StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 13. kvě 2024 2:14:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 4:46:35 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Dik za rozbor. Zkusim na tom zapracovat.

Ale i tak mi to v TvP funguje :-) Radsi ti ani nebudu posilat posl. rep, kdy mel P (gold) 2x vic mineralu, udelal 3 pushe, kdy mi vymlatil SCVcka a stejne mi to vyhraly tri tanky :-D

Ja jsem radil Salamovi tenhle build a tanky, pac me proste fungujou (a on ma mnohem lepsi macro nez ja), P jsou v goldu, jak sam rikas - uplny debilove, takze by mu taky mohli fungovat. Pro me jsou ted neco jako banelingove pro Zerga a stale si drzim pomer vyher 9/10 :-)

A pokud jede P nejakej DT rush, tak mi hru vyhraje 1x banshee :-)

Vs Z me asi potapi to macro, to bude pavda a navic jsem debil ja, pac me sejmou bane jako P ty zasiegovany tanky :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 6:49:18 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Tak tady je Salame krasne videt, ze i s grilovackou je Z imba picacka rasa aneb 5 mutas won the game :-( A to byl low silver a ja slightly favored (takze po 7 vyhrach v rade postup opet v peerdeli :-( )

http://www.uloz.to/12485833/the-shatter ... -sc2replay

A dalsi, tentokrat mass bane, opravdu sance ;-) Uz jsem fakt nasranej :-(

http://www.uloz.to/12485905/antiga-ship ... -sc2replay

A dlasi 2 prohry se Z. Takze uz jsem skoro na 0. A tak to jde kazdy, kazdicky den :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 10:32:29 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
KUA asi se dneska vykaslu na haven forces a mrknu na ty repy fakt by me zajimalo jak muze hru vyhrat 5 mutu, mozna proto ze sem naucenej ze muti prilitaj kolem 10 minuty takze v tu dobu na ne uz cekaj vezky v mineralech a pokud zergovy ugrilujes havo dron a pak nepokracujes v talku tak je to o nicem pac v tu dobu ma vetsinou uz expu a mozna i macro hatch takze je ma za chvily zpatky. A co se tyce tossu v Goldu tak oproti silvru je to sakra rozdil ve chvily kdy videj ze jedu tanky tak rozjedou prismy dropy, chargeloty + archony pripadne mass immo + GW

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 10:45:34 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Swen píše:
KUA asi se dneska vykaslu na haven forces a mrknu na ty repy fakt by me zajimalo jak muze hru vyhrat 5 mutu, mozna proto ze sem naucenej ze muti prilitaj kolem 10 minuty takze v tu dobu na ne uz cekaj vezky v mineralech a pokud zergovy ugrilujes havo dron a pak nepokracujes v talku tak je to o nicem pac v tu dobu ma vetsinou uz expu a mozna i macro hatch takze je ma za chvily zpatky. A co se tyce tossu v Goldu tak oproti silvru je to sakra rozdil ve chvily kdy videj ze jedu tanky tak rozjedou prismy dropy, chargeloty + archony pripadne mass immo + GW



V ty prvni hre jsem vezky mel, ale malo mariny, Thor magic a cokoliv dalsihi vylezlo z baracku bylo hned mrtvy. A speedling udelali zbytek.

Ta druha uz je jen na takovy pobaveni, jak to neumim hrat :-)

TvP dneska zatim 6:1, ted v ty predposledni hre jsem celou dobu vedl, pak namasoval 27 charge zealotu a i pres vetsi suply konecna (uz jsem mel jen bio, bez tanku) Chyba byla, ze jsem na nej nesel hned a chtel hrat macro. To uz se nebude opakovat :-)

Dlasi Z, prvni BF helioni padaj na bane, druhej utok pada na muta, ve 20 minute jde na me 8 BL. Joo, i love this game :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:09:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Tak jsem opet kouknul na replay a musim rict ze hledas chyby tam kde nejsou, resp. nejsou tak dulezite.

K první hře: Do cca 12.-13. minuty zerg delal jen lingy a queeny, tak co jsi cekal ze udela s plynem - ze 4 extractoru? (zvlast kdyz jsi vyscoutoval ze ma spire, dokonce si mel moznost videt presny timing spiru) A v dobe utoku 13:05 si mel presne 4 marinaky (a to jeste ve 3 skupinach) a 4 turrety, ktere kryly jenom tezbu a par depotu. 2 raxy, 2factory a expanze spolehaly jen na ty "3skupiny" marinaku. Vazne si cekal, ze se ubranis 11mutaliskum? Tady bych nic nesvadel na mutalisky, ale byl bych nastvanej na sebe. Zerg neutrati do 12minuty prakticky zadny gas a ty spolehas na 4 turrety, ktere jeste nekryji vsechno. ORLY?

Druha hra: Jestli si myslis ze hru si prohral kvuli banelingum, tak ti dam cas aby ses jeste jednou dival na replay...Po 3000hrach by si snad uz mohl chapat, ze kdyz zerg jede 15hatch, tak ty ho musis bud co nejdriv ekonomicky dohnat a nebo zbrzdit (nebo lepe zabit), jinak te zerg prezejede treba jen lingama.
-ekonomicky dohnat - rozjizdel si expanzi v 12. minute => expanduj mnohem driv
-ekonomicky zbrzdit - prvni tvuj utok byl v 9.minute => utoc mnohem driv

A ted trosku grafickeho znazorneni aby si videl jak moc pozadu si byl.
Obrázek

Ctvrty sloupec je absolutni rozdil natezenych surovin, paty relativni rozdil (do 6. minuty je videt sila MULEs, pak ani to nestaci)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:39:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
kori píše:
Tak tady je Salame krasne videt, ze i s grilovackou je Z imba picacka rasa aneb 5 mutas won the game :-( A to byl low silver a ja slightly favored (takze po 7 vyhrach v rade postup opet v peerdeli :-( )
http://www.uloz.to/12485833/the-shatter ... -sc2replay


Pri prvni grilovacce jsi mu zabil jen asi 6 dron a navic jsi s tema helionama vyjizdel z baze docela pozde, v te dobe uz mel dron tolik, ze ho to skoro nezpomalilo.

Myslim, ze jsi to prehnal s hellionama -> nemel jsi pak mineraly na antiair (marinaci), na me terrani vetsinou jedou tech hellionu na zacatku jen par (cca 4-8), abych nemoh sirit creep a zabrat treti a jen kdyz bych to fakt podcenil a neco zvoral, tak zkusej harasit mineral lajnu.
Mezitim si samozrejme hodej expu a prepnou bud na mech (s thorama) nebo na marine + tank, pripadne jen MMM, pozdeji jeste casto pridavaj ghosty.

Pokud mam pak bazi vic, tak jen posilaj porad dropy na expy, coz dokaze bejt dost otravny, pokud ty expy jsou na ruznych koncich mapy (i kdyz tam ma zerg 3 crawlery, tak vzdycky se najde misto, ze kteryho muzou utocit na tu expu tak, aby tam crawler nedostrelil :D ).

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:51:22 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Ja nevim, uz jsem zoufalej. Veskery prohry, krome jedny, je jenom Z :-(

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/105 ... ri/matches

Vzdycky mam neceho moc a neceho zas malo. Vidim, ze jede roache a bane, tak jedu marauders, heliony, nejakyho toho marinaka a on vyprnde 5 mutu a cela (vetsi) armada je v cudu. A tak je to porad. Harassy mi nejdou, no, snad jich budu potkavat, co nejmin :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:58:06 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
no znalost hry no fun no makro no fun to je pak tezky

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 13:01:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
kori píše:
Vzdycky mam neceho moc a neceho zas malo. Vidim, ze jede roache a bane, tak jedu marauders, heliony, nejakyho toho marinaka a on vyprnde 5 mutu a cela (vetsi) armada je v cudu. A tak je to porad. Harassy mi nejdou, no, snad jich budu potkavat, co nejmin :-(


Najdi si nejakyho gold zerga a dejte spolu treba 10 her a treba i spolecne pak rozeberte tu hru, ja mel donedavna sileny problemy v ZvP, nedaval jsem ani platinaky a az nedavno jsem prisel na to, kde delam chyby a co mam zmenit.

A jinak proti bane + roach bych spis jel tanky, vubec obecne cim min stavi lingu, tim vic pridej tanku (ale samozrejme mej neco i proti mutum), tankove si s tim uz nejak poradej, kdyz budes mit u nich jeste nejakej meatshield (marauderi, hellioni, marina, thori..).

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 13:51:03 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
satik píše:
kori píše:
Tak tady je Salame krasne videt, ze i s grilovackou je Z imba picacka rasa aneb 5 mutas won the game :-( A to byl low silver a ja slightly favored (takze po 7 vyhrach v rade postup opet v peerdeli :-( )
http://www.uloz.to/12485833/the-shatter ... -sc2replay


Pri prvni grilovacce jsi mu zabil jen asi 6 dron a navic jsi s tema helionama vyjizdel z baze docela pozde, v te dobe uz mel dron tolik, ze ho to skoro nezpomalilo.

Myslim, ze jsi to prehnal s hellionama -> nemel jsi pak mineraly na antiair (marinaci), na me terrani vetsinou jedou tech hellionu na zacatku jen par (cca 4-8), abych nemoh sirit creep a zabrat treti a jen kdyz bych to fakt podcenil a neco zvoral, tak zkusej harasit mineral lajnu.
Mezitim si samozrejme hodej expu a prepnou bud na mech (s thorama) nebo na marine + tank, pripadne jen MMM, pozdeji jeste casto pridavaj ghosty.

Pokud mam pak bazi vic, tak jen posilaj porad dropy na expy, coz dokaze bejt dost otravny, pokud ty expy jsou na ruznych koncich mapy (i kdyz tam ma zerg 3 crawlery, tak vzdycky se najde misto, ze kteryho muzou utocit na tu expu tak, aby tam crawler nedostrelil :D ).


Tak já souhlasím s tím co píšeš, jedu ty heliony pozdě a mám jich moc než se běžně dělá, ale to je smysl celého mého snažení proti zergovi, proč? Protože většina Zergů jede v mé a o stupeň vyšší lize mas lingů případně benelingů, věř mi nebo ne za zerga se nejvíce bojím speedlingů v ukrutným množství, cílem tohoto buildu je aby se zerg bál nějak ukrutně expendovat bez slušné obrany a aby jel např. rouche a ne speedlingy, který následně kontruju MMM. Jeden z mých problémů je, že vždy neudělám to co si před zahájením hry přdsevzám a pak je to takový nedotažený, jinak včera mě s tímto buildem 2 zorgové totálně smetli jeden bejvalej diamond co switchoval a druhej to prostě nádherně zavoloval a já to neskautnul. Ale obecně mi to funguje, až to fungovat přestane určitě budu postupovat úplně jinak. Ono já vždy "objevím" něco ultymativního na každou rasu, myslím si, jak teď každýho zničím a budu v za tejden v diamantu, ale tak to neni, vždy se nejdou takový, co mi můj osvědčenej build rozdupou, že ani nevím jak, ale neva, alespoň mě to donutí zkoušet zas něco jinýho. Jiank dropy na zerga vynechávám, páč se bojím mutů, že mě za letu sejmou..
Co se týče antiairu, já věděl že ty muty příjdou a věděl jsem že jich nebude moc, dokonce mi přeletěly nad hlavou když jsem byl u něj v bázi, ale já si jich nevšiml a hlavně sem na ně zapoměl, 3 věže by to řešily uplně v klidu si tedy myslím. Každopádně díky za reakci.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz