StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 20:37:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 8:02:21 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 7:53:15
Příspěvky: 7
mariňuky jsem produkoval, tak jak jsi mi radil, tzn. v 10 minutě jsem jich měl reálně cca 60. produkoval jsem je z cca 5 rax a stavěl k tomu depoty a scv, tzn. scvček jsem měl kolem 22, pak už jsem další nevyráběl, protože mi to přišlo neefektivn - pokud se pletu, tak mě opravte. Problém je však v tom, že když pošlu těchto 60 mariňáku na soupeřovu základnu, tak mě vždycky rozsekal, protože měl zastavěnej vchod nebo něco podobného.

Každopádně chci všem poděkovat za rady, ať je jakákoliv. Hold se s tím musím nějak poprat sám, ono mi nic nezbbide pokud si chci užívat hru proti hráčům a né hrát proti compu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 10:31:27 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Salame z goldu, nerikej mi laskave ze radim blbosti. Samozrejme je to brano jako trenink macra, co jineho by to bylo? A co asi hrac, ktery v bronzu prohraje 10 zapasu v rade potrebuje jineho nez macro, respektive vyrabet jednotky? Ale do platiny te to dostane spolehlive, to jsem si jisty. Mimochodem, pokud chces slyset dalsi blbost, tak hadej jak vysoko jsem se dostal s fast expandem, 10 raxama a utokem s 25 marinakama pred osmou minutou? Coz je opravdu, ale opravdu zakerny cheese, ktery jsem sam vymyslel. Predpokladam, ze reknes, ze se s tim nemuzu dostat ani z bronzu.[/quote]


V mojem postu je jasně napsáno, že pokud je to myšleno jako makro trénink tak to beru, tak nebuď tak mrzutej brouku. Jinak nejsem z goldu, ale ze silveru, páč sem se prvníma zápasama v Hots proleavoval do bronzu, hned 1. den promote do silveru, pak už sem nehrál:-) A proleavoval sem se tam proto, abych viděl jak rychle mi to pude nahoru ne abych si honil trenky na ještě horších hráčích než jsem já:-) a protože tu lidi psali, že je teď bronz fakt vostrej proti WOL což rozhodně nemohu potvrdit, i já se svým hovnoskillem sem si tam mohl dělat co sem chtěl, třeba kántrovat mastanky helionama a podobně. Pokud ten člověk opravdu prohrává v bronzu vše, tak jediné krom teorie je opravdu zaměřit se na makro a to uplně základní a potom tvůj trenink má smysl a jestli se do mě budeš navážet tak tě vyzvu na souboj a to pak bude pro tebe ostuda, až tě porazí lama jako já:-))) mír...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 10:35:43 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
A abych nějak konstruktivně poradilzadavateli postu, tak psal to už Mahi - ty treninkový mise sou fakt jak pro blbý, párkrát si je projeď a gold bude za chvíli.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 10:50:23 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Mikešáku, pošli replay a dostane se ti jistě lepších rad...

Jinak mám teď v Sobotu v plánu konečně udělat to, o čem jsem mluvil a dostat se z Bronzu do Diamantu během jednoho dne, pouze správným macrem a stavěním jednotek ( jak tvrdím už delší dobu, je jediná správná cesta )... Celé to budu nejspíš streamovat ( ačkoliv můj connect sux, takže to nebude žádná super kvalita ) a nejpíš i komentovat :) Nejspiš tu udělám ještě nějáké info o téhle show, tak doufám že to někomu aspoň k nečemu bude.

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 11:03:52 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
garrett345 píše:
deacon píše:
Jenže von má Salám částečně pravdu. Protože tento postup ho nic nenaučí


Okej, i ponekud iracionalne uvazujici lide maji pravo na svuj nazor. Po deseti prohrach v rade v bronzu (navic ted uz pokud vim 8 procentniho bronzu, driv tam byla tretina hracu) ho to NIC nenauci? Dobry vtip. Mikesak napsal, ze prohral dalsich 15 her v rade, coz bude zpusobeno tim, ze mel tak 10 scv, 1000 mineralu v banku a 3 raxy, ktere cas od casu postavily marinaka. Psat, ze to co jsem mu poradil je bud blbost, nebo ze ho to nic nenauci je fakt vrchol iracionality.

deacon píše:
a hlavně pak v platině začne masivně prohrávat, jakmile zkusí nejet sejrování. S každým postupem do vyšší ligy je nutno přidat další krok ve hře, jinak to bude moc velký skok v platině a to neustojí.(je to něco, jako učit neplavce plavat tak, že mu uprostřed rybníku sundáš plovací vestu)


Ja mu nedoporucoval cheese. Kdybych mu chtel doporucit cheese, se kterym se dostane co nejrychleji co nejvys, tak bych mu poradil at dela ten mass marine ze dvou bazi, s cimz jsem se dostal do high masteru. Ale me slo jenom o to, aby pochopil, ze musi vyrabet SCV, jednotky a produkcni budovy a ze s takhle primitivnim receptem prejede kazdeho hrace v nizsich ligach. Samozrejme misto pateho a sesteho raxu muze postavit faktorku, k jednomu raxu postavit techlab. Nebo muze mit 4 raxy a 2 starporty s techlabem, s tim si uz muze hrat sam. Je jedno do ceho ty penize nasype, v platine nikdy nebude "masivne prohravat" pokud jednou za pul minuty utrati suroviny. To se muze naucit behem par dni i naprosty zacatecnik, ktery starcraft prave nainstaloval. To bych prirovnal k tomu, naucit se plavat. Bohuzel se vetsina hracu utopi nekde bronzu az goldu, protoze se uci hrat vodni polo, predtim nez se nauci plavat. A plavat se pak uz samozrejme nikdy nenauci:)

Nevytrhávat z kontextu, pokud možno. Není to slušné a ukazuej to spíše něco o tobě a tvém uvažování.

Mno, takže - znovu k tomu, co jsem napsal, napíši to pomalu, abys měl šanci to pochopit i ty:
1) Napsal jsem, že ho to nic nenaučí v relaci s "dostat se do platiny". To je totiž to podstatné, co tys nepochopil nebo záměrně vynechal. To jsou ty internety a jejich diskuse :o)

2) Stojím si za svým - nic ho to nenaučí. Dostane se do platiny a jakmile bude chtít hrát cokoliv jiného, než toto, prohraje, protože nebude vědět, kdy má postavit plyn, kdy má začít stim, kdy má začít upgrade, kdy má začít produkci medevac birds. Takže ano, začne prohrávat(když si spočítáš kolik minerálů jde bokem díky plynové produkci...). Pak se vrátí k tomu, co hrál předtím a vyhraje. OOOO, holy macro über game!!! 8 minut dlouhá hra není macro game, je to jenom trénink makra tak pro silver max. Pokud nemá další milník, který by měl plnit(a ten by měl plnit hned jak se dostane přes fázi "umím stupidni 8min. push"(tzn. tak gold max s aktuálním rozdělením lig, vzhledem k tomu, jak prohrával, spíš silver)). Ideálně přihodit stim nebo +1 attack k a-move. S tím zaútočit v určité minutě s určitými počty. Až tohle dokáže, přidat medevac atd.

Znova a pomalu:
Jestli se dostane do platiny jen s tím, že umí tento push a nic jiného, tak začne prohrávat jakmile zkusí hrát něco jiného. Proto tvrdím, že ho to nic nenaučí. Protože je to 1. krok a nenásledují jej další(ty podstatné) ;)

Mno, tož tak :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 11:10:43 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Aklaine? :twisted:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 11:12:24 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Znova a pomalu:
Jestli se dostane do platiny jen s tím, že umí tento push a nic jiného, tak začne prohrávat jakmile zkusí hrát něco jiného. Proto tvrdím, že ho to nic nenaučí. Protože je to 1. krok a nenásledují jej další(ty podstatné) ;)

Mno, tož tak :o)[/quote]


BTW tedle push ho podle mě nyní dostane do silveru,nevěřím že dál.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 11:16:29 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Trochu to tu za spamuju, ale todle fakt funguje i nyní?: Ja mu nedoporucoval cheese. Kdybych mu chtel doporucit cheese, se kterym se dostane co nejrychleji co nejvys, tak bych mu poradil at dela ten mass marine ze dvou bazi, s cimz jsem se dostal do high masteru.

nechce se mi fakt věřit, ale nehádám se jen se ptám. :?:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 12:31:17 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 7:53:15
Příspěvky: 7
Chlapi, teď to zkouším za protose, tzn. dělám furt proby, v cca 5 minutě mám jednu expu. neustále zvyšuju proby na cca 50, tzn. těžím 12 plyn a 38 minerály v cca 9 minutě. Mám hotový cca 7 gateway a warp, a hotovejch cca 12 stalkerů, 6 zealotů a 6 sentry. Nicméně zkusil jsem s tím jít na soupeře a dostal mě cca 25 roachama a pak mě dodělal. Nicméně obecně je tento postup dobrý? Druhá věc mě napadla, že jsou v tom bronzu tak dobří je, že hraju HotS, tzn. není možné že si jej koupili fakt nadšenci a postupně se bronz bude směřovat tím směrem že tam budou čímdál horší a horší hráči ....?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 12:49:30 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Mikesak1983 píše:
Chlapi, teď to zkouším za protose, tzn. dělám furt proby, v cca 5 minutě mám jednu expu. neustále zvyšuju proby na cca 50, tzn. těžím 12 plyn a 38 minerály v cca 9 minutě. Mám hotový cca 7 gateway a warp, a hotovejch cca 12 stalkerů, 6 zealotů a 6 sentry. Nicméně zkusil jsem s tím jít na soupeře a dostal mě cca 25 roachama a pak mě dodělal. Nicméně obecně je tento postup dobrý? Druhá věc mě napadla, že jsou v tom bronzu tak dobří je, že hraju HotS, tzn. není možné že si jej koupili fakt nadšenci a postupně se bronz bude směřovat tím směrem že tam budou čímdál horší a horší hráči ....?


Hele podle mě fakt má smysl ten novej tutoriál co je přímo ve hře projdi si ho, to že budeš skákat z jedný rasy na druhou ti nepomůže. Jinak v tý hře je hodně důležitejch věcí,ale obecně prostě musíš !pořád! stavět těžiče, natěžený suroviny rozumně utrácet, aby se ti nehromadily a občas zjistit co soupeř dělá, ale to možná počká, tak že stav těžiče a utrácej smysluplně prachy a budeš vyhrávat. Smyslu plně píšu proto, že nemá smysl když máš hodně peněz třeba posatvit 15 depotů do foroty, když tak na tebe koukám, bez urážky, ty opravdu potřebuješ úplný základy po teoretický stránce, tzn. něco si o tom přečti, navrhuju Pralvuv blog, škrábeme se z bronzu- - pralev-sc2.blog.cz/rubrika/skrabeme-se-z-bronzu, je to pro WOL, ale základní principy sou naprosto stejný.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz