StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 15. črc 2024 7:05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 12:11:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
Predne prosim nechci tu cist:
- vzajemne obvinovani, co je OP a ktera rasa je nejvic OP
- vysmechy hracu z goldu/diamondu typu "miluju plac terrana trpiciho proti zergum"
- "takovych vlaken a odpovedi jsou tu na tve otakzy mraky". Jako mozna jo, ale dohrabat se k nim pres tuny flamu se mi nedari. Pokud vas to drazdi, nepiste sem pls, budu si tu jen vylevat sve lamerske srdce sam pro sebe :)

UZITECNE (a casto jednoduche ;) )RADY Z TOHOTO VLAKNA

! obecne jak se ubranit early pushi: SCV + A poslat mirne za utocniky diky Mishario
Dobra rada je dat vsem SCV auto repair a pak je posilat pres A move na lingy, Ty SCV ktera se nedostanou na lingy automatick opravuji sve kolegy co jsou pod utokem diky GoRum

Terran proti Toss:
! pri zealot rushi nezapomenout mit nablizku wall SCV s aktivovanou autorepair diky zenedar


! build proti toss:
8 depo
10 rax (kasarna)
12 depo (v tehle fazi uz mas blok takze te zadny zealot nevyvede z rovnovahy)
13 plyn
16 rax
17 orbital command (prvnich 50 energie pouzij na mulu, dozenes ekonomiku proti chronoboostu)
18 dostav 2x techlab
19 rax + tech lab nebo reaktor zalezi co jede toss
20 stim

pak uz jen massuj MM az se ti dodela stim a conclusive shell tak to dobou budes mit celkem solidni armadu, tzn push na tosse. Nemel by ho rozchodit, kdyz ho rozchodi a pujde na protiutok tak ho za valem odrazis, udelas expu, prostavis medivaky a hura na dalsi push. Kdyz uvidis ze ma tempre, udelas ghosta na EMP, kdyz bude mit colossi udelas vikingy
- diky Yarin


Naposledy upravil Jeremiasz dne pát 01. říj 2010 15:58:59, celkově upraveno 6

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 12:27:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
jedu standartne 10 supply 12 racks
takze cim me spolehlive rozjede zerg svinsky rychlejma zerglingama, na mensich mapach je u me se 4 lingama jeste nez se mi dostavi racks, vstup jeste neni uzavreny, gg bo s SCV je proste neukousu, ty zaby tam litaj tam jak vitr v bedne, ani se mi s SCV nedari je zamerit.

dost podobny to mam se zealotama, ale tam uz jsem snad poresil build, takze to se mi vetsinou dari ladit.

dal jako tips, co mi vyhralo nebo diky moji blbosti prodrbalo hry:
v me lize priblizne kazdej druhej toss tlaci VR a carriery jak oteklej, to se mi casto podari odrazit a otocit Vikingama. Kdyz uz me donuti k vetsi stabve vikingu, tlacim je jako hlavni silu, upgradnu armor a snazim se mu potirat expandy pomoci pristani a rozdrbani toho co stavi.
zvlast proti tossum obcas udelam chybu, ze zanedbam missile turrets a pak me rozseka dark templarum. to je uplne zbytecna prohra, ale obcas me to proste ujede.
zergove klasicky mutaliskove, zergove kolem me nejedou prakticky nic jinyho, nejakou tu hydru/roache a plnou (_._) mutalisku. mam tady problem s expanzi, resp. ubranit novou expanzi, ale toje otazka cviku.
Snazil jsem se mutalisky precislit vikingama, pripadne mutalisky trochu kitovat, ale to se mi nedari, zrejme budu muset vic zaradit thory nebo nevim.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 14:57:38 
Offline
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 18:42:41
Příspěvky: 19
ahoj na tych zerglingov by som ti poradil vyskusat si v chalanges ako sa proti rushu branit. celkom dobre to tam vysvetluju+
moj vlastny typ ak pouzivas scvcka na branenie proti zergom tak oznacis scv kliknes atack na prveho zerga potom shift +atack a oznacis ostatnych zostavajucich lingov. Ostatne sa uz vykona samo :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 15:00:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
No vikingove jsou proti mutum spatna volba, na muty vyrob marinu se sanitkou a dostatek thoru. Pak je dulezite mit map control a zjistit kde ma to hejno, jelikoz mutove jsou velice mobilni. A proti protoskemu vzduchu je to zas marina se sanitkou (stim je samozremnost) a vikingove, zde zase je thor dle mne spatna volba. Dale mnej vzdy u sve army ravena kvuli detekci. Uz jsem potkal hodne terranu, kteri skoncili na to ze je vycistili 3 DT nebo ze napochodovali do zakopanejch banelingu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 15:51:19 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 17:26:54
Příspěvky: 26
Lingy s scv das v pohodě. Akorát nesmíš klikat na lingy ale označit scv zmáčknout "A" a kliknout někam na zem VEDLE lingů.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 16:01:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 11:58:46
Příspěvky: 136
Sklb píše:
ahoj na tych zerglingov by som ti poradil vyskusat si v chalanges ako sa proti rushu branit. celkom dobre to tam vysvetluju+
moj vlastny typ ak pouzivas scvcka na branenie proti zergom tak oznacis scv kliknes atack na prveho zerga potom shift +atack a oznacis ostatnych zostavajucich lingov. Ostatne sa uz vykona samo :)


jj, challenges jsem mam vsechny na gold, ale konkretne u tohohle jsem potil krev a nakonec to nejak zplichtil pomoci bunkru a debilni AI, ze oni primarne utocej na CC, coz mi poskytlo trochu casu, cloveci zerg tohle neudela.

jinak ten hotkey A je pro me novinka (ano, jsem blbec, diky za tip) musim to vyzkouset, protoze ty SCV proste nechtej utocit, tocej se kolem, stojej, civej a nechavaji se sezrat, mam mikro na pikacu

GoRum píše:
No vikingove jsou proti mutum spatna volba, na muty vyrob marinu se sanitkou a dostatek thoru. Pak je dulezite mit map control a zjistit kde ma to hejno, jelikoz mutove jsou velice mobilni. A proti protoskemu vzduchu je to zas marina se sanitkou (stim je samozremnost) a vikingove, zde zase je thor dle mne spatna volba. Dale mnej vzdy u sve army ravena kvuli detekci. Uz jsem potkal hodne terranu, kteri skoncili na to ze je vycistili 3 DT nebo ze napochodovali do zakopanejch banelingu.

jono, teda myslim ze mutove zrusej sanitku jako prvni ergo bych se bal, ze to jsou vyhozeny prachy.
Mutove a jejich mobilita je tady muj hlavni problem, jak zmerci nejakou vetsi army na ceste, zautoci na bazi, vykydli to tam a jeste se stihne vratit k obrane sve baze, obcas je to o nervy.
Raveny se snazim tahat, ale je to drahy jak pes :(
je fakt, ze proti tossum Thora prakticky netaham, Vikingove me tady jeste nezklamali.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 16:18:31 
Offline
 Profil

Registrován: pát 27. srp 2010 23:11:46
Příspěvky: 9
popravdě pokud se chceš zlepšit tak by bylo ideální osvojit si jeden konkrétní build který funguje v mid game

zkus třeba MMM je to to nejednoduší co můžeš zkusit

funguje poměrně dobře na obranu proti mutum stejně jako dobře na pozemní jednotky

rozjeď na 3raxy pak zkus s tím co jsi vyrobil bez medivaku zatlačit na soupeře
zkus takhle pár her a uvidíš jestli to funguje jak má

pokud to bude fungovat dobře tak přidej k prvnímu útoku expanzi a bude hned veseleji

nemá smysl ze startu hned zkoušet všechno já si ze startu taky vystačil jen s ling/roach/hydra a pak jsem přidával další jednotky a ability

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 16:38:54 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 14. zář 2010 14:46:37
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha
Jeremiasz píše:
Sklb píše:
ahoj na tych zerglingov by som ti poradil vyskusat si v chalanges ako sa proti rushu branit. celkom dobre to tam vysvetluju+
moj vlastny typ ak pouzivas scvcka na branenie proti zergom tak oznacis scv kliknes atack na prveho zerga potom shift +atack a oznacis ostatnych zostavajucich lingov. Ostatne sa uz vykona samo :)


jj, challenges jsem mam vsechny na gold, ale konkretne u tohohle jsem potil krev a nakonec to nejak zplichtil pomoci bunkru a debilni AI, ze oni primarne utocej na CC, coz mi poskytlo trochu casu, cloveci zerg tohle neudela.

jinak ten hotkey A je pro me novinka (ano, jsem blbec, diky za tip) musim to vyzkouset, protoze ty SCV proste nechtej utocit, tocej se kolem, stojej, civej a nechavaji se sezrat, mam mikro na pikacu


Já jsem teda tuhle chellenge udělal tak, že jsem prostě zabarikádoval pomocí barracks a supply depot blízkou rampu. Nemusíš ty budovy mít ani dostavený, když k tobě lingové doskáčou, úplně stačí, když nebudou moci projít dál. A pokud si ten svůj wall budeš opravovat dvěma SCV, tak ti ho samotní lingové neproboří ani za půl hodiny, ať jich bude sebevíc (na rampu se jich vedle sebe stejně vejde jen několik). Takže ty máš potom hromadu času vycvičit pár mariňáků a lingy z bezpečí zpoza wallu sundat. Je to naprosto jednoduchý.

Proti protossům v druhé části to pak chce rychle pastavit ty bunkry.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 16:43:36 
Offline
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 18:42:41
Příspěvky: 19
SolusRex píše:
Já jsem teda tuhle chellenge udělal tak, že jsem prostě zabarikádoval pomocí barracks a supply depot blízkou rampu. Nemusíš ty budovy mít ani dostavený, když k tobě lingové doskáčou, úplně stačí, když nebudou moci projít dál. A pokud si ten svůj wall budeš opravovat dvěma SCV, tak ti ho samotní lingové neproboří ani za půl hodiny, ať jich bude sebevíc (na rampu se jich vedle sebe stejně vejde jen několik). Takže ty máš potom hromadu času vycvičit pár mariňáků a lingy z bezpečí zpoza wallu sundat. Je to naprosto jednoduchý.

Proti protossům v druhé části to pak chce rychle pastavit ty bunkry.

Toto asi ale ucelom tej chalange nebolo :) skor ste sa mali naucit mikrovat scv s marinakmi tak aby ste lingov odrazily.
Aj ked mozno aj ten wall no :p predsa len terani sa radi walluju....

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Lama gamer aka diskuse pro lamky
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 16:59:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 15. zář 2010 12:33:32
Příspěvky: 84
Dobra rada je dat vsem SCV auto repair a pak je posilat pres A move na lingy, Ty SCV ktera se nedostanou na lingy automatick opravuji sve kolegy co jsou pod utokem. Ja jsem za celou tu vyzvu stratil jen 2 SCV hned na zacatku a pak uz beze strat. Proti tosum ve druhe casti udelat rychle 2 bungry a pak uz jen tanky a v siege modu rostrilet postupne vsechny budovy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz