StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je ned 28. dub 2024 11:16:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: ned 24. říj 2010 21:58:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
toz taky prispeju, snad poprve jsem odolal HT a jejich idiotskymu spellovani


Přílohy:
Steppes of War my best.zip [54.18 KiB]
278 krát
Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 17:11:40 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Tak u téhle hry jsem se vážně zapotil, ale nakonec jsem to o fous dal. :) Pokud chcete mrkněte a klidně bych ocenil i zhodnocení, pořpípadě na co se mám zaměřit.
http://www.mediafire.com/?gjxwjboy7hwsy6b

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 1:03:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
za protose nehraju, takze jen laicky nazor - tvrdosijne trvas na jednom typu jednotky, kdybys tam pridal DT, myslim by ho to celkem vykolejilo bo observera nemel a v tylu bys mu vymlatil harvestry.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 7:56:08 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Mno jestli já trvám na jednom typu jednotky, to se mi nějak nezdá. Jináč to že neměl observera, jak si se to dozvěděl, teď v replayi, ale při hře tohle zjistíš jen těžko. Tech na DT je značná zátěž hlavně na plyn a kdyby toho observera měl tak jsou za tu cenu naprosto k ničemu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 10:06:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
ja si observera vsimnu skoro vzdycky, posle ho ke me do baze a ja tam vidim ten rozvlnenej flek jak mi tam cestuje.
nemel jedinej cannon, jestli jsem si dobre vsimnul.
myslim si, ze DT by nebyla spatna volba, tot vse. pretlacovali jste se tam v podstate jen se stalkerama, invence veskera nulova.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady z replayu
PříspěvekNapsal: pát 29. říj 2010 11:34:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 14. říj 2010 17:02:54
Příspěvky: 153
saltazar píše:
Tak u téhle hry jsem se vážně zapotil, ale nakonec jsem to o fous dal. :) Pokud chcete mrkněte a klidně bych ocenil i zhodnocení, pořpípadě na co se mám zaměřit.
http://www.mediafire.com/?gjxwjboy7hwsy6b


Koukám, že se toho ještě nikdo moc neujal, takže:
1) Scouta podle mě vysíláš příliš brzo, v téhle době o soupeřovi taktice nezjistíš nic, jen to že má pylon a o chvíli později začíná stavět první gatu, já osobě posílám scouta při stavění gateway, zvlášť na malých mapách 1v1, je zbytečný, aby proba stála u soupeře a zjistila ti, že má pylon jako ty, když zatím mohla natěžit pár minerálů.
2) Gateway při 15/18 je pozdě, optimum je 12-13/18.
3) Zbytečně honíš soupeřovu probu, svojí probou ji nezabiješ dokud je v pohybu a proxy soupeř jak jsi musel vidět díky svému scoutu nejede, tkaže opět nechat probu těžit a akorád s prvním zealotem obhlídnout protor base, jestli tam není pylon přes který by se soupeř chtěl nawarpovat. (Sice tobě se ji tady povedlou tou probou zabít, ale to je fakt málo kdy)
4) Těžbu gasu by jsi měl aspoň na jednom gasu zahájit ještě před tím než stavíš CC a druhou těžbu dát stavět společně se stavbou CC, jinak je stavba CC předčasná, dokdu nemáš gas, je ta stavba k ničemu.
5) První útok se zealotama, podle mě dost špatnej krok, útokem jsi nic nezískal, zapoměl jsi na makro i produkci jednotek a výsledkem útoku bylo, že jsi ztratil svojí výhodu větší army a získal ji skoro soupeř. Je sice fakt, že jsi mu tam nadělal větší škody na army než o co jsi přišel, ale je to k ničemu, když sám zapomeneš tu army budovat, btw kdyby ses tam pak nehonil za tím jedním stalkere a šel rovnou na proby se všema zealotama, tak mu naděláš mnohem větší škody, pokud by jsi u toho nezapoměl na macro, tak by jsi v tu chvíli už skoro vyhrál.
6) 12tá minuta obrovská chyba, soupeř tě napadne s více jednotkama než máš ty v tu chvíli, ale chytře se stáhne a ty za ním jdeš a pronásleduješ ho s menší army, výsledek je, že jsi o celou army přišel v hloupém a bytečném boji, kde jsi vůbec nic nemohl získat.
7) Co tak koukám, tak soupeř ve 13té minutě pořád nemá obs, ale ty už jo, přesto si nedržíš ani jednoho na jeho jednotkách, abys viděl přesně kam jde a ani v base, aby jsi věděl přesně jaký jednotky jede.
8) 13:50 opět zbytečné pronásledování u kterého zapomínáš na macro a tvorbu jednotek, sice utíká před tebou 5 stalkerů a ty máš 4 stalkery + immortála, tedy střet by jsi měl vyhrát, ale nesmíš zapomínat, že jdeš k soupeřovi do base a on si povolá další jednotky, čili tvoje výhoda se ztrácí. Poté se soupeř s novýma jednotkama obrací a jde na tebe a teď to více méně prohrálo špatné micro, pozdní zareagování na útok, zablokovanej immortál na rampě a mohl sis ještě boostnout gaty a počkat na nové 3 jednotky, aby jsi počty dorovnal a úspěšně ho odrazil, čas jsi měl nexusu se zatím skoro ani nedotkl.
9) Warpování svých jednotek přímo před nepřítele to jsou vyhozené minerály, konkrétně tady situace, warp 3 stalkerů před xicht army o počtu 10ti stalkerů, lepší je warpovat do main base i stím, že ti zboří expu, pořád to je jen 400 minerálů, takhle jsi vyhodil 375 minerálů + 150 gasu za stalkery + ještě ti stejně zbořil nakonec nexus za 400.
10) Jako u většiny špatné macro ve střední fázy hry, nasyslených 1000+ minerálů, 2 těžby, ale jen 3 gaty, poté co ti zničí expu začneš rychle stavět další tři, soupeř na tom není o moc lépe, ale jede celou dobu 4 gaty, ale také má 1000+ minerálů.

Závěrečný útok, který ti vyhrál hru byl proveden dobře, v podstatě ti to nakonec vyhrálo lepší složení amry, kde jsi proti jeho mass stalker vzal správně hodně zealotů a immortály, obě jednotky velmi účinné na stalkery.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz