StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:23:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 12:41:07 
Offline
 Profil

Registrován: sob 04. zář 2010 10:12:04
Příspěvky: 4
lidi nevim jestli to je jen muj pocit ale kdyz procitam vase prizpevky na foru tak vetsinou debatujete o tom jak na rozjeteho tosse. Jak si poradit s zealot rush, VR rush nebo klasika zealot+sentry+stalker nekdy doplneny immo a colosy naopak za terrany to je vetsinou mmm, siedge rush atd. Nechci z tohohle topicu udelat kritiku vybalancovani ras ale proc nikde nemuzu najit nejaky clanek diskuzi nebo otazku co na zergy?co na ling rush? Co na bane+ling rush? Nebo co na muty? ani se tomu nedivim kdyz jedine co staci udelat je zakopat se v base do vchodu dat nejaky siedge mariny nebo za tosse sentry a tim dokonale odolat vsem utokum v podobe ling rushe v pripade muty je to par kanonu nebo turetu u kazde exp a tim vytvorit dokonaly counter s prstem v nose. Pak v mid a late game zalezi ofc na skillu a aji na rase a soude podle in-game zkusenosti, shlednutych replayu a vasich topicu aby zerg vyhral musi nejen dokonale ovladat micro a macroi vseobecne byt lepsi zkusenejsi a rychlejsi nez oponent takze kdyz se utkaji 2 naprosto stejne zkuseni hraci a jeden z nich zahraje zerga tak prohraje.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 12:50:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 20:01:18
Příspěvky: 54
Arael píše:
lidi nevim jestli to je jen muj pocit ale kdyz procitam vase prizpevky na foru tak vetsinou debatujete o tom jak na rozjeteho tosse. Jak si poradit s zealot rush, VR rush nebo klasika zealot+sentry+stalker nekdy doplneny immo a colosy naopak za terrany to je vetsinou mmm, siedge rush atd. Nechci z tohohle topicu udelat kritiku vybalancovani ras ale proc nikde nemuzu najit nejaky clanek diskuzi nebo otazku co na zergy?co na ling rush? Co na bane+ling rush? Nebo co na muty? ani se tomu nedivim kdyz jedine co staci udelat je zakopat se v base do vchodu dat nejaky siedge mariny nebo za tosse sentry a tim dokonale odolat vsem utokum v podobe ling rushe v pripade muty je to par kanonu nebo turetu u kazde exp a tim vytvorit dokonaly counter s prstem v nose. Pak v mid a late game zalezi ofc na skillu a aji na rase a soude podle in-game zkusenosti, shlednutych replayu a vasich topicu aby zerg vyhral musi nejen dokonale ovladat micro a macroi vseobecne byt lepsi zkusenejsi a rychlejsi nez oponent takze kdyz se utkaji 2 naprosto stejne zkuseni hraci a jeden z nich zahraje zerga tak prohraje.


na 6-pool rush sa tu tiež sťažovalo dosť ludí.A neviem či je zrovna najlepšie sa zakopať,rozbehnutí zergovia sú náhodou dosť nepríjemní,skôr sa mi proti nim za protossov osvedčilo byť agresívny od začiatku,kedže väčšinou idú rýchlu expu.Inak tiež mi prídu zergovia trochu slabší,ale nemyslím že je to zas až také prevratné ako hovoríš...asi sú zergovia skôr určení pre Kórejcov :D ja som najprv chcel hrávať za nich,najviac sa mi páčili,ale popravde moc som to nezvládal proste mi prišli dosť ťažkí

_________________
protoss/zerg player
En taro Tassadar.

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 12:58:29 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Proti Protossovi mi přijdou absolutně ok, nevnímám žádnej imbalance.

Proti Terranovi je to doslova tragédie. Počínaje Reaper harassem, opravovaným rychlým Thorem, tanky na cliffech, koneckonců i ten blbej bio ball odrazit chce daleko víc skillu, než kolik potřebuje Terran na to dát attack-move a zmáčknout stimpack :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 17:03:48 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Pralev píše:
Proti Protossovi mi přijdou absolutně ok, nevnímám žádnej imbalance.

Proti Terranovi je to doslova tragédie. Počínaje Reaper harassem, opravovaným rychlým Thorem, tanky na cliffech, koneckonců i ten blbej bio ball odrazit chce daleko víc skillu, než kolik potřebuje Terran na to dát attack-move a zmáčknout stimpack :)


Naprosto souhlasim s Pralevem, hraju za zergy, reaper harass je zezacatku asi nejvetsi svinarna na zerga. Jinak ostatni se da, ale clovek musi byt trosku zrucnejsi nez u jinych ras. Ten terransky attack-move a stimpack mi prijde docela dost out-skillet v porovnani s ostatnima.

A k tomu 6 pool rushi, kdyz vis, ze to jede tak si zerg neprdne. Hold kdyz lidi nescoutujou tak at si pak nestezujou....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 17:34:00 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
reaper harass je svinarna, ale staci udelat lingum speed a mit nejaky, tak 3-4 na jendoho reapera pak stacej :)

6pool je k smichu, napr. v ZvZ se da odrazit i 15poolem, kdyz obrance neni noob :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 18:56:04 
Offline
 Profil

Registrován: pát 03. zář 2010 18:26:45
Příspěvky: 13
No rád by som prispel svojou troškou skúseností... v celku ide o to, že hrám čisto len zergov či už SC1 alebo SC2 za nikoho iného a to už to hrám nejaký ten rok no proste dlho a musim povedať, že v SC2 sa mi so zergami strašne zle hrá neviem čím to je proste mam strašnú dilemu vždy v tom čo robiť aj ked viem čo sa na mňa chystá toto sa mi nestalo v SC1 a v SC2 vkuse a tak to aj vypáda v bilancií zápasov 1vs1 ... no na druhej strane ked hrám 2vs2 a viac to je úplne iná káva teda pokial nemám v týme lamu :? proste zerg vs T.abo Toss 1v1 0bodov

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 19:06:10 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
DrakoAger píše:
No rád by som prispel svojou troškou skúseností... v celku ide o to, že hrám čisto len zergov či už SC1 alebo SC2 za nikoho iného a to už to hrám nejaký ten rok no proste dlho a musim povedať, že v SC2 sa mi so zergami strašne zle hrá neviem čím to je proste mam strašnú dilemu vždy v tom čo robiť aj ked viem čo sa na mňa chystá toto sa mi nestalo v SC1 a v SC2 vkuse a tak to aj vypáda v bilancií zápasov 1vs1 ... no na druhej strane ked hrám 2vs2 a viac to je úplne iná káva teda pokial nemám v týme lamu :? proste zerg vs T.abo Toss 1v1 0bodov


U me to same, taky se mi zda, ze zerg je znatelne tezsi na hrani nez jine rasy, ale nechci tu porad "brecet" :) Hraju, prohravam a bavim se pri pohledu na larvi :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 20:17:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: čtv 12. čer 2008 13:31:42
Příspěvky: 76
6th pool rozhodně neni k smíchu a občas nestačí ani vědět, že ho Z jede. Problém je v tom, že když scout dorazí, tak 6th pol už je rozjetej, a na 2v2 mapách to dokonce člověk může vyscoutovat až dost pozdě.
A i v okamžiku, kdy člověk ví včas, že to Z jede, tak odrazit to rozhodně není s prstem v nose, naopak - roli hraje každá vteřina a každá chyba, která rozhodne o tom, jestli budete mít jednoho, dva, nebo tři zealoty a co dál.
Co bude po nerfu zealotů, to fakt netušim.
Ty co tvrděj, že 6th pool neni nebezpečnej, nebo že se dá jednoduše zvládnout proti sobě zřejmě nikdy neměli dobrýho zerga, co to zkoušel. Zvládnout se dá, ale nesmí člověk udělat ani malou chybku a musí to včas vyscoutovat, nebo to rovnou předpokládat.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 21:35:36 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Kamos si vynda s protossem 6pool i kdyz jede 13gate ... v klidu jedine NOOBaci neprezijou 6pool rush, ve 2v2 je to neco jineho....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: balance?
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 21:54:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: čtv 12. čer 2008 13:31:42
Příspěvky: 76
to bych moc rád viděl replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz