StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 18:46:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 13:51:47 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 20:36:09
Příspěvky: 456
Bydliště: Opava
Mikesak1983 píše:
Chlapi, teď to zkouším za protose, tzn. dělám furt proby, v cca 5 minutě mám jednu expu. neustále zvyšuju proby na cca 50, tzn. těžím 12 plyn a 38 minerály v cca 9 minutě. Mám hotový cca 7 gateway a warp, a hotovejch cca 12 stalkerů, 6 zealotů a 6 sentry. Nicméně zkusil jsem s tím jít na soupeře a dostal mě cca 25 roachama a pak mě dodělal. Nicméně obecně je tento postup dobrý? Druhá věc mě napadla, že jsou v tom bronzu tak dobří je, že hraju HotS, tzn. není možné že si jej koupili fakt nadšenci a postupně se bronz bude směřovat tím směrem že tam budou čímdál horší a horší hráči ....?


To pochybuju, že by v HotS byli v Bronzu dobří hráči, protože si to teprve koupili... dal sem 5:0 a rovnou mně to hodilo do platiny... během dalších 4 her sem byl v diamantu... a co mám friendlist lidí, kteří byli převážně dia/master v WoL, tak už jsou opět dia a master... takže asi tak

_________________
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/1237219/1/MaHi/
http://us.battle.net/sc2/en/profile/2976685/1/DarkHorse/

** UČÍME SE HRÁT ZERGY **
kapitola třetí - poznej nepřítele! ZvT
kapitola čtvrtá - ZvP
kapitola pátá - ZvZ


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 14:46:35 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 19:50:57
Příspěvky: 51
Mikesak1983 píše:
Chlapi, teď to zkouším za protose, tzn. dělám furt proby, v cca 5 minutě mám jednu expu. neustále zvyšuju proby na cca 50, tzn. těžím 12 plyn a 38 minerály v cca 9 minutě. Mám hotový cca 7 gateway a warp, a hotovejch cca 12 stalkerů, 6 zealotů a 6 sentry. Nicméně zkusil jsem s tím jít na soupeře a dostal mě cca 25 roachama a pak mě dodělal. Nicméně obecně je tento postup dobrý? Druhá věc mě napadla, že jsou v tom bronzu tak dobří je, že hraju HotS, tzn. není možné že si jej koupili fakt nadšenci a postupně se bronz bude směřovat tím směrem že tam budou čímdál horší a horší hráči ....?


máš 7gateway a žádné robo? nebo stargate? tak to se nediv, že prohráváš. Pokud neumíš použít sentry a umístit správně forcefieldy, tak se nediv, že roachové projdou.
Podívej se do HELP, nebo kde to teď je. Někde je tam seznam jednotek a na co je která silná a slabá.
Zkus klasické 3gate+robo. S tím rozdílem, že bys mohl přidat MamaCore. Jakmile dokončíš robo, děláš observera a scoutuješ. Vidíš-li Roach Warren a spoustu roachů, děláš Immortaly. Umístit proxy pylon poblíž zergovy báze také není k zahození.
A co je hlavní, nečekej, až se soupeř ukáže u tvých vrat. Máš Warpgate, používej ji...


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: stř 20. bře 2013 19:34:33 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Nepopisuj nám ty své hry, hoď sem rovnou replaye. Nestyď se za ně, nikdo normální se ti vysmívat nebude, každý jsme nějak začínali. Každopádně dokud si to jen píšeme na fóru, víme všichni kulové a je to jen theorycraft... V replayi ti ty nejzávažnější chyby identifikujeme hned.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře 2013 22:41:37 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
deacon píše:
garrett345 píše:
deacon píše:
Jenže von má Salám částečně pravdu. Protože tento postup ho nic nenaučí


Okej, i ponekud iracionalne uvazujici lide maji pravo na svuj nazor. Po deseti prohrach v rade v bronzu (navic ted uz pokud vim 8 procentniho bronzu, driv tam byla tretina hracu) ho to NIC nenauci? Dobry vtip. Mikesak napsal, ze prohral dalsich 15 her v rade, coz bude zpusobeno tim, ze mel tak 10 scv, 1000 mineralu v banku a 3 raxy, ktere cas od casu postavily marinaka. Psat, ze to co jsem mu poradil je bud blbost, nebo ze ho to nic nenauci je fakt vrchol iracionality.

deacon píše:
a hlavně pak v platině začne masivně prohrávat, jakmile zkusí nejet sejrování. S každým postupem do vyšší ligy je nutno přidat další krok ve hře, jinak to bude moc velký skok v platině a to neustojí.(je to něco, jako učit neplavce plavat tak, že mu uprostřed rybníku sundáš plovací vestu)


Ja mu nedoporucoval cheese. Kdybych mu chtel doporucit cheese, se kterym se dostane co nejrychleji co nejvys, tak bych mu poradil at dela ten mass marine ze dvou bazi, s cimz jsem se dostal do high masteru. Ale me slo jenom o to, aby pochopil, ze musi vyrabet SCV, jednotky a produkcni budovy a ze s takhle primitivnim receptem prejede kazdeho hrace v nizsich ligach. Samozrejme misto pateho a sesteho raxu muze postavit faktorku, k jednomu raxu postavit techlab. Nebo muze mit 4 raxy a 2 starporty s techlabem, s tim si uz muze hrat sam. Je jedno do ceho ty penize nasype, v platine nikdy nebude "masivne prohravat" pokud jednou za pul minuty utrati suroviny. To se muze naucit behem par dni i naprosty zacatecnik, ktery starcraft prave nainstaloval. To bych prirovnal k tomu, naucit se plavat. Bohuzel se vetsina hracu utopi nekde bronzu az goldu, protoze se uci hrat vodni polo, predtim nez se nauci plavat. A plavat se pak uz samozrejme nikdy nenauci:)

Nevytrhávat z kontextu, pokud možno. Není to slušné a ukazuej to spíše něco o tobě a tvém uvažování.

Mno, takže - znovu k tomu, co jsem napsal, napíši to pomalu, abys měl šanci to pochopit i ty:
1) Napsal jsem, že ho to nic nenaučí v relaci s "dostat se do platiny". To je totiž to podstatné, co tys nepochopil nebo záměrně vynechal. To jsou ty internety a jejich diskuse :o)

2) Stojím si za svým - nic ho to nenaučí. Dostane se do platiny a jakmile bude chtít hrát cokoliv jiného, než toto, prohraje, protože nebude vědět, kdy má postavit plyn, kdy má začít stim, kdy má začít upgrade, kdy má začít produkci medevac birds. Takže ano, začne prohrávat(když si spočítáš kolik minerálů jde bokem díky plynové produkci...). Pak se vrátí k tomu, co hrál předtím a vyhraje. OOOO, holy macro über game!!! 8 minut dlouhá hra není macro game, je to jenom trénink makra tak pro silver max. Pokud nemá další milník, který by měl plnit(a ten by měl plnit hned jak se dostane přes fázi "umím stupidni 8min. push"(tzn. tak gold max s aktuálním rozdělením lig, vzhledem k tomu, jak prohrával, spíš silver)). Ideálně přihodit stim nebo +1 attack k a-move. S tím zaútočit v určité minutě s určitými počty. Až tohle dokáže, přidat medevac atd.

Znova a pomalu:
Jestli se dostane do platiny jen s tím, že umí tento push a nic jiného, tak začne prohrávat jakmile zkusí hrát něco jiného. Proto tvrdím, že ho to nic nenaučí. Protože je to 1. krok a nenásledují jej další(ty podstatné) ;)

Mno, tož tak :o)


Deacone, nebudu se s tebou hadat, proste jsi iracionalni clovek pokud venujes tolik casu tomu, abys podkopaval moji radu, ktera mu objektivne pomuze ze vseho nejvic. A nemas pravdu v nicem, co jsi napsal. Evidentne je tezke priznat si, ze kdyz jsi byl v nizsich ligach, tak pridavani nejakych postupnych kroku a strategii byl sebeklam a postup vys byl zpusobeny z 90% tim, ze jsi mimodek vyprodukoval vice jednotek.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 0:52:11 
Offline
 Profil

Registrován: ned 14. říj 2012 18:36:29
Příspěvky: 41
Mikesak1983 píše:
mariňuky jsem produkoval, tak jak jsi mi radil, tzn. v 10 minutě jsem jich měl reálně cca 60. produkoval jsem je z cca 5 rax a stavěl k tomu depoty a scv, tzn. scvček jsem měl kolem 22, pak už jsem další nevyráběl, protože mi to přišlo neefektivn - pokud se pletu, tak mě opravte. Problém je však v tom, že když pošlu těchto 60 mariňáku na soupeřovu základnu, tak mě vždycky rozsekal, protože měl zastavěnej vchod nebo něco podobného.

Každopádně chci všem poděkovat za rady, ať je jakákoliv. Hold se s tím musím nějak poprat sám, ono mi nic nezbbide pokud si chci užívat hru proti hráčům a né hrát proti compu.


S temi 60 marinaky se pletes, protoze s tim bys v bronzu nemohl nikdy prohrat 15 her v rade. To doufam uzna kazdy na tomhle foru. Ale i tak by byla velka chyba mit 60 marinaku, kdyz jich muzes mit 70. Vem si, ze by souper delal to same a mel by 70 marinaku proti tvym 60. Boj by dopadl tak, ze by te rozsekal a 30 marinaku by mu zustalo.

K tem 70 marinakum se dostanes uplne jednoduse, kdyz jednou cca za 20 sekund poresis macro: 1/das stavet SCV 2/das stavet marinaky 3/zkontrolujes supply 4/zkontrolujes penize a utratis je! v tomhle pripade za barracksy. Samozrejme stejnym zpusobem muzes postavit i jine kompozice jednotek, ktere jsou silnejsi nez 70 marinaku. Dalsi krok je byt schopny stavet jednotky a zaroven ovladat armadu a scoutovat. Ale macro musi byt vzdy priorita! Pokud zrovna nesplitujes pred banelingama, tak neni duvod macro vynechat. Musis se naucit, ze macro je to nejdulezitejsi a armadu muzes ovladat jen v tom case, ktery ti zbude po macru. Ze zacatku to bude tak tretina casu, ale jak se budes zrychlovat, tak to bude lepsi a lepsi. No a dalsi krok je hrat z vice zakladen a expandovat, scoutovat a nebat se vzit si ctvrtou nebo patou bazi, pokud je to bezpecne. Tady uz to zacne byt slozitejsi, taky ale kdo to zvladne se dostane do masteru ciste diky macru.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 1:39:17 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. bře 2013 19:50:57
Příspěvky: 51
garrett345 píše:
S temi 60 marinaky se pletes, protoze s tim bys v bronzu nemohl nikdy prohrat 15 her v rade. To doufam uzna kazdy na tomhle foru. Ale i tak by byla velka chyba mit 60 marinaku, kdyz jich muzes mit 70. Vem si, ze by souper delal to same a mel by 70 marinaku proti tvym 60. Boj by dopadl tak, ze by te rozsekal a 30 marinaku by mu zustalo.


mno, pokud není soupeř blbej, tak scoutuje. Ano, i v bronzu je to základ a 60% úspěchu. Vidím-li, že terran jede jen raxy a ekonomiku, tak za terrana udělám Heliony (i když s možnostmi techu v HotS spíš mass siege tanků za wall :D ), za tosse HT či DT (víc jak polovina bronz terranů nepoužije žádný detektor po celou hru) a za zerga mass Roach. i kdyby v 10. minutě měl 100 maríny, pokud oponent má přehled o jeho kompozici armády a pohybu po mapě, tak terran s pouhou biotikou prohraje.
15 proher v řadě je sice moc. Chtělo by to vidět replay, zda tam nejsou nějaké větší chyby, jako třeba supply block ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 6:21:32 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Nevím, jak někdo může tvrdit, že s mass marine se nikam nedostane... Zkuste občas mrknou na Dragonův stream. Viděl jsem jednu jeho hru, kterou hrál proti Diamond hráči a za celou hru neudělal žádnou jinou jednotku, než Mariňáka a SCV. Myslím, že udělal CS a Stim (jestli dělal upgrady si už nejsem jistej). Jeho soupeř byl terran, jel tanky a stejně ho Dragon rozsekal nekonečnými řadami mariňáků, kteří putovali z jeho raxů. Takže s touto taktikou jde vyhrávat i Diamondu, když máte dobrý macro...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pon 25. bře 2013 10:20:31 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
Zdravím,

mohl bych někoho požádat zda by mi vysvětlil, jak se používají schopnosti Oracle a mothership core? :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pon 25. bře 2013 12:20:31 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Nevím, co na tom chceš vysvětlovat, ale dobře.
Mothership core:
Recall - zmáčkneš "R" a přes minimapu klikneš na Nexus, ke kterýmu se chceš portnout (MC sebou vezme jednotky, kteréjsou kolem ní v určitém radiusu.
Photon overcharge - zmáčkneš "F" a klikneš na Nexus a ten začne střílet :D .
Oracle:
Envision - zmáčkneš "T" a z Oracla je detector.
Revelation - zmáčkneš "R" a klikneš na nepřátelské jednotky. 60s uvidíš to, co vidí dané jednotky.
Pulsar beam - zmáčkneš "C" a normálně zaútočíš, buď přes Shift pravým naklikáš dělníky (pokud nechceš, aby Oracle útočil třeba na Stalkera, kterj je postavenej v těžbě) a nebo ho pošleš přes Attack-move a on už si vybere na co bude útočit.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčky
PříspěvekNapsal: pon 25. bře 2013 13:48:57 
Offline
 Profil

Registrován: úte 12. úno 2013 8:24:02
Příspěvky: 18
díky moc:))


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz