StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 0:43:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 18:45:07 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Pokus cislo 2, owned by bane, mass speedling a infestori :-)

Mineralu vytezino cca stejne.

http://www.uloz.to/12546044/metalopolis ... -sc2replay

Vic tanku, mariny? Na tolik speedlingu uz se asi bez aut neobejdu, ne? Ja fakt nevim :-(

Stoky: Diky, tak ten 3x rax zatim 2x vysel, ale je fakt, ze ani jednou nejel souper bane...

A ted jel bane a konec :-( Jako vzdy :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 22:01:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
K 3raxu: pokud jde banelingy, tak je potreba jednoduche mikro, ktere ti usetri hromadu armady. Oznacis v ballu jen marinu a utikas "skrz" maraudery. Pokud je zerg hloupej tak mu blingove umrou na marauderech (je potreba tusim 7 blingu na jednoho maraudera), pokud je chytrejsi tak marauderi aspon par blingu postrilej nebo aspon zpomalej.

Jinak jsem zkousel ten build z posledniho replay a zase rozdil dela makro. Dal sem si stejnej cil kterej sem videl u tebe. Marina/tank only (upgrady: stim, shield, siege...ja si pridal jeste +1), expanze, 4 turrety, bunker a obetovat na zacatku nepovedeny utok s 11marinaky. Vysledek, rozdil v BO a provedeni (zase sem to jel jen tak zhruba, jak mi to prislo pod ruku, na treti pokus - abych si to osahal):

Ty 12:00 - 22marinaku, 2tanky, suply 66; 13:00 36SCV, 22marinaku, 4-6tanku (nemel si je v hlavni armade), suply 82
Ja 12:00 - 30marinaku, 8tanku, suply 118; 13:00 52SCV, 41marinaku, 10tanku, suply 134.

Jak by asi dopadla ta bitva kdyby si prisel s dvojnasobnou armadou? Vazne se mrkni na nejake BO at to tam jen tak nehazis jak ti to prijde.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 22:23:20 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Hod mi sem rep, pls...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 13:41:25 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Kori

zatim jsem koukal jen na tu první hru na Taldarimu a to asi tak do půlky jen.

Toho plánu ses držel docela pěkně to je fajn. Nicméně je dost věcí který ti brání v tom aby to mělo účinnost.

1. To že jdeš 2rax push neznamená že přestaneš dělat SCV jen proto že děláš 2 mariňáky najednou. Protože pak chceš expandovat a expandovat s 20 SCV nemá moc význam.

2. Ten push s jakym si šel by ti vyhrál hru. Nauč se mikrovat marináky. Je to jednoduchý. Couváš a dycky zastavíš přes hold position nebo stop aby vystřelili. Tim se k nim jen těžko dostanou jednotky jako zergling bez speedu nebo drona.

3. Co se jeho protiútoku týče. Já vim že sem ti psal ať postavíš bunkr, ale samozřejmě pokud to je možný, jako na taldarimu tak před ně postav i wall ze supply depotů a bunkry třeba 2-3.

4. Celou dobu prvního útoku jsi nedělal SCV a pak už víceméně taky ne. Takže když jsi šel do toho pushe s tankama a dělal další command center tak to bylo uplně zbytečný. Protože na naturálce si těžil asi 4ma SCV a ve vytěženym mainu si měl sotva 20 dalších SCV. Taky když uděláš novou expanzi, pošli tam tak 5-6 workerů z nějaký starý základny ať máš rychleji saturaci.

5. Nesieguj takhle blízko k rampě když nevidíš nahoru. Tanky pak začnou střílet strašně pozdě. A klidně si marináky rozděl do malejch skupin a rozprostři je okolo tanků. Pak vem jednu malou a vylákej ho do nich. On většinu banelingů rozflákal o tanky, ty jsi do několika akorát pak zbytečně sám naběhnul.

6. Poslední věc - vždy když útočíš.... stále dělej armádu. Vždycky když jsi doútočil, tak jsi doma měl tak 3 marináky a tank. Mohl jsi tam mít tu samou armádu s jakou jsi útočil. A dělej SCV...pokud možno stále dokud jich nebudš mít alespoň 60 (2 plný báze).



Takže pro zlepšení
1. Nauč se základní mikrování s mariňáky.
2. Stále produkuj SCV!
3. Walluj si naturálku.
4. Využívej dostřelu tanků a rozděluj marinu na co nejširší prostor když má banelingy.
5. Neexpanduj na třetí, když ti na naturálce těží 4 workeři. A posílej jich pár ze starý základny do nový.
6. Zkus to s těmahle úpravama znovu! :)

P.S. za chvíli kouknu na tu druhou hru. :)

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 14:18:46 
Offline
 Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 10:59:09
Příspěvky: 46
Mal som a stále mám rovnako problém so Z. Odporúčam ti videonávod u Day9. Moc mi to pomohlo a to myslím vážne. Bol to rozbor MvP-ho a vyšlo. Ak to nenájdeš tak napíš a pošlem link v PM. Dokonca je tam vysvetlené že mass rouch na začiatku a taktiež SP pred Hatch...


EDIT: ako T sa poslednej veci bojím massu mutov. Kiež by hrali len to...!


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 14:30:55 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Ok, tak jsem projel i tu druhou hru.

Prohrál sis jí několika obrovskejma chybama. Vůbec to nebylo kvůli banelingum a infestorum.

1. Tohle je celkem maličkost na tvym levelu, ale neškodí to umět. Build order

10 - Supply depot
12 - Barracks
14 - Barracks
16 - Orbital Command
17 - Supply depot
a Rafinerku můžeš stavět až n ěkdy po tom když jdeš 2rax do expy

2. Měl si u něj SCV a viděl že dělá baneling nest už takhle brzo. Co z toho plyne? Že na to bude připravenej. Tzn. ty si postavíš command center, expanduješ a pojedeš podle plánu dál a pushneš s tankama. A uděláš lepší obranu expanze protože víš že může přijít baneling bust.

3. Po těch 2 raxech už dělej další command center. Další barracks a factory udělej až po tom. Pokud možno tak aby jsi měl 4 barracks a 2 factory.

4. Na expě si hlídej aby jsi těžil naplno oba gasy. Tanky jsou dost drahá věc a pak budeš chtít i medivacy.

5. Až pujdeš ten push s tankama, tak současně s další expou udělej i starport s reactorem a hned posílej medivacy po dvou (teoreticky to klidně můžeš udělat i dřív a poslat pak současně první drop, ale aby toho pak na tebe nebylo moc). A snaž se pohybovat trochu chytře. Uvědom si že když mu zabiješ linga u xel nagy, tak viděl že na něj jdeš. Tzn klidně po pár krocích zasieguj a pošli pár marináků dopředu nebo si hod scan před sebe. A zase se posuň když to bude čistý. Ne že najedeš na rampu aby tě zaprvý obklíčil a za druhý si nemohl zasiegeovat. A nikdy nelez na creep kde jsi nezabil creep tumory.

6. Další věc, která je jednoduchá a zachránila by ti tu třetí. Když máš tanky na metalopolis. Tak je roztáhni od mainu až k třetí. Bohatě by ti stačilo mít 2-3 z těch 6 tanků na rampě ke třetí a dostřelily by na ty lingy a on by se stáhnul.

7. Když posílaš drop. Buď ho posílej po krajích mapy. Nebo tam kde máš ty sám vision. Ale nikdy ne přes mapu kde nevíš co je a nebo přes neobsazenou xel nagu. Ještě proti zergovi kterej tam stopro má linga. A snaž se je vysazovat ještě mimo creep aby bylo venku všech 8 marináků než si tě všimne.
Přišel jsi o 2 velký dropy jen proto že si je poslal přes jeho armádu.

8. Dělej upgrady (měl jsi po 20 minutách pěchotu 1-1 a mech 0-0), dělej SCV (zase jsi měl asi 30 celou hru, potřebuješ alespoň dvojnásobek) a stav armádu když jdeš do útoku (furt si přes hotkey kontroluj jestli něco vyrábíš).

9. Když dělá hromadu infestorů, tak buď udělej pár ghostů a nebo víc medivaců ať zvládaj léčit marináky.


Na závěr bych řek, že kdybys všecky ty útoky a dropy udělal chytřejš tak bys ho uplně zničil. Musíš si uvědomit že tvoje rasa je v TvZ strašně poziční. Takže ty musíš vybírat bojiště a nechodit do útoků, který víš že neuspějou (viz. scoutnutej bling nest) :)

GL HF

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 16:33:24 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Fanatic & Stoky & SalamCZ: Diky kluci, tak jsem poresil BO, macro a zatim jsem dal 2 zergy i v late game. Jel jsem teda 3x rax a pak mmm + thory a totalne jsem ho premakroval (o 10000 surovin vic) a prejel :-) Bane mi sice stale delaj problem, ale mass marauder jako stit funguje celkem spolehlive. Tak snad to takhle pujde i dal (zatim to byli silveri)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 19:37:14 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
kori píše:
Fanatic & Stoky & SalamCZ: Diky kluci, tak jsem poresil BO, macro a zatim jsem dal 2 zergy i v late game. Jel jsem teda 3x rax a pak mmm + thory a totalne jsem ho premakroval (o 10000 surovin vic) a prejel :-) Bane mi sice stale delaj problem, ale mass marauder jako stit funguje celkem spolehlive. Tak snad to takhle pujde i dal (zatim to byli silveri)


No ale zas bacha, maradři sou sice super i na další jednotky - rouče a případně na ultry, ale jak začne masit muty, což je hodně častá reakce, případně později broodlordy tak je třeba zas přitlačit na marinu a jak tu někdo radil vikingy, tak na broodlordy určitě, ale na muty fakt ne!

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 22:18:24 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
jj, maraud mam jako stit na bane a na mutz mam thory. A na BL ghosty a vikingy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: TvP - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 23:13:33 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
kori píše:
jj, maraud mam jako stit na bane a na mutz mam thory. A na BL ghosty a vikingy.


Vole? ty umíš na zerga používat ghosty??? Ty umíš vůbec používat ghosty???v silveru??? Já teda v goldu ne...respekt jak sviňa :-)

Resp. neumim je použit tak, aby to k něčemu bylo dobrý...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz