítomen hliník(a twilight council))

---
většina chyb plyne ze špatného macra, hromadíš minerály a pak si myslíš, že jich máš moc a stavíš nadbytečné budovy

co se mi líbilo byla třetí expanze :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2011 9:22:14 
Offline
 Profil

Registrován: pát 02. zář 2011 20:49:24
Příspěvky: 4
Omlouvám se ale já jsem zerg ne protos kdybych byl protos byl bych hodně spokojenej.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Replaye slabších hráču - poučení?
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2011 9:48:33 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Hexis píše:
Omlouvám se ale já jsem zerg ne protos kdybych byl protos byl bych hodně spokojenej.

Moc techu(hydry, roache, lítací čuby ve 14.minutě? moooooc gasu v háji(co si vzpomínám když jsi umřel)), osobně bych šel do roach pushe, protože tam ten pylon byl k ničemu a padl by jak nic. Nulový scout, když protivník na téhle mapě jde forge FE - omrknul bych pořádně stav wallu(pár banelingů/roachů) by mu zastavilo produkci v té době poloviny produkčních budov a ještě by dost pravděpodobně šel do supply blocku(navíc neměl moc jednotek, cannon by failnul, no prostě krása).
Špatná pozice armády(proč na cliffu? potřebuješ ho obklíčit, aby nevyužil force fieldů a splash dmg). Zvážil bych pro tuhle mapu nějakou rychlou vzdálenou třetí a mutalisky, oponent proti nim nic neměl a ty bys měl map control. Tady je pro P fakt výhodné jít do FE, protože zerg si nemůže vzít rychlou blízkou třetí. Což zergoj mutaliskové eliminují :-)
Jinak sry, jako Protoss jsem tam viděl automaticky PvZ :)). Btw vzal bych rychleji první gas, ať je na roach push/rychlý lair :))
(koukal jsem na to rychle před cestou a jen z pohledu tosse, takže je možné, že tam máš podstatnější chyby).

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 417 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz